ismail pehlivan

Kavas: Afrika’da tarihteki gibi güçlü olmalıyız; bu da dostluk ve yardımla olur
İsmail Pehlivan, Prof. Dr. Kavas’a çini tablo hediye etti. (CİHAN)
Oda başkanlarından Bakan Eker'e ziyaret
Odası Başkanı Sadi Aktaş, İzmit Ziraat Odası Başkanı Yusuf Karaaslan, Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli ve Çanakkale Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan’ın yer aldığı heyet, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’i makamında ziyaret etti.
D vitamini eksik olan çocuklar huzursuz oluyor
KOCAELİ - Özel İlgi Çocuk Sağlığı Merkezi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. İsmail Pehlivan, yeterli miktarda D vitamini alamayan çocukların huzursuz ve muzır olduğunu ifade etti. Dr. Pehlivan, muzır çocukların sakinleştirilmesi için D vitamini ihtiyacının güneşli havalarda giderilmesi gerektiğini söyledi.
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı işyerlerini ziyaret etti
Uygun'u, Uysal Mandıra’nın sahibi Ercan Uysal'ı, Özçelik Zirai İlaç Tarım ve Gıda'nın ortağı ve müdürü Reyhan Özçelik'i, Hira Nakliye’nin ortağı ve müdürü İsmail Pehlivan'ı, Özel Eray Dershanesi’nin sahibi Muharrem Somalı'yı ve RK Süt Ürünleri’nin sahibi Kadir Tınmaz'ı ziyaret etti.
Anne adayları yeterince güneşlenmeyince çocuklar raşitizmli doğuyor
KOCAELİ - Özel İlgi Çocuk Sağlığı Merkezi Çocuk Hastalıkları Dr. İsmail Pehlivan, anne adaylarının yeteri kadar güneşlenmemesinden dolayı bebeklerin raşitizm hastası olarak doğduğunu söyledi. Dr. Pehlivan, anne adaylarının günlük yarım saat güneşli havada yürüyüş yaparak vücudun günlük D vitamini ihtiyacını karşılamaları gerektiğini ifade etti.
Doktorlar, Çad'a gönül köprüsü kurdular
İsmail Pehlivan, Çad'da acı bir tablo ile karşılaştıklarını söyledi. Pehlivan, birlikte Çad'da çalıştıkları doktor arkadaşlarının tekrar oraya gitmek, orası için bir şeyler yapmak sevdasında olduğunu belirterek, "Dünyanın en fakir
Çad'a giden gönüllü Dr. Pehlivan: Çocuklar, ishal gibi basit bir hastalıktan ölüyor
Çad'dan dönen gönüllü doktorlardan İsmail Pehlivan, ülkede yaşayan çocukların büyük çoğunluğunun ishal gibi basit bir hastalıktan öldüğünü söyledi. Pehlivan, Anadolu insanının bir an önce Çad için seferber olması gerektiğini söyledi.
Kocaeli'nden 18 gönüllü doktor Çad'a gitti
İsmail Pehlivan'ın kafile başkanlığında Çad yolcuları için uğurlama töreni düzenlendi. Törene İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, Kocaeli Sağlık Müdürü Dr.
Kocaeli'den 18 gönüllü doktor, Çad'a gidiyor
İsmail Pehlivan, Çad'ın 11 milyon nüfusu sahip olduğunu belirterek, sağlık alanında sadece 345 doktor, 15 diş hekimi, 117 ebe, 2 bin 387 hemşiresi ve 37 eczacısı olduğunu söyledi. Biz proje çerçevesinde ücretsiz ilaç yardımı yapacağını ve bin çocuğun sünnet edileceğini belirten Pehlivan, "Çocuk ölümlerini azaltmak için eğitim ve yardım çalışması yapacağız
Samsat'ta hayırseverlerin yaptırdığı cami ibadete açıldı
İstanbul Teşvikiye Cami İmam-Hatibi İsmail Pehlivan, Raif Ağa Cami İmam-Hatibi Ömer Durgun, İzmit İmam Hatip Lisesi Kuran Kursu Öğretmeni Recep Çalışkan ve Bayramoğlu Kuran Kursu Öğretmeni Süleyman Başkan tarafından mevlit okundu.