israfil kurtcephe

Özkan: Sert’e hem alt hem üst çene nakledildi, ameliyat güle oynaya geçti
Toplantıya, Akdeniz Üniversitesi Rektörü İsrafil Kurtcephe, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Geçici, Başhekim Prof. Dr. Mustafa Ünal, Plastik ve Rekonstrükif Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.
Rahim nakli yapılan Derya Sert 6 haftalık hamile, bebeğin kalp atışları izlendi
Akdeniz Üniversitesi Rektörü İsrafil Kurtcephe de Derya Sert’in hamilelik sürecinin umduklarından daha iyi devam ettiğini söyledi. Her şeyin yolunda gitmesi durumunda bebeğin dünyaya geleceğini belirten Rektör Kurtcephe, “İnşallah her şey yolunda giderse bu güzel bebeği Türk milleti adına sevme fırsatını
Alanya'ya devlet üniversitesi kurma teklifi Başbakan Erdoğan'a götürüldü
ANTALYA - Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, Alanya'ya devlet üniversitesini kurmak için çaba ve girişimlerin olduğunu belirterek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu'nun
İş ve eleman arayanlar ‘6. Antalya Akdeniz İş Fırsatları Zirvesi’nde buluştu
AÜ Rektörü İsrafil Kurtcephe de 6.'sı düzenlen iş fırsatları zirvesinin, iş bulmakta zorluk çeken gençlerin, nitelikli eleman bulamadığından yakınan işverenler için iyi bir fırsat olduğunu ifade etti.
AÜ, Mevlana Değişim Programı uygulanan üniversiteler arasına katıldı
İsrafil Kurtcephe, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından geliştirilen Mevlana Değişim Programı’nın kurumlarında da uygulanması için yoğun şekilde çalışma yaptıklarını söyledi. Mevlana’nın diğer değişim programlarından farklı olarak, coğrafi bölge ayrımı olmaksızın tüm dünyadaki yükseköğretim kurumlarını kapsadığını belirten Rektör Kurtcephe, 7
Güney Sudanlı Müsteşar: Sağlıktaki başarıları takip ediyoruz
İsrafil Kurtcephe'yi makamında ziyaret eden Kuol, üniversitenin calısmalarını Güney Sudan'da yakından takip ettiklerini söyledi. Guney Sudan Cumhuriyeti Saglık Bakanı'nın bizzat Akdeniz Üniversitesini ziyaret etmek istediğini aktaran Kuol, Akdeniz Üniversitesi ile her türlü eğitim işbirliğine
YÖK, Manavgat'a turizm fakültesi yapılmasını onadı
İsrafil Kurtcephe ve Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası(MATSO) Başkanı Dr. Şükrü Vural yaptıkları protokolle turizm fakültesini MATSO'nun yaptıracağı kamuoyuna deklare edilmişti. MATSO Başkanı Vural, YÖK'ün Manavgat'a turizm fakültesi yapılmasını onadığını bildirdi.
Uğur yeni yüzüyle bir yılını doldurdu, yeni nakiller kapıda
İsrafil Kurtcephe ve Uğur’un yüz naklini gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan da katıldı. Uğur’u tebrik ederek sözlerine başlayan Prof.
Akdeniz Üniversitesi arsasını bağışladı, kampüse üç okul yapılacak
İsrafil Kurtcephe ve İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay katıldı. Antalya’da göreve başladığı günden bu yana ikinci arsa protokolüne imza atıldığı bilgisini paylaşan Vali Altıparmak, “Üniversite kampüsü içinde ilkokul, ortaokul ve anaokulu yapılacak 21 bin metrekare büyüklüğündeki
Bakan Günay: Kemal Unakıtan emin ellerde
İsrafil Kurtcephe konuyu yakından takip ediyor. Şuan tetkikleri sürüyor. Bunun sonucunda tıbbi bir karar verilecek. Şifalar diledik, halleştik, ayrıldık.
UAÜ Rektörü Göktepe: Turizme yönetici yetiştirmeyi amaçlıyoruz
İsrafil Kurtcephe oldu. Şehrin ilk özel üniversitesinin rektörü Göktepe, bu yıl eğitim öğretim hayatına geçen UAÜ’nün kısa zamanda önemli mesafeler aldığını ifade etti. İşadamlarına, üniversitenin 6 önemli ayak üzerine kurulduğunu anlatan Göktepe, bunları şöyle sıraladı: "Güçlü mütevelli heyet, nitelikli akademik kadro, üniversitenin uluslararası
Antalya polise silahlı saldırı: 3 şehit
İsrafil Kurtcephe, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda emniyet müdürü hastaneye akın etti. Hastaneye kan vermek için de çok sayıda vatandaş geldi.
Yüz nakli, Akdeniz Üniversitesi'ni medya lideri yaptı
İsrafil Kurtcephe ilk sırada, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Reha Metin Alkan da ikinci sırada yer aldı. Ajans Press, tüm atamalar tamamlandıktan sonra 2011 – 2012 akademik yılında medyada en çok gündeme gelen üniversite ve rektörleri belirledi.
Rusya Kazan Agrarian Üniversitesi'nden Akdeniz Üniversitesi'ne işbirliği talebi
İsrafil Kurtcephe’yi ziyaret eden Kazan Agrarian Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dzhaudat Fayzrakhmanov; Almanya, Kanada ve Avustralya’dan üniversitelerle uluslararası işbirliği anlaşmalarının olduğunu belirtti.
Nanoteknoloji ile dışa bağımlılık azalacak
İsrafil Kurtcephe ise üzerlerine düşen misyonu yerine getirmek adına teknoloji üretimine devam edeceklerini kaydederek, "Üreteceğimiz teknolojiler halkımızın refahına katkı sağlayacak, Türkiye'nin gücünü artıracak.
Emekli albaydan üniversiteli kızlara yurt
AÜ Rektörlüğü’nde yapılan imza törenine Gülgün-Nihat Ömür çifti ve Rektör İsrafil Kurtcephe katıldı. Daha önce Kepez ilçesinde Gülgün-Nihat Ömür İlköğretim Okulu’nu yaptıran hayırsever çift, şimdi de kampüse 250 kişilik kız yurdu yaptıracak.
Dördüncü yüz nakli olan Çolak: Önceki hayatımı yaşamış saymıyorum
İsrafil Kurtcephe, ameliyatı gerçekleştiren Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı'nda görevli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve eşi Yrd.
Akdeniz Üniversitesi Bayan Hentbol Takımı Avrupa 3.’sü oldu
İsrafil Kurtcephe ile de paylaştı. Sporcuları ve takım antrenörü Öğr. Gör. Birol Ünsal'ı tebrik eden Rektör Kurtcephe, “Üniversitemize ve ülkemize bu gururu yaşattığınız için hepinize teşekkür ediyorum.
Akdeniz Üniversitesi’nde yeni dönem değişimlerle başlayacak
ANTALYA - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından yeniden Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü olarak atanan Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, yeni dönemde yola kan ve görev değişiklikleriyle devam edeceğini söyledi.
YÖK, Cumhurbaşkanlığı'na gönderilecek rektör adaylarını belirledi
İsrafil Kurtcephe 3-Prof. Dr. Mustafa Melikoğlu Ankara Üniversitesi1-Prof. Dr. Erkan İbiş
Akdeniz Üniversitesi 'Yılın En Başarılı Üniversitesi' seçildi
İsrafil Kurtcephe, özellikle tıp alanında yaptıkları başarılı nakiller nedeniyle ödüle layık görüldüklerini söyledi. Prof. Kurtcephe, Türkiye’nin geleceği olan gençler tarafından verilen bu ödülün önemli olduğunu dile getirdi.
Akdeniz Üniversitesi’nden 7 bin 853 öğrenci mezun oldu
İsrafil Kurtcephe, bilginin insanlığın en önemli zenginliği olduğunu söyledi. Bilgiyi kullanan toplumların çağın güçlü ülkeleri haline geldiğini ifade eden Kurtcephe, bu yolda ilerleyen Türkiye’nin de dünyanın sayılı güçlerinden biri haline geldiğini kaydetti.
Antalyaspor, üniversite stadyumu için 7 milyon TL’lik desteği buldu
Stadyum gezmesine AÜ Rektörü İsrafil Kurtcephe de eşlik etti. Burada gazetecilere açıklama yapan Kurtcephe, Antalyaspor’a bu tesisi kullanıma açtıkları için çok mutlu olduklarına, şehirlerine büyük destek olduklarına inandığının altını çizdi.
AÜ Rektörü Kurtcephe: Güzel ve demokratik bir seçim oldu
ANTALYA - Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, rektörlük seçimleri için “Güzel ve demokratik bir seçim oldu.” değerlendirmesinde bulundu.
Akdeniz Üniversitesi'nde rektörlük seçimleri sona erdi
İsrafil Kurtcephe aldı. AÜ Rektörlüğü için 6 aday yarıştı. Saat 10.00’da başlayan oy verme işlemi saat 16.
Akdeniz Üniversitesi rektörünü seçiyor
İsrafil Kurtcephe, Prof. Dr. Fulya Sarvan, Prof. Dr. İbrahim Demir, Prof. Dr. Mustafa Melikoğlu, Prof. Dr. Hüseyin Basım ve Prof. Dr. Hayrettin Ökçesiz birlikte görüntü verdi.
Başbakan Erdoğan, yüz nakli olan Uğur Acar’ı ziyaret etti
Hastane girişinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı kapıda Akdeniz Üniversitesi Rektörü İsrafil Kurtcephe, Prof. Dr. Ömer Özkan ve yüz nakli olan Uğur Acar kapıda karşıladı.
Bozdağ: Olimpiyat ateşini yakan Fethullah Hocaefendi'ye sonsuz teşekkürler
Rektör İsrafil Kurtcephe, Türkçe’nin barış elçisi çocuklarını Antalya’da ve üniversitelerinde ağırlamaktan dolayı mutlu olduğunu kaydetti. Antalya adına tarihe geçecek çok özel bir gece olduğunu vurgulayan Kurtcephe, “Dilimizin barış elçisi olarak dünyanın her yerinden bizim gönlümüzü şenlendirmek üzere buraya
İlk doğum gününü yeni yüzüyle kutladı
İsrafil Kurtcephe de Türkiye'nin ilk yüz naklinin yapıldığı 21 Ocak’ın, Türkiye ve Uğur Acar’ın hayatı açısından önemli bir tarih olduğunu söyledi. Kendisi için Acar’ın hem personeli hem de değerli bir insan olduğunu belirten Kurtcephe, “Uğur, bizim oğlumuz gibi.
AÜ, Manavgat'a turizm fakültesi açılması için MATSO ile protokol imzaladı
İsrafil Kurtcephe ile MATSO Başkanı Dr. Şükrü Vural imza attı. Manavgat'a turizm fakültesi açılması için sözleşmenin ardından, MATSO'nun, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Rektör Kurtcephe'nin ise Akdeniz Üniversitesi Senatosu'na iletmesi
Akdeniz Üniversitesi, Manavgat'ta turizm fakültesi açıyor
İsrafil Kurtcephe ile birlikte odalarında 5 Haziran tarihinde ön protokol yapacaklarını ifade etti. Manavgat'a açılacak olan turizm fakültesinin turizm şehrinde aynı zamanda bir üniversite yapılmasının temelini atacağını belirten Vural, açılacak olan turizm fakültesinin
12 milyon plastik kapak tekerlekli sandalye oldu
İsrafil Kurtcephe de kampanyaya destek veren herkese teşekkür ederek, “Önemli olan engellerimiz değil. Önemli olan zihinlerimizin engelli olmaması.
Türkiye'nin ilk yüz nakli yapılan Acar, artık para kazanan bir üniversiteli
İsrafil Kurtcephe, rektörlük binasında düzenlediği basın toplantısında 21 Ocak’ta gerçekleştirilen operasyonla Türk tıp tarihine giren Uğur Acar’ın işe başlamasıyla ilgili bilgi verdi. Ameliyatın ardından Uğur Acar’a iş sözü verdiğini hatırlatan Rektör Kurtcephe, “Geçenlerde bana ‘Kararımı verdim, Akdeniz Üniversitesi'nde çalışmak istiyorum' dedi ve iş
Prof. Dr. Ökçesiz'den kampüs içindeki camiye tepki: Nasıl bilim yapacaksınız?
İsrafil Kurtcephe dışındaki diğer adaylar, Prof. Dr. Fulya Sarvan, Prof. Dr. Hüseyin Basım, Prof. Dr. İbrahim Demir, Prof.
Hubble ve GAIA’yı yapan optik devi Türkiye’ye geliyor
İsrafil Kurtcephe, AMOS CEO'su Claude Jamer, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Aziz Ergin, Antalya Teknokent AŞ Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Helvacı katıldı.
Doktorlar internet başında yetişecek
İsrafil Kurtcephe, sağlık alanında Türkiye’de ilk olacak bir uygulamayı daha hayata geçireceklerini söyledi. Türkiye’de 83 tıp fakültesinde 40 bin civarında öğrencinin eğitim aldığını anlatan Kurtcephe, “Bizler ilk etapta teorik eğitim alan bu öğrencilere pratik eğitimi uzaktan
Prof. Özkan: Gerçekleştirilen nakil ekip açısından çok zevkli geçti
Toplantıya Akdeniz Üniversitesi Rektörü İsrafil Kurtcephe ve Prof. Dr. Ömer Özkan katıldı. Gerçekleştirilen nakil hakkında bilgi veren Prof. Dr. Ömer Özkan, kendilerine bu nakil imkanını sağlayan Sağlık Bakanlığı’na teşekkür etti.
Üniversite, günde 300 diş hastasını tedavi edecek
İsrafil Kurtcephe de 30 yıllık üniversitelerinde diş hekimliği fakültesinin ve kliniklerinin bulunmayışının bir eksiklik olduğuna değinerek, “4 yılda 217 bin metrekare kapalı alan ürettik. İhtiyaçlarımız hala devam ediyor.
15. Uluslalarası Akdeniz Gençlik Şenliği'ne, 15 ülkeden üniversiteli katılacak
İsrafil Kurtcephe, 30. kuruluş yılını kutlayan AÜ’nün düzenlediği öğrenci şenliğinin dünya barışı ve farklı kültürlerin birbirini tanıması açısından önemli bir zemin oluşturduğunu ifade etti. Rektör Kurtcephe, "Bu etkinliğin bir araya gelen farklı ülke insanlarının birbirlerine karşı var olan ön yargılarını, eksik bilgilerini giderecek olumlu bir etkinlik olduğu
Prof. Dr. Özkan: Atilla’ya nakil yapmasaydık, bu kaybı yaşamazdık
Akdeniz Üniversitesi Rektörü İsrafil Kurtcephe, maalesef bu sabaha karlı Atilla’yı kaybettiklerini, acılarının büyük olduğunu merhuma Allah’tan rahmet kederli ailesine de sabırlar dilediğini söyledi.
EBSO’ya çevre ödülü
İsrafil Kurtcephe, törende yaptığı konuşmada gelecek nesillere daha emin ve yaşanabilir bir gelecek bırakmak amacıyla çevre alanında yapılan çalışmalara destek verdiklerini söyledi. Türk halkının, yaşadığı her dönemde doğayla iç içe ve doğayı yaşatmak için tarihi bir bilince sahip olduğunu ifade eden Kurtcephe, “Türk milletinin, bu kutsal emaneti koruyup
İş Fırsatları Zirvesi, 12 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak
İsrafil Kurtcephe ise Türkiye’nin dünyada yükselen bir yıldız olduğunu, Antalya’nın turizm ve tarımla bu gidişatta öne çıktığını söyledi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Türkiye’de eğitilmiş insan gücünün ortak planlama olmadığı için boşa harcandığını ileri sürdü.
KKTC Başbakanı Küçük: Türkiye ile şimdi de su bağı kuruyoruz
Akdeniz Üniversitesi Rektörü İsrafil Kurtcephe’yi de ziyaret eden Başbakan İrsen Küçük, daha sonra da Türkiye’nin ilk yüz nakli gerçekleştirilen hastası Uğur Acar’ı hastanede ziyaret etti. Uğur Acar’la bir süre odada sohbet eden ve sağlık durumunu soran Başbakan Küçük, daha sonra da çift kol nakli olan Atilla Kavdır’ı da ziyaret etti.
Cumhurbaşkanı Gül, yüz naklini yapan Ömer Özkan ve eşini kabul etti
ANKARA - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe ile yüz ve kol naklini gerçekleştiren ekibin başında yer alan Prof.
Fuara katılacak firmalar 12 bin üniversiteliyi istihdam edecek
İsrafil Kurtcephe, fuarı düzenlemedeki amaçlarının mezun ettikleri öğrenciler ile nitelikli eleman arayan iş yerlerini buluşturmak olduğunu kaydetti. AÜ mezunlarının yanı sıra iş arayan herkese açık olan fuara katılmak isteyenler için Antray’ın Kepez’deki hareket noktası, Meydan’daki Festival Çarşısı önü ve
23 yıl sonra kollarına kavuştu, çocuklarının elinden tutmak istiyor
İsrafil Kurtcephe, Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Yrd.
Ölümü beklerken suni kalple hayata tutundular
İsrafil Kurtcephe, hastanelerinin yaptığı özel işlerle hem Türkiye hem dünyada marka haline geldiğini söyledi. İlk böbrek naklinin yapıldığı 1983’ten bu yana geçen 30 yıllık sürede büyük tecrübe ve deneyim edinen hastanelerinin yüz ve çift kol nakli gibi büyük başarılara imza attığını
Akdeniz ile Maastricht Üniversitesi ortak projeler yürütecek
İsrafil Kurtcephe ile bir araya geldi. Görüşmede başta turizm ve işletme alanları olmak üzere yapılabilecek işbirliği ele alındı. IUC Yönetim Kurulu Üyesi Hollanda Maastricht Üniversitesi Rektörü Prof.
Donör Ahmet Kaya’nın kızı: Uğur Acar, babama çok benziyor
İsrafil Kurtcephe’yle görüştü. Daha sonra AÜ Hastanesi B Blok önünde AÜ Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi ve Estetik Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Özlenen Özkan, AÜ Hastanesi Prof.
Uğur yeni yüzüyle tanıştı, ilk tıraşını oldu
İsrafil Kurtcephe, AÜ Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi ve Estetik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, AÜ Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi ve Estetik Anabilim Dalı Başkanı Yrd.