istanbul üniversitesi hukuk

Vefat eden eski vekiller için TBMM'de cenaze töreni
Dönem Erzurum Milletvekili Nevzat Kösoğlu, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Türk Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanlığı ve MHP Genel Sekreterliği görevlerini üstlenen Kösoğlu, 1977-1978 yılları arasında Milletvekili oldu.
Merhum Yananlı, son röportajını Cihan'a vermişti
Kilis Ortaokulu'ndan mezun olduktan sonra Adana Erkek Lisesi'ni, daha sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Bir süre öğretmenlik, avukatlık, gazetecilik yaptı.
DÜZELTME-Feyzioğlu: Devlet kamusal alan diye bir yanlış yaptı
Başkan Feyzioğlu, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinin organize ettiği söyleşiye katıldı. Güzel Sanatlar Bölümü konferans salonunda 'Diren hukuk, adalet yüksekten düştü' afişleriyle karşılanan Feyzioğlu, öğrencilere sohbet havasında seminer
Baro Başkanı Feyzioğlu: Devlet kamusal alan diye bir yanlış yaptı
Başkan Feyzioğlu, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinin organize ettiği söyleşiye katıldı. Güzel Sanatlar Bölümü konferans salonunda 'Diren hukuk, adalet yüksekten düştü' afişleriyle karşılanan Feyzioğlu, öğrencilere sohbet havasında seminer
30 yıl sonra diplomasını alan Vali Yazıcı, gözyaşlarını tutamadı
Yozgat Belediyesi'nin babasını kaybetmiş 'Hamiyet çocukları'na yönelik düzenlediği 'İstanbul Gezisi' kapsamında Vali Yazıcı, 1984 yılında mezun olduğu İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi diplomasını fakülte sekreteri Ali Koca'nın elinden aldı.
Şırnak Valiliği’ne, Bayburt Valisi Hasan İpek atandı
1982 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1983-84 yıllarında avukatlık stajını yaptı. Kaymakamlık mesleğine intisab ettikten sonra 1 yıl süreyle İngiltere’de eğitim gördü.
Artvin Valisi Kalkan, Hakkari'ye atandı
1988 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Aynı yıl stajını tamamlayarak, İstanbul Barosu'ndan Avukatlık Ruhsatını aldı. 1989 yılında Elazığ Kaymakam Adayı olarak İçişleri Bakanlığı'nda göreve başladı.
Vali Harput merkeze alındı, yerine Van Valisi Karaloğlu atandı
1985 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne girdi. Buradan 1989 yılında mezun olan Karaloğlu, avukatlık stajının ardından 1990 yılında kaymakam adayı olarak mesleğe başladı. Karaloğlu, adaylık sırasında 8 ay İngiltere'de eğitim aldı.
Baykal'ın eski avukatı Erbaşar Özsoy son yolculuğuna uğurlandı
Erzurum Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Aynı üniversitenin İşletme İktisadi Enstitüsü'nde master yaptı. Avukatlığın yanı sıra uzun yıllar sendika hukuk müşavirliği yaptı.
Cemil Çiçek, TBMM Başkanı seçildi
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Bir süre serbest avukat olarak çalışan Çiçek, Yozgat Belediye Başkanlığı yaptı. Daha sonra Yozgat Milletvekili ve Ankara Milletvekili olarak Parlamento’ya girdi.
LYS sona erdi
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde sınava giren öğreciler, soruların zor olmadığını söyledi. Öğrenciler, “Genel olarak bir zorluk yoktu.
20 yıl sonra başörtülü olarak duruşmaya giren avukat: Türkiye normalleşiyor
Trabzon’da serbest avukatlık yapan Ayşe Sula Köseoğlu, 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1994 yılından avukatlığa başlayan Köseoğlu, Barolar Birliği’nin avukatlara getirdiği başörtüsü yasağından dolayı, mesleğe başladığı yıllarda hakimin müsaadesi ile girdiği
Muğla Valisi Şahin veda mesajı yayımladı
İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1986 yılında Zonguldak kaymakam adayı olarak mesleğe başlayan Güvençer, sırasıyla Çanakkale Yenice Kaymakam Vekilliği, Çankırı Ilgaz Kaymakam Vekilliği, Giresun Alucra Kaymakamlığı
Prof. Dr. Özbudun: İfade özgürlüğü olmadan gerçeklere ulaşılamaz
Öğleden sonraki ikinci oturumda ise Bakü Devlet Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Melikşah Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi öğrencileri, 'Azerbaycan Anayasasında İfade Özgürlüğü
18. İzmir Kitap Fuarı yarın açılıyor
1942 yılında doğan Ahmet Cemal Sankt Georg Avusturya Lisesi'ni ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Çevirmen olarak dünya edebiyatının önemli isimlerini Türkçe’ye kazandıran Cemal, uzun yıllar estetik, sanat tarihi, tiyatro tarihi ve çağdaş tiyatro üzerine dersler verdi
Metin Serezli hayatını kaybetti
12 Ocak 1934 yılında doğan Metin Serezli, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi, İktisat Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü, Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi bölümlerinde okudu. 1954’de İstanbul Üniversitesi Gençlik Tiyatrosu’nda amatör olarak oyunculuğa atılan Serezli, 1958 yılında ise kendisini beyaz perdede gösterdi.
Vali Mutlu, gençlere girişimcilik anılarını anlattı
Girişimcilik ile ilgili bir diğer deneyiminin de staj dönemine denk geldiğini aktaran Mutlu, şöyle devam etti: “Ben, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdim. Hemen gelir elde edeyim diye avukatlığa niyetlendim.
Babasından canlı bombaya çağrı: Benim yüreğimi taşıyorsan can alamazsın
, canlı bomba olarak aranan Bulut’un 2005 yılında Bursa Uludağ Üniversite’sini, kardeşi Şafak’ın da 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazandığını belirtti. Şinasi Y., oğullarının örgüte katılmasını içinde bulundukları ortamlara bağladı.
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Kuzu: Postal kokusu hala Anayasa'nın içinde
Hep doktor olmak istediğini ancak İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdiğini dile getiren Kuzu, "Doktor olmak istememin sebebi, rahmetli annem kanserdi. Belki onun yataktaki ızdırapları beni ona sevketmişti.
'2012 Yılının Yıldızları' belli oldu
Ben İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okudum. Ama o dönemden çok arkadaşlarımız bu üniversitede yönetici, Türkiye’nin lokomotifi olarak görev yapmaktalar. Yıldız Teknik Üniversitesi ISO 9001 ödülünü alan tek üniversitedir.
Birleşmiş Kentler Okulu'nun 6. hafta programı yapıldı
Bilgili'nin yanısıra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aydın Gülan'ın da katıldığı program çerçevesinde öğrenciler, Darülaceze'ye giderek yaşlıları ziyaret etti. Darülacezeye ziyarete giden öğrencileri, yaşlılar kapıda karşıladı.
Kozan'da Turizm Paneli düzenlendi
Panelde Mustafa Kibar, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Vergi Anabilim Dalı Bölümü ve DDF Ajans Başkanı Prof. Dr. Esra Ekmekçi, Turist Rehberi Birliği Başkanı Şerif Yenen, Turist Rehberler Birliği Başkan Vekili Dr.
Prof. Eyigün: Sivil anayasada kast edilen demokratik ve özgürlükçü anayasa
Sabri Eyigün, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kasım Karagöz, Dicle Üniversitesi Hukuk Fak. Öğretim Üyesi Yrd. Doç.
Eski Nevşehir Valisi Şinasi Kuş hayatını kaybetti
Kuş, 1972'de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1976 yılında 56. dönem kaymakamlık kursundan mezun oldu. Sırasıyla Kastamonu Bozkurt, Sinop-Durağan, Diyarbakır-Lice, Erzincan-Kemaliye, Adıyaman-Gölbaşı ve Samsun-Terme'de kaymakamlık görevinde bulundu.
Bedii Faik: Talat Aydemir’in sivillerle irtibatını kuran kişi İdris Küçükömer’di
İSTANBUL - Gazeteci - Yazar Bedii Faik Akın, darbe teşebbüsünün ardından 1963 yılında idam edilen Talat Aydemir’in sivil kesimlerle temasını ünlü iktisat profesörü İdris Küçükömer’in sağladığını söyledi.
TAPDK'nın yeni başkanı Suat Evcimen oldu
1965 Çorum doğumlu olan Evcimen İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1989 yılında mezun oldu. Evli, 1 çocuk babası olan Evcimen 1992 –2004 yılları arasında serbest avukatlık ve 2004 -2010 yılları arasında Türksat Baş Hukuk Müşavirliği yaptı.
Yönetmen Zeki Demirkubuz: 12 Eylül’de işkenceler sürekli inkar edildi (Özel)
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi önderliğinde gerçekleşen 2.Uluslararası Suç ve Ceza Festivali’ne konuşmacı olarak, Türkan Şoray, Zeki Demirkubuz ve Selim İleri katıldı. İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’nde gerçekleşen festivalin açılışında konuşan Yönetmen Zeki Demirkubuz 12 Eylül’de yaşanan işkencelerin resmiyetinden bahsetti.
Bakan Fatma Şahin 'Suç ve Ceza Film Festivali' açılışına katıldı
İSTANBUL - İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Başakşehir Belediyesi’nin önderliğinde gerçekleşen 2.Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin açılışı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in katılımı ile İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’nde gerçekleşti.
‘Öğrencilerimizi başörtülü oldukları için sürgüne gönderdik’
İSTANBUL - İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem Sözüer, İstanbul Üniversitesi’nde bir dönem başörtülü oldukları için kız öğrencilerin sürgüne gönderildiğini söyledi. Sözüer, “Canını ve özgürlüklerini koruyamadığımız kadınlarımızı sürgüne gönderiyoruz.
Çorum Valisi Nurullah Çakır, Rize Valiliği'ne atandı
1964 yılında Kütahya’nın Simav ilçesinde doğan Çakır, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Kaymakamlık sınavını kazanarak (1989) Denizli kaymakam adayı olarak göreve başlayan Çakır, Mayıs 2010 itibarıyla Çorum Valiliği görevini yürütmekteydi.
Van depreminde kaybettiğimiz Cem Emir'in adı parkta yaşayacak
Cem Emir'in kardeşi İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Sinem Emir'de ağabeyinin Van'da görev yaparken şehit olduğunu söyledi. Sinem Emir, "Bugün Türkiye hala Cem'in dürüst gazeteciliğini konuşuyor.
Burcuoğlu: Nikah memuru önce erkeğe sormalı
KÜTAHYA - İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Burcuoğlu evlilik sözleşmesinde memurun kabul sorusunu önce erkeğe, sonra bayana sorması gerektiğini söyledi.
Fakültedeki bombayla ilgili, 2 kız öğrenci tutuklandı
İSTANBUL - İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi tuvaletinde meydana gelen patlama ile ilgili gözaltına alınan 2 kız öğrenci tutuklandı. Tutuklanan şahısların İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi öğrencisi olduğu öğrenildi.
Üniversitedeki patlamanın ses bombasından
Emniyet kaynaklarının verdiği bilgiye göre, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi tuvaletinde meydana gelen patlamanın, basınç etkili küçük bir ses bombasından kaynaklandığı ortaya çıktı. Polisin olay yerindeki incelemesi sürüyor.
Üniversite'den açıklama: Basınç kaynaklı patlama oldu
İSTANBUL - İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde meydana gelen patlama ile ilgili üniversite rektörlüğü bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Bayan tuvaletlerinde ilk incelemelere göre basınç kaynaklı küçük çaplı bir patlama olmuştur.
İstanbul Üniversitesi’nde patlama: 3 yaralı
İSTANBUL - İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde patlama meydana geldi. Patlamada ilk belirlemelere göre birisi hizmetli 3 kişinin hafif şekilde yaralandığı belirtildi. Patlamanın, fakültenin bayanlar tuvaletinde meydana geldiği öğrenildi.
Darbe mağduru: Balyoz sanıkları bize işkence yaptı, 12 Eylül’den yargılansınlar
Askerken okuduğu İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne devam eder. Hapse girerken dondurduğu 3. sınıftan öğrenciliğini devam eder, sonra mezun olur. Okulu bitirdikten sonra bir fırsat çıkar.
Hükümet, Batum'a kumar için gidenlerle ilgili önlem alacak
Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, bakanlıkta İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerini kabul etti. Öğrencilerle sohbet edip sorularını cevaplayan Bakan Yazıcı, üniversite sınavı sonrasında hiç düşünmeden İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne kaydını yaptırdığını anlattı
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerini makamında kabul edecek. (12.30) Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda kalan öğrencilerle CEPA AVM'de Fetih 1453 filmini izleyecek.
Eski Adalet Partili Balıkesir milletvekili Kaya Bulut toprağa verildi
İstanbul'da 1928 yılında doğan Kaya Bulut, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra bir süre serbest avukatlık yaptı. 12. Dönem (1961-1965) Balıkesir milletvekili olan Bulut, KOAH sebebiyle uzun süredir özel bir hastanede tedavi görüyordu.
N.Ç vakalarının tekrarlanmaması için bakanlık harekete geçti
Bunun için ilk etapta Bakanlık Müsteşar Yardımcımız Hatice Kara başkanlığında, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Abdulkadir Kaya, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adem Sözüer ve Prof.
Bakan Yardımcısı Veysi Kaynak görevine başladı
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Serbest avukatlık yaptı. Kahramanmaraş Belediye Meclis üyeliğinin yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcılığı, Encümen Başkanlığı, Bütçe Komisyon Başkanlığı ve Belediye Başkanvekilliği görevlerini
Prof. Nuri Yaşar, AB Bakan Yardımcısı oldu
1966 yılında Gümüşhane’ de doğan Hasan Nuri Yaşar, 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi 2009'da Marmara Üniversitesi’nde profesör oldu. Som 6 yıldır Başbakan Başmüşavirliği görevini yürüyen Hasan Nuri Yaşar'ın yayınlanmış 3 kitabı, Fransızca ve Türkçe çok sayıda makalesi bulunuyor.
Salihli Kaymakamı Peynircioğlu göreve başladı
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1985 yılında mezun olan 48 yaşındaki Ertan Peynircioğlu, evli ve iki çocuk babası. İngiltere’de yabancı dil ve meslek eğitimi aldı.
Hukukçulardan ünlü oyuncu Serbedzij’e onur ödülü
İSTANBUL - İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen '1. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu. Sinema alanında onur ödülüne dünyaca ünlü oyuncu Rade Serbedzij layık görüldü.
Bakan Günay: Darbecilerin bir numaralı suç ortağı hukukçular olmuştur
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Başakşehir Belediyesi’nin sponsorluğunda, Başbakanlık tanıtım fonunun katkılarıyla 7 gün sürecek 100’den fazla filmin yer aldığı ‘Uluslar arası Suç ve Ceza Film Festivali’ İstanbul Üniversitesi’nin
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde, 'Uluslararası Suç ve Ceza Festivali'nin açılış törenine katılacak. (19.30) Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İzmir'de ASSİSTT personelinin işe başlama töreni ve Tüm Bürokrat ve İşadamları Derneği ve Hizmet Gönüllüleri Konfederasyonu’nun
Darbe kurbanı Menderes ve arkadaşları anıldı
Yazıcı, darbe döneminde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim görevlilerinin de darbecilere destek verdiklerini anlatarak onların da bu sürecin bir parçası olduklarını söyledi. Şehitler için okunan Kur'an-ı Kerim’in ardından dua edilmesiyle program sona erdi.
Üniversite kayıtları kuyruk çilesiyle başladı
Kızı Aslıhan Aydın’ı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne kaydettirmek için Akbank Zonguldak Şubesi önünde sabah erken saatlerden beri sıra beklediğini belirten İlhan Aydın (51), “Şu an izdiham var.
Derik Sur&Fem ile üniversiteyi kazananlar Kaymakam Avcı’yı ziyaret etti
Ziyarete, Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni Kazanan Hamza Koyun, Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği’ni kazanan Ali Açlan, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanan Serdar Kabak ve diğer öğrenciler geldi.