işveren sendikaları

TİSK: Yabancıların doğrudan yatırımları 2013 yılında azaldı
ANKARA - Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), yabancıların doğrudan yatırımlarının 2013 yılında azalmaya başladığını kaydetti. Konfederasyon, geçen yıla göre azalışın 1 milyar 605 milyon dolar olduğuna, toplam doğrudan yatırım girişinin 10 milyar 394 milyon dolar düzeyinde kaldığına dikkat çekti
Faruk Çelik: 4/C, Maliye’nin değil Çalışma Bakanlığı'nın gündeminde
Bakan Faruk Çelik, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Üyelerini Bakanlık binasında kabul etti. Çelik, bu esnada gazetecilerin sorularını da cevapladı.
Hak-İş'ten kıdem çıkışı: Hükümetten daha kararlı bir tutum bekliyoruz
Fonun 1999 yılında işçi sendikaları, işveren sendikaları ve hükümet temsilcisinden oluşan bilim kurulu tarafından gündeme getirildiğini hatırlatan Arslan, "Bugün de diyoruz ki 99 yılında bilim heyeti tarafından hazırlanan kıdem fonu taslağını gelin üzerinde çalışalım,
TZOB, yazılı medyaya haber olmada Türkiye birincisi oldu
Mahmut Arslan, onbirinciliği 1004 haberle Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Genel Başkanı Ergün Atalay, onikinciliği 225 haberle Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Başkanı Tuğrul Kudatgobilik aldı.
Faruk Çelik: Bütçeye seçim için 15 milyar ayırmadık
Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) 25. Genel Kurulu toplandı. Toplantıya anamuhalefet partisi CHP'nin lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik de katıldı.
Kılıçdaroğlu: İktidar kızdığı holdinge denetçi yolluyor
Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) 25. Genel Kurulu toplandı. Toplantıya anamuhalefet partisi CHP'nin lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik de katıldı.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ilk toplantısı yapıldı
Üçüncü toplantıda ise taraflar 23 Aralık'ta Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'nda (TİSK) görüşme yapacak. (CİHAN)
Mehmet Ali Aydınlar, Yönetim Kurulu listesini tanıttı
Ankara Bölgesi Temsilciler Kurulu Başkanlığı (1992-2004), TÜGİAD-Türkiye Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı (1998-2000), TİSK – Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği (1995-2001), TÜSİAD – Türkiye Sanayici İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Bilgi Toplumu & Yeni Teknolojiler Komisyonu
Ekonomi Bakanı: İşveren sendikaları da İşbirliği Kuruluşu kapsamına alındı
Söz konusu destek kapsamına işveren sendikalarının da girdiğini kaydetti. Bakan Çağlayan, Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ’de yapılan değişikliklerle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
Çelik, kıdem tazminatı tartışmasına son noktayı koydu: Kimse paniğe kapılmasın
Bunun yanında Tekstil İşveren Sendikaları da İstanbul’dan geldiler. Burada arabulucu konumunda bir masa etrafında konuyu değerlendirip çözüme kavuşturabilir miyiz diye bir araya gelmiş bulunuyoruz. Umarım iki tarafın sağduyusu neticesinde 12 bin işçimizin grevine son verilir, işletmelerimiz hızlı şekilde çalışmalarına başlar.
Kamuda toplu iş sözleşmesi görüşmeleri devam ediyor
Türkiye işçi sendikaları konfederasyonları ve kamu kesimi işveren sendikaları konfederasyonlarının temsilcilerinin katıldığı toplantı, saat 13.30'da başlayacak. Kamuda çalışan 185 bin işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde yeni teklifler masaya yatırılacak.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Türkiye İşçi Sendikaları temsilcileri ve kamu kesimi işveren sendikaları konfederasyonlarının temsilcileriyle görüşecek. (13.30-Ankara)
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Türkiye İşçi Sendikaları temsilcileri ve kamu kesimi işveren sendikaları konfederasyonlarının temsilcileriyle görüşecek. (13.30)Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyon ’un (TESK) Ankara Vilayetler Evi’nde düzenlediği İftar programına katılacak
Vali Toprak: İzmir'de meslek liselerinin oranı yüzde 50’leri aştı
İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu ile Büyükşehir Belediye Başkanlığı, üniversiteler, ticaret ve sanayi odaları, işçi ve işveren sendikaları temsilcileriyle Sakatlar Federasyonu temsilcileri de katıldı.
TİSK: Lise altı eğitimlilerin istihdamındaki büyük artışı dikkat çekiyor
ANKARA - Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), istihdam artışında yüzde 39,8 ile yükseköğretim mezunlarının ilk sırada gelirken, lise altı eğitimlilerinin yüzde 30,2 ile ikinci sırada yer aldığına işaret etti.
Çelik: Mısır'da yaşananlar Ortadoğu ölçeğinde bir demokrasi kavgasıdır
Bakan Çelik, kamu kesimi toplu iş sözleşmeleri için Türkiye işçi sendikaları ve kamu kesimi işveren sendikaları konfederasyonlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Dünyada küresel krizin devam ettiği, küresel işsizliğin 200 milyonu bulduğu bir dönemde Türkiye’deki göstergelerin olumlu seyrettiğini kaydeden Çelik, yine dünyada demokrasi
Cihan Haber Ajansı Gündemi
-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Kamu Kesimi Toplu İş sözleşmesiyle ilgili Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonları ve Kamu Kesimi İşveren Sendikaları Konfederasyonları'nın temsilcileriyle bir araya gelecek.
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Kamu Kesimi Toplu İş sözleşmesiyle ilgili Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonları ve Kamu Kesimi İşveren Sendikaları Konfederasyonlarının temsilcileriyle bir araya gelecek.
TİSK: Sanayide verimlilik düşüyor, reel işgücü maliyeti artıyor
ANKARA - Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), 2013 yılı ilk çeyrekte imalat sanayi üretim ve istihdam verilerine göre üretimin yüzde 2,6, istihdamın yüzde 3,9 arttığına işaret edilerek, işbaşı üretimde gerçekleşen 1
Cihan Haber Ajansı Gündemi
/>- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi ile ilgili, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonları ve Kemu Kesimi İşveren Sendikaları Konfederasyonları temsilcileriyle bir araya gelecek.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, işçi işveren sendikaları ile toplantı yapacak. (09.30 - Ankara)- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, UNICEF Bölge Direktörü Marie-Pierre Poirier kabul edecek.
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
İSTANBUL - POLİTİKAÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, İşçi işveren sendikaları ile toplantı yapacak. (Bakanlık Reşat Moralı salonu – 09.
Çalışma Bakanlığı'nda 'peynir ve zeytinli' protesto
Federasyonu Başkanı Adem Kuru, "Asıl muhatabı taşeron işçi dernekleri olması gereken toplantıda sosyal taraf olarak sadece işçi sendikaları konfederasyonlarının işveren sendikaları konfederasyonunun davet edilmesi ve bizlerin davet edilmemesini kabul etmiyoruz.
Hükümet, memur ve işçilerle yarın masaya oturacak
ANKARA - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, memur, işçi ve işveren sendikaları konfederasyonları temsilcileri ile yarın bir araya gelecek. Toplantılarda, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu rejimi ile işçilerin sorunlarını çözmek için yürütülen çalışmalar ele alınacak.
Türkiye ve Batı Balkanlar İş Sağlığı ve Güvenliği Forumu’nun kapanışı yapıldı
Türk-İş Konfederasyonu’na bağlı Türk Metal Sendikası ile Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) bünyesindeki Türk Metal Sanayicileri Sendikası’nın ev sahipliğinde gerçekleşen Türkiye ve Batı Balkanlar İş Sağlığı ve Güvenliği Forumu’nun kapanışı Ankara Büyük Anadolu Otel’de yapıldı.
Çelik, siyasi parti ve sendika temsilcileriyle taşeronluk sistemini görüştü
Şimşek, BDP Milletvekili Levent Tüzel, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, DİSK Genel Başkanı Erol Ekici, Türk-İş Genel Sekreteri Pevrul Kavlak ce Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Kudatgobilik katıldı.
TİSK Eski Başkanı Baydur: 28 Şubat’taki endişelerimizde haklıydık
ANKARA - Türkiye İşveren Sendikaları Konfedarasyonu (TİSK) Eski Başkanı Refik Baydur, 28 Şubat komisyonunda, komuoyunda 5’li çete olarak adlandırılan DİSK, TOBB, TİSK, TESK ve Türk İş’ten oluşan beşli birliktelik ile ilgili soruları
Ahi babadan esnafa tavsiye: Aşırılıktan uzak durun
Ahilerin kurdukları teşkilat bir bakıma bugünki esnaf odaları, işveren sendikaları, ticaret odaları, sanayi odaları, işçi sendikaları, eğitim hizmeti veren kuruluşlar ve TSE gibi kurum ve kuruluşların görevlerini üstlenmiştir.
Kılıçdaroğlu, MYK'yı açıkladı
İşveren Sendikaları ve Meslek Kuruluşları (TİSK, TOBB, TÜSİAD, TESK vb.– Erdoğan Toprak.Kamu Politikaları ve Parti Sözcüsü – A.
Meclis Başkanı Çiçek: Bu destek şimdi daha da kuvvetli hale geldi
siyasi parti, 18 belediye birliği, 17 meslek kuruluşu, 7 yüksek mahkeme, 7 kamu görevlileri sendikaları üst kuruluşu, 6 muhtar birliği derneği, 4 işçi ve işveren sendikaları üst kurulu ve vilayetler hizmet birliği olmak üzere örgütlü kesimlere, 14 bin 538 dernek, 4 binden fazla vakıf, bin 700 yerel ve ulusal radyo, 197 yerel televizyona
12 Eylül'de ölen arkadaşları için davaya müdahil olacak (Özel)
TÜSİAD'ın tutumunu biliyorum, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'nun tutumunu biliyorum. O günün devlet yönetiminde olan memur ya da yöneticilerinin tutumunu biliyorum. Bir kere bunları ortaya koymak gerekiyor.
HAS Parti, 28 Şubat hakkındaki delilleri dosya halinde savcılığa teslim etti
“İl ve ilçelerdeki, tüm dernekler, vakıflar, meslek kuruluşları, işçi ve işveren sendikaları ve konfederasyonları, yüksek öğretim kurumları, (Fakülte, yüksek okul ve enstitüler), yurtlar, (Kredi Yurtlar Kurumu'na bağlı, kurum ve kuruluşlara bağlı, özel yurtlar)
TİSK: Üçüncü çeyrekte verimlilik yükseldi
ANKARA - Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), 2011'in üçüncü çeyreğinde verimliliğin hafifçe yükseldiğini bildirdi. TİSK'ten yapılan yazılı açıklamada, TÜİK'in açıkladığı 2011'in üçüncü çeyreğine ait imalat sanayi üretim ve istihdam verilerinden yapılan hesaplara göre temmuz, ağustos
Asgari ücret tespit komisyonu görüşmelere başladı
Toplantıya, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik Çelik, Türkiye İşçi Sendikalarını temsilen 5 İşçi Türkiye İşveren Sendikaları ve Konfederasyonunu temsilen 5 işveren, Hazine Müsteşarlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü ve Bakanlık temsilcileri katıldı.
İstanbul'daki yürüyüş ertelendi, Birliğe Çağrı Platformu yarın Van'da
Birliğe Çağrı Platformu şu üyelerden oluşuyor: Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), HAK- İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ),
TİSK: Devletin borçlanma sınırları da yeni anayasada yer almalı
İSTANBUL - Avrupa’da görülen kamu borç yükü sıkıntısı ders oldu. Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), devletin borçlanma sınırlarının yeni anayasada da yer almasını önerdi. Bu anlamda kamu kurumları ile yerel yönetimlerin iç ve dış borçlanmaya kanunla yetkilendirilmelerini talep etti.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu TİSK, İstanbul'da Ortaköy Feriye Lokantası'nda ekonomik anayasa raporunu açıklıyor. (10.30)Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Avcılar Belediye Başkanlığı tarafından 12 Eylül referandumu öncesi asılan ve Müslüman kadınları rahibeye benzeten afişle
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu TİSK,Ortaköy, Feriye Lokantası'nda Ekonomik Anayasa Raporunu açıklıyor. (10.30)TMMOB heyeti deprem bölgesine gidiyor.
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Terörün hedefi birlik ve bütünlüğümüz
Toplantıya; Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), HAK- İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ),
STK'lar teröre karşı tek yumruk
Hisarcıklıoğlu'nun dile getirdiği ortak açıklamada şöyle denildi: "Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), HAK- İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ),
TİSK: Terörün sonu artık getirilmeli
ANKARA - Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), terörle mücadelenin daha da yoğunlaştırılarak, bölücü örgütün sonunun getirilmesinin artık zorunluluk haline geldiğini belirtti . Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki saldırılarla ilgili yazılı bir açıklama yapan TİSK, "Hakkari'nin Çukurca ilçesi merkezindeki polis ve jandarma birimleriyle, ilçe merkezine
TİSK: Dünya ekonomisine ilişkin beklentiler kötümser
ANKARA - Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Almanya ve Fransa’nın büyüme oranlarının sebep olduğu hayal kırıklığı, ABD’nin kredi notunun düşürülmesiyle dünya ekonomisine ilişkin beklentileri kötümser hale geldiğini
"Danıştay, 4 bin iş güvenliği uzmanını mağdur etti"
Özkartal, AB uyum sürecinde gerekli olan kriterlerden biri olan özel bir ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası’nın da TTB, TMMOB, İşçi Sendikaları, İşveren Sendikaları ve diğer ilgili STK’ların katılımıyla, bir kez daha istişarede bulunarak ivedilikle çıkarılması gerektiğini savundu.
TİSK: 97 bin meslek lisesi mezunu iş buldu
ANKARA - Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), 1 milyon 455 bin kişilik istihdam artışında en büyük payı 940 bin kişiyle lise altı eğitimlilerin aldığını açıkladı. Konfederasyonun araştırmasına göre son bir yılda 97 bin meslek lisesi mezunu iş buldu.
Verimlilik yüzde 7,4 arttı
ANKARA - Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), bu yılın ilk çeyreğinde ait imalat sanayi üretim ve istihdam verilerinden yapılan hesaplmalara göre verimliliğin arttığını açıkladı. Konfederasyon, ilk üç ayda geçen senenin aynı dönemine göre üretimin yüzde 14,7, istihdamın yüzde 6,8 verimliliğin yüzde 7,4 oranlarında arttığını bildirdi.
TİSK Genel Sekreteri Pirler, 5. kez ILO yönetim kurulu üyesi
ANKARA - Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Genel Sekreteri Bülent Pirler, Avrupa grubundan işveren kesimini temsilen beşinci kez ILO (Uluslararası Çalışma Örgütü) Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.
TİSK: Bu yılın ilk çeyreğinde büyüme yüzde 5-6 olacak
ANKARA - Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Mayıs ayı raporunda 2011’in ilk çeyreğinde büyümenin yüzde 5-6 arasında olacağı bildirildi. Cari açığın GSYH’ye oranının yüzde 7,7 olacağı tahmin edilirken, “Bu, cari açığın risk olarak algılanması için koyulan yüzde 5’lik sınırın yüzde 50 fazlasıdır” denildi.
Egemer: Erzin'e kurulacak termik santraller ucuz elektrik sağlayacak
olan ülkelere oranla sanayi elektriği kullanımı noktasında dünyanın en pahalı elektriğini kullandığı konusuna da değinen Gencer, buna kanıt olarak Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu olağan genel kurul toplantısında sunulan raporu örnek gösterdi.
AK Parti'ye internet üzerinden bağış yapılabilecek
Kamu kurumu niteliğinde bulunan meslek kuruluşları, işçi ve işveren sendikaları, dernekler, vakıflar, kooperatifler, özel hükümlere uymak şartıyla partilere bağışta bulunabiliyor. Gerçek ve tüzel kişiler ise siyasi partilere 2 bin TL'nin altında bağışta bulunabiliyor.
TİSK: Kişi başına milli gelir 10 bin dolar oldu
ANKARA - Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK)'na göre kişi başına milli gelir 10 bin 79 dolara yükseldi. Konfederasyonun hazırladığı Nisan Ayı Ekonomi Bülteni’nde büyüme rakamlarını masaya yatırıldı.