izlenimlerini

FIFA yöneticisi kupa teftişi için Brezilya'da
Sao Paulo ile ilgili izlenimlerini, "Kupa organize etmek çok kolay bir iş değil. Ancak yerel yönetimin bu işe tam destek verdiğini ve FIFA'yla birlikte ilgili tüm kurumların işbirliği içinde çalıştığını gördük.
Cemil Bayık, Rus televizyonuna konuştu: Kürdistan, Ortadoğu'nun omurgası olacak
” şeklinde izlenimlerini aktardı.Muhabire konuşan Bayık, “Bize göre bölgede üçüncü dünya savaşı oyunu oynanıyor. Çağdaş kapitalizm sistemini temsil eden Batılı güçler Ortadoğu’yu yeniden yapılandırmaya çalışıyor.
BM Genel Sekreteri Kuzey Irak'ta Suriyeli mültecileri ziyaret etti
Kamptaki izlenimlerini de aktaran BM Genel Sekreteri; " Kampta bir aile ile konuştum. İki küçük kız çocukları vardı.
Suriye’de aşırı grupların zulmü, Esed’i bile aratıyor (Özel)
Neccar’ın sıradışı yolculuğunu ve şaşırtan izlenimlerini özetle aşağıdaki şekilde aktarıyoruz: “Yaklaşık 3 yıldır adeta yok oluşunu uzaktan izlediğim memleketime, akrabalarıma kavuşma arzusuna daha fazla direnemiyor, her şeyi göze alıp Halep’e gitmeye karar
Ünüvar: Azerbaycan'da seçimler şeffaf ve demokratik yapıldı
Seçimde gözlemci olarak bulunan Ünüvar seçimle ilgili izlenimlerini basına değerlendirdi. Ünüvar, Türkiye’den 35 kişilik parlamenter heyetiyle seçime gözlemci olarak katıldıklarını ifade etti. Seçimin demokratik ve şeffaf yapıldığına şahit olduklarını söyleyen milletvekili Ünüvar, sonucun Azerbaycan için hayırlı olmasını diledi.
“Nazım’ı Anadolu hasreti öldürdü” (Özel)
Hüseyin, Türkiye’den izlenimlerini aktarırken Nazım’ın memleket hasretiyle azap çektiğini hissediyordum. Gözleri dolmuştu. Hüseyin’e bir kaç gazete, dergi ve kitap vermesini rica etti.
Puşkin'in en çok sevdiği eserleri Moskova’da açık artırmada satıldı
dünyasının güneşi” sayılan Puşkin 1829 yılında Erzurum’a bir posta at arabasıyla giderek oradaki Rus ordu karargahı dahil bölgeyi gezmiş ve daha sonra izlenimlerini “Erzurum’a yolculuk” adlı kitabında aktarmıştı.
Brezilyalılar, 'Türkiye tecrübeleri'ni konuşacak
Brezilya'nın kültür başkenti Sao Paulo'da faaliyet gösteren kuruluş, Türkiye'yi tanıma fırsatı bulan Brezilyalıların ülke hakkındaki izlenimlerini yerli halkla paylaşmalarını sağlıyor. İşadamları, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları ve resmi makamları temsil eden kariyer sahibi kişilerin gezi değerlendirmelerini birinci ağızdan aktarmalarına imkan
Riolu gençler, Türk Milli Takımı'na 'merhaba' diyecek
Katıldığı ilk Türkçe dersinden çok keyif aldığını söyleyen Raquel adlı öğrenci, proje ile ilgili izlenimlerini "İsmim Raquel. Enrique kolejinde turizm bölümünde okuyorum.
Tibet yolcusu gezgin, 17 ayda Almanya'dan Sivas’a geldi
Stephan Meurisch, Sivas’taki izlenimlerini ise şöyle dile getirdi: “Yemek kültürü çok farklı ve zengin. Tarihi yapılar beni cezbetti.
Aram Ateşyan: İkinci sınıf vatandaş olmaktan kurtulduk
Geçtiğimiz günlerde düzenlenen ayinlerdeki izlenimlerini aktarmak için Egemen Bağış’a ziyaret gerçekleştirdiğini belirten Ateşyan, “Dördüncü yıl olarak Akdamar Kilisesi'nde, üçüncü olarak Diyarbakır Surp Girakos Kilisesi'nde ayinimizi gerçekleştirdik.
Fethiyeli zeytinyağı üreticileri artan fabrikalardan rahatsız
Muğla'daki "Zeytinyağı Kalitesinin Arttırılması" toplantısının izlenimlerini aktaran Arıcan'ın açılış konuşmasının ardından, sektör temsilcileri sıkıntılarını anlattı.Konuşmalarda zeytinyağı fabrikası sahipleri, imalatın yılda 100 gün olarak yapılabildiği sektörde gıda mühendisi bulundurmanın zorunlu olması ve bu konudaki mevzuatın
Yasemin Dalkılıç, belgesel için Bahamalar'da tüpsüz dalış yaptı
birlikte ‘Shark Alley’ yani ‘Köpekbalığı Geçidi’ diye bilinen dalış noktasına gittiğinde 50 tanesinin bir arada olduğu anları yaşadığını belirten Dalkılıç, izlenimlerini şöyle anlattı: “Köpekbalıkları ile dalmak inanılmaz bir deneyim, bize zarar vermek amacında olmadıklarını fark ettiğiniz an korku güzel bir heyecana dönüşüyor.
Sebastien Frey: Ezeli rakibimiz ve lider Beşiktaş'ı yeneceğiz
Bursa hakkında izlenimlerini ise Türkiye ve Bursa olarak genel itibari ile güzel düşenceler edindiğini anlatan yeşil-beyazlı kaleci Frey, şunları söyledi: "İlk izlenimlerim Bursa hakkında çok güzel. Türkie ve özellikle Bursa'da yaşadığım itibari ile pozitif.
Mourinho'lu Chelsea ilk yarıda bitirdi
Chelsea ise devrenin dakikalarını rölanti şekilde geçirirken teknik direktör Jose Mourinho yeni transferleri oyuna alarak ilk izlenimlerini gerçekleştirdi.Stamford Bridge'de seyircisi önünde Hull City'i 2-0 mağlup eden Chelsea sezona iyi başladı ve 3 puanı hanesine yazdırdı.
TUSKON Başkan Yardımcısı Fincan: Barış süreci ile ekonomik gelişme sağlandı
Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin ve Pazartesi günü de Şırnak da programlar yaptıklarına dikkat çeken Fincan bölgede çözüm sürecine yönelik izlenimlerini ise şöyle aktardı: “Bizler de bu programlara katılıyoruz.
CHP’li Yüksel'den yargıya: Tutukluları bırakın, yüz binleri yine sokağa dökmeyin
Cezaevinde tutuklularla görüşen ve izlenimlerini basın mensuplarına aktaran Yüksel, Gezi Parkı eylemlerini Kurtuluş Savaşı’na benzetti. Gezi olaylarının 27 Mayıs 2013 tarihinde İstanbul’da çevre etkinliğiyle başladığını, ardından Türkiye ve dünyaya yayıldığını belirterek, “Türkiye’nin dünyada ikinci kez örnek
Bakan Davutoğlu, Ashton ile Mısır’ı konuştu
Bakanlığın Twitter hesabından duyurulan görüşmede, hafta içinde Mısır’a giden Ashton’un ziyarete ilişkin bilgileri ve izlenimlerini Bakan Davutoğlu’na aktardığı belirtildi. (CİHAN)
'Türkiye’nin merhamet eli olmasaydı saldırıların tesiri altında ezileceklerdi'
Nizip’te konteyner kentteki izlenimlerini de aktaran Davutoğlu, şunları söyledi: “Dün benim Nizip’te gördüğüm manzara, ülkem adına, Gaziantepliler adına, Nizipliler adına, bütün bu bölgedeki vatandaşlarımız adına büyük gurur vesilesiydi.
Kahramanmaraş'taki 'Alman Patriot Birliği' komutanının görev süresi doluyor
Sona eren göreviyle ilgili izlenimlerini paylaşan ve görevi devralacak olan Albay Bernd Stöckmann´ı büyükelçiye tanıtan Ellermann, yaptığı açıklamada Türkiye’de çok enteresan ve hareketli aylar geçirdiğini söyledi.
Anafen öğretmenlerine Cambridge sertifikası
Anafen okulları İngilizce Bölüm Başkanı Hasan Şenyüz program ile ilgili izlenimlerini şu sözlerle ifade etti: “ICELT’e katılan öğretmenlerin öğrendiklerini zümre toplantılarında meslektaşlarıyla paylaşmaları, kursun olumlu yöndeki katkılarını daha net görmemize imkan tanıdı.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Başkanı ve Federal Meclis milletvekili Claudia Roth, Avrupa Parlamentosu milletvekili Barbara Lochbihler’ün de katılımıyla Ankara ve İstanbul’daki 3 günlük izlenimlerini basın mensuplarına anlatacak. (13.30 -Ankara)
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
Başkanı ve Federal Meclis milletvekili Claudia Roth, Avrupa Parlamentosu milletvekili Barbara Lochbihler’ün de katılımıyla Ankara ve İstanbul’daki 3 günlük izlenimlerini basın mensuplarına anlatacak. 13.30 - Divan Hotel/Tunalı Hilmi Cad.
Uzak Doğu'ya açıldı, Asya-Pasifik'ten Türkiye'ye İslami fon getirecek
Bu çerçevede Malezya ve Endonezya’da iş görüşmelerinde bulunan Bank Asya Genel Müdürü Ahmet Beyaz, izlenimlerini Endonezya’nın başkenti Cakarta’da gazetecilerle paylaştı. Temasları sırasında Türkiye’ye büyük bir ilginin olduğunu gözlemlediğini söyleyen Beyaz, Türkiye’ye yatırımcı ilgisinin arttığını ifade etti.
Çinli entelektüellerden Türkiye’ye Gezi Parkı övgüsü
Çin’in devlet televizyonu CCTV’de 1996’dan beri ‘’Gerçekleri Konuşalım’’ programının hazırlayıcısı ve sunucusu Cui Yongyuan, izlenimlerini Çin’in ünlü sosyal paylaşım sitesindeki kendi blogunda paylaştı.
Öğrencilerden milletvekiline komşu ziyareti
Ziyaretle ilgili izlenimlerini anlatan Bakır, “Çocuklarımızın ev hayatına çok güzel uyum sağladıklarını gördüm. Son derece doğal davranışlar içindeler.
CHP Milletvekili Susam: Yakma yıkma eylemleri terör noktasındaki olaylardır
Olayların yoğun yaşandığı dün Gündoğdu Meydanı ile Basmane arasındaki bütün esnafı tek tek ziyaret ettiğini belirten Milletvekili Susam, izlenimlerini İzmir Valisi Mustafa Toprak'a rapor ettiğini söyledi.
Akil İnsanlar Doğu Anadolu Bölgesi Heyeti temaslarını tamamladı
Uçum, heyet olarak izlenimlerini, kendilerine ulaştırılan raporları, tespitleri, izlenim ve talepleri raporlaştıracaklarını söyledi. Uçum, hazırlayacakları raporun son bölümünün heyet ve heyet üyelerinin değerlendirmelerinin yer alacağını sözlerine ekledi.
Dünya ressamlarının eserleri büyük ilgi görüyor
Bu kültürden edindikleri izlenimlerini kendi resimlerine empoze ettiler’’ diyerek, mutluluğunu dile getirdi.
Altın ve pırlanta ülkesinde anestezisiz ameliyat
Ülke ile ilgili ilk izlenimlerini şöyle aktarıyor: “Orta Afrika Cumhuriyeti, altın, pırlanta ve uranyum gibi yer altı kaynakları bakımından zengin bir ülke olmasına rağmen Afrika'nın en fakir on ülkesi, dünyanın ise en fakir ülkeleri
Saim Orhan, Türkiye'yi yurt dışında en güzel Türk okulları tanıtıyor
Ay ışığı Düğün Salonu’nda gerçekleşen programa Bafralılar büyük ilgi gösterirken Saim Orhan da program için gittiği ülkelerdeki izlenimlerini ve karşılaştığı olayları konuklarla paylaştı. Türkiye’nin adının dünyada duyurulabilmesi için daha fazla çalışmak gerektiğini belirten Orhan, gittiği birçok ülkede Türkiye'nin tanınmadığına şahit olduğunu, Türk halkına
İlk kez Bosna’ya giden Finikeliler: Boşnakları Türkçeye meraklı gördük
İlk kez oralara gittiğini belirten mali müşavir Süleyman Çetin ise izlenimlerini şöyle anlattı: “Üç gün üç gece kaldık burada. Travnik, Saraybosna ve Mostar'ı gezdik. En çok Mostar etkiledi beni.
Çağlayan: Ülkemle yüz kat daha iftihar ediyorum
Çağlayan sabahki toplantıda dile getirdiği ABD izlenimlerini burada da anlatmayı sürdürdü. Rahmetli Bülent Ecevit zamanındaki ABD seyahatlerinden bahseden Bakan Çağlayan, o zaman polislerin köpekleriyle birlikte tek tek işadamlarının çantalarını, bavullarını, oturduğu yerleri
MHP: Devlet Reyhanlı'da yardım istedi, biz de gereğini yaptık
Reyhanlı’daki saldırıya geniş yer ayıran Yalçın, izlenimlerini paylaştı. Yalçın, “Reyhanlı’da meydana gelen menfur saldırılar, Türkiye’nin hem içeride hem de sınırlarında çok ciddi bir güvenlik zafiyeti içinde bulunduğunu gözler önüne sermiştir.
8 ülkeden 23 ressamın katıldığı sergi Gaziantep’te açıldı
Bu kültürden edindikleri izlenimlerini kendi resimlerine empoze ettiler.’’ dedi. Serginin açılışında, Gaziantep Adalet Komisyonu Başkanı Şefik Arslan, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof.
Almanya'daki stajla tecrübe kazandılar
Müdür Yardımcı Suat Selvi’nin hazırladığı ve 70 bin Euro hibe desteği sağlanarak gidilen proje kapsamında yaptıkları stajla ilgili izlenimlerini paylaşan öğrenciler, kendileri için farklı bir tecrübe olduğunu belirtti.
Haydar Aliyev'in doğum günü Tokyo'da kutlandı
Törende Haydar Aliyev ile röportaj yapan bir Japon gazeteci de izlenimlerini, davetlilerle paylaştı. Aliyev'in doğum günü için yapılan etkinlik verilen resepsiyonla sona erdi. (CİHAN)
Uşşak: Halkın büyük çoğunluğu sürece destek veriyor
Halkın büyük çoğunluğunun sürece destek verdiğini ifade eden Uşşak, “Başbakan ile bölgedeki izlenimlerini paylaşacaklarını ifade eden Uşşak, “Halkımızın büyük çoğunluğu söz konusu sürece destek veriyor.
Cumhurbaşkanı Gül’e Portekiz’de Türkçe sürprizi
İSTANBUL - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Portekiz’e yaptığı ziyarete ilişkin izlenimlerini ve bazı fotoğrafları sosyal paylaşım sitesi Twitter’da takipçileri ile paylaştı. Cumhurbaşkanı Gül, Portekizli çocukların kendilerine Türkçe konuşarak sürpriz yaptığını anlattı.
Suudi gazeteciler Trabzon ve Rize'yi gezecek
Suudi meslektaşlarımız izlenimlerini Arap medyasına taşıyarak gönüllü hemşehrilerimiz olacaklardır." dedi. Sadettin Kaşıkçı, gelecekte farklı Arap ülkelerinden gazetecileri de bölgeye davet etmeyi planladıklarını sözlerine ekledi.
Tolstoy: Türkiye’yi güzel temsilcileri ile değerlendirmeli
kültür danışmanı Vladimir Tolstoy, İstanbul’da Türk-Rus Kültür Vakfı’nın organizatörlüğünde 15-21 Nisan tarihlerinde düzenlenen “Rus Kültürü Festivali” ile izlenimlerini aktardı. Dünyaca ünlü Rus yazarı Lev Tolstoy’un torunu olan Tolstoy, Ria Novosti haber ajansına verdiği özel mülakatında söz konusu festivalin en büyük özelliğinin devlet
Akil İnsan Abdurrahman Kurt: İki taraflı bir yüzleşme yaşanıyor (Özel)
Cihan Haber Ajansı (Cihan) muhabirine konuşan Kurt, bölgedeki izlenimlerini anlattı. Bölgeye gelmelerinin bir çok faydası bulunduğuna dikkat çeken Kurt, özellikle Doğu'da insanların ilk defa konuşma fırsatı bulduğunu ve devlete güvenerek konuştuğunu ifade etti.
Cumhurbaşkanı Gül, Muş ve Bingöl ziyareti izlenimlerini paylaştı
ANKARA - Hafta içinde Muş ve Bingöl’e tarihi ziyaretler gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, izlenimlerini ve ziyarete ilişkin fotoğrafları Twitter hesabından paylaştı. İki günlük Muş-Bingöl ziyaretinden dün akşam döndüğünü ve iki ilde de vatandaşların yoğun ilgisi olduğunu aktaran Gül, “Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
PUSAD Nijer gezisi izlenimlerini Karamanlılarla paylaştı
KARAMAN - Pusula Sağlık Gönüllüleri Derneği (PUSAD) Mart ayında bir grup sağlık çalışanı ve iş adamları ile gittiği Nijer gezisi izlenimlerini düzenlediği programla Karamanlılarla paylaştı. Demosan Otel’de düzenlenen programa Karaman Valisi Murat Koca ve eşi Vildan Koca, Karaman Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Kemal Çokdinç ve Karaman Kamu Hastaneleri
Nihal B. Karaca: Halk, Öcalan'ın aktörlüğünü hazmetmiş değil
Burdur’da şehit ailesini ziyaret eden Akdeniz grubundan yazar Nihal Bengisu Karaca, izlenimlerini ve kendilerine yönelik tepkileri Cihan Haber Ajansı’na değerlendirdi. ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARETİMİZDE UMUDUM ARTTI'
Balıkesirli gazeteciler çözüm süreci kapsamında Güneydoğu'ya gidiyor
Çözüm sürecine ilişkin bölge izlenimlerini, 'Balıkesir'den Bakış' olarak ele alacaklar ve dönüşte basın yaygın organlarında yansıtmaya çalışacaklar." şeklinde konuştu. Balıkesir ile Siirt arasında yıllar önce başlatılan bir kardeş şehir uygulaması olduğunu hatırlatan Ramazan Demir, "Terörün bitmesi demek Balıkesir'de
AK Partili vekiller Şırnak izlenimlerini Cihan’a anlattı
2 günlük halk ziyaretlerinden sonra olumlu tepkiler alan heyet, Şırnak izlenimlerini Cihan Haber Ajansı’na(Cihan) anlattı. Cihan’a konuşan AK Parti Milletvekili Nureddin Nebati, “Ben ve bir kısım arkadaşımız Uludere’ye geçtik.
Hasan Cemal Twitter'da
İSTANBUL - Gazeteci Hasan Cemal, çözüm süreciyle ilgili Güneydoğu izlenimlerini Twitter hesabından paylaşacak. Cemal'in 'Barış Sürecinde Güneydoğu Notları' isimli yazı dizisi, Pazartesi'nden itibaren T24 internet sitesinden ve Twitter'daki @HSNCML adli resmi hesabından okuyucularıyla
Şanlıurfa'ya gelen CHP heyeti: Barış şart
Tek tek kürsüye çıkan milletvekilleri izlenimlerini anlattı. Barış için bölgede bir rapor hazırlanacağını açıklayan CHP’li Sedef Küçük, “Buradan barış mesajı vermeye geldik, barış güvercini uçurduk. Özgürlüklerin, hepimizin haklarının sonuna kadar takipçisi olacağımızı, demokratik bir cumhuriyet için hep beraber el ele çalışmak gerektiği mesajını veriyoruz.
Cumhurbaşkanı Gül, Letonya ve Litvanya ziyaretlerinin fotoğraflarını paylaştı
Gül, fotoğraların yanı sıra izlenimlerini de aktardığı twitlerinde ilk olarak “Baltık ülkelerinden Letonya ve Litvanya’ya gerçekleştirdiğimiz 3 günlük resmi ziyaretten, önceki gün akşam döndük. Her iki ülkede de karlı ve soğuk havada büyük bir misafirperverlikle karşılandık.