izlerinin

Hong Kong’un emlak kralını, kaçtığı ABD’de parmak izi ele verdi
Mahkeme belgelerine göre, Zeng’in Çin Halk Cumhuriyeti pasaportu taşıdığı ve isminin de Liu Zhiqian olduğu, pasaporttaki biyometrik parmak izlerinin ise aynı kişiye ait olduğunun tespit edildiği iddia edildi.
Alman siyasetçi, Doğu Avrupalıların parmak izlerinin alınmasını istedi
Hıristiyan Demokrat Birlik Partili (CDU) Elmar Brok, Almanya’daki sosyal yardımları suistimal eden Romen ve Bulgar vatandaşlarının parmak izlerinin alınmasını savundu.Bild gazetesine konuşan 67 yaşındaki CDU’lu politikacı, “Almanya’ya Hartz 4, çocuk parası ve sağlık sigortası için gelen göçmenler, hemen ülkelerine geri gönderilmelidir
Karavanda ölü bulunan NSU teröristleri hakkında yeni şüpheler
bir kişiye ait DNA izlerinin de bulunduğu bilgisine yer verdi.N24'ün söz konusu programından sonra Münih’te görülen davanın yeni bir boyut kazanıp kazanmayacağı ise merak konusu. Nisan ayında başlayan davada NSU’nun hayatta kalan tek üyesi Beate Zschaepe ve çeteye yardım ettikleri belirtilen 4 kişi yargılanıyor.
Mahkeme, NSU kurbanına daha fazla tazminat vermedi
Bu makalelerin hepsinin cinayetler ve bombalı saldırılarla alakalı olduğunu söyleyen polis, baş sanık Zschaepe'nin parmak izlerinin de bu makalelerin yer aldığı gazete kağıtlarında olduğunu bildirdi.
İspanya Meclisi’ndeki darbe izleri silinmiş
MADRİD - İspanya’nın demokrasiye geçiş sürecinde, Yarbay Antonio Tejero’nun Meclis’i basarak darbe girişiminde bulunduğu günden hatıra kalan kurşun izlerinin restorasyon sırasında silindiği ortaya çıktı.
Genç Memur-Sen'den Ankara Radyosu önünde 12 Eylül protestosu
belirterek, ayrıca darbeler döneminde yürürlüğe konan anti demokratik tüm kanun, kararname, tüzük, yönetmelik ve uygulamaların kaldırılması, darbelerin izlerinin silinmesi gerektiğini ifade etti. (CİHAN)
Akıllı telefon kullanıcılarında izlenme endişesi
Parmak iziyle kilitlenip açılacak olan bu telefonlardaki parmak izlerinin internet üzerinden başta Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) olmak üzere üçüncü kişeier tarafından çalınıp çalınamayacağı tartışılıyor.
Savcı: Adli Tıp raporu sanığın aleyhinedir
Mahkeme Başkanı Erol Ceylan, Begınyan'ın kıyafetindeki kan izlerinin sürtünmeden mi yoksa sıçramadan mı olduğunun belirlenmesi için bekledikleri Adli Tıp raporunun henüz dosyaya gönderilmediğini söyledi.
Muallim : Suriye'ye saldırı İsrail ve Nusra Cephesi'nin çıkarına olur
İngiltere'nin kimyasal silah izlerinin yok edildiği yönündeki açıklamasına cevap veren Muallim, "Bu izleri Suriye güvenlik güçlerinin yok etmesi mümkün değil. Çünkü bu bölgeler silahlı grupların kontrolündeki bölgelerde yer alıyor.
Kıbrıs'taki son Osmanlı şehitliği de yok oluyor (Özel)
Kıbrıs Türk tarafında çoğu şehitliğin izlerinin silinip normal yapı haline getirildiği biliniyor. Şu anda Osmanlı şehitlerinin yattığı Baldöken Mezarlığı'nın amacının dışına çıkartılarak park haline getirildiğini ifade eden Süleyman Çakır, Avrupa'da birçok ülke
Emniyetten önemli uyarı: İmzalı boş senet vermeyin
gönderilen örneklerle veya belge türüne göre gerekirse laboratuvar arşivinde mevcut; kara, hava, deniz, demiryolu hudut kapılarına ait giriş-çıkış mühür izlerinin karşılaştırma yapılarak, inceleme konusu kaşe izleri, soğuk mühür izleri ve mürekkepli mühür izlerinin sahte olup olmadığı tespit edildiği vurgulandı.
Üsküp'teki tarihi camiden 70 yıl sonra ezan okunacak
Hem Arasta Camii’nin hem de Gazi Baba Türbesi’nin neredeyse tüm izlerinin silinmeye çalışıldığını hatırlatan Başkan Altepe, “Gazi Baba Türbesi yaklaşık 60 yıl önce tamamen ortadan kaldırılmıştı. Eski fotoğraflardan yola çıkarak başlattığımız restorasyon çalışmalarını tamamladık.
Vali Lekesiz, 5 kişinin öldüğü Çökek yaylasında incelemelerde bulundu
Havanın normale dönmesi ve güneşin açması ile birlikte Çökek yaylasında ortaya çıkan felaketin izlerinin boyutu da ortaya çıktı. Yaylada, birçok ev otomobil heyelanda zarar görürken, bazı araçlar çamur içinde kaldı.
Foça bombacılarının yargılanmasına başlandı (1)
Pilin üzerindeki parmak izi ile söz konusu çatışmada yakalanan teröristlerin parmak izlerinin uyması sonucu Foça saldırısı aydınlatılmıştı. Teröristlerin saldırı öncesinde kendilerini gören Menemen'de Yusuf Kafalı (59), Zekeriya Toksuz (55) ve Bahri Şirin isimli 3 köylüyü de öldürdüğü belirlenmişti.
Rekor ceza istenen Foça saldırısı davası yarın başlıyor
Pilin üzerindeki parmak izi ile söz konusu çatışmada yakalanan teröristlerin parmak izlerinin uyması sonucu Foça saldırısı aydınlatılmıştı. Teröristlerin saldırı öncesinde kendilerini gören Menemen'de Yusuf Kafalı (59), Zekeriya Toksuz (55) ve Bahri Şirin isimli 3 köylüyü de öldürdüğü belirlenmişti.
Bir parmak izinde üç farklı kişiye ait isim çıktı
isimli şahıslarla parmak izlerinin aynı olduğu ancak kimlik bilgilerinin ise farklı olduğu tespit edildi. Emniyetteki incelemede şahsın bugüne kadar gerçek kimlik bilgilerinin tespit edilemediği öğrenildi.
İlk kez Bosna’ya giden Finikeliler: Boşnakları Türkçeye meraklı gördük
Osmanlı izlerinin hala canlı olduğunu belirten gezi heyeti, garsonlara varana kadar halkı Türkçe konuşma gayreti içinde gördüklerini ifade etti. Savaşa rağmen Boşnakların, Osmanlı eserlerini muhafaza ettiği belirtildi.
'Tavşanları köpeklere parçalattılar' iddiası
Daha sonra tavşanlara ait tel kafesin kesilerek köpeklerin kafesin içerisine salınıp tavşanların parçalatıldığını, iki köpeğe ait büyük pati izlerinin bulunduğunu görüyoruz. Bitişiğimizdeki ASKİ’ye ait kamera kayıtları şu ana kadar bize verilmedi.
Engellilerin parmak izi evlerinden alınacak
BURSA - Bursa Emniyet Müdürlüğü, engelli vatandaşların parmak izlerinin alınmasına yönelik yeni bir uygulamayı hayata geçirdi. Bursa Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Toplum Destekli Şube Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ve Kimlik Tespit Şube Müdürlüğümüz 'kaybolan ve daha sonra
Türk gençleri trafik kazası geçirdi - 4 ölü
Türk toplumunda derin üzüntü ile karşılanan trafik kazasının aşırı hızdan kaynaklanmış olabileceği ifade edilirken, olay yerinde fren izlerinin bulunmadığına dikkat çekiliyor. Brüksel Sorgu Savcılığı, konuyla ilgili araştırma başlatırken, acı olayı duyan çok sayıda vatandaş olay yerine geldi.
Yaşama elverişli 3 yeni gezegen keşfedildi
Bilim insanları, keşfin yaşamın izlerinin arandığı gezegenler araştırmasında bir kilometre taşı olduğunu belirtiyor. Kepler görevindeki ekibin başında yer alan William Borucki, “Kepler-62e Hawaii gibi sıcak, Kepler-62f ise Alaska gibi biraz soğuk.
Destici, DES yönetimini kabul etti
Destici, 28 Şubat post modern darbe sürecinin tüm izlerinin silinmesini defalarca dile getirdiklerine işaret ederek, 'Hukuk yoluyla silmeye çalışıyoruz' diyorlarsa da böyle bir düzenleme yapmadığını savundu.
AK Partili Şahin: Ersöz Paşa’nın ellerinde kan izleri olduğu kanaatindeyiz
ANKARA - AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölümü ile ilgili, "Levent Ersöz paşanın ellerinde kesinlikle kan izlerinin, parmak izlerinin var olduğu kanaatindeyiz.
Polis, suça karışan çocuklarla sportif etkinlik yapıyor
Çocuklar üzerinde olumsuz ekti oluşturan vücutlarındaki döğme izlerinin çıkartılması için İl Sağlık Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak 10 çocuğumuzun Samsun’da özel bir klinikte gerekli ön muayeneleri yaptırılmıştır.
FBI’den Tacikistan’a kayıp çocuklar için yardım teklifi
Tacik basınında yer alan habere göre, kayıp çocukların izlerinin bulunması için ABD’nin Federal Soruşturma Bürosu’ndan (FBI) bir yardım teklifi geldi. Tacik İçişleri Bakanı Ramazon Rahimov, ABD’nin Duşanbe Büyükelçisi Susan Elliot ile bir araya geldi.
Ali İhsan Karayiğit'in adı ölümsüzleştirildi
Ayak izlerinin kalması onların Eskişehir'de ölümsüzleşmesi demek. Futbolda dostluğun ve barışın sürmesi adına yapılan bir şey. Hollywood'daki gibi bir şey oluşturmak istiyoruz.
Jetler, düşmeden 4 dk önce Yazıcıoğlu’nun tepesindeydi
Genelkurmay Başkanlığı’nın Özel Yetkili Savcılığa gönderdiği radar izlerinin yer aldığı Lahika3 dosyasındaki haritalı radar iz kayıtlarına göre savaş uçaklarının alçaktan uçtuğu belli oluyor. Lahika3’deki radar iz kayıtlarına göre savaş uçaklarından MJ524 iz numaralı F-16'nın, saat: 14.
'Yaratan hepimize birer barkod vermiş: Parmak izi'
Tek yumurta ikizlerinin çoğunda bile parmak izlerinin farklılığına dikkat çeken Tekden, son zamanlarda avuç içlerindeki (el ayası) kılcal damar haritasının her insanda farklı olduğunu, buna yönelik kişilik tanıma cihazları geliştirildiğine
Beşir Ayvazoğlu, Mehmet Akif’i anlattı
Araştırmacı yazar Ayvazoğlu ise sokaklarında ayak izlerinin bulunduğu şehirde olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, "İnsanın doğup büyüdüğü memlekette sevilmesi, itibar görmesi, davet edilmesi ve dinlenmesi çok güzel bir duygu.
'Ergenlik dönemi sivilceleri, gençlerin psikolojisini olumsuz etkiliyor'
Sivilce izlerinin de tedavisi mümkündür ancak deri hastalıkları uzmanları tarafından yapılmalıdır.” (CİHAN)
Ergenekon davasında reddihakim talebi
konusu suç oluşturan talimat vermesi üzerine kendisi ile birlikte avukatlardan Murat Ergün ve Celal Ülgen'in fiziksel şiddete maruz kaldığını, şiddetin izlerinin ise duruşma salonun yanında bekletilen ambulans görevlileri tarafından rapor edildiğini söyledi.
Eğitim-Bir Sen: Darbeciler 'pardon' diyerek kurtulmamalı
meslekten ihraç edilenlerin ve kamu kurum ve kuruluşlarından atılanların haklarının iadesi gibi önemli adımların atıldığını ve bin yıl sürecek denilen darbenin izlerinin 16 yıl içerisinde önemli ölçüde temizlenmeye çalışıldığını belirtti.
Muğla’da 148 yıllık Mevlevi Kütüphanesi hizmete açıldı
Muğla’da 1937 yılında Vali Recai Güreli ve Hoca Mustafa Efendi’nin torunu İskender Alp Er’in belediye başkanı olduğu dönemde geçmişin izlerinin silindiğini belirten Özden, “Tarihimize ait izlerin her biri silinmeye, yok edilmeye çalışılıyor.
Süleyman Soylu: Doğu ve Güneydoğu'ya yapılan yatırımlar karşılığını bulamıyor
yaşanan olumsuz olayların etkilerinin sürdüğünü ifade ederek, bireye ve topluma yönelik tahribatları tamire yönelik girişimlerde bile geçmişin olumsuz izlerinin etkisinin görüLdüğünü ifade etti. Süleyman Soylu, partisinin Malta Köşkü'nde düzenlediği 'Etkin Kimlik ve Kamu Hizmetlerine Bakış, Algılar Tutumlar' isimli toplantıya katıldı.
Gözaltında açlık grevi yapan DHKP-C zanlıları adliyeye sevk edildi
Çoğu öğretmen olan zanlıların ayrıca parmak izlerinin alınmasına da direndiği öğrenildi. 13’ü öğretmen ve iki vergi kontrol memuru olan 15 zanlı adliyeye sevk edildi. (CİHAN)
Emniyet: Parmak izleri 80 yıl saklanıyor, kişi öldükten 10 yıl sonra siliniyor
Parmak izlerinin ilgili birimler tarafından dijital ve manuel olarak saklandığını açıklayan Başkanlık, vatandaşların parmak izlerinin yetkili makamlar haricinde hiçbir kişi ve kurum ile paylaşılmadığını bildirdi.
Kosova İçişleri Bakanı Çelebi: En büyük sıkıntı ekonomik nedenler
stratejik bölge olarak kabul edildiğini, özellikle Türkiye açısından bölgenin öneminin büyük olduğunu vurgulayan Başkan Altepe, Balkanlara yabancı ve düşman izlerinin girmesinin ancak Müslüman halkın birlikteliğiyle, yaptıkları yatırımların örnek alınmasıyla engellenebileceğini ifade etti.
Terör örgütü DHKP-C zanlıları nezarette açlık grevine başladı
Ayrıca ifade verip vermeme konusunda avukatlarıyla görüşen zanlılardan bazılarının da parmak izlerinin alınmasına karşı çıktığı kaydedildi. Zanlıların, terör örgütü DHKP-C'ye kamu binaları, işleyişi ve yapılanmasıyla ilgili bilgi ve istihbarat verdiği iddia edildi.
Kombassan, yaptırdığı araştırma merkezine 17 yıl sonra adını koydurabildi
Kombassan Holding, 28 Şubat postmodern askeri darbesinden 17 yıl sonra darbenin etki ve izlerinin birer birer silindiği günümüzde Necmettin Erbakan Üniversitesi'ne, “Deneysel Tıp Araştırma ve Uygulama Merkezi”nin adının düzeltilmesi başvurusunda bulundu.
Bilim adamları son noktayı koydu: Hz. Nuh’un gemisi Cudi Dağı’nda
Abdulmuttalip Arpa, tufanın izlerinin eski Mezopotamya sakinleri olan Sümer, Akad ve Asur medeniyetleri ile Babillilere ait Gılgamış destanının yanı sıra eski İran ve Yunan tarihlerinde olduğunu kaydetti.
"Bizi bir araya getiren harcı torunlarımıza öğretmemiz gerekiyor"
Batı’nın Türklere çapulcu dediğini ve Anadolu’ya 1071’de geldiklerinin söylendiğini anımsatan Şahin, Anadolu’daki Türk izlerinin takip edilmesi gerektiğini belirterek "Son yayınlar Hititlerin Orta Asya ile ilişkili olduğunu gösteriyor.
FENA-Mevlana’da Özgürlük, raflarda
üzerinden açıklayan Özdemir’in verdiği bilgiye göre, tasavvuf literatüründe “FENA” kavramı, kişisel iradenin, benliğin ve Allah’ın dışında kalan her şeyin izlerinin kaybolduğu bir hali ifade ediyor. Hakikat yolcusu, bu hal neticesinde, varlık aleminde, sadece Allah’ı seyredip, sadece O’nun varlığını, fiilini ve iradesini hissediyor.
Rus polisi sahte Türk halısı üreten fabrikayı bastı
Hatta suçun izlerinin ortaya çıkmaması için bir fabrikanın adı yazılmış. Ama fabrikanın ismini boyamışlar.” dedi.Polisler, telif hakkı sahiplerine yönelik zararın yaklaşık 5 milyon ruble (166 bin dolar) olduğunu da belirtti.
Türk işadamı Honduras'ta vurularak öldürüldü
Kaya’nın cesedinin otopsi yapılmak üzere morga kaldırıldığı, cesedinde kavga sonucu oluştuğu sanılan darp izlerinin olduğu bildirildi.Kaya’nın iş ortağı Fatma Öksüzer yerel bir gazeteye yaptığı açıklamada, ölüm haberini duyduğunda şok geçirdiğini belirterek, “Ömer, arkadaş canlısı çok iyi bir
Polis, hırsızları ayakkabılarının izinden buldu
Yapılan çalışmalarda hırsızların iş yerinde bulunan bir sandalyenin üzerine bastıkları ve ayak izlerinin kaldığı görüldü. Polis hırsızlığı yaptığından şüphelendiği Mehmet G.
Erzin bombacısı, İran ajanı olduğunu itiraf etti
Saldırı sonrası çatışmada yaralanan bir terörist, kan izlerinin takibi sonucu Şahintepesi Hayvanat Bahçesi mevkiinde arazide ele geçirildi. Terörist Reşit Ali Reşit (27), ilk ifadesinde, saldırının talimatını Amanoslar sorumlusu Mazlum Ciğer'in verdiğini ifade etti.
Kan davası cinayetinde gözaltına alınan 3 kişi tutuklandı (3)
’nin parmak izlerinin silah üzerinde çıktığı tespit edildiği öğrenildi. Cinayet suçlamasını kabul etmeyen zanlılar, emniyetteki sorgularının ardından Alanya Adliyesi’ne sevk edildi. Cinayet suçlamasıyla hakim karşısına çıkarılan 2 kardeş ile onlara yardımcı olan Gürcistanlı kadın tutuklanarak Alanya L Tipi Açık ve Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.
Kan davalı aileleri Gürcistanlı kadın buluşturmuş
’nin parmak izlerinin silah üzerindekilerle uyuştuğu bildirildi. Emniyette suçlamaları kabul etmeyen zanlılar, sorgularının ardından sonra adliyeye sevk edildi. (CİHAN)
Cilt lekelerinden kolayca kurtulmak PRP yöntemiyle artık mümkün
‘plazmajel’ adı verilen yoğun kıvamlı, dolgu maddesi gibi kullanılabilecek bir yapı da elde edilebildiğini kaydeden Oltulu, “Ciltteki lekelerin azalması, sivilce izlerinin ve kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir.
Obama: Birinci önceliğim Sandy
Sandy’nin izlerinin birkaç günde silinmesinin mümkün olmadığını bu sürecin aylar sürebileceğini ifade eden Obama, “Daha almamız gereken çok mesafe var.” dedi.Konuşmasında Sandy sonrası yürütülen çalışmalardan bahseden Obama, halkın, acil servis personellerinin ve politik liderlerin birlikte ve dayanışma içinde