izmir yankesicilik ve dolandırıcılık büro amirliği

Kuyumcu hırsızlığı güvenlik kamerasına ansıdı
İzmir Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, kamera görüntülerini incelemeye aldı. Zanlının, 11 hırsızlık suçundan kaydı bulunan S.D. olduğunu tespit etti.
Hırsızlıktan aranan zanlı, hırsızlık yaparken yakalandı
Girdiği işyerlerinde, çalışanların dalgınlığından faydalanıp cep telefonlarını çaldığı öne sürülen zanlı, son girişiminde İzmir Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekibi tarafından suçüstü yakalandı.
54 yaşlıyı silkelemecilik yöntemiyle dolandıran zanlı yakalandı
İzmir Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'ne başvuran çok sayıda yaşlı vatandaş, kendilerine yakınlık gösteren bir kişi tarafından dolandırıldıklarını söyleyerek şikayetçi oldu. Harekete geçen ekipler, olayların yaşandığı bölgelerdeki güvenlik kameralarının görüntülerini mercek altına aldı.
İş kadını, telefon dolandırıcılarına 100 bin lira kaptırdı
, İzmir Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'ne başvurdu. Polis, büfe sahibiyle görüşerek, parayı teslim alan kişinin O.O. olduğunu belirledi.
Üniversite öğrencisi iki sahte savcı yakalandı
Bunun üzerine İzmir Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, parayı çekmek istediği belirlenen İzmir Ekonomi Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümü 3. sınıf öğrencisi H.B.
Ege'de, suç örgütü üyeliği iddiasıyla son bir ayda 160 kişi gözaltına alındı
En kapsamlı operasyonu 28 Eylül 2009'da İzmir Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri yaptı. Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki 42 il ve 63 ilçede, samimiyet kurdukları özellikle yaşlı kişilerin dini duygularını istismar ederek paralarını dolandırdığı ileri sürülen
İzmir'deki dolandırıcılık operasyonunda 38 kişi tutuklandı
İzmir Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, 8 ay süren takibin ardından 42 il ve 63 ilçede, 309 kişiyi yaklaşık 4 milyon lira civarında dolandırıcılığı iddia edilen birbiriyle bağlantılı 12 gruptan oluşan suç örgütüne yönelik operasyon düzenledi.
Dolandırıclık şebekesi için hazırlanan dosyalar bürolara sığmadı
İzmir Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'nin çalışması sonucu Özel Harekat ve helikopter destekli 550 polisin katılımıyla yapılan operasyon kapsamında İzmir ve Antalya'da gözaltına alınan 49 zanlının işlemleri devam ediyor.