izmirde

Tamaylıgil: Yazıklar olsun senin Mustafa Kemal'le hemşehriliğine
Partisinin Edirne İl Başkanlığı ziyaretinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Bihlun Tamaylıgil, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun İzmirde CHP için "Sevsinler sizin Atatürkçülüğünüzü." gibi bir cümle sarf ettiğini hatırlattı.
Memur-Sen Başkanı Gündoğdu: CHP'nin oylarından daha fazla imza topladık
Elazığ İl Müftüsü ve İzmir Valisi'nin uygulamalarına değinen Genel Başkan, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "İzmirde 28 Şubat'ın beslemelerine özenmiş, jakoben bir vali çıkıyor, kılık kıyafet yönetmeliğine uymayanların tespit edilerek cezalandırılmasını diyor.
İzmirlilerin Türkçe sevdası stada sığmadı
Geceye katılan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, muhteşem şölende İzmirde bulunmaktan onur duyduğunu söyledi. Türkçe Olimpiyatlarının bir sevgi, uygarlık projesi olduğuna dikkat çeken Eker, “10 yılda 17 ülkeden 135 ülkeye dalga dalga yayılan, kıtaları aşarak ilmek ilmek örülen sevginin
Cihan Haber Ajansı Gündemi
İzmirde 'Türk işadamı gözüyle uyanan Afrika' konferansı düzenlenecek. Konferansa konuşmacı olarak Güney Afrika Cumhuriyeti İzmir Fahri Başkonsolosu ve Türk-Afrika İş Konseyleri Koordinatör Başkanı Tamer Taşkın katılacak.
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
İzmirde 'Türk işadamı gözüyle uyanan Afrika' konferansı düzenlenecek. Konferansa konuşmacı olarak Güney Afrika Cumhuriyeti İzmir Fahri Başkonsolosu ve Türk-Afrika İş Konseyleri Koordinatör Başkanı Tamer Taşkın katılacak.
Türk Sağlık Sen: SHÇEK personeline yargısız infaz yapılıyor
Yaşlılara gündüzlü bakım ve evde bakım hizmetleri, pilot il olarak İzmirde uygulanmaya başladı. Aile içi şiddet veya başka nedenlerle barınma ihtiyacı duyan kadınların barınma ihtiyaçları karşılanmış, hiçbiri sokakta bırakılmamış, bunun yanında farklı özelliklerdeki kadınların aynı birimde
AK Parti'nin göçmen adayı Sait'e destek için Balkan heyeti geliyor
İzmirde bu defa AK Parti’nin zaferi geliyor. Dengeler değişiyor, İzmir’de büyük sürprize hazır olun.” şeklinde konuştu.
Yıldırım: İzmir'in kentsel dönüşümü için gerekirse özel yasa çıkaracağız
İzmir'de böyle bir anlayışı aşamazsşak İzmirde birçok ihzmet geç kalır. Bugün sorunlar yumağı haline gelmiş bir çok proje var. İzmir proje üretmekte fakir değil, ama projelerini uygulamayamıyor.
Bülent Arınç: Bizim kimsenin yaşam biçiminden şikayetimiz yok
İzmirde çok başarılı sonuçla alacağız. İzmir hiç kimsenin tapulu malı değil. İzmir, İzmirlilere ait. Önyargılardan kurtulmalıyız.” şeklinde konuştu.
Yaşlı çift bastonla dövülürek öldürülmüş
Kaçmaz çiftinin öldürülmesiyle İzmirde son bir hafta içerisinde ikinci karı-koca cinayeti işlenmiş oldu. Geçtiğimiz günlerde Hüsnü Civan (65) ile Atiye Civan (60) çifti Bayraklı ilçesindeki evlerinde bıçaklanarak öldürülmüş halde bulunmuştu.
Karete şampiyonu İl Milli Eğiti Müdürü Fevzi Budak'ı ziyret etti
İzmirde gerçekleştirilen karete şampiyonasında İtalyan ve Macar rakiplerini geçmeyi başaran Kaya ise geçen yıl da Türkiye şampiyonu olduğunu belirtti. Hedefinin olimpiyat şampiyonluğu olduğunu kaydeden Kaya, "Türkiye ve Erzurum'un adını tüm dünyaya duyurmayı arzuluyorum.
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül İzmirde sırasıyla, Türkiye Muharip Gaziler Derneği İzmir Şubesini, Cumhuriyet Başsavcılığı, Karabağlar ve Bayraklı Kaymakanlığını ziyaret edecek. Kazakistan Cumhuriyeti İzmir Fahri Konsolosluğu'nun açılışına katılacak.
Kahveciler, sigara yasağını meydanda nargile içerek protesto etti
Cumhuriyet Meydanı'na üyeleriyle gelen İzmir Kahveciler Odası Başkanı Hakkı Kırdı, İzmirde 300 kişinin ceza keseceğini, kapalı mekanlarda sigara içme yasağı uygulamasının, mali krizin etkisindeki kahvehaneleri cezalarla daha da zarara sokacağını savundu