izmirin

Nükhet Hotar: Büyükşehir, en az 3 metro bitirecek kadar para harcadı
İzmirin kaybedecek zamanının kalmadığını belirten Hotar, İzmirlilerin masallara inanmaması ve gerçeği görmesi gerektiğini dile getirdi. (CİHAN)
Atatürk, Manavgat'ta öğrencilerin seslendirdiği türkülerle anıldı
Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri, Atatürk'ün sağlığında çok sevdiği 'Kırmızı Gülün Alı Var, Alişimin Kaşları Kara, Vardar Ovası, Yemen Türküsü ve İzmirin Kavakları' türkülerini seslendirdi. Programda sonunda, Atatürk konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler altınla ödüllendirildi.
Göçmen vekil, mazbata sevincini mehter takımıyla paylaştı
Çiçeği burnunda göçmen vekilin sevinci, yakınları ve partililer tarafından, "İzmirin gururu, Balkanlar'ın onuru" sloganıyla paylaşıldı. Bu arada babasının amca oğlu Asil Ramazan Namlı, Sait'e bir sürpriz hazırladı.
Restorasyon bitti, İzmir'in tarihi Hisar Camisi dualarla açıldı
"Hisar Camisi'nin resrorasyonunun beğenenileceğini söyleyen Arınç, İzmirin bir simgesi olarak 100 yıl daha ayakta durmasının sağlandığını kaydetti: "Biz büyük medeniyetlere evsahipliği yapmış bir ülkeyiz.
Diyanet İşleri Başkanı Bardakoğlu: Dünya, kendisiyle barışık olmayan insanlardan acı çekiyor
İzmir İl Müftüsü İbrahim Acar da yaptığı konuşmada, güzel İzmirin en eski ve köklü kurumunun sevgili öğrencileriri ve velilerini kutladığını belirterek, "Sevgili Peygamberimiz (SAS), 'Sizin hayırlınız Kur'an'ı öğreten ve öğrenenlerinizdir' diye buyuruyor.
Ege Üniversitesi Rektörü Yılmaz: İzmir sanatsal üretkenliğini sergilemede mütevazi davranıyor
EgeArt ve bunun gibi etkinlikler, İzmirin sanatsal anlamda üretkenliğini daha da arttıracak." dedi. EgeArt ile İzmir'in uluslararası standartta bir sanat etkinliğine kavuşmasını sağlamak istediklerini belirten Rektör Yılmaz, "Ayrıca Ege Bölgesi'nin de sanat yaşamına yeni
Türk-İş, İzmir Çamaltı Tuzlası'nın özelleştirilmesine karşı
Birçok alanı özelleştiren devlet, şimdi de İzmirin can damarı olan Çamaltı Tuzlası'nı özelleştirmek istiyor. Çamaltı'nın satılması demek, büyük bir kayıp demektir." şeklinde konuştu. Özelleştirmenin fakirliği körüklediğini de savunan Türk-İş Bölge Temsilcisi, "Özelleştirme, sanılanın aksine ekonomik kalkınmayı sağlamıyor, daha çok ekonomiye
Sahaları sentetik çimle kaplamayın uyarısı
İzmirin Menderes ilçesine bağlı Oğlananası beldesinde 300 bin metre kare alanda üretim yapan EgeÇim, Türkiye'nin birçok yöresine doğal rulo çim satışı gerçekleştiriyor. EgeÇim, gerekli alt yapının sağlanması durumunda 5 yıl canlı rulo çime garanti veriyor.