jandarma komando taburu

Elazığ'da ölen ve yaralanan uzman çavuşların isimleri belli oldu
ELAZIĞ - Elazığ 8. Kolordu Jandarma Komando Taburu'nda görevli iki uzman çavuş arasında çıkan tartışmada silahların kullanılmasıyla ölen ve ağır yaralanan uzman çavuşların isimleri belli oldu.Elazığ 8.
Elazığ'da uzman çavuşlar tartı: 1 ölü, 1 ağır yaralı
ELAZIĞ - Elazığ 8. Kolordu Jandarma Komando Taburu'nda görevli iki uzman çavuş arasında çıkan tartışmada silahların çekilmesiyle biri öldü, diğeri ağır yaralandı.Alınan bilgilere göre ,Elazığ 8.
Bingöl'de terörist cenazeleri provokasyon için 3 gündür bekletiliyor
Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı'nın koordinasyonunda; Jandarma Özel Harekat Taburu, Jandarma Komando Taburu ve Piyade Komando Taburu 23-24 Kasım tarihileri arasında Bingöl'ün Genç ilçesi kırsalına sevk edildi.
Bingöl'de çatışma: 4'ü kadın 7 terörist ölü olarak ele geçirildi
Bugün ise Jandarma Özel Harekat taburunun tamamı, Jandarma Komando Taburu ve Piyade Komando Taburunun havadan bölgeye sevk edildiği ve saat 14.00 sıralarında teröristlerle tekrar sıcak temas sağlandığı bildirildi.
Kazan Vadisi'nde çatışma, çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi
Türk Silahlı Kuvvetleri'nce 'Sonbahar Temizliği' adı verilen operasyon kapsamında dün Çukurca ilçe merkezinde bulunan Jandarma Komando Taburu'ndan çıkan mayına dayanıklı kirpi ve kobra adı verilen zırhlı araçlar, frekans karıştırıcı jammerler eşliğinde sınıra sevk edildi.
Terör örgütü PKK'nın 7 sığınağı imha edildi
Bir ihbarı değerlendiren Van İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Jandarma Özel Harekat ve Jandarma Komando Taburu ile Polis Özel Harekat Timleri, Çatak ilçesi Andiçen köyü kırsalına operasyon düzenledi.
Kurtarma ekiplerinin Filyos Çayı'ndaki zorlu mücadelesi sürüyor
Son olarak Ankara’dan gelen Jandarma Komando Taburu Jandarma Kurtarma Timi ve Ankara Belediyesi kurtarma ekiplerinin de katıldığı kurtarma çalışmaları 250 kişilik ekiple sürdürülüyor. Suyun yüksek olan debisine rağmen su içinde el ve çapalarla arama yapan ekipler, kayıpları bulmak için adeta hayatlarını hiçe sayıyor.
Donmak üzereyken komandolar kurtardı
N’nin, bulunduğunu söylediği Ovayenice Köyü’ne doğru yola çıkan Hadımköy Jandarma Komando Taburu’ndan bir time elde edilen koordinatlar iletildi. S.N’nin donma ihtimaline karşı sağlık ekipleri de hazır tutularak önlem alındı.
Mesire alanında kaybolanı kadını komandolar kurtardı.
Alemdağ Jandarma Komando Taburu’na bağlı bir timin yürüttüğü çalışmalarda saat 21.00 sıralarında cep telefonu sinyali takip edilerek arama başlatıldı. Kaybolan kadına saat 00.
Şehit Başçavuş Aydoğan, törenle uğurlandı
MARDİN - Nusaybin'de dün gece uğradığı saldırısı sonucu şehit olan Jandarma Karakol Komutanı Astsubay Okay Aydoğan için Kızıltepe Jandarma Komando Taburu'nda tören düzenlendi. Törene Mardin Valisi Turhan Ayvaz, Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu, 70.
Vali Karaloğlu, orucunu Mehmetçiklerle açtı
VAN - Van Valisi Münir Karaloğlu, orucunu Jandarma Komando Taburu’nda vatani görevini yapan Mehmetçiklerle birlikte açtı. Vali Karaloğlu, iftar öncesi görevine yeni atanan Jandarma Alay Komutanı Albay Nurettin Alkan’a ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.
Genelkurmay, Silvan'daki terörist saldırının soruşturma sonuçlarını açıkladı
Bu kapsamda, 10/11 Temmuz gecesinden itibaren Hazro bölgesinde belirli sürelerle görevlendirilmiş olan 1’inci Jandarma Komando Taburuna yeni görev bölgesine intikal emri verilmiştir. 5- 51’inci Jandarma Komando Taburu, 13/14 Temmuz gecesi saat 21.
Anketör kılığındaki terör örgütü yandaşları seçmene baskı yapıyor
28 Mayıs 2011-Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde Jandarma Komando Taburu ile polis karakoluna ses bombaları atıldı. Her iki saldırıda küçük çaplı maddi hasar meydana geldi. 27 Mayıs 2011- Diyarbakır’ın Yenişehir semtinde askeri lojmanlara ses bombası atıldı.
Hayata Dönüş Operasyonu davasında sanıkların ifadesi tamamlandı
Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada konuşan sanık Önder Seymenoğlu, operasyon döneminde Elazığ Jandarma Komando Taburu 1. Bölük'te er olarak askerlik yaptığını anlattı. Tutuksuz sanık Önder Seymenoğlu da, "Elazığ'dan Hasdal Kışlası'na geldik.
Şehitlerin cenazeleri memleketlerine gönderildi
Mardin'de teröristlerce yola döşenen uzaktan kumandalı mayının patlatılması sonucu şehit düşen 3 uzman çavuşun cenazeleri, Kızıltepe Jandarma Komando Taburu'nda düzenlenen törenle memleketlerine gönderildi.
Çöpte buldukları cisim patladı: 2 çocuk yaralı
00 sularında, İlçe Jandarma Komando Taburu'nun karşısında bulunan Sanayi Mahallesi'nde hurda bulmak amacıyla çöpleri karıştırdı. Çocuklar buldukları metal bir cismi kurcalamaya başladı.
Başkale Jandarma Komando Taburu'nda görevli er nöbette intihar etti
Başkale Jandarma Komando Taburu'nda görevli er Hüsnü Arı'nın akşam saatlerinde intihar ettiği iddia edildi. Şanlıurfa nüfusuna kayıtlı Hüsnü Arı'nın Başkale Jandarma Komando Taburu'nda nöbette iken akşam saatlerinde kendi silahıyla kafasına kurşun sıktığı ileri sürüldü