jeoloji mühendisi

İzmir'de 6,5'lik depremde yaklaşık 1,5 milyon kişi açıkta kalacak
Oda olarak birtakım önerileri bulunduğunu ve 2 Kasım 2013'te bunları kamuoyuna açıklayacaklarını ifade eden Murathan, 250’yi aşkın jeoloji mühendisi, şehir plancısı ve akademisyeninin, geçen günlerde ortak bir çalışma yaparak çeşitli tespit ve öneriler sunduğunu söyledi.
Jeoloji mühendisleri: Van'da yıkılan binaların yüzde 30’u zeminden dolayıydı
Bütün belediyelerde mutlaka jeoloji mühendisi istihdam edilerek, yapılan çalışmaların uygunluğunun denetimi jeoloji mühendisleri eliyle yürütülmelidir. Yerel yönetimler ve yapı denetim kuruluşlarında jeoloji mühendisi istihdamı yasal zorunluluk haline getirilmelidir.
Bakanlık, KPSS ile alınacak kadroları açıkladı
Çevre Mühendisi 48, Elektrik Mühendisi 7, Harita Mühendisi 11, İnşaat Mühendisi 18, Makine Mühendisi 8, Jeofizik Mühendisi 6, Jeoloji Mühendisi 3, Mimar 12, Şehir Plancısı 4 olmak üzere toplamda 9 branştan 117 tane personel alınacak.
Uşak'ta altın madeni çevresindeki köylerden su numunesi alındı
tarafından işletilen Kışladağ Altın Madeni'nde kullanılan siyanürün kaynak sularına karışabileceği ihtimali üzerine CHP Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, Yüksek Jeoloji Mühendisi Tahir Öngür ve çevreci bir grup, yakında bulunan köylerden su numunesi aldı.
Şehircilik Bakanlığı'nda 31 bin 448 personel görev yapıyor
Bayraktar, “Çalışan inşaat mühendisi bin 78, çevre mühendisi 695, mimar 628, makine mühendisi 479, elektrik-elektronik mühendisi 402, şehir plancısı 410, jeoloji mühendisi 375, harita mühendisi 283’tür.
Uşak belediye başkanlığı için CHP’de 4 aday adayı
1- Günhan Dağlı (Uşak Belediyesi'nde Jeoloji Mühendisi)2- Yalçın Özbudak (Sivaslı Belediyesi'nde memur) (CİHAN)
Jeoloji Mühendisleri Odası’ndan yeni yasaya tepki
Mesleki denetimi ortadan kaldıran bu yasa uygulanması halinde biz biliyoruz ki, jeoloji mühendisi bile olup olmadığı, odaya kaydının bulunup bulunmadığı dahi belli olmayan kişilerce etüt ve rapor hazırlanmasının yolu açılacaktır.
Zonguldak'ta trafik kazası: 1 ölü, 3 yaralı
Araçtan fırlayan Jeoloji Mühendisi Zeynep Aybüke Baraş(31) ile araçta sıkışan İbrahim Demircioğlu(41) ve Yavuz Bilgin yaralandı. Yaralılar olay yerine sevk edilen ambulanslarla Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
'Yağışların yarısı buharlaşarak kayboluyor'
Jeoloji mühendisi Adnan Evsen, yanıcı ve yakıcı iki elementin yan yana gelmesiyle oluşan ve insanlığa hayat veren madde olan suyun hayatın kaynağı ve canlı yaşamının en temel ihtiyacı olduğunu söyledi.
Hatay’da jeotermal su bulmak amacıyla sondaj çalışması başlatıldı
Vali Lekesiz, MTA Doğu Akdeniz Bölge Müdürü Hasan Yıldız ve Jeoloji Mühendisi Rıfat Cihan Sevim’den sondaj çalışmaları ile ilgili olarak teknik bilgi aldı.MTA Doğu Akdeniz Bölge Müdürü Hasan Yıldız, söz konusu alanda etütle başlayan ve jeofizikle desteklenen çalışmada en pozitif görülen alanların belirlenerek sondaj aşamasına
Beyaz Sayfa operasyonunda 9 kişi adliyeye sevk edildi
Mücadele Grup Amirliği ekiplerinin, geçen hafta Edremit Belediyesi'ne yönelik, imar ve örtülü ödenek dosyalarıyla ilgili operasyonda; imar servisinde görevli jeoloji mühendisi İlkay C., tekniker Gökhan Ö.
Edremit Belediyesi 'Beyaz Sayfa' operasyonunda 3 gözaltı
Sabah saatlerinde belediyeye giden polis ekipleri, imar servisinde görevli jeoloji mühendisi İlkay Ciddi, tekniker Gökhan Özçelik ve eski İmar Müdürü Hakan Çelik’i gözaltına aldı. Emniyete götürülen şüpheliler, ilk ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.
Göçük altında kalan 11 madenci için anma töreni düzenlendi
Hayatını kaybeden işçilerden ikisinin cenazesine ulaşılırken Jeoloji Mühendisi Halil Tatlı, Maden Mühendisi Nail Yılmaz, işçiler Hacı Mehmet İpek, Muhsin Koşan, Kemal Elmas,Cuma Yıldırım, Adnan Demir, Tuğran Gökhan ve Aydogan Polat'ın cenazelerine göçük tehlikesi nedeniyle ulaşılamamıştı.
Göçükte ölen 11 işçi için mevlit okutuldu
Çöllolar Kömür Sahası´nda meydana gelen göçük altında kalan işçiler Yaşar Alkaya ile Ruşen Demir´in cesedi bulunurken, jeoloji mühendisi Halil Tatlı, makine mühendisi Cuma Yıldırım, maden mühendisi Nail Yılmaz, makine operatörleri Hacı Mehmet İpek, Muhsin Koşan, Kemal Elmas, dozer operatörü Adnan
İki yıldır toprak altındalar
Toprak altında kalan işçiler Yaşar Alkaya ile Ruşen Demir, jeoloji mühendisi Halil Tatlı, makine mühendisi Cuma Yıldırım, maden mühendisi Nail Yılmaz, makine operatörleri Hacı Mehmet İpek, Muhsin Koşan, Kemal Elmas, dozer operatörü Adnan Demir, drenaj işçisi Aydoğan Polat ile topograf Tuğran
BİM-FED: Gerekirse odalar seçimine girmeyiz
Jeoloji Mühendisi Cemal Asan, toplantıda, inşaatlarda yalıtımı güçlü, enerji tasarrufu sağlayan malzemelerin kullanımına dair bir sunum yaptı. Sunumda "Mevcut konut stoklarının yüzde 90’nından fazlası yalıtımsız.
Bitlis’te etkili olan sağanak yağış Mutki'de heyelan ve taşkınlara neden oldu
İl afet ve acil durumu müdürlüğü arama-kurtarma ekibi ve jeoloji mühendisi arkadaşlarımızla beraber şuan köye 10 kişilik ekiple intikal etmiş durumdayız.Geldik olay yerini inceledik.
Kömür havzasındaki göçük davasında ikinci duruşma yapıldı
Toprak altında kalan işçiler Yaşar Alkaya ile Ruşen Demir, jeoloji mühendisi Halil Tatlı, makine mühendisi Cuma Yıldırım, maden mühendisi Nail Yılmaz, makine operatörleri Hacı Mehmet İpek, Muhsin Koşan, Kemal Elmas, dozer operatörü Adnan Demir, drenaj işçisi Aydoğan Polat ile topograf Tuğran
621 gün sonra ilk duruşma
Toprak altında kalan işçiler Yaşar Alkaya ile Ruşen Demir'in cesedi bulunurken jeoloji mühendisi Halil Tatlı, makine mühendisi Cuma Yıldırım, maden mühendisi Nail Yılmaz, makine operatörleri Hacı Mehmet İpek, Muhsin Koşan, Kemal Elmas, dozer operatörü Adnan
Maden ocağında iş kazası geçiren jeoloji mühendisi yaşamını yitirdi
ZONGULDAK - Jeoloji Mühendisi Kerem Karadayı, Zonguldak’ta özel bir şirkete ait kömür ocağında meydana gelen iş kazasında, yaşamını yitirdi. Dilaver Mahallesi'nde bulunan özel maden ocağında 1 yıl önce iş başı yapan Jeoloji Mühendisi Kerem Karadayı (28), işçileri kontrol etmek üzere ocağa girdi.
Türkiye, depremde 100 bine yakın insanını kaybetti
Jeoloji Mühendisi Adnan Evsen, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Son yıllarda Japonya’da, İran’da ve dünyanın değişik yerlerinde meydana gelen depremlerde göstermektedir ki; dünya hala stabil değildir. Türkiye de olduğu gibi hala birçok yerde sürekli depremler olmaya devam ediyor.
Türkiye’deki diri fay hattı 326 oldu
Jeoloji Mühendisi Adnan Evsen, güncellenen Türkiye Diri Fay Haritasına göre, Kayseri ve yakın civarını etkileyecek olan Ecemiş fayı ile Kayseri’nin kuzeydoğusunda yer alan Deliler fayını birleştirildiğine işaret etti.
Jeoloji Mühendisleri Odası: İzmir Büyükşehir zemin etütsüz konut yaptırıyor
Kısa vadede belediyelerce jeoloji mühendisi hizmetlerinin satın alınamaması durumunda ise odamızla yapılacak protokollerle sondajların ve arazi çalışmalarının yerinde denetiminin yapılmasını bir kamu görevi olarak üstlenmeye hazır olduğumuzu da belirtmek
Doğal sit alanları bilimsel kriterlere göre değerlendirilecek
oluşturulacak araştırma ekibinde; alanın özelliklerine göre en az 5 kişilik orman mühendisi, ziraat mühendisi, biyolog, şehir plancısı, su ürünleri mühendisi, jeoloji mühendisi peyzaj mimarı, çevre mühendisi, harita kadastro mühendisi ve ilgili meslek gruplarından uzmanlar yer alacak.
Jeoloji Mühendisliği Bölümü Ilısu Barajı'nı inceledi
Geziye katılan heyete, Şube Müdürü Jeoloji Mühendisi Mahmut Şayak tarafından detaylı olarak Ilısu Baraj projesi, jeolojik özellikleri ve jeoteknik açıdan önemi ile sulama açısından Türkiye ölçeğinde projenin yeri ve önemini içeren inşaat, elektromekanik, çevre, yeniden
Üniversite, bölgedeki jeoloji harikalarını keşfediyor
Salih Dinç ile DSİ’den Jeoloji Mühendisi Süleyman Tekin ile öğrencilerin katıldığı bu çalışmaların ve benzer incelemelerin süreceğini söyledi.
'Vatandaşlar ruhsatsız çıkar korkusuyla binasını inceletmiyor'
Fethiye Belediyesi Afet İşleri Sorumlusu jeoloji mühendisi Sadi Çidem, hasar tespiti yapılan binaların yüzde 90'ında sıva çatlağı bulunduğunu kaydetti. Geriye kalan yüzde 10'luk kısmının ise duvar ve kolonlarında çatlaklar olduğunu belirten Çidem, bunların da güçlendirme çalışması ile giderilebileceğini aktardı.
'Bir santimetrelik toprak tabakası bir milyon yılda oluşuyor'
ANTALYA - Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Kızılot beldesi Belediye Başkanı ve Jeoloji Mühendisi Mustafa Keçer, bir santimetrelik toprak tabakasının bir milyon yılda oluştuğunu söyledi. 8. Yavru TEMA Çocuk Şenliği, Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Titreyengöl'de Suntopia Hotel'de başladı.
Depremzedelere iş kapısı olacak mermer fabrikası yakında açılacak
'Van Mermer ve Granit Fabrikası' hakkında da bilgi veren Yunus Gökçenay, "Bizim fabrika ve maden ocaklarımızda çoğu maden ve jeoloji mühendisi olmak üzere yaklaşık 400 personel istihdam edilecek. Yeni ocaklarımızın faaliyete geçmesiyle bu sayı 750'ye ulaşacak.
Prof. Dr. Şener Üşümezsoy: Türkiye'nin üç bölgesi deprem riski altında
Ziyarette sporcu kişiliği ile tanınan Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Şener Üşümezsoy evin sağlamlığını mekik çekerek test etti. İstanbul ve Marmara bölgesinin deprem açısından güvenli olduğunu ve Van depreminin Doğu Anadolu Bölgesi'nin deprem haritasını değiştirdiğini belirten
Kahramanmaraş'taki göçüğün üzerinden bir yıl geçti, 10 kişi hala toprak altında
Toprak altında kalan Jeoloji Mühendisi Halil Tatlı, İşçi Cuma Yıldırım, Maden Mühendisi Nail Yılmaz, Makine Operatörleri Hacı Mehmet İpek, Muhsin Koşan, Kemal Elmas, Dozer Operatörü Adnan Demir, Topograf Tuğran Gökhan ve Drenaj İşçisi Aydoğan Polat'ın
Kula'daki Börtlüce Mağarası turizme kazandırılıyor
İncelemeye jeoloji mühendisleri Yalçın Esen ve Ali Moral, Manisa Belediyesi'nden sanat tarihçisi Jale Esen, arkeolog Ali Uçan ve Kula Belediyesi'nden jeoloji mühendisi Nuran Sevimli Akkoç katıldı.Jeoloji mühendisi Esen, Börtlüce Mağarası'nın turizme kazandırılması için gerekli incelemelerin yapıldığını, hazırlanan raporun Denizli Tabiat Varlıklarını Koruma Şube
Kuşadası'nda yeni bir jeotermal kaynak bulundu
Suyun 7 bin kişinin günlük kullanımını karşılayacak kapasitede olduğunu belirten Jeoloji Mühendisi Adil Taşkıran ise, "Türkiye'de kişi başına günde 750 litre jeotermal su kullanımı standart kabul ediliyor.
Uluğ: Sıvılaşmış zemin üzerindeki evler muhallebi üzerindeki kürdan gibidir
İZMİR - Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü Deniz Bilimleri Anabilim Dalı Başkanı, Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Atilla Uluğ, her an karşılaşılabilecek deprem gerçeğini bir kez daha hatırlatarak, tarihinde birçok yıkıcı depremler yaşamış İzmir’de sıvılaşmış zemin üzerinde yapılan
Muğla'da dereler atık toplama merkezi haline geldi
raporun sonunda ise şunlar kaydedildi: “Maden Kanunu'nun Uygulama Yönetmeliği’nde, ‘Yapılacak inceleme ve denetimlerde oluşturulacak heyet, maden mühendisi, jeoloji mühendisi ile yapılacak inceleme ve denetimlerin özelliğe göre jeofizik mühendisi, haritacı, mali uzman, hukukçu veya meslek mensuplarından en az üç kişiden oluşur.
Başkan Korkmaz: Konutların yüzde 60’ı denetimsiz
Kırıkkale'nin depremselliği konusunda bilgi veren jeoloji mühendisi Hülya Altunçanak da katılıcılara Kırıkkale'de deprem riski taşıyan alanları harita üzerinde tek tek gösterdi. Altunçanak, zemin yapısına göre bazı mahallelerde sulu alanların bulunmasına ve 6 metreden su çıkmasına dikkati çekerek; Bahçelievler ve Fabrikalar Mahallesi, Rauf
Vanlı depremzede: İkinci deprem Van’ı bitirdi
MUŞ - Van’da yaşanan 7,2 ve 5,6 büyüklüğündeki her iki depremi yaşayan Jeoloji Mühendisi Fatma Göz, Van’da yaşanan ikinci depremin her şeyi bitirdiğini söyledi. 23 Ekim pazar günü Van’da yaşanan ve 7,2 büyüklüğünde olan depremin şiddetli olduğunu ancak kısmi sıkıntılara neden olduğunu belirten 4 çocuk annesi Fatma Göz, hasar
Deprem Gemlik’te tartışıldı: Bölgedeki risk yüksek
Kutoğlu Jeoloji Mühendisi Esen Arpat ile Doğa Hareketleri Araştırma Derneği Başkanı Fuat Agalday Afet Yönetim Koordinatörü Özden Işık ise panele konuşmacı olarak katıldı.Toplantıda konuşan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, deprem gerçeğinin Van ile yeniden hatırlandığını beliterek, “Gemlik’te iki fay ve ovada yoğun yapılaşma
MTA heyeti Batman’da oluşan çukurda inceleme yaptı
Batman’a çukuru incelemek üzere MTA’dan üç Jeoloji Mühendisi geldi. Sabah saatlerinde Batman Üniversitesi Konferans Salonu’nda yetkililerden çukurla ilgili brifing alan mühendisler, daha sonra çukurun olduğu bölgeye giderek, yüzeysel bir inceleme yaptı.
Öğrencilerin deprem ilgisizliği dikkat çekti
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü eğitmeni Jeoloji Mühendisi Derya Aydın, deprem öncesi ve deprem anında yapılması gereken hazırlıklar hakkında slayt eşliğinde bilgi verdi.
Kayma tehlikesi taşıyan binaların boşaltılması için verilen süre doldu
/> Yağmur ve kanalizasyon sorununun düzelmediği sürece kendi koylarında ve falezlerin bir çok noktasında kaymaların meydana geleceğini iddia eden Yüksek Jeoloji Mühendisi Şevki Bayraktaroğlu, Antalya İl Özel İdare binasının da aynı sebepten dolayı hasar gördüğünü kaydetti.
Göçük altında kalanların yakınları bu bayrama da boynu bükük giriyor
Toprak altında kalan Jeoloji Mühendisi Halil Tatlı, İşçi Cuma Yıldırım, Maden Mühendisi Nail Yılmaz, Makine Operatörleri Hacı Mehmet İpek, Muhsin Koşan, Kemal Elmas, Dozer Operatörü Adnan Demir, Topograf Tuğran Gökhan Ve Drenaj İşçisi Aydoğan Polat'ın
Soğanlı köyünün su sorunu, devlet-millet işbirliğiyle çözülecek (Özel)
Çay, beraberinde İl Özel İdare Su İşleri Müdürü Necdet Koç ve Jeoloji Mühendisi Halis Avcı ile köye giderek incelemelerde bulundu. Yaşanan sorunla ilgili olarak açıklamayı İl Özel İdare Jeoloji Mühendisi Halis Avcı yaptı.
Salihli'de bin metreden 90 derece su çıktı
Jeoloji mühendisi İsmail Hakkı Karamanderesi’ne, jeofizik mühendisi Erol Duvarcı’ya ve bize yardımcı olan Yılmaz Belediye Başkanı Serdar Ogan’a teşekkür ediyorum." dedi. Jeotermal ısı enerjisi ile ısınan evlere kalorimetre montajının devam ettiğini belirten Okay, "Bu sezon başına kadar sistemdeki bütün abonelere kalorimetre
Oymapınar'ın doğal güzellikleri 3 dilde dünyaya tanıtılacak
Bot turunda aynı zamanda jeoloji mühendisi olan Kızılot Belde Belediye Başkanı Mustafa Keçer, Altıparmak'a bölgenin 13 milyon yılda oluşan jeomorfolofik yapısı ile ilgili sunum yaptı. 13 milyon yıl içinde Oymapınar Barajı Büyük Kanyon'un kendine özgü jeomorfolojik yapısı olduğunu belirten Keçer, bölgenin doğal yapısının eko ve alternatif turizmi için çok
Orhangazi'de trafik kazası: 4 ölü, 1 yaralı
BURSA - Bursa'nın Orhangazi ilçesinde meydana gelen trafik kazasında araç sürücüsü ile birlikte 3 jeoloji mühendisi hayatını kaybetti, bir kişi ise yaralandı. İznik-Orhangazi yolu üzerinde Arif Kahraman'ın kullandığı karpuz yüklü kamyon ile Kenan Görbeli yönetimindeki otomobil çarpıştı.
AK Parti’ye Muğla’dan 5 kadın başvurdu
Kocabıyık (Emekli), İlyas Yolcu (Emekli), İlyas Baykan (Dış Ticaret Gümrük müşaviri), Kemal Kaytan (İşadamı), Mehmet Nil Hıdır (Milletvekili), Mehmet Tüfekçi (Jeoloji mühendisi), Mehmet Yavuz Demir (Emekli), Mestan Yayman (Vali yardımcısı), Metin Öztürk (Mikrobiyoloji uzmanı), Muhsin Eryılmaz (İç İşleri Bakanlığı İç Denetçi), Mustafa Er
AK Parti’de milletvekilliği aday adaylığı için başvuru sayısı 19 oldu
Neslihan Yüksel (Jeoloji Mühendisi), Dr. Havva Talay Çalış, Kemal Şahin (Eczacı - Eski belediye başkanı), Faysal Afşar (İşçi), Osman Kılıç (Anadolu Sakatlar Derneği Başkanı), Mehmet Sayın (İşçi), Münib Karakılıç (Mühendis), Oktay Kılıç (Eczacı),
Göçükteki 9 işçiden haber alınamıyor (6)
Haber alınamayan işçilerin isimleri ise şunlar: Makine mühendisi Cuma Yıldırım, jeoloji mühendisi Halil Tatlı, makine operatörleri Hacı Mehmet İpek, Muhsin Koşan, Kemal Elmas, elektrikçi Rüşen Demir ve drenaj işçisi Aydoğan Polat, Turhan Gökhan ve isimi tespit
Adana kadın kurultayına hazırlanıyor
Başkan Ayten Dolançay, Başkan yardımcısı Endüstri Mühendisi Nuşin Coşkun, üyeler Ziraat Mühendisi Esin Güvercin, Makina Mühendisi Berrin Ataşer, Arzu İdem, Jeoloji Mühendisi Aysun Aksu, Gıda Mühendisi Ulviye Yardımcıel, Jeofizik Mühendisi Merve Karabudak, Ziraat Mühendisi Hacer Sönmezateş, Endüstri Mühendisi Ceren Akkoyun ve Makine Mühendisi