john

İnterfaks: 2 ABD savaş gemisi Karadeniz’de
Yazılı bir açıklama yapan Pentagon sözcüsü John Kirby, “İhtiyaç duyulması halinde Karadeniz’de iki savaş gemisi dahil hava ve deniz unsurları ile destek sağlanabilir…” şeklinde konuşmuştu. Kirby açıklamasında bölgedeki ABD komutanlıklarının her türlü ihtimale karşı talep gelmesi durumunda, Rus hükümeti ile istişare edilerek destek için kullanıma konabileceğini
Münih Güvenlik Konferansı'na Ukrayna damga vurdu
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'den eylemcilere destek gelirken, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov bu konuda Batı'yı iki yüzlü olmakla suçladı. Konferansta panele katılan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ise Suriye'deki gelişmeler ve Çin'den alınması planlanan hava savunma sistemleri hakkında konuştu.
Muallim: Muhalifler evham içinde
Muallim, ayrıca ABD heyetinin kendileri ile doğrudan görüşme talebinde bulunduğunu, ancak ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin konferans açılışında yaptığı konuşmadan ötürü özür dilememesi sebebiyle bu talebi reddettiklerini söyledi.
Kerry'den Ukraynalı muhaliflere destek
MÜNİH - Münih Güvenlik Konferansı'nda ‘Transatlatik Rönesans’ paneline ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel ile katılan ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, transatlantik ortaklığın önemine vurgu yaptı. Kerry, Almanya’da merakla beklenen NSA istihbarat biriminin yasa dışı yaptığı dinleme ve veri toplama konusunda tek kelime etmedi.
Lavrov: Kimyasal silahların imhasında Suriye’ye ültimatom kabul edilemez
MOSKOVA - Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen Güvenlik Konferansı çerçevesinde ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile bir araya gelen Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye’nin kimyasal silahlardan temizlenmesi
Suriye mesaisi Münih'te devam ediyor
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov'dan, kimyasal silahların ülkeden çıkarılmasını hızlandırması için Suriye'ye baskı yapmasını istediği öğrenildi.Suriye'nin bin 300 ton civarındaki kimyasal silahının sadece yüzde 5'lik kısmını teslim ettiği belirtiliyor.
Yaş Araştırması; Fenerbahçe, ihtiyar delikanlı
Takımın yaş ortalamasını ise daha çok 30'un üzerindeki yabancılar Cicinho, Mehdi Taouil, John Utaka, Rafik Djebbour ve Jakub Navratil yükseltti. Abdurrahman dışında 30 üzeri yerli oyuncular ise Adem Koçak ve Eren Aydın.
Obama: İran müzakereleri güvene değil, doğruluğu kanıtlanabilir eylemlere dayalı
Eğer John F. Kennedy ve Ronald Reagon Sovyetler Birliği ile müzekere ediyorsa güçlü ve kendinden emin Amerika da daha kuvvetsiz düşmanlar ile bugün müzakere edebilir.” dedi.Bu ülkeye yönelik mevcut yaptırımların kendilerine bu fırsatları sağladığını ifade eden Obama, “İzin verin açık olayım.
ABD - Pakistan stratejik diyalog toplantısında gündem Afganistan
Heyetler arası görüşmelerin ardından yapılan basın toplantısında ilk sözü alan ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Pakistanlı heyeti ‘Esselamu Aleykum’ diyerek selamladı. Kendilerini misafir etmekten memnuniyet duyduğunu belirten Kerry, iki ülke arasında daha yapıcı ilişkilerin kurulması konusundaki kararlığını dile getirdi.
ABD,Orta Afrika’yı ambargo ile tehdit etti
ABD Dişişleri Bakanı John Kerry, OAC’de patlak veren şiddet olaylarının ardından yaptığı açıklamada, "Kendi şahsi emelleri için şiddeti teşvik edenler ve azmettirenler, istikrarı bozanlar için ambargo uygulamayı düşünüyoruz.
Sivasspor: 0 - Kayserispor: 0 (İlk yarı)
İki takımda da cezalı oyuncu bulunmazken, ev sahibi Sivasspor ’da John Utaka sakatlığı sebebiyle bu önemli maçta forma giyemeyecek. Kayserispor’da ise sakatlıkları bulunan Marko Simic ve Sefa Yılmaz takımda yer alamayacak olan diğer isimler oldu.
John Heitinga'nın transferini menajeri de doğruladı
AMSTERDAM - Galatasaray'da transfer çalışmaları devam ederken, ismi gündemde olan John Heitinga'nın menajeri Rob Jansen, Galatasaray'ın Hollandalı oyuncu ile ciddi şekilde ilgilendiğini doğruladı. Adı son günlerde Galatasaray ile sıkça anılan Everton'ın tecrübeli defans oyuncusu John Heitinga için yeni bir açıklama geldi.
Kerry Davos’ta ABD’nin dış politikasını savundu
WASHINGTON - ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Başkan Barack Obama’nın çatışmalı bölgelere müdahaleye isteksiz olmasını ABD’nin dünya sahnesinden çekilmesi şeklinde yorumlanmasına karşı çıktı. Kerry, Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’nda konuştu.
Çin’den Suriye krizine ‘’Çin işi’’ çözüm
Öte yandan Wang, Montrö’de ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius'la ayrı ayrı görüştü. (CİHAN)
Muallim’den ağır suçlama
Konferansta konuşma yapan ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Esed’in geçiş hükümetinde yer almasının mümkün olmadığını kaydederken, son raporların ülkede yaşanan sistematik işkencenin delili olduğunu belirtti.
Muallim’den Ban’a “One Minute” çıkışı
MONTRÖ - Suriye Dışişleri Bakanı Velid el Muallim, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin Esed’in gelecek hükümetin bir parçası olmayacağı yönündeki açıklamasın sert tepki gösterdi. Muallim, Kerry’ye "Dünyada hiç kimse Suriye liderinin meşruiyetini bitirme hakkına sahip değil.
Kerry: Esed'in geçiş hükümetinde yeri olamaz
MONTRÖ - ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, meşruiyetini kaybeden Beşşar Esed'in geçiş hükümetinde yerinin olamayacağını söyledi. İsviçre'nin Montrö şehrinde düzenlenen barış konferansında konuşan John Kerry, Suriye'deki savaşı sona erdirecek bir çözüm için bu toplantının bir test niteliğinde
Cenevre 2 Konferansı başladı
Bu arada toplantı öncesi Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun ve BM Suriye Özel Temsilcisi Lahdar İbrahimi kapalı kapıların ardından bir araya geldi.
Cenevre 2 başladı; Putin, Obama ile telefonda görüştü
İlk ön toplantı Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun ve BM Suriye Özel Temsilcisi Lahdar İbrahimi’nin katılımı ile kapalı kapılar ardında gerçekleşti.
ABD, Rusya’ya iki savaş gemisi ile teröre karşı güvenlik desteği önerdi
Yazılı bir açıklama yapan Pentagon sözcüsü John Kirby, “İhtiyaç duyulması halinde Karadeniz’de iki savaş gemisi dahil hava ve deniz unsurları ile destek sağlanabilir…” dedi. Kirby açıklamasında bölgedeki ABD komutanlıklarının her türlü ihtimale karşı talep gelmesi durumunda, Rus hükümeti ile istişare edilerek destek için kullanıma konabileceğini
Rusya: İran’ın Cenevre-2’ye çağrılmaması hata
her zaman Suriye’de yaşanan krize gerçek bir katkısı olabileceklerin Cenevre-2’de temsil edilmesinden yana olduğunu kaydeden Lavrov, ABD’li meslektaşı John Kerry’nin de İran’ın Suriye krizinin çözümüne önemli katkı sunabileceğini kamuoyu önünde kabul ettiğini belirtti.
Mercedes-Benz Ege Kupası'nda Türkiye ile Ukrayna 1-1 berabere kaldı
dakikada John Hou Saeter, 77. dakikada Sander Berge ve 79. dakikada (Penaltıdan) Joachim Barstad kaydetti. (CİHAN)
Rus parlamenterler Şam’da: Esed, görevden ayrılma niyetinde değil
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’la görüşmesinde kendisine olan desteğin yüzde 50’nin üzerinde olduğunu söylediğini aktaran Esed, “Amerikan Dışişleri Bakanının söylediklerine küçük bir ekleme olursa
Suriyeli muhalifler Cenevre'ye katılacak (2)
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, muhaliflerin Cenevre 2 Konferansı'na katılma kararını "cesur bir oylama" olarak değerlendirdi.İngiltere Dışişleri Bakanı Williamm Hague ise Esed yönetiminin, sivillere yönelik acımasız saldırıları ve insani yardımları engelleme girişimlerine rağmen muhaliflerin
Kerry: Demokrasi, seçimden daha önemli
WASHINGTON - ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, demokrasinin seçim veya referandumdan daha önemli olduğunu söyledi. Mısır’da yapılan anayasa referandumu hakkında yaptığı yazılı açıklamada demokrasi vurgusu yapan Kerry, “Demokrasi tüm Mısırlıların, cinsiyetine, dinine, etnik
Suriye, Rusya’dan Halep’te kısmi ateşkes için yardım istedi
Lavrov, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile Paris’te yaptığı görüşmede Cenevre-2 çerçevesinde kısmi ateşkes, esir takası ve bazı bölgelere insani yardım konusunda mutabakata varmıştı.Lavrov da Muallim’le Moskova’da yaptığı ortak basın toplantısında Suriye hükümetinin Cenevre 2’ye katılımla ilgili tam liste verdiklerini, ancak Suriye Ulusal
Muallim Moskova’da konuştu: ABD Türkiye üzerinden terörü destekliyor
Rusya Dışişleri Bakanı Segey Lavrov’la görüşmesinin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Muallim, “ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye’nin teröristlerin kalesi haline geldiğini söyledi.
Tahran: Rusya ile petrol takasını görüşmedik
Kommersant Lavrov’un ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile telefon görüşmesinde Rusya’nın İran’dan petrol almaya hakkı olduğunu ve Tahran’ın da Rus mallarını alabileceğini ifade ettiğini hatırlattı. Petrol takası ile ilgili konunun Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, İran Dışişleri Bakanı Zarif’i kabulünde gündeme gelmesi bekleniyor.
ABD ile İsrail arasında “Kerry” krizi
İsrail ve Filistin arasındaki yeniden başlayan barış görüşmelerinde büyük çaba harcayan ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’ye İsrail tarafından sarf edilen sözler iki ülke arasında gerilimi yükseltti.ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Eğer Bakan Yaalon’un sözleri doğruysa; İsrail’in güvenliği için elinden geleni yapan
İkinci Suriye Donörler Konferansı başladı
Konferansta açıklama yapan ABD Dışişleri Bakanı John Kerry de ülkesinin Suriye halkına 380 milyon dolar yardım sözü verdiğini duyurdu. Diğer ülke temsilcileri, sırayla ne kadar yardımda bulunacağını bildirecek.
ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Türkmenistan’da
ABD Başkanı Barack Obama ve Dışişleri Bakanı John Kerry’nin selamını ileten Biswal, Obama yönetiminin Türkmenistan ile tesis edilen işbirliğini sürdürmek istediğini aktardı. Berdimuhamedov’un özellikle Orta Asya bölgesinde barışın, istikrarın sağlanması yönündeki uluslararası inisiyatiflerini desteklediklerini kaydeden Bakan Yardımcısı Biswal
Kerry’nin patatesine karşılık Lavrov’dan pembe kulak şapkası
MOSKOVA - Suriye krizinin çözümüne yönelik Paris’te bir araya gelen Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin görüşmelerine patates ve pembe kulaklı şapka hediyeleri damga vurdu
Rusya ve ABD, Suriye’de bölgesel ateşkese hazırlanıyor
MOSKOVA - Suriye krizinin çözümü için Cenevre-2 konferansına hazırlık yapan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Paris’te bir araya geldi. BM Suriye Özel Temsilcisi Lahdar İbrahimi’nin de katıldığı görüşmelerde Suriye’nin Halep bölgesinde bölgesel ateşkes ilan edilmesi ve Suriye lideri Beşşar Esed’in
Suriye görüşmeleri başladı; Kerry, Lavrov’a iki patates verdi
MOSKOVA - Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye krizinin çözümü için toplanacak Cenevre-2 uluslar arası konferans hazırlıkları için Paris’te bir araya geldi.
Davutoğlu ve Kerry bir araya geldi
PARİS - Suriye'nin Dostları Çekirdek Grubu'na katılmak üzere Fransa'nın başkenti Paris'te bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile ikili bir görüşme geçekleştirdi.
Davutoğlu: Suriye rejimi halkı açlığa mahkum ederek ölümlere sebebiyet verdi
Suriye'nin Dostları Çekirdek Grubu toplantısına katılmak üzere Fransa'nın başkenti Paris'te bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile yaptığı görüşme sonrası Türk basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Barguti: Şaron, Filistinlilere iyi hatıralar bırakmadı
ABD Temsilciler Meclisi Başkanı John Boehner da Sharon'u 'modern zamanların en büyük savaşçı-devlet adamı" diye andı. (CİHAN)
Başbakanın berberine Kraliyet Nişanı
İşçi Partili John Mann de bu gibi ödüllendirmelerden sonra Kraliyet tarafından verilen MBE nişanının saygınlığını yitirdiğini ifade etti.Başbakan Cameron’un koalisyon ortağı Liberal Demokrat Partisi’nden Lord Oakeshott ise tepkisini “Kraliyet onur ödüllerinin, Başbakan Cameron’un dostlarına değil
Suudi Arabistan Kralı, ABD Dışişleri Bakanı Kerry'yi kabul etti
RİYAD - Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz, bugün ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve beraberindeki heyeti kabul etti.Görüşmenin başında Kerry'nin, Suudi Arabistan Kralı'na ABD Başkanı Barack Obama'nın selam ve takdirlerini ilettiği belirtildi.
Güney Sudan'da barış görüşmeleri başladı
Taraflar arasından doğrudan görüşmelerin başlaması üzerine açıklama yapan ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, bunun önemli bir adım olduğunu, ancak tarafların Güney Sudan’ın çıkarlarını kendi menfaatlerinin üstünde tutmaları gerektiğini söyledi.
ABD’nin kuzeydoğu eyaletleri tipiye teslim
Logan, John F. Kennedy, Newark gibi uluslararası havalimanlarında binlerce insanın buldukları battaniyeler ya da koltukların üzerinde uydukları görüldü. Kuzeydoğu eyaletleri arasında demiryolu ulaşımı sağlayan Amtrak şirketi, Boston ile Washington arasındaki seferlerini bugün iptal etti.
Afgan lider Karzai, ABD'li senatörlerle görüştü
KABİL - Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai’nin, başkent Kabil'i ziyaret eden ABD senatörleri John McCain ve Lindsey Graham ile görüştüğü bildirildi. Devlet Başkanı Sarayı'ndan yapılan açıklamada, tarafların ikili güvenlik paketini, ABD güçleri tarafından tutuklanmış Taliban’a bağlı mahkumların serbest bırakılmaları
Kerry’nin ziyareti öncesinde 23 Filistinli serbest bırakıldı
RAMALLAH - İsrail yönetimi, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin bugün başlayacak bölge ziyareti öncesinde 26 Filistinli mahkumu serbest bıraktı. Ortalama 20 yıldır hapiste olan Filistinlileri Ramallah’ta Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve binlerce insan karşıladı.
Kiev’deki eylemciler havadan gökyüzündeki yıldızlar gibi gözüktü
Euro Meydan eylemlerine destek içine Ukrayna'ya gelen ABD’li Cumhuriyetçi Parti lideri Senatör John McCain de, 14 Aralık’taki görüntüye kayıtsız kalamamış ve eylemciler tarafından ele geçirilen Ukrayna Sendika Binasının üst katlarına çıkarak yıldızları andıran
Ukrayna, Rusya ve AB’nin kıskacında
Yanukoviç’in Rusya ziyareti öncesi ABD’li senator John McCain ve Chris Murphy’i ağırlayan Kiev Özgürlük Meydanı’nda toplanan muhalifler gösterilerini yoğunlaştırıyor. Muhalifler, Yanukoviç’ten Rusya ile Gümrük Birliği anlaşmasını imzalamamasını talep ediyor.
Yanukoviç, ABD'li senatörleri kabul etti
KİEV - Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç, pazar gecesi Amerikan Senatosu üyesi John McCain ve Senatonun Avrupa İşleri Alt Komisyonu temsilcisi Chris Murphy’i kabul etti. Ukrayna Cumhurbaşkanlığı İdaresi’nde gerçekleşen görüşmede taraflar Ukrayna'nın dış politika konularını çok yönlü ele aldı.
ABD'li senatör, Euro Meydan eylemlerine destek için Ukrayna'da
KİEV - ABD’li Cumhuriyetçi Parti lideri Senatör John McCain, Euro Meydan eylemlerinin sürdüğü Ukrayna’nın başkenti Kiev’de temaslarda bulunuyor.McCain, Ukrayna’daki siyasi durumu değerlendirmek üzere Anavatan partisi (cezaevindeki Yuliya Timoşenko’nun partisi) liderlerinden Arseniy Yatsenük, Özgürlük (Svoboda)
Koç, Miami'de tarihi tersaneyi satın aldı
Ortaklardan John Spencer 2010’da tersaneyi tekrar faaliyete geçirdi. Daha sonra Rahmi Koç ile arkadaş olan John Spencer, hisselerin büyük bir kısmını Türk işadamına sattı.Amerikanın ünlü film yıldızların yatlarının bakımını yapan Merrill-Stevens, şuanda 30 çalışana sahip.
TIME, Papa Francesco'u yılın kişisi seçti
1927 yılından beri yılın kişisini seçen TIME, 1994’de Papa John Paul II ve 1962’de ise Papa John XXIII’e listenin birinci sırasında yer vermişti. (CİHAN)
Kerry’den ABD Kongresi’ne 'İran’a yeni yaptırımdan uzak durun' çağrısı
WASHINGTON - ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Kongre üyelerinden İran ile nükleer müzakereler sürerken yeni yaptırım yapmamalarını istedi.Temsilciler Meclisi Dışişleri Komitesi, İran ile P5+1 ülkeleri arasında gerçekleşen anlaşmayı ele aldı.