kaçak sigaralar

200 bin paket kaçak sigara imha edildi
KAHRAMANMARAŞ - Polisin ele geçirdiği kaçak sigaralar, Elbistan Şeker Fabrikası'nda kutularla ateşe atıldı ve imha edildi.Kahramanmaraş'ın Elbistan Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği tarafından 1 Eylül 2012 ile 1 Haziran 2013 tarihleri arasında
Iğdır'da 300 bin paket sigara imha edildi
Kaçak sigaralar iş makinelerince açılan çukurda görevlilerin gözetiminde yakılarak imha edildi. Ayrıca operasyonlarda ele geçirilen 400 şişe votka da imha edildi.
Manavgat'ta 8 ayda 70 bin paket kaçak sigara ele geçirildi
Kaçak sigaralar ise Gümrük Muhafaza Müdürlüğü'ne teslim edildi. (CİHAN)
Uşak’ta 670 bin paket kaçak sigara imha edildi
yılının ilk dört ayında polis ve jandarma tarafından Uşak genelinde düzenlenen operasyonlarla ele geçirilerek Gümrük Muhafaza Müdürlüğü’ne teslim edilen kaçak sigaralar, üç kamyona yüklenerek polis ve jandarma nezaretinde üç parti halinde çöplük alanına götürüldü.
İzmir’de 11 bin paket kaçak sigara ele geçirildi; 5 kişi gözaltında
Yapılan incelemelerin ardından ele geçirilen kaçak sigaralar ve 5 şüpheli Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.
500 bin paket gümrük kaçağı sigara imha edildi
Polis ve jandarma ekipleri tarafından kamyondan koliler ve çuvallar halinde indirilen kaçak sigaralar, boş araziye yığıldı. Sigaraların üzerine yanıcı madde döken ekipler daha sonra ateşe vererek 500 bin paket gümrük kaçağı sigarayı imha etti.
Ot taşıyan kamyonda 92 bin 110 paket kaçak sigara ele geçirildi
Olayda ele geçirilen kaçak sigaralar Gümrük Muhafaza Müdürlüğü'ne teslim edilmek üzere Gürün İlçe Jandarma Komutanlığı'nda muhafaza altına alındı. Araç sürücüsü M.
Şırnak’ta jandarmadan kaçak sigara operasyonu
Yapılan çalışmalar sonucunda, sevkiyatı yapacak aracı tespit eden ve operasyonu başlatan jandarma ekipleri, Irak ülkesinden getirilen kaçak sigaraları, yasa dışı yollarla piyasaya sürmek isteyen B.E. isimli şahıs yönetimindeki aracı 01 Mart 2013 tarihinde Uludere ilçesinde yol kontrol ve arama noktasında durdurmuştur.
Uşak'ta yaklaşık 150 bin paket kaçak sigara ele geçirildi
Ele geçirilen kaçak sigaralar ise kamyona yüklenerek, Gümrük Müdürlüğü'ne teslim edilmek üzere gönderildi. Olaylarla ilgili soruşturmalar devam ediyor.
Aynı şahıs 2 gün üst üste kaçak sigarayla yakalandı
Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Aynı şahıs aynı araçla 19 Şubat 2013 günü Horasan ilçesi mülki sınırları içerisinde 5 bin 830 paket muhtelif marka kaçak sigaralar ile birlikte tekrar yakalanmıştır.
Batı illerine sevk edilmek istenen kaçak sigaralar ele geçirildi
ŞIRNAK - Şırnak’ın Uludere ilçesinde, Irak tarafından kaçak yollarla yurda sokulan ve Batı illerine sevk edilmek istenen kaçak sigaralar jandarma tarafından ele geçirildi. Olayla ilgili 2 şahıs hakkında tahkikat başlatıldı.
Şehirlerarası yolcu otobüsüne kaçak sigara operasyonu
Operasyon el konan kaçak sigaralar Gümrük Muhafaza Müdürlüğü'ne teslim edildi. (CİHAN)
Vali Toprak: Kaçakçılar malları jandarma bölgesindeki köylerde depoluyor
Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, kaçakçıların yakalanma risklerini azaltmak için kaçak sigaraları denetim imkanının daha az olduğu jandarma bölgelerindeki köylerde depoladığını söyledi. Kaçakçıların sigara ve uyuşturucuyu şehre sokmak için terör riski yüksek yerleri tercih ettiğini ifade eden Toprak, PKK'nın da kaçak yollarla elde edilen gelirden büyük miktarlarda
Hizan’da 2 bin 335 karton gümrük kaçağı sigara ele geçirildi
Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatı ile kaçak sigaralar ile olayda kullanılan araçlara el konulmuş olup, araç sürücüsü H.K ile birlikte aynı araçta bulunan N.
Galoşlar arasında kaçak sigara sevkiyatı
Minibüste ele geçirilen kaçak sigaralar İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi. (CİHAN)
Yalova’da 103 bin 313 paket kaçak sigara yakalandı
Yakalanan kaçak sigaraların piyasa değerinin yaklaşık 500 bin lira olduğu bildirildi. Bir istihbaratı değerlendiren emniyet güçleri, Topçular İskelesi’nde feribot ile Eskihisar’a geçmek isteyen 34 plakalı kamyonette arama gerçekleştirdi.
Diyarbakır’dan getirilen 125 kilo esrar 60 bin kaçak sigara ele geçirildi
3 adet hidrofor kazanı içine yerleştirilen esrar maddesi ve kaçak sigaralar, spiral aracılığıyla kesilerek çıkarıldı. Kaçak malzemelerin yanında kamyon şoförü İ.Ö.’yü (53) gözaltına alındı.
Cizre KOM ekibi 42 bin paket kaçak sigara ele geçirdi
Şırnak'ın Uludere ilçesinde, kaçak yollarla getirilip Batı illerine sevk edilmek istenen kaçak sigaralar Cizre'de ele geçirildi. Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü KOM ekiplerine gelen bir ihbar üzerine, Cudi Mahallesi'nde bir adreste operasyon düzenlendi.
Kocaeli'nde 5 bin 201 paket kaçak sigara ele geçirildi
Ele geçirilen kaçak sigaralar ise Gümrük Muhafaza Müdürlüğü'ne teslim edildi. (CİHAN)
Kaçak sigara operasyonu polis kamerasında
Müdürlüğü ekiplerinin bir ihbar ile başlattıkları çalışma sonucu Esenyurt’ta bir gümrük müşavirlik şirketi ve Ambarlı Limanı’nda yaptıkları aramalarda kaçak sigaralar ele geçirildi. Operasyonunu bütün ayrıntılarını kameraya kaydeden polis, yaptığı çalışmalarda seccadeler arasına gizlenmiş kaçak sigaralara ulaşmayı başardı.
Esenyurt'ta 7 milyon liralık kaçak sigara operasyonu
Kaçak sigaralar nedeniyle devletin vergi kaybının boyutunun yaklaşık 5.6 milyon TL olduğu ifade edildi. Gözaltına alına 9 kişiden 5’i serbest bırakılırken, 4 kişi Büyükçekmece Adliyesi’ne sevk edildi.
Polisten kaçan otomobilden kaçak sigara çıktı
Kaçak sigaralar ile otomobile el konuldu. (CİHAN)
Kuzey Irak'dan gelen kaçak sigara sınırda 25 kuruş, Türkiye'de 3 lira
Genellikle at ve katır sırtında taşınan kaçak sigaralar, Irak'ın kuzeyinden Türkiye'ye getirilirken terör örgütünce katır başına 7 dolar ücret alınıyor. Yetkililer, son yıllarda sigara kaçakçılığındaki artışın büyük bir ivme kazandığını, ülke ekonomisi açısından ciddi bir gelir kaybına neden olduğu gibi terör örgütlerine
Malatya’da 14 bin paket kaçak sigara ele geçirildi
Kaçak sigaralarla ilgili gözaltına alınan 5 şüpheli hakkında yasal işlem yapıldı. Sigaraların sevkiyat işleminde kullanılan 3 araca da el konuldu.
Sultangazi’de kaçak sigara operasyonu: 4 gözaltı
Kamyonetin kasasında yapılan aramada çuvalların içerisine saklanmış kaçak sigaralar bulundu. Kamyonet sürücüsü Ö. A. gözaltına alındı. Polis ekipleri, Ö.A.’nın ifadesi doğrultusunda Karadeniz Mahallesi’ndeki bir adrese operasyon düzenledi.
Polise yakalanmamak için kaçak sigaraları çöpe attılar
Yapılan incelemede siyah poşetler içerisinde çeşitli markalarda bandrolsüz kaçak sigaralar olduğu anlaşıldı. Polis, çöp konteyneri yanında bulunan 218 paket kaçak sigaraya el koydu.
İplik yüklü TIR'da 35 bin adet kaçak sigara çıktı
Kuzey Irak ve Suriye’den yüklendiği sanılan kaçak sigaraların Kilis’ten İstanbul’a götürüldüğü bildirildi. Kaçak sigaralar emniyet müdürlüğünün bahçesinde sergilendikten sonra çuvallara doldurularak adliyeye gönderildi.
Uyuşturucu çetesi, nefes kesen operasyonla çökertildi
içinde uyuşturucu haplar, şeffaf plastik kap içinde kenevir tohumları, çarşaf tabir edilen uyuşturucu madde sarmada kullanılan sigara kağıtları, bandrolsüz kaçak sigaralar, uyuşturucu tartımında kullanılan hassas terazi, uyuşturucu satışından elde edildiği tahmin edilen 370 TL para.
Cizre’de işyerlerine kaçak sigara operasyonu düzenlendi
Ev sahibinin, bir odayı sadece kaçak sigaralar için ayırdığı belirlendi. Evde yapılan aramada ise 7 bin paket kaçak sigara ele geçirildi. Operasyonlarla ilgili olarak 26 zanlı hakkında kanuni işlem yapıldı.
Pervari’de kaçak sigara ele geçirildi
Ele geçirilen kaçak sigaralar muhafaza altına alındı. (CİHAN)
Aksaray'da kaçak sigara operasyonu
Kaçak sigaralar polis ekiplerince kamyondan indirildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. (CİHAN)
Pervari’de kaçak sigara operasyonu
Kaçak sigaralar muhafaza altına alındı. (CİHAN)
Cizre’de kaçak sigara operasyonu
Şırnak’ın Uludere ilçesi tarafından kaçak yollarla getirilip batı illerine sevk edilmek istenen kaçak sigaralar Cizre’de ele geçirildi. Diğer taraftan, Diyarbakır’dan Cizre’ye gelen bir yolcu otobüsünde bir şahsa ait 453,72 gram esrar ele geçirildi.
Siirt'te kaçak sigara operasyonu
Kaçak sigaralar ve aracın muhafaza altına alındığı belirtildi. (CİHAN)
Baykan’da kaçak sigara ele geçirildi
Kaçak sigaralar ve araç muhafaza altına alındı. (CİHAN)
Baykan’da kaçak sigara operasyonu
Gözaltına alınan 1 şüpheli adli makamlarca tutuklandı, ele geçirilen kaçak sigaralar ve araç muhafaza altına alındı. (CİHAN)
Baykan’da kaçak sigara operasyonu
Kaçak sigaralar ile aracın muhafaza altına alındığı açıklandı. (CİHAN)
Pervari ve Baykan’da kaçak sigara operasyonu
Kaçak sigaralara el konulurken, şüpheli 2 şahıs Cumhuriyet Başsavcısı tarafından ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Kaçak sigaralar ve aracın muhafaza altına alındığı belirtildi.
Nevşehir'de kaçak sigara operasyonu
Ele geçirilen kaçak sigaralar, Ürgüp ilçe Gümrük Muhafaza Müdürlüğü'ne teslim edildi. (CİHAN)
Sigara kaçakçılarına operasyon
Kaçak sigaralar ise kameralar tarafından görüntülendi. (CİHAN)
İstanbul'da kaçak sigaraya büyük operasyon
Çuvallar dolusu kaçak sigaralar polisler tarafından kamyonlara yüklendi. İş yerlerindeki gizli bölümlerde bulunan kaçak sigaraların sayımı yapıldı. İstanbul genelindeki operasyonlarda ele geçirilen kaçak sigara miktarının yüksek olduğu öğrenildi.
Eruh'ta kaçak sigara operasyonu
Ele geçirilen kaçak sigaralar ve aracın muhafaza altına alındığı, şüpheli 3 şahsın ise Eruh Cumhuriyet savcılığınca ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldığı belirtildi.
Siirt il merkezinde bin 500 paket kaçak sigara ele geçirildi
Açıklamada, ele geçirilen kaçak sigaralar ve araçların muhafaza altına alındığı, şüpheli şahsın ise Siirt cumhuriyet savcısının talimatıyla, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldığı ifade edildi.
Erzurum'da 24 bin paket kaçak sigara ele geçirildi
Kaçak sigaralar adli emanete gönderildi. (CİHAN)
Balıkesir'de 22 bin paket kaçak sigara ele geçirildi
Otomobil ve kaçak sigaralar Gümrük Müdürlüğü'ne teslim edildi. İfadesi alınan 4 şüpheli adli makamlara sevk edildi. (CİHAN)
Bursa’da 3 bin 740 paket kaçak sigara yakalandı
Ele geçirilen kaçak sigaralar, Şehit Şerafettin Yılmaz Polis Merkezi'nde düzenlenen stantta basına gösterildi. Sorumluluk alanında bulunan Santralgaraj Mahallesi başta olmak üzere Gençosman Ayakkabıcılar Çarşısı gibi semtlerde kaçak sigara satıldığı ihbarını alan ekipler çalışma
Siirt’te 18 bin 800 paket kaçak sigara ele geçirildi
Kaçak sigaralar ve aracın muhafaza altına alındığı, şüpheli 2 şahsın, Pervari cumhuriyet savcısının talimatıyla, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldığı belirtildi. Ayrıca, İl Jandarma Komutanlığı'nca yürütülen çalışmalar neticesinde, ile bağlı Pervari ilçesinde, İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde adli makamlardan
Kaçak sigaralar imha edildi
Ürgüp ilçesinde çöp sahasına getirilen yabancı menşeili kaçak sigaralar, Ürgüp Gümrük Muhafaza Müdürlüğü personeli, Ürgüp Belediye Zabıta amirliği ve Sağlık Müdürlüğü personeli nezaretinde, üzerine benzin dökülerek yakıldı.
Tekstil ürünlerinin arasında 51 bin paket kaçak sigara bulundu
Kaçak sigaralar ise İzmit Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğü'ne teslim edildi. (CİHAN)
Osmaniye’de 105 bin paket kaçak sigara ele geçirildi
Kaçak sigaralar ile araçlara el konuldu, yakalanan iki şahıs hakkında yasal işlem yapıldı. (CİHAN)