kaçakçıların

Akaryakıt kaçakçılığında 'eğitimli katır' dönemi (ÖZEL)
Kaçakçıların güvenlik birimlerince yakalanan katırları ise, daha sonra ihaleye çıkarılıyor. Yetkililerden alınan bilgilere göre, eğitimli katırları bizzat sahipleri ihalelere girerek alıyor.
Malta'ya 650 bin Euro getiren AB vatandaşı olacak
Malta’nın kriminal bir ada ve vergi kaçakçıların cenneti olacağını ileri süren muhalifler, kanunun iptal edilmesini istiyor.Hükümet ise vatandaşlık başvurularının detaylı bir şekilde inceleneceğini ve sabıkalı kişilere Malta vatandaşlığı verilmeyeceğini savunuyor.
Bakan Yıldız: Benzin istasyonlarını belgelemede yerel yönetim güçlendirilmeli
Gümrüklerle, menşeilerle, özellikle denizlerdeki tanker ticaretiyle alakalı konularda her birisinde sürekli şifre değişten bir yapı gibi kaçakçıların da bir kısım şifreler değiştirdiğini görüyoruz. En yakın zamanda akaryakıt kaçakçılığının sıfırlandığı bir Türkiye’yi görmüş olacağız.
Kaçakçılar, Türk askerine ateş açtı
ANKARA - Genelkurmay Başkanlığı, Suriye sınırından Türkiye tarafından geçmek isteyen kaçakçıların Türkiye tarafına doğru kalaşnikof silahla 40-45 el ateş ettiğini açıkladı. Türk askerlerinin otomatik silahlarla karşılık vermesi üzerine kaçakçı grup geri kaçarak dağıldı.
Süt tanklı kamyonet zulasında 20 bin kaçak sigara ele geçirildi
Kaçakçıların, yakalanmamak için araçlardan birine süt tankı yerleştirdikleri, diğerinin arkasına ise köpeklerin koku almaması için hayvan pisliği döktükleri tespit edildi. (CİHAN)
Mazot tankı değil otomobil!
ADANA - Adana'da koltukları mazot tankına çevrilmiş özel otomobil polisi şaşkına çevirdi. Kaçakçıların yakalanmamak için hazırladıkları düzenekle araca 500 litre akaryakıt taşınabiliyor.
Erzincan'da sigara kaçakçılarına operasyon
KOM ekipleri tarafından yaklaşık 6 aydır yürütülen teknik takip sonucu tespit edilen sigara kaçakçılarına yönelik, KOM ekipleri, Özel Harekat, Terörle Mücadele ve Güvenlik Şube’den oluşan yaklaşık 75 polisin katılımı ile bugün operasyon düzenlendi.
Hatay Suriye sınırda şehit olan asker topağa verildi
MUŞ - Hatay'ın Reyhanlı İlçesine bağlı Beşaslan köyü Suriye sınırında, kaçakçıların yaktığı alevlerin arasında kalarak ağır yaralanan ve tedavi gördüğü Ankara'da şehit düşen er Saddam Karadodak, memleketi Muş'ta toprağa verildi
Suriye sınırda kaçakçılara müdahale
Kaçakçıların muhtemel geçiş noktalarına tıkama yapılmış, ikaz ateşi açılmış, gruba göz yaşartıcı bombayla müdahale edilmiş ve geçişleri engellenmiştir." ifadeleri kullanıldı.
Genelkurmay, Suriye sınırında kaçakçılık ordusuna müdahale etti
değerlendirilen 3 bin 780 litre akaryakıt imha edildiği, konu hakkında Hatay İl Jandarma ve Reyhanlı İlçe Jandarma Komutanlıklarına bilgi verildiği ifade edilerek, kaçakçıların muhtemel geçiş noktalarına tıkama yapıldığı ve geçişlerinin engellendiği kaydedildi.
Genelkurmay: Sınırdaki atlı kaçakçılara müdahale edildi
Kaçakçıların muhtemel geçiş noktalarına tıkama yapılmış ve geçişleri engellenmiştir." denildi.
Suriye sınırında askere taşlı saldırı
HATAY - Hatay Reyhanlı'nın Kuşaklı köyü ile Suriye sınırında kaçakçıların attığı taşlarla yaralanan uzman erbaş tedavi altına alındı. Askerin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
Nevşehir’de kaçakçılar sigara yerine boş kartonları satacaktı
Kaçakçıların içerisinde bulunduğu aracın bagajında yapılan kontrolde toplam 919 karton kaçak sigara ele geçirildi. Ele geçirilen kaçak sigara kartonları kontrol edildiğinde 900 kartonun içerisinden strafor ve kağıt parçaları çıktı.
MHP’li Vural: Hükümet, İslam ülkeleri nezdinde inisiyatif oluşturamadı
Kaçakçıların orduya saldırır hale geldiğini dile getiren Vural, "Bunlar kaçakçı mı yoksa PKK, PYD'li mi? Bu tavırlar sınırımızı anlamsız hale getiren tavırlar.
Genelkurmay: Suriye sınırında 3 bin kişilik kaçakçı gruba müdahale edildi
Açıklamada, "Kaçakçıların 'dur' ikazına uymamaları üzerine, hudut devriye unsurları tarafından havaya ikaz ateşi açılmış ve gruba göz yaşartıcı bombayla müdahale edilmiştir. Suriye tarafındaki kaçakçılar tarafından da havaya 8 el ateş edilmiş, hudut unsurları bu ateşe ateşle karşılık vermiştir.
Sınır'da akaryakıt bidonlarını ateşe veren kaçakçılar bir askeri yaktı
Açıklamada, "Kaçakçıların unsurlarımızın 'dur' ihtarına uymayarak TTZA'ya üç el ateş etmesi üzerine, ateşe karşılık verilmiş ve açılan ateş neticesinde, Suriye istikametine kaçan kaçakçılardan biri omzundan yaralanmıştır.
Kaçakçılar yakıt bidonlarını ateşe verdi, bir asker yaralandı
HATAY - Hatay’ın Reyhanlı ilçesine bağlı Beşaslan köyü sınırında, kaçakçıların mazot bidonlarını yakması sonucu bir asker yaralandı. Olay, saat 00.
Kenya'da 770 adet fildişi ele geçirildi
Udoto, kaçakçıların havalanında narkotik köpekleri atlatmak için fil dişlerini kamufle eden balıkların üzerine keskin kokular sürdüklerini söyledi. Kenya hükümetinin fildişi ticaretini 1989’da yasaklamasının ardından fil katliamlarında düşüş gözlense de illegal avcılık son yıllarda artış gösterdi.
'Türkiye’de mülteci sayısında ciddi artış var'
Bu durumla karşılaşan mültecilerin kendilerini kaçakçıların insafına bırakarak umut yolculuğuna çıkmaya sürüklendiğini belirten Erçoban, “Türkiye’ye sığınan insanlara, menşe ülkelerine bakılmaksızın insan onuruna yakışır bir yaşam imkanlarının tanınmasını ve acil kalıcı çözümler
Düğünden cezaevine
Kaçakçıların, Yunan adalarına geçmek için gönderdikleri bir bottaki kişilere, botun delik olduğunu, elleriyle deliği kapatmaları gerektiğini söyledikleri, deliklerin kaçaklar tarafından parmakla kapatıldığı, deniz ortasında mazotu
Delik botla ölüm yolculuğu
Kaçakçıların, Yunan adalarına geçmek için gönderdikleri bir bottaki kişilere, botun delik olduğunu, elleriyle deliği kapatmaları gerektiğini söyledikleri, deliklerin kaçaklar tarafından parmakla kapatıldığı, deniz ortasında mazotu
Jandarma, geri püskürttüğü kaçakçıların yaktığı ateşle yaralandı
Kaçakçıların yaktığı mazot varillerinden yaralanan askerin ise hayati tehlikesinin devam ettiği kaydedilen açıklama şu şekilde: “Türkiye-Suriye Hududunda, Oğulpınar Hudut Karakolu sorumluluk bölgesinde; saat 04.
'Altınözü'ndeki patlama, 10 numara yağ ateşe verilince oldu'
İSTANBUL - Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Hatay’ın Altınözü ilçesindeki akaryakıt patlamasının kaçakçıların 10 numara yağı ateşe vermesiyle meydana geldiğini söyledi. Yazıcı, “Jandarma, akaryakıt depolanan yere gidiyor ve uyarıyor.
8 yeni film vizyona giriyor
1922 senesi baharı, ahlaki değerlerin çöktüğü, kaçakçıların ve yükselen hisse senetlerinin dönemi. Nick, kuzeni Daisy ve onun kocası Tom Buchanan sayesinde gizemli milyoner Jay Gatsby’e komşu olur. Nick artık zengin insanların aşk ve entrika ile dolu hayatlarına girmiştir.
Akaryakıt tankerinde 1 ton esrar ele geçirildi
Uyuşturucu kaçakçıların ilginç yöntemlere başvurduğunu açıklayan İl Emniyet Müdürü Kadri Kartal ise “İlimizde yakıt tankerinin içinde gizli bölmelerinde esrar maddesi elde edildi. Yakalanan zanlılar, narkotik köpeklerinin koku almaması için esrar maddesini ziftte bulamışlar.
Ters lale kaçakçılarına karşı mücadele başlatıldı
Bölge Müdürlüğü, Batman Şube Müdürlüğü, dünyanın en nadide çiçeklerinden biri olan ters lale (Fritillaria Imperiaris) kaçakçılarına karşı mücadele başlattı. Biyokaçakçılığın önüne geçilmesi için tüm idari ve hukuki tedbirler hayata geçirildi.
Yoğun mesai yapan polis köpeklerine psikolojik destek veriliyor (Özel)
ANKARA - Polis köpekleri, kaçakçıların korkulu rüyası, emniyetin ise en büyük yardımcısı. Yoğun mesai yapan polis görev köpeklerinin duygusal zekasının fazla gelişmesi, bazı psikolojik hastalıkları da beraberinde getiriyor.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Polis köpekleri, kaçakçıların korkulu rüyası, emniyetin ise en büyük yardımcıları. Yoğun mesai yapan polis görev köpeklerinin duygusal zekasının fazla gelişmesi, bazı psikolojik hastalıkları da beraberinde getiriyor.
Adana'da 20 günde 473 bin 418 paket kaçak sigara ele geçirildi
Sigara kaçakçılarının paketleri saklama yöntemleri polisleri bile şaşkına çevirdi. Bazı kaçakçıların sigarayı hali rulosunun içine sardığı, bazılarının ise araçların gizli bölmelerine zula ettikleri ortaya çıktı.
El altından satılan gümrük kaçağı sigaralardan böcek çıktı
Kaçakçıların gümrük kaçağı sigara sevkıyatını genellikle öncülü artçılı bir şekilde yaptıkları, bu sayede sevkıyat boyunca deşifre olmayı engellemeye çalıştıkları öğrenildi. KOLLUK KUVVETİ UYGULAMASI DÜĞÜN OLARAK ŞİFRELENMİŞ
Adana’da jardanmanın yaptığı operasyolarda bin 400 tarihi eser ele geçirildi
Komutanı Kurmay Albay Murat Koç ve Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı’nın da katıldığı programda açıklama yapan KOM personeli, zengin bir mirasa sahip Adana’nın kaçakçıların hedefi haline geldiğini belirtti.
Uludere Alt Komisyonu Başkanı Şener: Vicdanen rahatım
Ama teknik kısımda, ayrıntıda, sınırda bekleyen kaçakçıların neden bu kadar süre beklediği, yakın tehlike yokken neden operasyon yapıldığına dair birçok ayrıntı mevcut. Tarih önünde tabi ki hepimiz hesap vereceğiz.
İspanya polisi, 2 ton kokain taşıyan gemiye el koydu
Portekiz’in Porto şehrinde tutuklanan kaçakçıların, uyuşturucuyu Venezüela’dan tedarik ettikleri belirtildi. (CİHAN)
Sırrı Sakık: Kanın durması için barış cephesi güçleniyor
Sakık, Uludere’de kaçakçıların ölümüne neden olanların da bulunup yargılanması gerektiğinin altını çizdi."BARIŞIN RUHUNA UYGUN HAREKET EDİN"
CHP'li Gök: Uludere'de sır Fehman Hüseyin isminde gizli
Olayın gerçekleştiği tarihlerde Fehman Hüseyin’in kaçakçıların içinde sınırdan giriş yapacağına dair büyük bir algı bulunduğunu aktaran Gök, sözlerini şöyle tamamladı: “Harekat, kaçakçı grubun içine sızmış olduğu düşünülen Fehman Hüseyin’in ortadan kaldırılmasına dönük olarak
Polis, kaçak akaryakıtın saklandığı dev tankı topraktan güçlükle çıkardı
Kaçakçıların, bir benzin istasyonunun 100 metre uzağına yaklaşık 60 ton kapasiteli bir tankı toprağa gömdüğü öğrenildi. Çetenin kurdukları düzeneği uzaktan kumanda yardımıyla çalıştırdığı ve isteyen kişilere kaçak akaryakıt verdiği kaydedildi.
Rus polisinden operasyon; turpların arasında 187 kilogram eroin bulundu
Rusya Federal Uyuşturucu ile Mücadele Servisi Başkanı Viktor İvanov basına yaptığı açıklamada, kaçakçıların 18 milyon dolar ödeyerek elde ettikleri uyuşturucuyu, Rusya piyasasında 180-200 milyon dolar arasında piyasaya sürmeye hazırlandıklarını kaydetti.
Erzincan’da 10 ton kaçak badem içi ele geçirildi
Aracın alt kısmına özel bir düzenek yaparak sigaraları buraya saklayan kaçakçıların düzeneği, KOM ekiplerinin dikkatinden kaçmadı. Sigara kaçakçılığı için yapılan özel bölümde yapılan aramada, 7 bin 600 paket çeşitli markalara ait kaçak sigara ele geçirildi.
Trakya'daki sınır kapılarında geçen yıl bin 580 kilogram eroin ele geçirildi
Türkiye'nin tüm gümrük kapılarında ele geçirilen uyuşturucunun yüzde 71’nin kendi bölgesinde gerçekleştirdiğini anlatan Yalçın, kaçakçıların uyuşturucu transferi için türlü yollar denediklerini ifade etti.
AK Partil'i Orhan: Uludere’de ölenlerin çoğu kurtulabilirdi
Kaçakçıların Kuzey Irak’a gidip gelmesinin 3 saat sürdüğünü anlatan Orhan, “Bu sırada istihbarat birimleri köyden durumu öğrenebilirdi. Bunların PKK’lı mı yoksa kaçakçı mı diye.
Afganistan’da insan kaçakçılığı can yakıyor
Musazai, “Ailelerden ricam, genç evlatlarının kaçakçıların ellerine düşmesine izin vermesinler. Çünkü insan kaçakçılığının sonu ya ölüm yada hapistir.” şeklinde konuştu. Ayrıca, 2012 yılında Afganistan’tan resmi olarak başka ülkelere giden 11 diplomatın da geri dönmediklerini ifade etti.
Kaçakları taşıyan teknelerin kaptanları çocuk yaşta
Umuda yolculuk adı altında yaşanan olaylarda kaçakçıların yüzde 74’ü para kazanmak ve daha iyi şartlarda yaşamak için, yüzde 5.4’ü savaş nedeniyle, yüzde 2.
Kağıthane'de 10 bin paket kaçak sigara ele geçirildi
Kaçakçıların herhangi bir polis baskınına karşın, sigaraları ev eşyaları ve plastik malzemelerle kamufle etmeye çalıştıkları görüldü. Kamyondan çok sayıda plastik malzeme, çamaşır makinesi, buzdolabı ve fincan takımı çıktı.
Oğlu Uludere'de ölen anne Ürek: Adaletin yerini bulmasını istiyoruz
ŞIRNAK - Şırnak'ın Uludere ilçesinde 28 Aralık 2011'de Irak sınırından gelen kaçakçıların 'terörist zannedilerek' hava saldırısı ile vurulması, BDP'nin organize ettiği etkinlikle anıldı. Hava operasyonunda hayatını kaybeden 34 kişinin ölüm yıldönümü etkinlikleri için Doğu ve Güneydoğu'dan yüzlerce araç, Uludere'ye bağlı Gülyazı köyüne geldi.
Kaçakçılar, kar lastiğine de el attı
Burada kaçakçıların 300 liraya aldığı kış lastikleri, daha sonra Türkiye'nin değişik illerine talep üzerine gönderiliyor. Mali polis, dorsesi kar lastiği dolu 73 DL 644 plakalı TIR'ı otobanda durdurdu.
Kars polisi 2012'de kaçakçılara göz açtırmadı
KARS - Kars İl Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri 2012 yılında toplam 248 operasyon ile kaçakçıların ve organize suç şebekelerine göz açtırmadı.
Genç çam ormanlarına, yılbaşı koruması
SAKARYA - Yılbaşına sayılı günler kala, orta boy bir çam ağacının 450 liradan alıcı bulması orman kaçakçılarının iştahını kabartıyor. Kaçakçıların, özellikle ormanda yeni dikilmiş çam fidanlarına ve genç çam ağaçlarına göz dikmesi Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nı harekete geçirdi.
Akaryakıt kaçakçıları, Türkiye-İran sınırına 3 kilometre boru hattı döşemiş
Boru hattı sökülürken, kaçakçıların yakalanması için geniş çaplı operasyon başlatıldı. Türkiye'nin İran ve Irak'a sınırı olan Şemdinli ilçesinde akaryakıt kaçakçıları inanılmaz bir yönteme başvurdu.
DÜZELTME - Bağış: BDP, barışı dinamitleyen parti haline geldi
Güneydoğu'daki vatandaşlarımızın değil; teröristlerin, kaçakçıların sözcüsü haline gelmiştir. BDP'li vekiller örgütün vekili mi, halkın vekilimi olduklarına karar vermeleri gerekir." ifadelerini kullandı.
Bakan Bağış: BDP, barışı dinamitleyen parti haline geldi
Güneydoğu'daki vatandaşlarımızın değil; teröristlerin, kaçakçıların sözcüsü haline gelmiştir. BDP’li vekiller örgütün vekili mi, halkın vekilimi olduklarına karar vermeleri gerekir." ifadelerini kullandı.