kaçaklar

Batan tekneden kurtulanlar Yunan yetkilileri suçladı
Kaçaklar, ifadelerinin alındığı sırada da kendilerine kötü muamelede bulunduğunu belirtti. Pazartesi günü meydana gelen olayda 12 kişi hayatını kaybetmişti.
Veriler tek çatı altında toplandı, sağlıkta kayıp-kaçak yüzde 95 önlendi
SGK’nın verilerine göre, bu sayede 25 Ocak 2012 tarihinden bugüne sağlık alanındaki müstahaklığa bağlı kayıp ve kaçaklar yüzde 95 oranında önlendi. SGK’dan edinilen bilgiye göre, projenin ekonomiye de ciddi getirisi oldu.
'Kaçak turizm nedeniyle her yıl 15 milyar dolar vergi kaybı yaşanıyor'
Kaçaklar yüzünden TÜRSAB üyesi acentelerin ikinci sınıf duruma düştüğünü aktaran Çakmak, “Türkiye’de 65 ilde yüzde 99 acente biletten kazanıyor, yüzde 1’i ise hac, umrecidir. Yüzde 90’ı ise eleman bile çalıştıramıyor.
35 yıllık ahşap yat, 170 kaçağa mezar olacaktı
Kaçakların bulunduğu, yaklaşık 20 metre uzunluğunda ve 5 metre enindeki teknenin, en fazla 70 kişi taşıyabildiği öğrenildi.35 yıllık bir gulet olan “Rose” isimli teknenin, 170 kişiyle en fazla 3 mil gidebileceği belirtildi.
Bodrum’da 170 kaçak yakalandı
İran, Afganistan ve Suriye asıllı olduğu öğrenilen kaçakların, gece geç saatlerde altı minibüs ve üç taksiyle Yalı beldesindeki Kargıcık Koyu'na götürülerik buradan hareket ettiği öğrenildi. Sabah erken saatlerde Sahil Güvenlik tarafından koya getirilen kaçaklar, jandarma ekiplerine teslim edildi.
Sınırda 115 kaçak yakalandı
Avrupa Birliği ülkelerine geçmeye çalışan kaçaklar binlerce kilometrelik yola katettikten sonra önce İstanbul’a, ardından da insan kaçakları aracılığıyla sınır bölgesi Edirne’ye ulaşıyor. Türkiye’nin Yunanistan ve Bulgaristan’a sınırı bulunan Edirne’ye gelen kaçaklar il merkezi ve ilçelere bağlı sınır bölgesindeki köylere geçiyor.
Kaçağın yedek lastik bölümündeki tehlikeli yolculuğu sınırda son buldu
İnsan kaçakçılarına verdikleri önemli miktardaki paralarla yola çıkan kaçaklar güzergah üzerinde büyük tehlikeler atlatarak sınır bölgesine ulaşıyor.Son olarak bayram tatilinin olduğu günlerde yurtdışına çıkış yapmak isteyen Afganistan uyruklu kaçak, TIR dorsesi altında bulunan yedek lastik bölmesine tutunarak uluslararası
Edirne’de 10 ayda 11 bin 500 kaçak yakalandı
Ekonomik ve siyasi istikrarın olmadığı ülkelerden yola çıkan kaçaklar, Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) ülkesi Yunanistan ve Bulgaristan’a komşu ili Edirne’ye geliyor. İnsan kaçakçıları aracılığıyla karayolundan gelen düzensiz göçmenler, buradan sınır bölgesine geçiş yapıyor.
Bayramda tatilinde 441 kaçak yakalandı
İl merkezi ve ilçelere bağlı köylerde askeri yasak bölgeye giren kaçaklar, sınır askeri birliklerin yaptığı kontrollerde yakalandı.Yakalanan kaçaklar İl Jandarma Komutanlığındaki işlemlerinin ardından sınır dışı edilmek üzere Edirne Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne
Sınırda 44 Suriyeli kaçak yakalandı
Yasa dışı yollardan Avrupa ülkelerine geçmeye çalışan kaçakların yolculuğu Edirne’de son buluyor. Jandarma ekiplerinin yaptığı kontrollerde 44 Suriyeli kaçak sınırı geçemeden yakalandı. Güvenlik güçleri yasa dışı yollardan geçiş yapmaya çalışan kaçaklara göz açtırmıyor.
Çanakkale'de 10 kaçak yakalandı
Cemaller'de kaçakların bulunduğu ve Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçecekleri istihbaratını alan jandarma ekipleri, düzenledikleri operasyonda 10 Suriye uyruklu kişiyi yakaladı. Kaçakların geçişini organize ettiği öne sürülen İ.
Kandıra'da bir gemide 117 kaçak göçmen yakalandı
Gemiden indirilen ve aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu kaçaklar, Kefken Limanı'nda gemiden indirilerek soruşturma başlatıldı. Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın bulunduğu bölgede kimlik tesbiti devam ediyor.
Çanakkale'de 10 Suriyeli kaçak yakalandı
Gökçeada ilçesinden Eceabat ilçesi Kabatepe İskelesi'ne gelecek bir teknede kaçaklar bulunduğu ihbarını alan jandarma ekipleri, oradaki bir minibüste ve teknede kontrol yaptı. Yunanistan'a kaçmak isteyen 10 Suriye uyruklu kaçak yakalandı.
İzmir Urla'da 64 kaçak yakalandı
Jandarma ekipleri, Zeytineli köyü yakınlarında kaçaklar bulunduğu ihbarı aldı. Bunun üzerine çalışma başlatan ekipler, Konak ilçesi Basmane semtinden iki minibüse binerek Urla'ya giden 64 kaçağı takibe aldı.
Edirne’de 77 kaçak yakalandı
Avrupa Birliği ülkelerine gitmek isteyen kaçaklar çeşitli yollardan Edirne’ye ulaştı. Buradan il merkezi ve bağlı ilçelerin sınır bölgelerine geçmeye çalışan kaçaklar jandarmaya takıldı. Yapılan çalışmalar sonucunda Suriye, Somali, Filistin, Mynmar ve Gürcistan uyruklu toplam 77 kaçak yakalandı.
Gürcü ve Suriyeli kaçaklar Fethiye'de yakalandı
Kapsamlı olarak karadan ve denizden yürütülen çalışmalar neticesinde Osman Ağa Koyu'nda kaçaklar olduğu tespit edildi. Bunun üzerine koya operasyon gerçekleştiren ekipler Gürcistan ve Suriye uyruklu 5'i kadın 11 kaçak ile karşılaştı.
Ayvalık’ta 16 kaçak yakalandı
Kaçaklar, sınırdışı işlemleri tamamlanıncaya kadar Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçak Göçmen Misafirhanesi'nde tutulacak. (CİHAN)
Altınoluk’ta 15 kaçak yakalandı
Tekçam mevkisinde devriye görevini yürüten Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından kıyıya çıkarılan kaçaklar, sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra Edremit Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi'ne teslim edildi.
Keşan’da 35 Somalili kaçak yakalandı
Yakalanan kaçaklar Edirne Emniyet Müdürlüğü Yabancılar şubesine gönderildiler. (CİHAN)
Yunanistan'a kaçmaya çalışan Suriyeliler Fethiye'de yakalandı
Türk aracılarla anlaşan kaçaklar tekneye bindirilmek üzere minibüsle Gemiler Koyu'na getirildi. Bölgede kaçak yollardan insan sevkiyatı yapılacağı istihbaratına ulaşan Ölüdeniz Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, olayla ilgili çalışma başlattı.
İtalya'ya gitmek isteyen kaçaklardan kişi başı 3 bin dolar alındığı ortaya çıktı
ANTALYA - Antalya Manavgat'tan İtalya'ya tekneyle gitme karşılığında kaçaklardan kişi başı 3 bin dolar para alındığı ortaya çıktı.Manavgat'tan İtalya'ya gitmek için yola çıkan balıklı teknesindeki 250'ye yakın Myanmar, Afganistan, Suriye, Özbekistan ve Bangladeşli kaçak, Boğaz mevkiine 5
Manavgat'ta 250 kaçak yakalandı (1)
ANTALYA - Antalya'nın Manavgat ilçesi Boğaz mevkinde denizden 5 mil açıkta 250 kaçak yakalandı. Çoğunluğu Suriye ve Filistin olmak uyruklu olan kaçaklar, Ocean Kugu isimli Bandırma Limanı'na kayıtlı gemide, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerinin kontrolü sırasında yakalandı
Arınç: Allah suyu havuza gönderiyor, biz de Türkiye'yi suluyoruz
Eskiden havuzun dibinde kaçaklar vardı, herkes kendine bir kanal açmıştı, şimdi kaçakları kapattık." dedi.Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti Çorum Milletvekili Murat Yıldırım'ın kurucusu olduğu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nin açılış törenine katıldı
Yasa dışı yollardan Avrupa’ya geçmeye çalışan 41 kaçak yakalandı
8 çocuğun yer aldığı kaçaklar arasında bir tane de hamile kadın bulunuyor. Fethiye Sahil Güvenlik Komutanlığı’na getirilen kaçaklar, burada sağlık kontrolünden geçirildi. Aralarında 10 kadın ve 8 çocuğun bulunduğu kaçakların Avrupa'ya gitmesine aracılık eden bir kişi gözaltına alındı.
Edirne’de 42 kaçak yakalandı
Avrupa Birliği (AB) ülkelerine geçmek üzere Edirne’ye gelen Afganistan, Mynmar, Suriye, Filistin ve Gürcistan uyruklu kaçaklar sınır bölgesine geçti. Meriç Nehri üzerinden Yunanistan’a geçmeye çalışan kaçaklar, birinci derece kara askeri yasak bölgeye girdi.
Ayvalık’ta 16 kaçak yakalandı
Gözaltına alınan kaçaklar, Ayvalık Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Biri kadın 16 kişinin işlemlerinin tamamlanmasının ardından sınır dışı edileceği öğrenilirken, M.
Bodrum'da kaçakları taşıyan tekne alabora oldu
Türkiye'ye yasa dışı yollarla giriş yaptıkları belirlenen kaçakların, 2 organizatör tarafından Yunan adalarına geçirilmeye çalışıldığı öğrenildi. Pasaportları olduğu tespit edilen kaçakları Yunan adalarına götürmeye çalışan M.
Yüksekova'da 19 mülteci yakalandı
Kaçaklar, jandarmada yapılan işlemlerinin ardından Yüksekova İlçe Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi'ne teslim edildi. Kaçaklar, burada yapılacak işlemlerinden sonra sınır dışı edilecek.
Muğla'da 27 kaçak yakalandı
Emecik köyü Zeytinlik mevkisi çevresindeki ormanlık alanda kaçaklar görüldüğü ihbarı üzerine jandarma ekipleri harekete geçti. Ormanlık alanda yapılan aramalarda, ikisi Afganistan ve 25'i Burma uyruklu olmak 27 kaçak yakalandı.
Kaçaklar kişi başı 2 bin dolara ölüme götürülmüş
Çanakkale'nin Ezine ilçesi açıklarındaki uluslararası sularda kaçakları taşıyan botun batmasıyla ilgili olarak hem havada hem denizde aramalar devam ediyor. Bot, Bozcaada ilçesinin güneyine 8 mil mesafede önceki gece alabora olması sonucu batmıştı.
Edirne’de 39 kaçak yakalandı
Yasa dışı yollardan Avrupa Birliği ülkelerine geçmek üzere kamyonet ve otomobille Edirne’ye gelen kaçaklar, saat 04.00 sıralarında Mithat Paşa Mahallesi'ndeki ara sokaklarda polis devri ekipleri tarafından fark edildi.
Sınırda Suriyeli 37 kaçak yakalandı
Avrupa Birliği ülkelerine gitmek üzere Edirne merkez ve bağlı ilçelere gelen kaçaklar sınır bölgesine geçti. Buradan birinci derece kara askeri yasak bölgeye giren kaçak göçmenler hudut devriyeleri tarafından yakalandı.
Safra yolu ve pankreas hastalıklarının en belirgin bulgusu sarılık
Hastalık nedeniyle safra kesesi çıkarılanlarda özellikle laporoskopik cerrahi sonrasında nadiren de olsa kaçaklar görülebiliyor. Safra kaçakları da ERCP yöntemiyle stent konularak tedavi ediliyor.
28 kaçak yasadışı yollarla Yunanistan'a gitmek isterken yakalandı
Yakalanan kaçakların Afganistan ve Burma uyruklu oldukları öğrenilirken kaçaklar, Ayvalık Devlet Hastanesi'nde yapılan sağlık muayenelerinin ardından sınır dışı edilmek üzere Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi
Eskişehir'de Suriye uyruklu 14 kaçak yakalandı
Sarıcakaya ilçesine bağlı Düzyaka köyünde, Suriye'deki iç savaştan kaçarak yasa dışı yollardan Türkiye'ye giriş yapan kaçakların bulunduğu yönünde ihbar alan jandarma, konuyla ilgili çalışma başlattı.
Tekerlekler arasındaki kaçak yolculuk,sınırda son buldu
EDİRNE - Tekerlek taşıyan TIR'ın dorsesine saklanarak yurt dışına çıkmak isteyen kaçaklar sınırda yakalandı. Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Kapıkule ve Hamzabeyli sınır kapılarında Gümrük ve Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü görevlileri
Düğünden cezaevine
Yunan adalarına geçmek için gönderdikleri bir bottaki kişilere, botun delik olduğunu, elleriyle deliği kapatmaları gerektiğini söyledikleri, deliklerin kaçaklar tarafından parmakla kapatıldığı, deniz ortasında mazotu biten bir bottakilerin ise elleri ile botu yüzdürmeye çalıştığı bildirildi.
Delik botla ölüm yolculuğu
Yunan adalarına geçmek için gönderdikleri bir bottaki kişilere, botun delik olduğunu, elleriyle deliği kapatmaları gerektiğini söyledikleri, deliklerin kaçaklar tarafından parmakla kapatıldığı, deniz ortasında mazotu biten bir bottakilerin ise elleri ile botu yüzdürmeye çalıştığı bildirildi.
Varis de lazer ile tedavi edilebiliyor
Özay, büyük varislere neden olan damarların tedavisinde önemli aşama alındığını belirterek, “Daha evvel ameliyatlar, eğer ana safen toplardamarında ciddi kaçaklar varsa kasık ve diz ile ayak bileği seviyelerinde 3-4 santimetrelik kesiler yapılarak toplardamarın çıkarılması şeklinde yapılıyordu.
Çanakkale'de 34 kaçak yakalandı
U adliyey sevk edilirken kaçaklar ise işlemlerinin ardından sınırdışı edilmek üzere Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi. (CİHAN)
Datça'da 23 kaçak yakalandı
Jandarma ekipleri, Emecik köyü Zeytinalanı mevkisi yakınlarındaki ormanlık alanda kaçaklar olduğu ihbarı alarak bölgeye gitti. Yapılan aramalarda, ormanlık alanda saklanan 23 kaçak yakalandı.
Çanakkale'de 22 kaçak yakalandı
Kaçakları yurt dışına çıkarmak için organizatörlük yaptığı tespit edilen H.C. adlı şahıs da gözaltına alındı. Yakalanan kaçaklar, sınır dışı edilmek üzere İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi'ne teslim edildi.
Çanakkale'de 97 kaçak yakalandı
İhbarları değerlendiren jandarma ekipleri, Ezine ilçesine bağlı Derebentbaşı köyü yakınlarında, kanundışı yollarla yurtdışına çıkmak isteyen kaçakları buldu. Ağaçlar arasında yapılan aramada 78 Afganistanlı, 6 Suriyeli ve 13 Myanmarlı kaçak yakalandı.
Ayvalık Güneş Adası'nda 33 kaçak yakalandı
BALIKESİR - Balıkesir'in Ayvalık ilçesi Güneş Adası'nda, şişme bottan düşen kaçakları Sahil Güvenlik ekipleri tek tek topladı. Devriye gezen ekipler, Yunanistan’ın Midilli Adası'na geçmek isteyen kaçakları farketti.
Çanakkale'de 28 kaçak yakalandı
Tahkikatın ardından kaçaklar, idari işlemleri için Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi. İşin organizasyonu yaptığı belirlenen, aralarında bir kaçak ve minibüs sürücüsünün de bulunduğu 6 zanlı ise adli makamlara sevk edildi.
Datça'da 14 kaçak yakalandı
Sağlık kontrolünden geçirilen kaçaklar, işlemlerinin ardından İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi'ne gönderilecek. (CİHAN)
Bakan Yılmaz: Terör sorununun ortadan kalkması bölge için çok önemli
Ne yaparsanız yapın mutlaka belli kaçaklar olur ve orada da arama kurtarma devreye girerek can kurtarır." dedi. Bir basın mensubunun, 'PKK terör örgütünün çekilme tarihi olan 8 Mayıs tarihini nasıl değerlendiriyorsunuz' sorusunu cevaplayan Bakan Yılmaz şunları anlattı:
Çanakkale’de 22 kaçak yakalandı
Kaçaklar, idari para cezası uygulanarak sınırdışı edilmek üzere Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi. (CİHAN)
Çanakkale'de 22 kaçak yakalandı
Kaçaklar, idari para cezası uygulanarak sınırdışı edilmek üzere İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.
Datça’da 18 kaçak yakalandı
Kanundışı yollardan yurda giriş yapan, dördü kadın olmak üzere 15'i Afganistan ve 3'ü İran uyruklu kaçaklar, para karşılığı anlaştıkları organizatörlerin yardımıyla İzmir'den 77 DT 083 plakalı otomobille Datça'ya yola çıktı.