kadın evi

Koca şiddetinden kaçıp ailesine sığındı
SAKARYA - Edirne'de kocasından şiddet gördüğünü ileri süren bir kadın, evi terk ederek Sakarya'daki ailesine sığındı.Edirne'de eşi H.
Dicle Üniversitesi'nde kadın sorunları uygulama ve araştırma merkezi kuruluyor
Diyarbakır Kadın Sorunlarını Araştırma ve Uygulama Merkezi (DİKASUM),Yenişehir Belediyesi Kadın Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi (EPİDEM), Kardelen Kadın Evi, SELİS Kadın Danışmanlık Merkezi, Umut Işığı Kadın Kooperatifi ve Ceren Kadın Derneği temsilcileri katıldı.
Kumlucalı kadın çiftçilerin hedefinde Türkiye şampiyonluğu var
Yarışmacıları kutlayan Müdür Erman, Kumlucalı çiftçi kadınları yarışmalara hazırlayan Kumluca Hızırkahya Köyü Çiftçi Kadın Evi Sorumlusu Ziraat Mühendisi Ersin Yaman'a ve yarışmalar için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan muhtar Hüseyin Ergün'e teşekkür etti.
Çiftçi kadınların şampiyonlarına ilçe tarım müdüründen hediye
Yarışmada birinci olan Birgül Sarı, Sevim Parlak, Hızırkahya Köy Muhtarı Hüseyin Ergün ve Çiftçi Kadın Evi Sorumlusu Ziraat Mühendisi Ersin Yaman ile beraber Kumluca İlçe Tarım Müdürü Erdem Erman'ı makamında ziyaret etti.
Antalya'nın ilk Çiftçi Kadın Eğitimevi Kumluca'nın Hızırkahya köyünde açıldı
Çiftçi Kadın Evi'nin işleyişi ile ilgili katılımcılara bilgi veren Antalya İl Tarım Müdürü Bedrullah Erçin, bundan sonra çiftçi kadınların ziraatla ilgili her türlü bilgi alabilecekleri bir mekan bulunduğunu belirtti.
Biriktirdiği çöpü vermemek için zabıtanın kolunu ısırdı
Diyarbakır'da oturduğu mekanı çöp eve dönüştüren akli dengesi bozuk kadın, evi temizlemeye gelen belediye ekibiyle adeta savaştı. Yaşlı kadın, yıllardır biriktirdiği çöpü kaptırmamak için görevlilerin kolunu bile ısırdı.