kadın futbolu

Kadın futbolu çalışma grubu Hatay'da toplandı
HATAY - Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kadın futbol kulüplerinde görev alan teknik sorumluların gelişimi için hayata geçirilen "Kadın futbolu çalışma grubu projesi" devam ediyor. Bu sezon Kadınlar 2.
BÜ’de kadın futbolunun geliştirilmesi konulu panel düzenlendi
Batman Üniversitesi’nde kadın futbolu konuşuldu. 1970’li yıllarda başlanan kadın futbol takımlarının kurulması, geliştirilmesi üzerine düzenlenen "Kadın Futbolunun Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılması" konulu panele konuşmacı olarak TFF Gelişim Ligleri
Ereğli Belediyesporlu 8 oyuncu milli takımda
Toplam 8 oyuncunun milli takıma gittiğini kaydeden Posbıyık, Türkiye' de kadın futbolu denildiğinde akla ilk gelen yerlerden birisinin Ereğli olduğunu söylediAlt yapı konusunda da büyük çalışmalara imza attıklarını kaydeden Posbıyık, Süper amatör liginde mücadele edecek olan Ereğli Belediye sporda yola İsmail Yalçın
Çocuk Futbolu Gelişim Semineri, İstanbul'da başladı
Mohamed, Jim Fleeting ve Necat Gürpınar'ın eğitmen olarak görev aldığı semineri, TFF Bölge Antrenörleri kursiyer olarak katılırken, FGD Eğitim Departmanı, Kadın Futbolu Departmanı, Çocuk ve Okul Futbolu Departmanı, Plaj-Futsal-Engelli Futbolu Departmanı ve Elit Genç Futbolcu Gelişim Departmanı yetkilileri de takip ediyor.
Andreas Isaksson: O top çizgiyi geçmişti!
Kulüp kariyerinden kadın futboluna, milli takımdaki hedeflerinden Türk yemeklerine kadar uzanan bir sohbet gerçekleştirilen, Andreas Isaksson, Messi'nin şutunu röveşatayla çizgiden çıkararak kalecilik literatürüne yeni bir hareket ekleyen İsveçli
TFF, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü futbolla kutladı
"Dünyanın ilgisini her geçen yıl biraz daha üzerine çevirdiği kadın futbolu, Türkiye'de de son dönemlerde gerek sportif, gerekse de kamuoyunun ilgisi bakımından oldukça gelişim gösteriyor. Türkiye Futbol Federasyonu'nun; gerçekleştirdiği etkinlikler sayesinde, 2016'ya kadar kadın futbolu gelişim projelerinde kullanılmak üzere UEFA'dan 350 bin Euro'luk mali
Başkan Demirören'in Siirt ziyareti sona erdi
Spor Lisesi'ni de ziyaret eden ve burada öğrencilerle kısa süreli sohbet gerçekleştiren Başkan Demirören ile beraberindeki heyet, daha sonra kadın futbolu dahil birçok branşta faaliyetin gösterildiği Polis Gücü Spor Tesisleri'nde incelemelerde bulundu.
Lionel Messi 4. kez yılın futbolcusu seçildi
FIFA Kadın futbolu yılın oyuncusu ödülünü, Abby Wambach kazandı. (CİHAN)
TFF kadın futboluna önem veriyor
Türkiye’de ve dünyada kadın futbolu ile TFF’ nin kadın futboluna bakışı ve geliştirme projeleri düzenlenen panelde anlatıldı. Panele Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, başkan yardımcıları, sporcular ve aileleri katıldı.
Beşiktaş Kız Futbol Eğitim Merkezleri projesine katıldı
İSTANBUL - Türkiye'nin köklü kulüplerinden Beşiktaş, kadın futbolunda yer alma kararı aldı. Siyah-beyazlılar, Türkiye Futbol Federasyonu'nun geliştirmiş olduğu ve UEFA'nın finansal olarak desteklediği Kız Futbol Eğitim Merkezleri projesiyle bu alandaki çalışmalara
Kadın Futbolu Çalışma Grubu Toplantısı İstanbul'da yapıldı
İSTANBUL - Kadın Futbolu Çalışma Grubu toplantılarının ilki İstanbul Radisson Blu Hotel'de yapıldı. İki gün süren toplantıya; Türkiye Futbol Federasyonu Kadın Futbolu Müdürü Erden Or, U17 Kız Milli Takım Teknik Direktörü Talat Tuncel ve TFF Antrenör eğitimcileri
Karen Espelund: Kadın futbolunun çaresi kulüplerde
İSTANBUL - Geçtiğimiz Temmuz ayında Antalya'da düzenlenen UEFA 19 Yaş Altı Kadınlar Avrupa Şampiyonası için ülkemize gelip turnuvayı yakından takip eden UEFA Kadın Futbolu Komitesi Başkanı da futboldaki nadir kadın idarecilerden biri.
TamSaha'nın 95. sayısı yayında
Temmuz ayında Antalya'da düzenlenen UEFA 19 Yaş Altı Kadınlar Avrupa Şampiyonası için ülkemize gelip turnuvayı yakından takip eden UEFA Kadın Futbolu Komitesi Başkanı Karen Espelund'la Türkiye'deki kadın futbolunun gelişiminden UEFA'nın kadın futboluna verdiği öneme, Antalya'da düzenlenen turnuvadan kadınların
Ataşehir Belediyespor Kadın Futbol Takımı, Slovenya'da Türkiye'yi temsil edecek
Bunu başarabilirsek kadın futbolunun adını en iyi şekilde duyuracağımızı düşünüyorum. Başkanımızın da söylediği gibi biz sadece destek bekliyoruz. Özellikle basından bunu istiyoruz.
Sibel Tezkan: Futbolumu erkek takımında oynayarak geliştirdim
Başarılı stoper, babasının desteğiyle tanıştığı futbol kariyerinde yaşadıklarını ve kadın futbolunu anlattığı röportajında, "Babam jeofizik mühendisi ve Köln Üniversitesi'nde ders veriyor. İşi nedeniyle Türkiye’den Almanya’ya taşınmış.
Filiz İşikırık: Hedefim Şanlıurfaspor’un bayan futbol takımını kurup yönetmek
İSTANBUL - Kadın futbolunun en ilginç figürlerinden birisi olarak gösterilen ve 'Rüzgarla yarışan kız' diye adlandırılan Filiz İşikırık, hedeflerini anlatırken iddialı açıklamalarda bulundu.İnanılmaz süratiyle 10 metre geriden başladığı bir koşuyu rakibinin 5 metre önünde bitirebilen, yeteneği sayesinde Şanlıurfa'dan çıkıp Türkiye'nin en başarılı
Abdullah Avcı: Güzel oyunumuzun güzel oyuncuları
Kadınlar Şampiyonası'nın turnuva elçisi olan A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, "Ülkemizde yaşanan 15 günlük futbol heyecanının, hızla gelişen kadın futbolumuza yeni bir ivme kazandıracağını söylemeliyim.
Taygun Erdem: Sürpriz takım olacağız
Tarihinde ilk kez böyle büyük bir organizasyonda yer alacak ekibimizin teknik direktörüyle Türkiye'deki kadın futbolunu, hazırlık aşamasında neler yapıldığını, turnuvadaki şansımızı ve oyuncuların durumunu anlattı.
Bahtiyar Topal: Şampiyonluğu hak ettik
"Türkiye'de kadın futbolu adına gurur verici bir sonuç aldık. Gerek biz, gerek rakibimiz Karadeniz Ereğlispor ve diğer takımlar olsun hepsi kaliteli takımlardı. Ama bir takımın galip gelmesi gerekiyordu, bu da Ataşehir Belediyespor oldu.
Büyük heyecana 17 gün kaldı
UEFA 19 Yaş Altı Kadınlar Avrupa Şampiyonası, hem kadın futbolumuzun sportif açıdan gelişimi, hem de futbolu kadınlara sevdirme ve onları bu spora teşvik etme bakımından büyük önem taşıyor. Aynı zamanda ülkemizin kadınlar futbolunda ev sahipliği yapacağı ilk uluslararası turnuva olma özelliğini de taşıyan bu şampiyonada Türkiye'nin yanı sıra, kategorisinde
Kadınlar 1. Lig Play Off şampiyonu Ataşehir Belediyespor
Bu şampiyonlukta emeği gecen başta belediye başkanı olmak üzere grup yöneticilerine teknik adamlarına teşekkür eden Kayhan, Avrupa’daki kadın futbolu ile Türkiye’deki kadın futbolu arasında fark olduğunu vurguladı.
UEFA U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası kura çekimi yapıldı
yer aldığı finallerin kura çekimi, turnuvanın tanıtım elçisi olan Milli Takımlar Teknik Sorumlusu ve A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, UEFA Kadın Futbolu Komitesi 3. Başkanvekili Sheila Begbie ile UEFA Kadın Futbolu ve Futsal Müsabakalar Direktörü Mikael Salzer tarafından gerçekleştirildi.
UEFA U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası final kurası 24 Nisan’da çekilecek
yer alacağı finallerin kura çekimi, turnuvanın tanıtım elçisi olan Milli Takımlar Teknik Sorumlusu ve A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, UEFA Kadın Futbolu Komitesi 3. Başkanvekili Sheila Begbie ile UEFA Kadın Futbolu ve Futsal Müsabakalar Direktörü Mikael Salzer tarafından gerçekleştirilecek.
HERKESiçinFUTBOL 5. yıldıza ulaştı
Bu sisteme üye olan ülkeler, bir yıldızlık temel seviyeden başlayarak kadın futbolu gelişimi, engelliler başta olmak üzere sosyal sorumluluk projeleri, katılan kişi sayısı ve Grassroots faaliyetlerinin teşvik edilmesi konularındaki çalışmalarıyla birer yıldız almaya hak kazanıyor.
Tolunay Kafkas: Futbol zorunlu ders olmalı
Diğer yandan kadın futbolu Avrupa'da tavana vurmuşken bizde yerlerde sürünüyor. Kadın futbolunu ve bunun yanı sıra engelli futbolunu geliştireceğiz. Futbolun okullarda yaygınlaşması ve işlevsel hale gelmesi için bir takım çalışmalar yapacağız.
Cansu Yağ: Türkler kadın futbolcu görünce şaşırıyor
Her ne kadar Türkiye'de kadın futbolunun hala yadırgandığını söylese de bu oyunun geleceği hakkında umut dolu konuşuyor. Futbol Federasyonu Basın Departmanı tarafından hazırlanan TamSaha Dergisi'ne konuşan Cansu Yağ, ''Milli Takım kampı sırasında İstanbul’da bir halı sahada futbol oynadık
Hakkari’nin cesur yüreği Cemile Timur, hayallerinin peşinde
Takım oluşturma ve Hakkari’de kadın futbolunu tanıtma aşamasında ne gibi sıkıntılar yaşadın? Feodal geleneklerin çok yoğun yaşandığı bölgede kız çocukların karşılaştıkları zorluklar da artıyor.
Tanju Çolak: Bu sezon şampiyonluk Galatasaray ile Fenerbahçe arasında geçer
Yine bir öğrencinin, "Türkiye'de kadın futbolu neden değer görmüyor ? " sorusunu cevaplandıran Çolak, "Kadın futbolunun değer görmesi için Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bunu zorunlu ders yapması lazım. Çalışma olanağı sağlaması lazım.