kadın girişimci

Bakan Yazıcı'ya kutusuyla ayakkabı hediye edildi
Ayakkabı sektöründe faaliyet gösteren EBSO üyesi kadın girişimci Eda Dişbudak, özel tasarladığı spor ayakkabısını hediye etti.Bakan Yazıcı, törende yaptığı konuşmada çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Emine Erdoğan: Kadınların girişimci olarak iş hayatına atılması önemli
ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Keçiören Belediyesi tarafından hazırlanan '1.071 Kadın Girişimci Projesi' sertifika programına katıldı.
TESK: Kadın girişimcilere ayrıcalık tanınmalı
ANKARA - Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kadın girişimcilere ayrıcalık tanınmasını istedi. Bendevi Palandöken, yaptığı yazılı değerlendirmede, “Ülkemizde her 100 yetişkinden 12'si erken dönem girişimcilik faaliyetlerinde bulunuyor.
Türkiye’nin ihracat yapmadığı ülke sayısını bire düşürdü
Bakan Çağlayan’ın hayalini gerçekleştiren ise Kayserili kadın girişimci BRN Yatakları’nın Genel Müdürü Berna İlter oldu. Başarılı iş yaşantısına bir yenisini daha ekleyen ve 5 kıtada 50’den fazla ülkeye yaptığı ihracatlarla Türkiye’nin adını yurt dışında başarıyla temsil
Milletvekili Dalbudak: Başörtüsüyle Meclis çalışmalarına devam edeceğiz
Kadın Girişimci ve Kültür Derneği (KAGED) eski Yönetim Kurulu Başkanı da olan Nurcan Dalbudak, milletvekili olmadan önce TBMM Üstün Hizmet Ödülü almıştı. (CİHAN)
Tasarı yasalaşırsa kadın istihdamı sekteye uğrar
ADANA - TOBB Adana Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) Başkanı Esra Özden, kadın çalışanların doğum iznini 16 haftadan 18 haftaya çıkaran, yarı zamanlı esnek çalışma gibi maddeler içeren ‘Kadın istihdam paketi’nin tasarıdaki şekliyle
Müdürlük destek verdi, 11 kadın çilek üreticisi oldu
KAYSERİ - Kayseri’de Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün desteğiyle 11 kadın girişimci, kendilerine ait tarlada organiğe yakın kalitede çilek üretti. Çilekler, önümüzdeki yıldan itibaren bir firma tarafından yurt dışına pazarlanacak.
İzmirli iki girişimci, KOBİ yarışmasında finale kaldı
İZMİR - Genç ve kadın girişimci sayısında Türkiye'de ilk sırada olan İzmir'de, girişimcilerin başarısı da göz dolduruyor. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB)'nın, başarılı KOBİ'ler ve girişimcilerin teşvik edilmesi amacıyla düzenlediği KOSGEB
Girişimci olmak isteyene uygulamalı eğitim fırsatı
İmza töreni öncesi konuşma yapan ASO Başkanı Nurettin Özdebir, “Aramızda yeterince kadın girişimci görmüyorum. Onların sayısının artmasını istiyorum.
Aydınlı kadın girişimcilere mikro kredi çekleri verildi
2012 Eylül ayında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) işbirliğinde başlayan proje kapsamında ilk etapta 55 bin kadın girişimci Turkcell’in teknoloji ve iletişim gücüyle buluştu.
Her köylü kadına 25 keçi ve bir teke
Kadın Girişimci Saanen Yetiştirici Projesi (KAGİSAP) ile ilgili bilgi veren Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Projeyi, Ulamış köyünden bir arkadaşımıza 25 keçi ve bir teke hediye ederek başlatıyoruz.
Geçmişin motiflerini günümüze uyarladılar
AYDIN - Aydın’da iki kadın girişimci, gelenekleri geleceğe taşımak için yaptıkları çalışmaları sergiledi. Kıyafet tasarımcısı Esma Çivici ile çini seramik tasarımcısı Esra Eren Çimen’in ortak düzenlediği defilede, el örmesi işlemeleri kıyafetlerle, seramikler göz kamaştırdı.
100 bin kadın ekonomiye kazandırılıyor
sağlayacak bilgilerin verildiği eğitim programı öncesi Şanlıurfa Hilton Oteli’nde düzenlenen törende iş kurmak ya da işini büyütmek isteyen Şanlıurfalı kadın girişimcilere mikrokredi çekleri takdim edildi.
TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Örnek: Kadın girişimci sayısımız yetersiz
BURSA - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Bursa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Emine Örnek, Türkiye'de kadın girişimci sayısının yetersiz olduğunu söyledi. Emine Örnek, TOBB Bursa Kadın Girişimciler Kurulu ve Elektronik Ticaret Siteleri ve İşletmecileri Derneği’nin işbirliğiyle düzenlenen 'Ticarette Kadın Olmanın
Enkaz halindeki Basra'da modern bir şehir kurdu, rotasını İstanbul'a çevirdi
Orta Doğu bölgesinde Irak, Katar ve Kuveyt başta olmak üzere çok sayıda ülkede iş yapan kadın girişimci Filiz Bıldır, elde ettiği başarıyla dünya çapında projelere imza attı. "Baretimi takıp tulumumu giyiyorum ve sabahtan akşama kadar şantiyede işin başındayım.
Sabancı: 274 kadın ücretsiz girişimcilik eğitimi aldı
SAKARYA - Kadın girişimcilerin ekonomik ve sosyal hayatta güçlenmesine katkı sağlayan 10.000 Kadın Girişimci Sertifika Programı, Sakarya’da tanıtıldı.
Fatma Şahin: Kadınların tam zamanlı mesaisi üzerinde çalışma yapıyoruz
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Ekonomi Bakanlığı’nca Beşiktaş’ta düzenlenen Uluslararası Kadın Girişimciler Forumu'na Bakan Fatma Şahin, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi ve 78 ülkeden kadın girişimci katıldı.
Kadın girişimciler Bursa’da buluştu
BURSA - 60 ilden Bursa’ya gelen 567 kadın girişimci, 1. Ulusal Kadın Girişimcilik Zirvesi'nde buluştu. Kadın Girişimciler Fuarı’nın da yer altığı etkinlikte, ülke genelindeki kadın girişimciler üretimlerini sergiledi.
Ekmek israfının önüne tandır ekmeği ile geçiyorlar
HATAY - Mikro krediden aldığı 700 lira ile 8 kadına istihdam sağladı Hataylı kadın girişimci Semire Okyay, yaygın olarak kullanılan tandır kültürünü iş fırsatına çevirdi. Köylerde kullanılan tandırı şehir merkezinde dükkanına kuran kadın girişimci, 50 ekmek ile başladığı işinde bugün bin 500’den fazla tandır ekmeği üretiyor.
"Kadın girişimcilerin engellerini kırmak için cesaret gerekli"
SAKARYA - Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) Yönetim Kurulu Başkanı Gülden Türktan, kadın girişimcilerin karşı karşıya kaldığı engelleri kırmak için cesaret ve güç birliğinin gerekli olduğunu söyledi.
Ülkede böyle başarılı kadınlar da var
Hataylı kadın girişimci Habibe Koçak’ın 10 parmağında 10 marifet var. Mantar yetiştiriciliği, koruyucu aile gibi vasıfları tüm zorluklarına rağmen sürdüren Koçak, ayrıca yaşadıklarını yağlı boya tablolarına resmediyor.
Bursa ŞÖNİM’de 5 ayda 15 kadına panik butonu verildi
En fazla sıkıntının kadın istihdamında yaşandığına değinen Mustafa Güney, şunları söyledi: “Dünyada kadın girişimciliği ortalaması yüzde 19 ile bizden çok yüksek. AB’de bu yüzde 60’ın üzerinde, Kuzey ülkelerinde yüzde 70’lere kadar çıkıyor.
Bursa MESO, 40. yılını 5 yıldızlı projelerle kutluyor
Kültür sanat komisyonumuzu ve kadın girişimci komisyonumuzu çok önemsiyorum. Kadın girişimciler ülke kalkınmasında önem arz ediyor. En faydalı projemiz ise her esnafımıza hastalıklardan korumak için sağlık koçu hizmetini başlatıyoruz.
Hangi üniversite daha yenilikçi ve girişimci, tercihlerden önce açıklanacak
Bu desteği alan 6 bin iş kuranın yüzde 43'ü kadın girişimci. Kadınların girişimcilik konusunda başka bir performans gösterdiklerini görüyoruz. Bu da bizi çok sevindiriyor.
60 kadın girişimci adayına sertifikaları verildi
Sertifika alanlar arasında küçük bebeği ile katılan kadın girişimci renkli bir görüntü oluşturdu. (CİHAN)
Garanti ve KAGİDER 20. Kadın Girişimci buluşması Muğla’da yapıldı
MUĞLA - Türkiye’nin dört bir yanını dolaşan Garanti Bankası ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER), işini büyütmek isteyen Muğla’daki girişimci kadınlarla biraraya geldi. Garanti Bankası yöneticileri, KAGİDER üyeleri ve başarılı profesyonellerin konuşmacı olarak yer aldığı 20.
Kadınlar erkeklerden daha girişimci çıktı
olduğu için atölye çalışmalarında iş planı yazılmasına yönelik eğitim aldıklarını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Katılımcıların yüzde 80’i kadın girişimci, yüzde 20’si erkek. Yine katılımcıların Yüzde 56’sı evli, yüzde 44’ü bekar.
Başarılı KOBİ ve girişimci ödülleri sahiplerini buluyor
KOBİ Ödülü, Yılın İşbirliği Güçbirliği Yapan KOBİ Ödülü, Yılın İhracatçı KOBİ Ödülü), Yılın Başarılı Girişimci Ödülleri (Yılın Genç Girişimci Ödülü, Yılın Kadın Girişimci Ödülü, Yılın Küresel Doğan Girişimci Ödülü, Yılın İnovatif Girişimci Ödülü) ile Jüri Özel Ödülü olarak belirlendi.
Güzellik yatırımcısı kadınlara Avustralya’dan 1 milyon euroluk hibe
Program kapsamında kendi işinin patronu olacak yüzlerce kadın girişimci kazandırmanın mutluluğunu yaşayacağız." dedi. Destek kapsamında TeknoMedikal tarafından satış ve teknik servis hizmeti verilen kalıcı epilasyon, zayıflama amaçlı kavitasyon ve cilt bakım cihaz alımlarının
KASİF, kadın girişimci sayısını arttırmak için konferans düzenledi
(KASİF), Karadeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri (KASİAD) ve Dünya Gazetesi işbirliğiyle düzenlenen ‘Değişen Dünyada Kadınların İş Yaşamına Girişi ve Kadın Girişimciliğin Önemi’ konulu konferans kadınlardan yoğun ilgi gördü.
Rüştü Bozkurt: Türkiye’nin en büyük gücü girişimci enerjisidir
(KASİF), Karadeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri (KASİAD) ve Dünya Gazetesi işbirliğiyle düzenlenen ‘Değişen Dünyada Kadınların İş Yaşamına Girişi ve Kadın Girişimciliğin Önemi’ konu konferans KASİAD toplantı salonunda yapıldı.
KARGİD kadın girimcileri eğitiyor
KASİF Genel Sekreteri Yaşar Bıyıklı’nın konuşmacı olduğu semineri kadın girişimciler dinledi. KASİF Genel Sekreteri Bıyıklı, Türkiye’de kadın girişimci sayısının az olduğunu ama bu sayının son yıllarda yapılan çalışmalar ve teşviklerle giderek arttığını belirtti.
"Kadın girişimciliği stratejik öneme sahip"
KASİF Genel Sekreteri Yaşar Bıyıklı'nın konuşmacı olduğu semineri çok sayıda GİŞHAD üyesi kadın girişimci dinledi. Türkiye’de kadın girişimci sayısının son derece az olduğunu ama bu sayının son yıllarda yapılan çalışmalar ve teşviklerle giderek arttığını belirten KASİF Genel Sekreteri
TUSKON'dan Rus iş kadınlarına ortak yatırım çağrısı
Zirvede Türkiye'den 200, Rusya'dan 55 kadın girişimci ikili görüşmelerde bulundu. Zirvenin açılışında konuşan TUSKON Başkanı Rızanur Meral, bayanların bir yandan anne bir yandan da girişimci olarak hayatta önemli başarılar elde ettiğini dile getirdi.
Samsunlu kadınlara teknoloji eğitimiyle iş imkanı
SAMSUN - Türkiye’de kadın girişimciliğini ve istihdamını artırmak amacıyla çalışmalar yapan KAGİDER ‘Teknolojide Kadın Hareketi’ projesi kapsamında Samsun’da 20-21 Eylül tarihleri arasında eğitimler düzenleyecek.
Yusuf Ziya Yılmaz: 6 kadın vatman toplumsal baskıdan dolayı işi bıraktı
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) İl Kadın Girişimciler Kurulu tarafından yürütülen Kadın Usta Projesi kapsamında, Fayans ve Seramik Döşemeçiliği Kursu'nda konuşan Yılmaz projeler hakkında bilgi verdi.
NK Butik Beşevler’de açıldı
BURSA - Bursa Girişimci İşadamları Derneği (BUGİAD)’nin kadın girişimcilerinden Nimet Kaya, NK Butik’i Beşevler’de açtı. Mağazada bulunan ürünleri özenle seçtiğini belirten Kaya, “Müşterilere sunacağım ürünleri seçerken kaliteye ve şıklığa çok önem veriyorum.
Nurcan Özdemir, Türkiye'nin Kadın Girişimcisi seçildi
BURSA - Epsa Yalıtım ve Ambalaj Sanayi Limited şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir, 35 bin metrekarelik alanda yaptığı yatırımla Türkiye'nin Kadın Girişimcisi seçildi. Garanti Bankası'nın, Ekonomist Dergisi ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) işbirliğiyle, bu yıl altıncısını düzenlediği yarışmada 6 bin 200
DTİK, Türk diasporasını daha aktif hale getirecek
Buna ilaveten, yine her şehirde bir kadın girişimci diaspora temsilcisi ile genç girişimci diaspora temsilcisi belirlenecek. Biz diasporadaki gençlerimize gelecek nesil diasporası diyoruz.
Ali Babacan, AP'de kadın girişimcilere hitap etti
BRÜKSEL - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, günübirlik ziyaret için geldiği Brüksel’de Avrupa Parlamentosu’nda kadın girişimcilere hitap etti. Avrupa Türk İş Dünyası Konfederasyonu (UNİTEE) iş dünyasında kadınları unutmayarak, Avrupa Parlamentosu’nda kadın girişimciliği konulu bir konferans düzenledi
SEYMER'in el işi sergileri göz kamaştırıyor
Adana’nın daha fazla kadın girişimciye ihtiyaç duyduğunu belirten Esra Özden, “Seyhan Belediyesi’nin bu yöndeki faaliyetlerini gıptayla izliyorum. SEYMER’ler kadın girişimci yetişmesinde adeta bir kuluçka merkezi gibi çalışıyor.
Kadın yöneticiler Gediz Üniversitesi’nde buluştu
İTB ve VOB Başkanı Işınsu Kestelli, Türkiye’nin dünya devleri arasına girmesi için şu an 80 bin olan kadın girişimci sayısını 1 milyona çıkarması gerektiğini söyledi. Gediz Üniversitesi, ilklere imza atan ve iz bırakan başarılı kadınları biraraya getirdi.
Protokol imzalandı, kadın girişimciler desteklenecek
Etkin Kadınlar Kültür ve İletişim Derneği (ETKİNDER) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında kadın girişimci sayısının artırılmasını öngören bir protokol imzalandı.
Vali Eşi Kızılcık: İş hayatına katılan kadınları görmekten büyük haz duyuyorum
Bayan Kızılcık, bir kadın girişimci tarafından hizmete sokulan pastaneyi açmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Kadınlarımızın iş hayatına girerek ekonomimize katkı sağlamaları son derece önemli.
Bakan Şahin: Kızların okullaşma oranını yüzde 68'e çıkardık
Bakan Fatma Şahin, Türkiye Kadın Girişimci Dernekleri(KAGİDER)'in Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Taşağıl beldesinde bulunan Lykia World Otel'de düzenlediği 'Hep birlikte daha fazla girişimci kadın için' programına katıldı.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Şahin daha sonra Manavgat ilçesinde 'Türkiye Kadın Girişimci Dernekleri Buluşması'na katılacak. (15.45-19.30) Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Avrupa Yahudi Parlamentosu’na Türkiye'den seçilen üyeler Cefi Kamhi ve Vital Denis Ojalvo Öner'i İstanbul’daki
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Antalya'nın Manavgat ilçesinde 'Türkiye Kadın Girişimci Dernekleri Buluşması'na katılacak. (19.30)Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Bursa’da Uludağ Elektrik Bölge Dağıtım Toplantısı’na katılacak.
Kadın girişimciler, finansal kaynaklara daha kolay ulaşacak
ANTALYA - Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, işlerini büyütmek isteyen kadın girişimcilere finansal destek sağlamak amacıyla, her sektöre hitap eden Kadın Girişimci Destek Paketi’ni hazırladıklarını söyledi
10 bin kadına mesleki eğitim verildi
17 projeden 780 kadın girişimcilik kurslarına katıldı. 113 kadın girişimci oldu. 33 projeden bin 940 kadın çocuk, yaşlı, engelli ve asta bakımı konusunda eğitim aldı. 118 kadın kariyer rehberliği ve danışmanlık hizmeti aldı.
Ev kadınları üretime kazandırılıyor
İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, Ebruli projesi kapsamında Menemen Erdinç Ahmet Cengiz Mesleki Eğitim Merkezi’nde kurulan Kadın Girişimci Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Menemen’de esnaf kuruluşlarını da dolaşan Zekeriya Mutlu, oda yöneticileri ile güncel sorunlar üzerine görüş alışverişinde bulundu.