kadın hattatlar

Başbakan'dan çocuklara 'müsait olursam sünnet düğününüze gelirim' sözü
Uluslararası Kadın Hattatlar Sempozyumu'na katıldıktan sonra hat sanatı sergisini gezdi. Erdoğan sergiyi gezdikten sonra makam aracına giderken kendisine ulaşmaya çalışan ve kardeş oldukları öğrenilen Naci Emir Kırıkhan ve Necmettin Emin Kırıkhan
Erdoğan: Hat sanatını tarihin tozlu raflarına terk etmek insansızlıktır
Uluslararası Kadın Hattatlar Semyozyumu ve İcazet Töreni'nde konuşan Başbakan Erdoğan, hat sanatının önemine vurgu yaptı. İstanbul'un, yazının başkenti olduğuna dikkat çeken Erdoğan, "'Oku' emriyle başlayan "sana kalemle yazmayı öğretti" diyen kutsal kitabımız Mekke'de nazil olmuş.
Kadın hattatlar İstanbul'da buluştu
1. Uluslararası Kadın Hattatlar Sempozyumu ve icazet töreni, farklı ülkelerden kadın hat sanatkârların katılımıyla Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda başladı. Sempozyuma Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, kızları ve çok sayıda hattat katıldı.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Ankara'dan İstanbul'a gelmesi bekleniyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Kadın Hattatlar Sempozyumu'na katılacak.
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Kadın Hattatlar Sempozyumu'na katılacak. Erdoğan, Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde spor camiasına demokratik açılımı anlatacak.