kadınlarımız

‘Ekonomiye Kadın Gücü’ne ödül
“Turkcell olarak girişimci kadınlarımıza fırsat eşitliği yaratmak hedefiyle yola çıktık. Projeyi başlatmamızın üzerinden henüz 1 yıl geçti. Hedefimiz hem daha çok girişimci kadına mikrokredi ulaştırmak hem de Turkcell’in teknoloji gücüyle kadınlarımızın gücüne güç katmaktı.
Kalkınma Bakanı: Kadınlara ilişkin işgücü piyasası göstergeleri daha olumlu
“Başta kadınlarımız olmak üzere daha fazla insan artık daha aktif bir şekilde iş aramaya başlamış, önemli bir kısmı arzu ettiği istihdam imkanına ulaşırken, bazıları da işsiz kalmıştır. Artan istihdam kaliteli bir istihdam niteliğindedir.
Rus iş kadını: Bavul ticaretini medeni ticarete dönüştürdük
1990’lı yıllarda kadınlarımız Türkiye’den bavullarla tekstil ürünleri taşıyordu. Bugün ise Türkiye ile medeni, uygar bir ticaret yapıyoruz. 100 milyar dolarlık hedefe ulaşmamız lazım.
"Doğumdaki mahremiyet ihlali çocuk sayısını azaltıyor"
mahremiyetin sezaryen doğum tercihini artırdığını ifade ederek, "Sezaryen doğum kadındaki doğum sayısını azalttığı gibi, mahremiyet noktasında sorun yaşayan kadınlarımız ikinci ya da üçüncü çocuğu yapmama kararı alabiliyor.
Kadınlar yarım kalan eğitimlerini 'mesleki eğitim'le tamamlayacak
Kadınlarımız yarım kalan eğitimlerini bu sayede tamamlayacaklar. Böylece hem kadınlarımız hem de Türkiye kazanacak. Hep birlikte bu kez eğitimini yarım bırakmış kadınlarımıza ellerimizi uzatalım.
Belediye 100 kadına daha mikro kredi dağıttı
Hayatlarında Urfa dışında başka bir ili görmeyen bu kadınlarımız Türkiye'nin belli başlı şehirlerini gezme imkanı buldu. Erkeklerden daha fazla para kazanacağınıza inanıyorum. Bizler hep yanınızda olacağız.
Demirtaş: Kooperatif, Kandil’in değil BDP’nin projesi
Kadınların partide yer almasını can-ı gönülden istediklerini kaydeden Demirtaş, “Kadınlarımız partide erkeklerin lütfü ile bir yere gelmiş değillerdir. Kadınlar erkeklerle mücadele ederek toplumsal kimliğini inşa etmiştir.
Muğla'da kadın çiftçilerin yetiştirdiği kışlık sebzeler tanıtıldı
' Bugün kadınlarımız ve ürettikleriyle gurur duydum. Yeni ürünleri insanımıza tanıtmaları gösteriyor ki ülkemizin önünü açan kadınlarımızdır. Sadece üretilenle gurur duymak yetmez, bir de bu ürünün kazancı doğrudan üreticinin cebine girmeli.
Görmez: Cumhuriyet dönemi cami mimarisinde kadın yok sayıldı
Mehmet Görmez, “Kadınlarımız, kızlarımızın namaz kılabileceği mekanlar çok olsun. Bundan sonra ki camilerimizde mihrap o kadar yüksek olsun ki, yukarıda namaz kılan kadın kardeşlerimiz, aşağıda namaz kılanlar kadar mihraba müteveccih olsun.
Prof. Dr. Hüseyin Peker: Aile ve toplum huzuru için kadınlar camiye gelmeli
Neden bu imkanlardan kadınlarımız ve çocuklarımız yararlanmasın. Şehirlerimizde yapılan camilerde abdest alma yerleri, tuvaletler iç mekanlar hep erkeklere göre yapıldığını görüyoruz. Bazı camilerimizde üst katlar perdeler çekilerek bayanlara tahsis ediliyor ama oralarda da Cuma namazlarında erkekler tarafından kullanıyor.
Ev hanımları kendi iş yerlerini kuruyor
Hedefimiz, talep geldiği sürece bunu karşılamak ve kadınlarımızın yapmak istedikleri işleri onlara sunmaktır.”"KADINLARIN KENDİLERİNE OLAN GÜVENLERİ ARTIYOR"Karaman Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı Hilal Uğurlu da uygulama sonrası kadınların kendilerine olan güvenlerinin arttığını ifade etti.
Şahin: Kadın istihdam paketi açıklandığında önce iş dünyası teşekkür edecek
ANKARA - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, hükümet olarak son aşamaya getirdikleri ‘kadın istihdam paketiyle’ ilgili öze sektörden gelen eleştirilere cevap verdi. Kadınlara sağlanacak yeni haklarla ilgili tüm yükleri sosyal devlet olarak kendilerinin karşılayacağını belirten Şahin, “Bütün yükünü sosyal devlet olarak biz karşılıyoruz
Milletvekili Kaleli, kadınlarla salçalık biber kesti
Tarımda çalışan kadınların yaşadığı zorlukları dile getiren Kaleli, şöyle konuştu: “Ayrımcı bir anlayışla gerçekleştirilen bu düzen, ne yazık ki kadınlarımızın çalıştıklarının karşılığını alamamalarına sebep oluyor.
Afyon'da tedirginlik sürüyor, köylüler cephaneliğin yerinin değişmesini istiyor
Çocuklarımız, kadınlarımız hala olayın etkisini üzerlerinden atamadı.” dedi. Televizyon ve gazetelerde istif yapılan cephaneliklerin görüntü ve fotoğraflarının yayınlandığını ifade eden Demir, her an yeni bir patlama riskinin olabileceğinin
Şahin: Kadın ve erkeği kalkınmanın bir parçası yapmamız gerekiyor
Şahin, "Toprağı bu kadar güçlü kılan şey, kadınlarımız, çiftçilerimiz. Kadınlarımızın bu alanda bilgili olması bizim geleceğe dair aslında duygusal bir talep değil, akıllı bir ekonominin temel felsefesidir.
Bakan Fatma Şahin: Rehberlik hizmeti ile birçok çift boşanmaktan vazgeçti
Dolayısı ile kadınlarımız daha önce gittiği zaman, müracaat ettiği zaman kabul görmeyen, sorun olarak görülmeyen şeyin bugün devletin kurumları tarafından, başbakanımızın genelgesi ile hiç kimseye şiddet uygulanmaması gerekiyor.
Kadınlar üretecek, KÖY-KOOP satacak
KÖY-KOOP’un ürünlerinin satıldığı mağazalarda bizim kadınlarımız tarafından üretilen ürünlerin de satışı yapılacak. Üretim, eğitim ve planlama konusunda her iki kurum artık ortak çalışacak.” dedi. Demirel, kadın sığınma evinde kalan şiddet mağduru kadınların da bu projeden yararlanacağını belirterek, kadınlara gelir sağlamayı hedeflediklerini bildirdi.
100 bin kadın ekonomiye kazandırılıyor
Kadınlarımızın kısa sürede emeklerinin karşılığını alacağına yürekten inanıyor, ayrıca toplumumuza sağlayacakları katkılardan ötürü şimdiden her birine teşekkürlerimizi sunuyoruz." dedi."BU PROJELER KADINLAR İÇİN CAN SİMİDİ"
Gaziantep’teki terör saldırının kurbanları anıldı
Geçen yıl bu gün ve bu saatlerde, toplanmış olduğumuz alanda bölücü terör örgütü mensuplarınca, bomba yüklü araçla günahsız sivil kişilerin, kadınlarımız ve çocuklarımızın canına kast edilmiş ve 10 insanımız can vermiş, 9’u ağır 66 kişi de yaralanmıştır.
"TBMM’de kadın milletvekilleri için annelik izni yok"
Hamileliğini zor geçiren kadınlarımız var. Onlar için Meclis'teki iç tüzükte bir değişiklik yapılabilir. Hamilelik sürecim sorunsuz ilerliyor.
Arınç: Memleketimiz terörden kurtulsun, iktidardan gideceksek gidelim
Bir canlı bomba şehrin en işlek yerinde bir şey patladığı zaman karnında çocuğu ile ölen hamile kadınlarımız var. Çocuğunun üzerine kapanıp Bingöl’de kendisini feda eden kadınlarımız var. İşte geçen sene bayram günü Gaziantep’te en işlek cadde üzerinde patlayıp ta polislerimizin, halkımızın hayatına mal olan veya bir başka yerde yaşanan olaylar.
Milletvekili Gürkan, Karataşlıların ev sevincine ortak oldu
Engellilerimiz, yaşlılarımız, dul kadınlarımız, dar gelirli vatandaşlarımız, şehit yakınlarımız ve gazilerimiz devlet tarafından daha çok korunup kollanmaktadır. Sosyal güvencesi olmayan vatandaşlarımız dahil herkes genel sağlık sigortası kapsamına alınmış ve vatandaşlarımıza sunulan sağlık hizmetlerin kalitesi artmıştır.
Bakan Çelik: Doğum izni meselesi Ekim itibarıyla çözüme kavuşacak
Bu anlamda kadın istihdamının artırılması, kadınlarımız pozitif bir ayrıma tabi tutularak, çalışma hayatında varma olmaları konusunda atmamız gereken adımlar, doğum izinleri ve benzeri birçok konuyu içine alan çalışmalarımızı aslında bakanlıklar olarak tamamlamış bulunuyoruz
"Bana resmini ver, sana amigurumini yapayım"
Kent genelinde 5 ayrı mahallede Kadın Kültür ve Sanat Merkezi yapılmaya başlandığını belirten Hatice Külcü, ''Biz burada farklı alanlarda kadınlarımızı istihdam da ediyoruz. El emeği göz nuru yaptıkları çalışmaları belediyemiz tarafından yapılan sergilerde, internette, mahallede satarak ek gelir elde ediyorlar.
Örselli'de gençler tekstil fabrikalarına gidince, el dokuma halı üretimi düştü
Örselli halılarının yüzde yüz kökboya ile boyanmış ipten dokunduğunu belirten Çınar, "Köyümüzde halıları kadınlarımız dokur. Erkekler ise Minasa'ya işe gider. Kooperatife kayıtlı çevre köylerden de olmak üzere 140 üyemiz var.
TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Örnek: Kadın girişimci sayısımız yetersiz
İyi eğitilmiş kadınlarımız hem çocuklarımızı iyi yetiştirecekler hem de iş yaşamındaki başarı ve katkılarıyla ülkemize büyük değerler kazandıracaklardır."BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan ise mobil iletişimin önemine dikkat çekerek, şunları dile getirdi: “İnternetle dünyanın her tarafı hepimizin pazarı ve
A Milli Kadınlar Kanada’ya 51-46 mağlup oldu
Kuanitra Holingsvorth ile skor üretmeyi sürdüren A Milli Kadınlarımız devreyi 31-23 üstün kapattı.İkinci yarıya hızlı başlayan Kanada 10-2’lik seriyle dengeyi sağladı ve 3. periyot 35-35 eşitlikle tamamlandı.
Kadının durumunu iyileştirmekle ilgili tedbirler eşitlik ilkesine aykırı olamaz
Çocukları yetiştiren kadınlarımız. Eğer biz toplumun daha sağlıklı olmasını istiyorsak kadınların her bakımdan güçlendirilmesi lazım.” şeklinde konuştu.
Denizli’de 3 bin 486 kadın, pilates yaprak dünya rekoru kırdı
Zolan, “Spor yaparak sağlıklı yaşamak isteyen kadınlarımız için farklı noktalarda aerobik ve pilates kursu açıyoruz. 8 bin bayanımız pilates yapıyor. Bu çalışmayı taçlandırmak istedik.
Merzifonlu kadınlar, üretip aile ekonomisine katkı sağlıyor
Projemize dahil olan kadınlarımız Bursa’da düzenlenen ‘Kadın Girişimler’ seminerine katıldı. Ankara’da 81 ilin katıldığı organizasyona bizde projemizle katılım sağladık. Türkiye’nin birçok bölgesinden kadınlarımızın el emeği, göz nuruyla yaptığı iğne oyalı fular için sipariş alıyoruz.
Afyonkarahisar’da 500 ev kadını geri dönüşümden para kazanacak
Durak, "Sosyal hayata katılımları da belli sınırlarla çizilmiş olan bu kadınlarımız; proje kapsamında ki faaliyetlere katılmaları, düzenlenecek eğitimlere iştirakleri, atölye faaliyetlerine katkıları ile projemizin genel amacına ve özel amaçlarına hizmet etmiş olacak.
Sabri Ülker Çevre Ödülü ‘Kaynayştır Projesi’nin
Şu an ev kadınlarımız lavaboya ya da çöpe döktüğü her 1 litre atık yağın, 1 milyon litre kullanılabilir temiz su kaynağını kirlettiğini biliyor olsa bu alışkanlığını değiştirir. Ancak bunun için ona pratik çarelerle gitmek gerekiyor.
Gürsel Tekin: İstanbul'un sorunlarının projeleri ile meşgulüz, adaylık kolay
Anneliğin ne olduğunu en iyi kadınlarımız bilir. Böyle bir ülkede siyaset yaptığım için utanıyorum. Derhal aile sigortasını hayata geçirmemiz lazım. Aile sigortası hayata geçmiş olsaydı, ne o Samsun’daki ablamız, ne de Batman’daki üç kadın intihar etmiş olacaktı.
Başkan Gümrükçüoğlu: Anneler sevginin en büyüğüne layıktır
Kadınların annelik gibi kutsal bir sorumluluğu üstlendiğinin altını çizen Başkan Gümrükçüoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Kadınlarımız, yeni nesillerimizle birlikte gelenek ve değerlerimizin yaşatılması ve geleceğe taşınmasının en önemli güvencesidir.
Bakan Yımaz: Küresel krizde ekonomi politikalarımız testten geçti
Bizde sosyal restorasyon yapıyoruz yoksulluğu azaltıyoruz kız çocuklarımızın kadınlarımız her alanda statüsünü yükseltiyoruz. Aile kurumun yerini almak için güçlü stratejiler üretiyoruz.
Şahin: Peygamberimiz Veda Hutbesi'nde kadın haklarını önemine vurgu yapıyor
Hem cumhuriyet değerlerini özümsemiş halkımız, kadınlarımız, çok güçlü sivil toplum kuruluşlarımız var, hem de inanç değerleri bakımından her geçen gün önümüzdeki engelleri aşıp, kendi anayasasını yapıp, terörle mücadelede çok önemli eşik noktaları aşma üzerine ülkemizi yeniden
Sancar: Biz cennet vaat etmiyoruz; ama cehennemden kurtulmak istiyoruz
Bize demediniz, ‘kadınlar toprak ağalı bitecek mi, kadınlarımız ne olacak? Töre cinayetleri bitecek mi? Çocuklarınızı okutacak mısınız? Bakın burada BDP’liler dolu, hani sizin eşleriniz, kadınlarınız nerede?
AK Partili kadın vekiller, CHP’li Genç’i şikayet etti
Kadın vekiller adına söz alan TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı AK Parti Kocaeli Milletvekili Sibel Gönül, “Tarih boyunca kadınlarımız başta Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım, Nene Hatun ve adlarını şu anda anamayacağımız tüm kadınlarımız ülkenin birik ve bütünlüğü için cansiperane çalışmışlardır.
Gönül Dostu Hanımlar çocuklar için biraraya geldi
alışveriş, yiyecek içecek ve yöresel tatların bulunduğu stantlar tarafından karşılanacağını kaydeden Kuru, "Şenliğimiz dahilinde gündüz stantlarımızda kadınlarımız tarafından yapılan el emeği göz nuru yiyecek ve giyecekler yer alacak.
Alaca'da 'Gönül Elçileri' projesinin ilk etkinliği yapıldı
Biz yaşlılarımızın, çocuklarımızın, kadınlarımızın destekçisiyiz. Toplumumuzda nasıl bir sinir vardır ki kadınlarımız öldürülüyor, çocuklarımız cinsel istismara uğruyor. Bir evlilik, bir çocuk eğitimi çok önemlidir.
Bakan Şahin: Bu toprakların mayası kadınıyla-erkeğiyle birlikte atıldı
Çünkü biz şuna inanıyoruz; 'Tek kanat var iken uçamayız' eğer ülke olarak potansiyelimizi yarısından yani kadınlarımızın gücünden faydalanmazsak uçacak bir kapasiteye sahipken o dediklerimize ancak yürüyerek ulaşabiliriz.
Görmez, çocukları uzaklaştıran korumayı uyardı: Arkadaşlarıma dokunma
Şiddete maruz kalan onuru rencide edilen nice kadınlarımız var. Nice işçilerimizin alın teri hakkı verilmediği için onuru rencide ediliyor.”. İnsanlık onurunu korumada eksikliklerimiz olduğunu ifade eden Görmez “Biz henüz millet olarak Müslümanlar olarak bizde kendi kardeşimize, kendi insanımıza yaratıcımızın
BTSO başkan adayı İbrahim Burkay, seçime 'Payitaht Çarşısı' ile başladı
Çarşımızı en çok kadınlarımız ziyaret ediyor. Onlar da artık günümüzde iş hayatına girmeye başladı. O yüzden çalışma saatleri günümüz ihtiyaçlarına göre yeniden düzenlenip, maksimum faydayı sağlayacak organizasyonlar yapmak gerek.
OMÜ İlahiyat Fakültesi'nde Hz. Peygamber ve İnsanlık Onuru' paneli
’ O yüzden bizim iletişimi artırmamızda, hem sağlık çalışanlarımız, hem kadınlarımız, hem çocuklarımızda, genel olarak da topluma karşı yönelen tüm şiddetin önlenmesi için çaba göstermemiz gerekiyor ve ancak bunları yapabilirsek Peygamberimize layık olabiliriz.
Semt sakinleri altın yerine kitap günü düzenledi
Bu kadınlarımız, altın günü değil, kitap okuma günü yapıyorlar. Ben kendilerini tebrik ediyorum." dedi.
Bakan Şahin: Teşvik sayesinde 1,5 milyon kadına istihdam sağlandı
2011’de yapılan bir çalışmada bankacılık sektöründe çalışanların yüzde 50’sinin kadınların oluşturduğunu belirten Gevrek, “Kadınlarımız genellikle gıda, tekstil ve turizm gibi emek yoğun işlerde istihdam ediliyor.
Yöresel el sanatları için kapı kapı dolaşıyor
Mikro kredilerle kadınlarımıza destek büyük. Kadınlarımız üretiyorlar ama satamıyorlar. Eğitim olarak bir sorun yok. Ama eğitime rağmen hala unutulmuş el sanatları diyorsak burada bir eksiklik var dedik.
Kadınlar mikro krediyle işini kuruyor
Toplantıya katılan Vali Mahmut Demirtaş, “Adıyaman’da kadınlarımız mikro krediyle iş kuruyor, işlerini geliştirebiliyorlar. Şu an 550 kadınımız bu krediden faydalanıyor. Yakın zamanda bu sayıyı bine çıkaracağız.
Kavakbaşı'nın asırlık çamur sanatı kadınlarla devam ediyor
Eskiden ilkel yöntemlerle yapılıyordu ancak kurs sayesinde kadınlarımız, hem kısa sürede hem de daha kolay şekilde yapabiliyor. Köy ortamında hem meslek öğreniyor hem de aile bütçelerine katkıda bulunuyorlar.
"Dünyada 2 dakikada 1 kadın kanserden ölüyor"
Bu yüzden kadınlarımız, ücretsiz hizmet veren KETEM’i gitmeyi ihmal etmesin.” diye konuştu. Yaklaşık 2 saat süren toplantı sonunda AK Parti Çukurova ilçe Başkanı Aslı Çelik, konuşmacı Op.