kadınlarımıza

‘Ekonomiye Kadın Gücü’ne ödül
“Turkcell olarak girişimci kadınlarımıza fırsat eşitliği yaratmak hedefiyle yola çıktık. Projeyi başlatmamızın üzerinden henüz 1 yıl geçti. Hedefimiz hem daha çok girişimci kadına mikrokredi ulaştırmak hem de Turkcell’in teknoloji gücüyle kadınlarımızın gücüne güç katmaktı.
TKDK, Denizli’de 50 çiftçiye traktör ile 97 tarım ekipmanı teslim etti
Aramızda bugün proje yaparak anahtarlarını teslim alacak 3 bayan çiftçimizin bulunması diğer çiftçi kadınlarımıza örnek olmaları adına takdire şayandır." diye konuştu.
TESK: Kadın girişimcilere ayrıcalık tanınmalı
Genç girişimcilerimize ve kadınlarımıza yönelik eğitimlerimiz bundan sonra artarak devam edecek.” dedi. KADIN GİRİŞİMCİLERİN SAYISINI ARTIRMALIYIZ
Kadınları siyasette aktifleştirecek CHP, üye profilini de değiştirecek
Kadınlarımıza ve gençlerimize hak ettiği imkanı sağlamadık. Tarih yanılgılardan kurtulmak için okunur. Biz de bu yanılgılardan ders alarak önümüzdeki günlerde bu yanlışlıkları partimizin gündeminde kadınlarımıza ve gençlerimize hem parti yönetiminde hem de bürokratik yönetimlerde
TUSKON, Türk ve Rus iş kadınlarını Moskova’da buluşturdu
Burada iş kadınlarımıza da önemli görev düşüyor. Türkiye ve Rusya bugün stratejik ortak ülkeler ve ortak yatırım programları için güzel koşullar sunmakta. Rusya bütün kurumları ile yabancı partner ve yatırımlara Rusya piyasasının kapısını açmakta.
Turkcell'den Sinoplu girişimci kadınlara destek
Ekonomiye Kadın Gücü projesinde Cepten Kalkınma Seferberliği ilan ederek, iş sahibi olmayı veya işini geliştirmeyi isteyen, ancak yeterli maddi imkanı olmayan kadınlarımıza Turkcell’in iletişim ve teknoloji gücüyle destek oluyoruz.
"Doğumdaki mahremiyet ihlali çocuk sayısını azaltıyor"
O nedenle kadınlarımıza öncesinde bilgi vermek gerekiyor. Doğumdan önce bilgi vererek, anneye bilgi aktarılarak yapacağı tercihleri belirlemesi şart. Bilinçli olduğunda personelden de bunu insanlar rahat isteyebiliyor.
Kadınlar yarım kalan eğitimlerini 'mesleki eğitim'le tamamlayacak
Hep birlikte bu kez eğitimini yarım bırakmış kadınlarımıza ellerimizi uzatalım.’’ şeklinde konuştu. Gelişmiş ülkelerde korunmaya muhtaç çocukların yüzde 80’inin koruyucu aile hizmetinden yararlandığının görüldüğünü ifade eden Emine Erdoğan, ‘‘Ülkemizde bu oran
Bakan Çelik: Doğum izni 18 haftaya çıkabilir
Teşviklerde gerek kadınlarımıza gerekse diğer kesimlere, sayısal olarak düşük istihdam gerçekleştiği için pozitif ayrımcılıklar yaptık, teşvikler uyguladık. Şimdi de bir taraftan genç bir nüfusu korumak, diğer taraftan da kadın istihdamını düşürmemek, artırmak adına da yeni bazı düzenlemeler, yeni teşvikler yapmanın peşindeyiz
Türk barones, yılın soylusu seçildi
böyle anlamlı bir ödüle layık görülmekten 'onur ve şeref' duyduğunu belirterek, “Benim geldiğim pozisyon ve bu ödülün, kendi toplumumuza etnik azınlıktaki kadınlarımıza örnek olmasını ve onları teşvik etmesini diliyorum.
Görmez: Anneleri cahil kalmış toplumlar, geleceği inşa edemez
O nedenle biz ailelerimizi güzelleştirmek nesillerimizi inşa etmek geleceğimizi ayağa kaldırmak için hiç bir ayrım yapmadan kadınlarımıza, kızlarımıza, erkeklerimize eğitim vermeye devam etmemiz lazım.
Kadınlar üretecek, KÖY-KOOP satacak
İstihdam yaratmada ve eğitim çalışmalarında ve el sanatları kurslarını öğretmekte kadınlarımıza sonuna kadar destek olacağız.” diye konuştu. Konuşmaların ardından Yeniden Bir Yaşam Derneği ve KÖY-KOOP’un kadınlar için hazırladığı projenin imzaları atıldı.
Isparta'da Kur'an kurslarına 10 bin öğrenci katıldı
Bize çocuklarını gönderen annelerimiz de her zaman camiye gelebilir, camilerimiz kadınlarımıza da açık bekliyoruz." şeklinde konuştu.
Camilerde yaz kursları sona eriyor
Camilerimiz kadınlarımıza da açık. Kadınlarımızı da camilerimize bekliyoruz.” dedi.Ege bölgesinde en çok öğrencisi bulunan ve sosyal faaliyetleriyle de beğenilen yaz kursları arasında bulunan Yavuz Sultan Selim Camii’nde kız ve erkek toplam 300 öğrenci
Şahin: Uşak’a yeni bir huzurevi ve sosyal hizmet merkezi inşa edeceğiz
Bakan Şahin, kırsal kesimlerde yaşayan ve devlet koruması talep eden kadınlarımıza yönelik güvenlik önlemlerinin jandarma ile yeni yapılan proje sayesinde genişletileceğini belirterek, "Bu kapsamda jandarma personeline Bakanlığımızca geniş çaplı eğitim verilerek, kırsallardaki koruma ve güvenlik
Rumeli Gençlik Kültür Derneği çalışmalarına başladı
kültürünün yaygınlaşması ve Balkanlardan göçmüş vatandaşlarımızla ‘bir elin nesi var iki elin sesi var’ mantığıyla birlik ve beraberlik içerisinde hareket etme, kadınlarımıza öncelik verip kadın kollarımızla çeşitli etkinlikler yapmak arzusundayız.
Şiddete maruz kalan kadınlar belediyeye sığınıyor
Şiddete maruz kalan kadınlarımıza destek oluyoruz.” diye konuştu. Muhtar Akyol, Kadın Sığınma Evleri’ne müracaat etmek isteyenlerin Kadın Danışma Merkezi ve Alo Şiddet hattı olan 444 17 01 numaralı telefondan bu merkezlere ulaşabileceklerini
İki serhat şehir arasında Ramazan kardeşliği
tarihi dokularını yerinde gördük, bölge kadınlarımızla bir araya geldik sorunlarını dinledik ve ailelerdeki ekonomik sıkıntıların en baştaki mağduru olan kadınlarımıza Kimse Yok Mu aracılığı ile paketlettiğimiz hediyelerimizi verdik.
Etyemez: Engelli istihdamı yüzde 500 arttı
Gençlerimize, kadınlarımıza, engellilerimize istihdam sağlıyoruz, teşvikler veriyoruz" şeklinde konuştu. (CİHAN)
Tuzla’da kadın şöleni
Şadi Yazıcı, “Adaleti, şefkat ve merhametiyle başımızın tacı olan kadınlarımıza ait bu şölen, kültürel kaynaşmamız adına önem taşıyor. Tuzlalı kadınlar, yöresel kültürlerini tanıttığı gibi toplumsal bağı da kuvvetlendiriyor.
Bakan Kılıç’tan Gezi Parkı yorumu: Samimi insanlar istismar edildi
Kılık kıyafetini beğenmedikleri bazı kadınlarımıza vahşice saldırdılar. Buna rağmen birçok şeyi sineye çektik.”KAZANIMLARIMIZI KURBAN VERMEYİZ
Siirt Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri yıl sonu sergisi açtı
Devletin örgün eğitimin yanında yaygın eğitimi de çok büyük bir önem verdiğini ifade eden Vali Aydın, ”Halk eğitim merkezleri kadınlarımıza önemli fırsatlar sunuyor. Bu fırsatları çok iyi değerlendirmek gerekir.
Müezzinoğlu: 75 milyona sağlık hizmeti vermek için gece gündüz çalışıyoruz
Ben annelerimize ve kadınlarımıza analık ve analığı ama mutlaka merkeze almalılar. Analıktan asla vazgeçmemeliler. Analık artık kariyer eyvallah.
Mikro kredi kullanan 53 bin kadın kendi işinin patronu oldu
Gönüllüler ekonomik değer üretmek isteyen kadınlarımıza borç vermek için bize destek olsunlar. Bizde kredi bekleyen iş kadınlarımıza kredi verelim kendilerini işlerini yapsın.” şeklinde konuştu.
Yöresel el sanatları için kapı kapı dolaşıyor
Mikro kredilerle kadınlarımıza destek büyük. Kadınlarımız üretiyorlar ama satamıyorlar. Eğitim olarak bir sorun yok. Ama eğitime rağmen hala unutulmuş el sanatları diyorsak burada bir eksiklik var dedik.
Kavakbaşı'nın asırlık çamur sanatı kadınlarla devam ediyor
Kursun usta öğreticisi Cemil Orman ise mesleğin babadan oğla geçerek günümüze kadar geldiğini belirterek, “Biz de kadınlarımıza öğretmeye çalışıyoruz. Şu anda 50 kursiyerimiz var.
Doğulu kadınların umudu 'Aile Destek Merkezleri' (Özel)
Vali Aydın ise "Buradan, mahalleden, bölgeden gelen kadınlarımıza hem sporu, hem kendini savunmasını öğreteceğiz." şeklinde konuşuyor. Balcı da "Kendine güvenecek, savunma sporu olarak öğrenecek.
Balduk: Türkiye’de kadınların iş gücüne katılım oranı yüzde 12
Burada bildiğiniz gibi evde iş yapan kadınlarımıza kornerlar tahsis edeceğiz. Onlara satış, müşteri ilişkileri ve ürün tedariki gibi konularda danışmanlık hizmeti vereceğiz. Bir yılın sonunda mezun ettiğimiz kadın girişimcilerimizin yerine yenilerini alacağız.
Mardin Belediyesi Kadın Danışma Birimi törenle açıldı
Belediyemiz bünyesinde kurduğumuz Kadın Danışma Birimi ile kadınlarımıza yardımcı olmak istiyoruz. Tüm kadınlar bu birime gönül rahatlığıyla başvurabilir. Görevli arkadaşlarımız her türlü yardımı yapacaklardır.
Göçle gelen kadınlara mesleki eğitim verildi
Bu doğrultuda çeşitli hedefler belirlediklerini kaydeden Sönmez şunları söyledi: “Tüm bu hedeflerimiz doğrultusunda kadınlarımıza kazandırmayı düşündüğümüz bilgi ve becerileri, mesleki eğitimler ve sosyal faaliyetler başlığı altında topladık.
İlahiyatçı Öztürk: İslamiyet kadını, erkeğin baş tacı yapmıştır
Dolayısıyla hepimizin asli görevlerinden biri, kadınlarımıza daha mutlu ve müreffeh bir hayat tanzim edebilmek için gayret göstermek olmalıdır.” (CİHAN)
Gönül Elçisi projesi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde de başladı
Bu süreçte kadınlarımıza sahip çıkmalıyız." diye konuştu.Koruyucu aile olma sürecini de çeşitli örneklerle anlatan Şahin, şunları söyledi: "Bu çocuklarımıza devletimiz en iyi imkanları sunuyor ve her türlü desteği veriyor ama
Bakan Ergün: Kadınlarımızı işçi değil, girişimci olarak görmek istiyoruz
Biz artık ekonomide kadınlarımıza sadece fabrikalarda çalışan bir işçi olarak değil bir işveren ve girişimci olarak bakıyoruz. Kadınlarımızın özelliklerine iş dünyasının çok ihtiyacı vardır.
Kadın dernekleri Muğla Valisi Şahin'i ziyaret etti
Hem ülkedeki hem de bütün dünyadaki kadınların gününü kutlayan Şahin, “Tüm kadınlarımıza sağlıklı, mutlu, başarılı ve huzurlu günler diliyorum. Topluma yaptığınız katkılar takdire şayan.
Gül: Kadın hakları konusunda yasal düzenlemeyle istenilen seviyeye ulaşılamaz
Daha adil ve cinsiyet ayrımcılığının sona erdiği bir dünya temennisiyle, kız çocuklarımızdan her yaştaki kadınlarımıza sevgilerimi ve en iyi dileklerimi sunuyorum.” açıklamasını yaptı.
Malatya Milletvekili Çalık: Kadınlar, Türkiye'nin gelişmesine katkı sağlıyor
Hükümetimizin kadınlarımıza yönelik çalışmaları bunlarla kalmayacak, artarak devam edecektir."Belediye Başkanı Ahmet Çakır da kadınların hayatta önemli roller üstlendiğini ifade etti.
Türk-Rus Kültür Merkezi’nden kadınlar gününe özel Kızıl Ordu konseri
Bizim için her gün 8 Mart, dolayısıyla kadınlarımıza bizim için her gün bayram” şeklinde duygularını aktardı. Daha sonra Kobzon Rus halk şarkılarını seslendirerek katılımcıları sesiyle büyüledi. Ünlü İtalyan sanatçı Safina da Rus kadınların bayramını kutlayarak, çocuk korosuyla “Luna” parçasını seslendirdi.
'Hükümet Kadın'dan Derikli kadınlara teşekkür
Kadınlarımıza ilgilerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.Derik Kaymakamı Ahmet Demirci de kadınların, kendi öykülerinin anlatıldığı “Hükümet Kadın” filmini seyretme istediklerini ilettiklerini ifade ederek, "Biz
Akdeniz Oyunları'nda Mersin tahta kaşıklarla tanıtılacak
Bir yandan Mersin ve Silifke yöresinin kültürünü kaşıklarla tanıtırken, bir yandan da kadınlarımıza iş imkanı sunmuşsunuz. Yapılan bu kaşıklar Mersin Valiliği, kaymakamlıklar, belediyeler ve kurumlar tarafından çok rahat değerlendirilebilir.
Bakan Şahin: Kadına karşı yapılan ayrımcılık, ırkçılıktan beterdir
Burada en büyük kazanım çocuklarımız, kadınlarımıza ve gençlerimize yapıldı. Özellikle şartlı nakitte yoksulluk eğitimin önünde engel olamaz dedik, yaklaşık 2 milyon 600 bin anneye kız çocuklarını okutsunlar diye mali destek verdik.
Köylü kadınlara büyük hizmet
Van Valiliği Proje Birimine ve projede emeği geçen herkese şükranlarımı arz eder, misafirhanemizin geleceğimizi şekillendirecek yavrularımızın anneleri kadınlarımıza hayırlı olmasını dileriz.” açıklamasında bulundu.
Kadın girişimciler için Kanaviçe Sokak kuruldu
Bize düşen görev burada ürünlerini satıp istihdam yaratan kadınlarımıza destek olmaktır.” dedi. (CİHAN)
Gündoğdu: Darbecilerin giydirdiği daracık elbiseler bu milletin üzerinde duruyor
Kadınlarımıza, gençlerimize sesleniyorum. Siz el atmazsanız hiçbir özgürlük tam manasıyla hayata geçemez." ifadesini kullandı.
Türkiye’de en çok koruyucu aile Kayseri’de
Şiddet gören kadınlarımıza yönelik 50 kişi kapasiteli kadın konuk evimiz hizmet vermektedir. İl genelinde eşi vefat etmiş 2 bin 912 kadınımıza aylık 250 lira yardım veriliyor.
Ailelere finansal okur-yazarlık eğitimi verilecek
“Finansal okur-yazarlıktaki temel bilgileri çok net bir şekilde halkımıza, özellikle kadınlarımıza ve ailemize anlatmamız gerekiyor. Bu ne kadar önemli diye soracak olursanız, biz aile yapısı araştırmasında bunu çok net bir şekilde görüyoruz.
Emine Erdoğan: Eşitsizliğe ve adaletsizliğe karşı en önemli mücadele tasarruftur
Kadınlarımıza çok güveniyoruz. Kadın buna inanırsa büyük bir kampanyaya dönüşür. 2023’te dünyanın ilk 10 ekonomisinden biri olacaksak bu tedbirlerden geçiyor.
Muş Valisi Çınar: SODES projeleri başarıyla yürütülüyor
Gençlerimize ve kadınlarımıza dönük çalışmalar yapıyoruz. Genellikle vatandaşlarımızın memnun olduğu çalışmaların daha çok projelerle yürütülen çalışmalar olduğunu görüyoruz." dedi. SODES projelerinin Muş'ta da başarılı bir şekilde yürütüldüğünü kaydeden Vali Çınar, "Vatandaşlarımız bu projelerle yıllardan beri özlemini çektiği birçok
Engellilere Malzeleme Dağıtımı Yapıldı
kamu hizmetleri ile ilgili kamu binaları yapıyoruz, eğitim faaliyetleri yürütüyoruz, sportif faaliyetlere destek olmaya çalışıyoruz, gençlerimize dönük, kadınlarımıza dönük gerek kurumlarımızın yürüttüğü, gerekse projelerimizin yürüttüğü çalışmalar var.
Kültürevleri’nde ağız ve diş sağılığı eğitimi verildi
Bu amaçla kadınlarımıza ayrı bir öncelik veriyoruz. Bu güne kadar binlerce kadınımıza hukuk, sağlık, ev işleri, iletişim ve kentlilik bilinci konularında eğitimler verildi. Bundan sonra da bu eğitimlerimize kamu kuruluşları ve STK ların yardımlarıyla devam edeceğiz.
Yrd. Doç. Dr. Arabacı: Şiddeti yapana değil, mağdura odaklanılıyor
Kadınlarımıza çağdaş ve eşit şartlara sahip eğitim olanaklarıyla özgür ve eşitlikçi bir bakış açısı kazandırmak, toplumumuzu kalkındırmak ve müreffeh seviyeye taşımak anlamında da büyük önem arz etmektedir.