kadınlarımızın

Kadışehri’nde ekolojik oyuncak üretilecek
Daha sonra içerisinde engelli bireylerimizin ve kadınlarımızın olduğu kursiyerlere eğitim vereceğiz. Bu süre zarfında piyasa araştırması yapıp ilimizin, çevre il ve ilçelerimizin ahşapla ilgili ihtiyaçlarını tespit edip buna yönelik bir üretim yapacağız.
‘Ekonomiye Kadın Gücü’ne ödül
Hedefimiz hem daha çok girişimci kadına mikrokredi ulaştırmak hem de Turkcell’in teknoloji gücüyle kadınlarımızın gücüne güç katmaktı. Kısa süre içinde girişimci kadınlarımızın sayısı 55 binden 68 bine ulaştı.
TESK: Kadın girişimcilere ayrıcalık tanınmalı
Palandöken, şöyle devam etti: “Ülkemizin yarısını oluşturan kadınlarımızın iş hayatında daha öne çıkmalarını istiyoruz. Kadınlarımızın üretime daha fazla katılımının sağlanması için hali hazırda faal bulunan kadın esnaf ve sanatkarların birçok konuda yaşadığı sorunlarının giderilmesi ve önlerinin
Turkcell'den Sinoplu girişimci kadınlara destek
Müdürü Bora Dedeoğlu, "Türkiye’de kadınların işgücüne katılımı ve toplumsal hayattaki rolünün daha etkin olması için fırsat eşitliğini her alanda önemsiyor, kadınlarımızın güçlenmesini destekleyen projeleri hem bizzat yürütmeye hem de içinde olmaya özen gösteriyoruz.
Mehmet Görmez: Camikondular oluştu
Gençlerimizin, kadınlarımızın, çocuklarımızın, herkesin içeri girdiğinde kalben kendisini ait hissettiği en güzel yerinde ibadet edebilme imkanına sahip olduğu camiler olarak tasavvur etmeliyiz. Sadece namaz kılma mekanı olarak da onu tasarlamamalıyız.
Kutlu: Hedefimiz 2 milyon 500 bin çiftçiyi aynı çatı altında buluşturmak
Yani karar alma süreçlerine katılım, yönetici konumda olma, eğitim imkanlarından faydalanma, desteklerden daha fazla yararlanarak bilinçli bir tarım için kadınlarımızın da Tarım Kredi Kooperatiflerine ortak olmaları önem taşımakta.
Trabzon Müftüsü Demir: Kadınları bayram namazına bekliyoruz
Bunun için de Türkiye genelinde her il ve ilçede bir cami, Trabzon'da ise 5 cami kadınlarımızın da bayram namazına iştiraki için hazırlandı. Önümüzdeki bayram bu sayı gelen talebe göre daha da artacak.
Yüksekova'da kadınlar el emeği göz nuru ürünlerini tanıttı
ayımızda kadınlarımızın yapmış olduğu ürünlerimizi sergilemek istedik." açıklamasında bulundu. (CİHAN)
Kamu Sen: Demokratikleşme paketi 76 milyonun değil, terör örgütünün talepleri
Bu paketle, tüm milletimizin yasağın kaldırılması yönünde hem fikir olduğu ve hemen uygulamaya geçilmesi mümkün olan, kadınlarımızın inançlarının bir gereği olarak örtündüğü başörtüsü konusu, PKK’nın kirli talepleri ile aynı potada değerlendirilerek siyasi emellere alet edilmekte, kirli taleplerin
Prof. Dr. Hüseyin Peker: Aile ve toplum huzuru için kadınlar camiye gelmeli
Çok şükür ki son zamanlarda kadınlarımızın camilere yeniden çekilmesi için bazı çalışmalar yapılıyor. Özellikle Diyanet İşleri Başkanlığı bu konuya büyük bir önem veriyor. Bu sebeple bu seneki 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan ‘Camiler Haftası’nın temasını bu konuyla ilgili oluşturması yerinde bir karar.
Çelik: Kamuda kadın istihdamının yükseldiği bir Türkiye’yi görmek istiyoruz
11 yılın sonunda kamuda kadınlarımızın başörütülü şekilde çalışmasının engellerinin kaldırılmasında büyük bir mutabakat noktasına gelmiş bulunuyoruz. Bundan sonra özellikle kamuda kadın istihdamı oranının daha da yükseldiği bir Türkiye’yi görmek istiyoruz.
Müftü Demir: Kadın ve çocukların da camiyle buluşmasını arzu ediyoruz
Biz kadınlarımızın, çocuklarımızın da camilere gelip oradaki ilim ve irfan sohbetlerinden istifade etmelerini arzu ediyoruz.” dedi.Müftü Demir, hafta boyunca bu konunun önemini anlatmak için çeşitli programlar gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.
Kadınlar, toplumsal barışın sağlanmasında kadının rolünü tartıştı
Ak parti olarak kadınlarımızın eğitimli olmasını istiyoruz. Kara mekanizmalarında yer almak için kendimizi yetiştirmek zorundayız. Bilgili kültürlü olmak zorundayız.
Ev hanımları kendi iş yerlerini kuruyor
Hedefimiz, talep geldiği sürece bunu karşılamak ve kadınlarımızın yapmak istedikleri işleri onlara sunmaktır.”"KADINLARIN KENDİLERİNE OLAN GÜVENLERİ ARTIYOR"Karaman Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı Hilal Uğurlu da uygulama sonrası kadınların kendilerine olan güvenlerinin arttığını ifade etti.
Aydınlı kadın girişimcilere mikro kredi çekleri verildi
Müdürü Sezer Ateş, “Türkiye’de kadınların işgücüne katılımı ve toplumsal hayattaki rolünün daha etkin olması için fırsat eşitliğini her alanda önemsiyor, kadınlarımızın güçlenmesini destekleyen projeleri hem bizzat yürütmeye hem de içinde olmaya özen gösteriyoruz.
Milletvekili Kaleli, kadınlarla salçalık biber kesti
Tarımda çalışan kadınların yaşadığı zorlukları dile getiren Kaleli, şöyle konuştu: “Ayrımcı bir anlayışla gerçekleştirilen bu düzen, ne yazık ki kadınlarımızın çalıştıklarının karşılığını alamamalarına sebep oluyor.
Türk barones, yılın soylusu seçildi
Ayrıca kadınlarımızın kamu görevlerinde daha fazla aktif rol alması konusunda onlara ilham getirmesini temenni ediyorum. Kadınların kamu hayatıyla daha fazla ilgilenmeleri, toplumumuza büyük değişiklikler getirecektir.
Egemen Bağış: Manşetler, adeta kadına şiddeti haykırıyor
Biz sosyal hayatta kamuda özel sektörde medyada akademik çalışmalarda eğer kadınlarımızın da erkekler kadar bu toplumda söz sahibi olmasını sağlayamazsak o zaman karşımızda 11 futbolcuyla oynayan bir takıma 6 oyuncuyla oynayan bir takım görüntüsü veririz
Köyde üretilen çilek, 'kınallı ellerin' yüzünü güldürecek
Proje kadınlarımızın daha fazla öne çıkmasını ve takdir görmesini de hedefliyor.” dedi. Adana’nın Kıyı Akdeniz ve Fırat havzasından oluştuğuna işaret eden Hamit Aygül, Tarım Strateji Planı’nı hazırladıklarını ve bu yöreye ovadan farklı bir şekilde yaklaştıklarını
SGK, banka müdürleri ile 'emeklilere maaş promosyonu için' buluşacak
3 çocuk teşviki meselesi, kadınlarımızın çalışma hayatında konum ve sorunları. Bu anlamda düşünülen pozitif ayrımcılıklar ne olacak ve ne olmalı ile ilgili durumlarla ilgili altyapı çalışmamız vardı.
Şahin: Kadın ve erkeği kalkınmanın bir parçası yapmamız gerekiyor
Kadınlarımızın bu alanda bilgili olması bizim geleceğe dair aslında duygusal bir talep değil, akıllı bir ekonominin temel felsefesidir. Dolayısıyla bugün Sakarya’da yaptığımız Türkiye'nin genelinde imzaladığımız protokolün gereğini yapmak en büyük görevimiz.
Bakan Şahin’den kadına hakarete sert tepki
Türk kadının ve özellikle kadınlarımızın kendi içinde ayrışmasını sağlayan, kutuplaştıran, ötekileştiren, hoşgörüsüz, iten bir bakış açısı olarak görüyoruz. Bunu şiddetle kınıyoruz.
Kadınlar üretecek, KÖY-KOOP satacak
2 satış mağazamızda ve gittiğimiz ulusal, uluslararası fuarlarda kadınlarımızın ürünlerini satacağız. İstihdam yaratmada ve eğitim çalışmalarında ve el sanatları kurslarını öğretmekte kadınlarımıza sonuna kadar destek olacağız.
100 bin kadın ekonomiye kazandırılıyor
Kadınlarımızın kısa sürede emeklerinin karşılığını alacağına yürekten inanıyor, ayrıca toplumumuza sağlayacakları katkılardan ötürü şimdiden her birine teşekkürlerimizi sunuyoruz." dedi."BU PROJELER KADINLAR İÇİN CAN SİMİDİ"
Şahin: Uşak’a yeni bir huzurevi ve sosyal hizmet merkezi inşa edeceğiz
personeline Bakanlığımızca geniş çaplı eğitim verilerek, kırsallardaki koruma ve güvenlik önlemleri şehir merkezinden farksız bir şekilde üst düzeye çıkarılarak kadınlarımızın koruması artırılacak." diye konuştu.
Rize'de kadınlara ücretsiz kanser taraması yapılıyor
Kadınlarımızın sağlıkları açısından son derece önemli olan meme kanseri taramasından geçmeleri ve bu konuda daha duyarlı olmaları gerekmektedir. Bu sebeple 40 yaş üstü bayanlarımızı mamografi çektirmeye davet ediyoruz.
"Bana resmini ver, sana amigurumini yapayım"
İşte bizler Kadın Kültür ve Sanat Merkezi'mizi oluştururken kadınlarımızın bu güçlü dönüşümünü dikkate alarak çalışmalarımızı yürüttük. Çünkü artık sadece tabi olan değil denk duran tercihini artık susmaktan yana değil, konuşmaktan yana kullanan evresine ve hadiselere sadece tanık olan değil
Muğla'da 100 yılda iz bırakan kadınlar kitaplaşıyor
gazetecilere yaptığı açıklamada, kadınların sadece zor günlerde başvurulan kişiler olmaması gerektiğine dikkat çekerek, "1913'ten 2013 yılına kadar Muğla'da kadınlarımızın hangi konularda öncülük yaptığını ortaya koyacağız.
Yazıcı: Ülkemizde 30 ayrı türden 84 bin 232 kooperatif var
"Bu kooperatifleri, kadınlarımızın iş hayatında daha fazla söz sahibi olmalarının bir göstergesi olarak kabul ediyoruz. Kadın kooperatifçiliği, bakanlığımız öncülüğünde kadın girişimciler tarafından başlatılmıştır.
Prof. Dr. Sözen: Sinemada kadın kasıtlı olarak ezik gösteriliyor
Başbakanlığın 2010 yılındaki genelgesinde de bu konunu yer aldığını aktaran Sözen, "AB kriterlerinden birisi de medyada kadınlarımızın istismar edilmesini önlemeye yönelik. Avrupa ülkelerindeki merkez medyada, kamusal yayın organlarında kadın istismarına dönük programlara yer verilmez.
İdrar kaçırmaya karşı erken tedavi uyarısı
Tedaviyle kadınlarımızın eve kapanmasına, toplumdan kopmasına ve yalnızlaşmasına neden olan idrar kaçırma sorununu aşabiliyoruz.İdrar kaçırma tanısında ilk adım, tam bir tıbbi muayenedir.
Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyeleri Midyat'ta
Amacımız tüm kadınlarımızın yarınından endişe etmeyecek bir şekilde evlatlarını en iyi şekilde yetiştirebilmeleri.” dedi. TBMM kadın erkek ırsat Eşitliği Komisyonu ortaklığında yürütülen ‘Türkiye’de Cinsiyet Eşitliğine Yönelik Elverişli Ortamın Teşvik Edilmesi Ortak Programı’
Merzifonlu kadınlar, üretip aile ekonomisine katkı sağlıyor
Türkiye’nin birçok bölgesinden kadınlarımızın el emeği, göz nuruyla yaptığı iğne oyalı fular için sipariş alıyoruz. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin boynunda ‘Anneciğim Sen ve Ben İnandık, Ürettik’ projesine katılan kadınlarımızın el emeğiyle yaptığı fuları görmek bizleri
Kırım Türkleri, atalarının acılarını hatırlamak için tren vagonlarında sabahladı
Yaklaşık 3–4 hafta süren bu yolculuk esnasında yaşlı, çocuk ve kadınlarımızın yüzde 40’ı hayatını kaybetti. İnsanlar bir süre vagonlarda cesetlerle birlikte kaldı. Kapılar dışarıdan kilitli olduğu için cesetler koktu.
Sabancı: 274 kadın ücretsiz girişimcilik eğitimi aldı
Bu kapsamda Sakarya Kadın Girişimciler Kurulu olarak girişimci sayısının artması ve kadınlarımızın kendilerini geliştirebilmesi için birçok program ve çalışmayı hayata geçiriyor, başarılarını gündeme taşıyor, onlara cesaret aşılıyoruz.
Gürsel Tekin Uşak’tan çağrı yaptı
Kısacası hangi belediyelerin kaldırılıp kaldırılmayacağı, imar uygulamalarının nasıl olacağını, kadınlarımızın kaç çocuk doğuracağını, kimlerin hangi içkileri içeceğini, yargı sistemin hangi kararları vereceklerini hazreti Tayyip karar verecek duruma geldi.
Kadın Müdür: Destek olmazsanız küser giderim
Kadınlarımızın da emekli olması, eşleriyle birlikte dünyaya gezmelerini istiyoruz. Artık seyahat eskisi kadar pahalı da değil.
Fatma Şahin: Kadınların tam zamanlı mesaisi üzerinde çalışma yapıyoruz
Programda konuşan Şahin, “Tam zamanlı çalışma kadınlarımızın özellikle aile ve iç yaşantısında da çok önemli bir rol oynuyor. Eğer bir zaman planlaması yapabilirse, girişimci kadınlarımızı hem eğitimdeki kapasitesini kalkınmada kullanabiliyor hem de ailesine daha fazla vakit ayırabiliyor.
600 yıllık Manisa bezinin marka tescili alındı
Kooperatifin verdiği hizmetin doğrudan doğruya Manisa’ya verilen bir hizmet olduğuna değinen Kafkaslı, “Buradan gelecek gelirlerle çalışan kadınlarımızın maaşlarını ödeyeceğiz. Artanından da üniversite öğrencilere burs vereceğiz.
Kadın girişimciler Bursa’da buluştu
Bugüne kadar özellikle ekonomik ve sosyal konularda kadınlarımızın yeteri kadar yer almaması nedeniyle gelişmişlik sürecimizi gecikerek tamamlıyoruz. Gönlümüz arzu ediyor ki kadınlarımızın eğitim seviyesi yüksek olsun, onların yetiştirdiği erkekler de kadınlara ve kadın haklarına sahip çıksın.
Turkcell Akıllı Kadınlar üyelerine Kiler’de yüzde 50 indirim
Turkcell olarak kadınlarımızın talep ve ihtiyaçlarını karşılayacak yeni kampanya ve ortaklıkları devreye almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Evde ve mutfakta tasarrufun önemini bilen üyelerimiz, Kiler ile hayata geçirdiğimiz ve geniş bir ürün gamında indirim imkanı tanıyan bu ortaklık ile masraflarını kısabilecek
Alaca'da 'Gönül Elçileri' projesinin ilk etkinliği yapıldı
Biz yaşlılarımızın, çocuklarımızın, kadınlarımızın destekçisiyiz. Toplumumuzda nasıl bir sinir vardır ki kadınlarımız öldürülüyor, çocuklarımız cinsel istismara uğruyor. Bir evlilik, bir çocuk eğitimi çok önemlidir.
Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi Grubu, Sinop'ta
Kadınlarımızın daha az katılımını görüyorum halbuki bu süreçte biz kadınlarımızdan düşünceleri ve çekilen ızdıraplar önemli Ben bundan sonraki süreçte esnaf sanatkarların temsilcisi olarak çarşıya inip esnafların düşüncelerini dinleyeceğim
Bakan Şahin: Bu toprakların mayası kadınıyla-erkeğiyle birlikte atıldı
Çünkü biz şuna inanıyoruz; 'Tek kanat var iken uçamayız' eğer ülke olarak potansiyelimizi yarısından yani kadınlarımızın gücünden faydalanmazsak uçacak bir kapasiteye sahipken o dediklerimize ancak yürüyerek ulaşabiliriz.
Aile eğitim merkezi hanımlarının ikinci evi oldu
İlin her mahallesinde bir aile eğitim merkezi kuracaklarını ifade eden Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, "Kadınlarımızın ve gençlerimizin hayata doğru pencereden bakmasına sorunların çözümü için tüm vatandaşlarımız buradan istifade edebilir.
Dokuzcan: Türkiye’de siyaset kadın üzerinden yapılıyor
CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ise “Kadınlarımızın çalışması, ilgisi ve emeği ile Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı kurulacaktır.” dedi. Salıcı, şunları kaydetti: “Ortadaki problem, ülkeyi kötüye götüren bir iktidar var ve bu iktidar toplumun birçok kesimiyle kavgalı bir durumda.
Anadolu kadını, ünlü tasarımcıların desteğiyle dünya pazarına açılacak
Sosyal hizmet merkezlerimizde kadınlarımızın hocaları ile birlikte ürettikleri ürünlerin pazara ne kadar uygun ve ekonominin içerisinde ne kadar yerine alabilir diye çalışacağız. Bunu tersine çevirerek hangi ürün pazara uygunsa onun üretileceği bir modelin alt yapısını oluşturuyoruz .
Dedeler, camide hem ibadet edecek hem de torunlarıyla oynayacak
Özellikle kadınlarımızın bu ihtiyacının giderilmesi için camilerimizin o gözle düzenlenmesi planlandı. Kadınlarımızın daha rahat ibadet edeceği, geldiği zaman oranın ilim yuvasına dönüşeceği mimari alt yapının oluşması gerekiyor.
CHP'li Çeşme Belediyesi Kur'an kursu açtı
Açılış töreninde konuşan Başkan Tütüncüoğlu, “Buradaki kadınlarımızın, Kur'an–ı Kerim öğrenebilmek için zor şartlarda eğitim gördüğünü öğrendik. Hemen çalışmalara başladık ve gerekli imkanları sağladık.
BUGİAD'lı iş kadınlarından Suriyeli mültecilere yardım eli
Şimdi iş kadınlarımızın yardım elini uzatarak birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı gösterme zamanı. Yardım kampanyasına destek bekliyoruz.