kampanyada

Güneydoğu’da bin 237 personelle kaçak elektrik operasyonu yapıldı
31 Ocak’ta sona erecek kampanyada, değişim kampanyasından yararlanmak için başvuran abonelere eski sayaçları ile kayıt dışı elektrik kullanılmışsa dahi herhangi bir cezai işlem uygulanmayacak. Kampanya 31 Aralık’ta sona erecek.
Kimse Yokmu Derneği Kamerun'da 16 su kuyusu açtı
Kimse Yok Mu Bursa Şube Müdürü Sadullah Hizan, 4 aydır başlattıkları kampanyada çok farklı insan hikayeyerine şahit olduklarını söyledi. Hizan su kuyusu açma projesinin amacını şu sözlerle özetledi: “Bir yudum su için kilometrelerce yol katetmek zorunda kalan insanlara temiz içme suyu sağlamak
Geçen yıl 5 bin 519 kişiye organ nakli yapıldı
Başlatılan kampanyada ilk bağışı, kornea nakliyle görme yetisine yeniden kavuşan üniversite personeli Filiz Akar, tüm organlarını bağışlayarak yaptı. Yetkililer, organ bağışının yanı sıra yüz gibi dokuların da bağışı konusunda her zamankinden daha fazla ilgi gördüklerini kaydetti.
Gönüllüler, Brezilya'da gönülleri fethetti
Türkiye Brezilya Kültür Merkezi (CCBT) ve Türkiye - Brezilya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (CCITB) organize ettiği kampanyada 36 ton kurban eti adreslerine ulaştırıldı. Polis eşliğinde dağıtımı yapılan kurban etlerinin sponsorları arasında yer alan Hataylı bir grup işadamı ise dağıtım gününde Brezilya'ya gelerek organizasyona destek verdi
Bıyığı olana yüzde 10 indirim
Romanya’daki mağazalarda başlatılan kampanyada bıyığı olan herkese mobilya ve banyo ürünlerinde yüzde 10 indirim imkanı sunuluyor. İlginç reklam videosunda erkeklerin bu indirimi alabilmek için bıyıklarına özenle baktıkları hatta indirimden yararlanmak için bir kadının takma bıyık taktığı görülüyor.
Kurban Bayramı için 1 milyon tebrik kartı
PTT’den yapılan açıklamada kuruluşun, vatandaşlar arasındaki tanınırlığını artırmak için düzenlediği kampanyada 9 farklı tasarımdan oluşan toplam 1 milyon adet tebrik kartı bastırılacağı belirtildi. Tebrik kartları, Türkiye genelindeki PTT merkezleri ile üniversiteler, alışveriş merkezleri vb.
Espiye Belediyesi'nden MYO öğrencilerine büyük destek
Belediyenin halkla ilişkiler ve proje bölümünün düzenlediği kampanyada ilk olarak vatandaşın öğrencilerle ilgili olumsuz düşüncelerini yıkmak için bilinçlendirme çalışmaları yapıldı. Daha sonra belediyeden anonslar aracılığıyla evlerini kiraya vermek isteyen kişilerle iletişime geçildi.
Engelliler için 3 ayda bir milyondan fazla kapak topladılar
OSMANİYE - Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde engellilere tekerlekli sandalye alabilmek için başlatılan kampanyada 1 milyondan fazla ‘mavi kapak’ toplandı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Osmaniye Engelliler Platformu ve Çavuşoğlu AVM tarafından 3 ay önce başlatılan ‘mavi kapak’ kampanyası 30 Eylülde sona erdi.
Bu ilçede hademe, öğrenci, müdür kitap okudu Türkiye ortalamasını geçti
Bu yıl kampanyada değerler eğitimi ile ilgili de kitaplar okunacağını dile getiren Nalbant, “Değerler eğitimi ile ilgili kitaplarla öğrencilerimize vatan, millet sevgisi aşılanacak. Fedakar, özverili nesiller yetiştirilmesi için merhamet duygusu, inanç meselesi, sevgi, kardeşlik, birlik beraberlik konulu bu kitaplar mutlaka okunmalı diye düşünüyoruz
Zeytinyağında 130 bin ton rekolte bekleniyor
için kampanyalar düzenleyecekleri bilgisini de veren Tan, 2014 Mart ayına kadar "Anadolu'da Zeytin ve Zeytinyağlı Bir Gün" adı altında düzenleyecekleri kampanyada Konya, Antalya ve Ankara'da tanıtımlar yapacaklarını aktardı.
‘Toplu Taşımacılıkla Büyüyün’ kampanyasına Bursa'dan destek
İlk defa bu kadar geniş katılımla düzenlenen kampanyada dünyanın önde gelen metropolleri dikkat çekti. Barcelona’dan TMB, Birleşik Arap Emirlikleri’nden Abu Dabi Ulaşım Dairesi, Bangkok’tan BMCL, Brüksel’den STIB, Montreal’den STM, Dubai’den RTA, Londra’dan Transport
Hollanda'da ana dil eğitim hakkı için 46 bin imzaya ulaşıldı
AMSTERDAM - Hollanda'da 2004 yılında 'ilgi yok' diye kaldırılan ana dil öğretiminin yeniden konulması için başlatılan kampanyada 40 bin imza sınırı aşıldı. Hollanda Türkiyeli İşçiler Birliği (HTİB) Başkanı Mustafa Ayrancı, konuyla ilgili davanın 30 Eylül'de Lahey'de görüleceğini hatırlatarak, toplanan imzalar sayesinde
Almanya Pazar günü federal seçime gidiyor
Yeni seçimlere dönük kampanyada bu konu pek öne çıkmıyor. Yerleşik partilerin gündeme getirdiği konular daha ziyade sosyal haklar ve istihdam sorunları ile maliye ve vergi politikaları. Tartışmalar özellikle de asgari ücret etrafında toplanıyor: Nitekim muhalefetteki Sosyal Demokrat Parti (SPD) seçim programında yasal asgari ücret olarak 8,50 Euro'luk saat
Muğla'da özelleştirmeye karşı imza kampanyası düzenlendi
Maden-İş ve Tes-İş sendikaları tarafından başlatılan kampanyada, şu ana kadar 50 bin imza toplandı. Cuma günü sona erecek kampanyanın ardından imzalar, Başbakanlık ve bütün milletvekillerine gönderilecek.
Anadil kampanyasında din dersi karşıtlığı
DİYARBAKIR - Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) ile Eğitim-Sen tarafından anadilde eğitim talebi için başlatılan kampanyada ‘din dersi karşıtlığı’ yapıldığı ortaya çıktı. Cadde ve sokaklarda kurulan masalarda ‘anadilde eğitim hakkı’ için imza atanlar aynı zamanda ‘zorunlu din dersinin kaldırılması’ için de imza atmış oluyor.
Stockholm Üniversitesi’nden başörtülü tanıtım
Stockholm Üniversitesi ''Üniversite Herkes İçindir' sloganı ile başlattığı kampanyada başörtülü Majeda (Macide) Tazaly'in fotoğrafını kullandı. Stockholm Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuyan Majeda Tazaly ile yapılan uzun bir söyleşide üniversitenin web sitesinde yayımlandı.
Bakan Şahin: Emniyete yaptığımız kampanyaya kimse inanamadı ama başardık
Bir kampanyada bunu yaptınız?’ dediler. Kimse inanamadı. Diğer bakanlar dediler ki; ‘Bunu nasıl başardınız?’ ‘İsterseniz size fazlasından da gönderebiliriz’ dedik.
Bursagaz'dan Ofissiz Hizmet
Krediver'in tesisat dönüşüm kredisi fırsatları ile sabit ödeme ve 36 aya varan taksitlerle dönüşüm imkanı da sunulacak olan kampanyada 3 bin TL ve üzerinde kredi kullanan müşterilerimize, 80 metreküpten başlayan bedava doğalgaz hediye edilecek.
Plastik kapaklar engelli aracına dönüşüyor
BKK Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez ise 100 akülü sandalye hedefiyle başlattıkları kampanyada 80 adete ulaştıklarını kaydetti. Projeyi 100’e ulaştıktan sonra bitirmeyeceklerini açıklayan Sönmez, Bursalıların engelli bireyler konusunda duyarlı hale gelmesinin de sevindirici olduğunu belirtti.
Almanya’da Nazi avcılarına 25 bin Euro ödül
Simon Wiesenthal Vakfı’nın desteğiyle başlatılan kampanyada toplama kampı Auschwitz’te görev yapan ve hala hayatta olduğu sanılan 60 ila 120 Nazi suçlularının yakalanması için seferberlik ilan edildi.
Bakan Eker: Ekmeği kutsal kabul eden bir topluma israf yakışmıyor
Gıda, tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, ekmek israfının önüne geçmek için 17 Ocak 2013'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın teşvikiyle başlatılan kampanyada gelinen noktayı değerlendirdi. Eker, ekmeği kutsal kabul eden bir topluma israfın yakışmadığını söyledi.
Kozan'da yapılan 5 bin kişilik Hoca Ahmet Yesevi Camii ibadete açıldı
İlçe Müftü Vekili İbrahim Öztürk ise cami için başlattıkları kampanyada müftülük olarak 102 bin TL yardım topladıklarını kaydetti. Müftü Vekili İbrahim Öztürk; “Bir Seccade de Senden Olsun’ kampanyası ile camimize 102 bin lirası topladık.
Almanya’da hastalar yanlış teşhisten, doktorlar da denetimden şikayetçi
Başkan Yardımcısı Klaus Reinhardt ise sağlık sigortalarının doktorlara karşı sistematik bir kampanyada bulunduğunu iddia etti. Tabipler Odası’nın bildirdiğine göre hastanelerdeki ücret talimatnamesi de doktorları 'yürüyen bant' usulü çalışmaya zorluyor.
Agah’ı popçu profesör kurtardı
Mustafa’nın 3, Özlem’in 5, Münir’in 9 lira bağışladığı duygulandıran kampanyada şubat ve mart ayında 4 bin 988 bira 74 kuruş toplanabildi. Kamu yararına çalışan dernek statüsündeki Kimse Yok Mu’nun kampanyası amacına ulaştı ve ameliyat için gerekli olan 42 bin lira toplandı.
Almanya'da 3 Türk çocuk için kemik iliği aranıyor
Kampanyada alınan kan örnekleri diğer lösemi hastaları için de kullanılacak.18-55 yaş arası sağlıklı herkes herkesin katılabildiği doku tipleme kampanyasında isteyen para yardımında da bulunabiliyor.
İstihdam otobüsü 22 ilde yaklaşık 32 bin kişiye ulaştı
Yazıcı, “İlk kampanyada Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgelerimizde yer alan 21 ilimizi ziyaret ettik. 25 bin 607 kişiyle yüz yüze görüşme yaptık.
İş adamlarının desteği ile alınan araçlar Emniyete verildi
Kampanyada emeği geçe herkese teşekkür ederim.” dedi. İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın ise şunları kaydetti: “Hayırsever iş adamları, oda başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının desteği ile Emniyet Müdürülüğü’ne
NT’den tablet ürünlerde karne kampanyası
Her bütçeye uygun ürünlerin yer aldığı kampanyada fiyatlar 149 TL-1.450 TL arasında değişiyor.NT Pazarlama Direktörü Ümit Apak, “Tablet ürünlerinde en uygun fiyatla en çok türü bir arada şubelerimizde bulabilirsiniz.
Reyhanlı’da toplanan 300 bin mavi kapak engellilere umut olacak
İlçe genelinde esnafların, okulların, öğrenci ve öğretmenlerin ve Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekiplerinin destek verdiği kampanyada toplanan 300 bin mavi kapakla engellilere tekerlekli sandalye alınması planlanıyor.
Büyükşehir, 29 ton atık pil topladı
Toplanan pil miktarının her yıl düzenli olarak artış gösterdiği kampanyada, bu yıl toplam 29.1 ton pil toplandı. Yıllardır başarıyla sürdürülen ve İzmirlilerin giderek artan bir ilgi gösterdiği kampanyayla geçen yıl yine rekor bir rakamla 27.
Esed’in katlettiği Barcelona formalı çocuk sembol oldu
Suriyeli aktivistlerce Twitter ve Facebook’ta başlatılan kampanyada 2 Mayıs’ta şehrin işgalinde öldürülen Ahmet Osman isimli 5 yaşlı çocuğun kanlar içerisindeki fotoğrafıyla Esed’in savaşta çoluk çocuk demeden yaptığı katliama dikkat çekmeye çalışılıyor.
Müftülükten engellilere 150 tekerlekli sandalye
ADANA - Seyhan İlçe Müftülüğü'nün camilerde başlattığı kampanyada temin edilen 150 tekerlekli sandalye engelli vatandaşlara dağıtıldı.Valilik bahçesinde yapılan törene Vali Hüseyin Avni Coş, İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, İl Müftüsü Arif Gökce, Seyhan İlçe Müftüsü Halil Uzun, kamu ve sivil
Muhammed ismi Coca-Cola şişelerinde yok
Haftalık Knack dergisinin haberine göre, yarım litrelik meşrubat şişelerini kapsayan kampanyada Muhammed ismine yer vermeme kararı alındı. Belçika’da 1983 ila 2000 yılları arasında çocuklara konan en popüler 150 ismin seçildiği kampanyada Muhammed ismi listenin en başlarında yer almasına karşın, Müslümanların
Seyhan Belediyesi'nin kampanyasında 3 ton atık pil toplandı
Seyhan Belediyesi ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) işbirliğiyle yıllardır sürdürülen kampanyada toplanan 2 bin 800 kilogram atık pil, bertaraf edilebilmesi amacıyla TAP'a teslim edildi.
Van'da inci kefallerinin seyirlik göçü
Bu yıl ki kampanyada “Sahibi Sizsiniz!” başlığı öne çıkmış durumda. Yapılan uyarıda 15 Nisan-30 Haziran tarihleri arasında inci kefali avlanmaması istenerek, Yukarı Deniz’in sırrının devamı sağlanmaya çalışılıyor.
Çevreci minikler, 8,5 tonluk atık pil topladı
Kampanyada derece giren okul ve öğrenciler, Hayvanat Bahçesi’ndeki Afrika Kafe’de düzenlenen törenle ödüllendirildi. Törende konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ödünç, çevre konusunda en önemli adımın kirletici unsurların ortadan kaldırılması olduğunu söyledi.
Alperen Ocakları: Ayasofya ibadete açılsın
İZMİR - Alperen Ocakları İzmir İl Başkanlığı, Ayasofya'nın tekrar ibadete açılması için başlattığı kampanyada, bir hafta boyunca 7 bini aşkın imza topladı. İl Başkanı Mete Taş, "Ayasofya'nın halıları serilmeli ve aşkın fetih namazını kılmaları için Ayasofya Camisi müminlere iade edilmelidir.
Kursu tamamladılar, kan bağışladılar
Birliğin Ereğli-Zonguldak karayolu Bozoklar mevkisindeki yerinde düzenlenen kampanyada, Ana Arı Yetiştiriciliği Kursu’na katılan 40 kursiyer kan bağışında bulundu. ZAYBİR Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Güney, kan bağışında bulunduğu sırada Hakimiyet’e yaptığı açıklamada, Birliğin, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile
Harçlıklarıyla Afrika’da su kuyusu açacaklar
İzlenme rekorları kıran 'Selam' filminin de bu kampanyada öğrencilerde olumlu etkiler uyandırdığını aktaran Necmettin Bütün, “Bu kampanya için çalışmalarda bulunan öğrencilerin yapmış olduğu açıklamalarda, özellikle Selam filminden çok etkilendiklerini ifade etmişlerdir
Solingen faciasının yıldönümünde Genç ailesine övgü
Roland Koch'un Hessen'de göçmenlere karşı yürüttüğü kampanyada 5 milyon imza toplandı ki, çifte vatandaşlığa karşı bu kampanya uyum politikalarında geriye gidişini en kötüsüydü.” 20 yıl sonra da bazı iyileşmelerin yanı sıra ‘Çok kültürlülük öldü', ‘paralel toplum', ‘uyumu red edenler' gibi söylemlere devam edildiğini belirten Keltek, İslam Konferansı'nda
Özel Nilüfer Safvet Koleji Senegal’de 16 su kuyusu açtıracak
BURSA - Özel Nilüfer Safvet Koleji öğrencilerinin Senegal'de su kuyusu açılması için başlattığı kampanyada toplanan 24 bin dolar nakdi yardım Senegal Yavuz Selim Koleji yetkilileri ve Senegal devlet ricalinin hazır bulunduğu
'Selam' filmini izleyen öğrenciler Afrika’ya 8 kuyu açıyor
Organizasyonun bir grup öğrenci tarafından yapıldığını aktaran Çerkez, kısa süreli kampanyada Türkiye’nin her tarafından yardımların geldiğini belirtti. Öğrencilerden Abdulaziz Dolap ise sınıf olarak izledikleri Selam filminin etkisinde kaldıklarını ve filmin, böyle bir karar almada etkili olduğunu ifade etti.
Ankara Polis Koleji kan bağışı kampanyası düzenledi
Polis Koleji Müdürü Sami Korkmaz ile Kolej Müdür Yardımcıları Orhan Yıldız ve Mustafa Gedikli'nin de kan bağışında bulunduğu kampanyada toplam 65 rakamına ulaşıldı.Kan bağışı kampanyası düzenlenmesindeki temel amaç ise öğrencilerin sosyal sorumluluk duygusunu geliştirmek ve Emniyet Teşkilatının toplumun her zaman yanında
El Birliği ile 22 yılda 70 bin aile ev ve otomobil sahibi oldu
Türkiye Satış Müdürü Sezai Gök, Teslimat Müdürü İlker Tonçuk, Operasyon Müdürü Faruk Saha, Samsun Bölge Müdürü Mesut Ateş, Şube Müdürü Kenan Yaşar ile kampanyada aktif ödeme yapan 550 aile katıldı. Genel Müdür İbrahim Conkar, törende yaptığı konuşmada, faizsiz ev ve otomobil almak isteyenler için çok önemli bir alternatif olduklarını söyledi.
Özel Erkul'dan Batmanlı öğrencilere yardım
Okul Müdürü Hilmi Öz, 376 öğrenci ve 35 öğretmenin kampanyada emek verdiğini belirterek, “23 öğrenci 4 öğretmen ve idareciler olarak biz Batman’a gideceğiz. Orada malzemeleri sıralayarak hep birlikte okulda öğrencilere dağıtacağız.
Ceyhan'da ihtiyaç sahibi öğrenciler için ‘Kitap ve Oyuncak Kumbarası’
Projenin ev sahipliğini Ceyhan Cumhuriyet İlköğretim Okulu yaptığı kampanyada; Arif Nihat Asya Ortaokulu öğrencileri ve Cumhuriyet İlköğretim Okulu minik öğrencilerinin Hatay’ın Kırıkhan yöresine ait oynadıkları halkoyunu büyük ilgi gördü.
Kocaeli'nde kitap fuarı için ağaçlar kitaplarla süslenecek
okuyor” projesinin finali için 5 bin kişilik toplu okuma gerçekleştirilecek olan fuarda hem köy okullarına bağışlanacak kitapların teslimi yapılacak, hem de kampanyada en başarılı olan okurlara ödül verilecek.
Cihan'dan internet sitelerine özel kampanya
KAMPANYADA NELER VAR ? Cihan Haber Ajansı, medyanın gelişen yüzü internet mecrası için hazırladığı paketi düzenlediği yeni bir kampanya ile ilgililerinin beğenisine sunuyor. Kampanyadan yerel ve bölgesel yayın yapan internet siteleri yararlanabilecek.
Kan bağış rekoru yine Gaziantep'te kaldı
Gaziantep Valiliği, Şahinbey Belediyesi ve Türk Kızılayı işbirliğiyle düzenlenen kampanyada 2 bin 882 ünite kan bağışı yapıldı. Bu sonuçla Türkiye rekoru Gaziantep’te kaldı.
Kimse Yok Mu kan bağışı rekorunu tazeledi
4 gün süren kampanyada 718 ünite kan bağışı alınarak, Karadeniz Bölge rekoru kırıldı. Samsun’da Kimse Yok Mu ve Kızılay ortaklığında düzenlenen 'Kan Bağışı Yapacak Kimse Yok Mu' kampanyasında yaklaşık bin kişi kan vermek için müracaat etti.