kampanyası

Sırbistan Mart ayında erken seçime gidiyor
Önceden Rusya yanlısı olarak bilinen Vuciç, yolsuzluk karşıtı seçim kampanyası ile iktidara gelme başarısı göstermiş ve AB ile üyelik müzakerelerinin başlatılmasını sağlamıştı. Vuciç, erken seçimler sayesinde Sosyalistler'in desteği olmadan tek başına iktidara gelmeyi ve başbakan olmayı hedefliyor.
Ahmet Ciğer: Türkiye iç çekişmelerden kurtulmalı, ekonomik yarışa girmeli
Hükümet kanadının ve medyanın bir bölümünün kimi işadamlarına karşı karalama kampanyası yürüttüğünden yakınan Ciğer, “Bu durum endişelere neden olmaktadır. Kendini devamlı tehdit altında gören şirketler ve işadamları kaygılıdır.
Washington Post’tan sert makale: Erdoğan’ın taktikleri yeni değil
Düşmanlarını (özellikle geçmişte en güçlü destekçisi olan Fethullah Gülen’in sevenlerini) yok etmek için medya kampanyası başlattı. Ve geçtiğimiz yaz hükümete karşı gerçekleşen protestolarda yaptığı gibi bunları kendisine yönelik "büyük bir komplo" olarak lanse etti.
Kadir İnanır: Kazakistan ile ortak film çekelim
Maddi sorun da tanıtım kampanyası söz konusu olduğu için o asla söz konusu değil. İki ülkenin fonları birleşir karşılıklı sponsorlarla hallederler.” şeklinde konuştu.
NT’de 3 al 2 öde kampanyası başladı
İSTANBUL - NT kitap kırtasiye mağazalarının 4 yıldan bu yana düzenleyerek geleneksel hale getirdiği 3 al 2 öde kampanyası, Türkiye’de 67 ilde bulunan NT mağazalarında kitapseverlerle buluşuyor. Kampanya Şubat ayı sonuna kadar devam edecek.
Almanya'da 'Tehlikeli bölge' uygulamasının kaldırılması için imza kampanyası
HAMBURG - Almanya'nın Hamburg şehrinde yaşanan çatışmalar sonrası başlatılan 'tehlikeli bölge' uygulamasının hukuken de kaldırılması için imza kampanyası başlatıldı. Uygulamanın tamamen kalkması için Hamburg’da yeni bir insiyatif de kuruldu.
Bursaspor, Eskişehirspor hazırlıklarına başladı
Bu arada, yeşil-beyazlı futbolcular Tuncay Şanlı önderliğinde anlamlı bir yardım kampanyası başlattı. Antrenman öncesi saha ortasında pankart açan yeşil-beyazlı futbolcular, 9 aydır ilik arayan İbrahim İmamoğlu için yardım çağrısında bulundu.
Gold’un 51’inci mağazası Adapazarı'nda açıldı
Yüzde 88’e varan indirimlerle hizmete giren mağazada özel indirim kampanyası 19 Ocak Pazar günü de devam edecek. 1.000 metrekarelik kapalı alana sahip bulunan Adapazarı Gold’da cep telefonu, televizyon, bilgisayar, tablet, fotoğraf makinesi ve kamera gibi farklı kategorilerde 5 binden fazla
Ekmek israfı kampanyasıyla 2,8 milyar TL tasarruf sağlandı
ANKARA - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO)’nin 17 Aralık 2013 yılında başlattığı ‘Ekmek İsrafı Kampanyası’ sonuçlarına göre bir yılda ekmek tüketiminden 2,5 milyar TL’lik tasarrufa,
Bulgar istihbaratı Süleymanoğlu'na psikolojik operasyona kararı almış
SOFYA - Bulgaristan Devlet İstihbaratı'nın (DS), komünizm döneminde ülkedeki Müslümanlara yönelik asimilasyon kampanyasıyla ilgili belgeler, iki ciltlik kitapta toplandı.Dosyalar Komisyonu'nun "DS'nin Arşivleri" serisinden çıkan 500'er sayfalık iki ciltlik kitapta, halterci Naim Süleymanoğlu ile ilgili bir bölüm de yer alıyor.
El Kaide, eşini serbest bıraktığı öğretmen için 3 milyon dolar fidye istedi
sağlayan ve Pierre için El Kaide ile görüşmelere devam eden Güney Afrika yardım kuruluşu Gift of the Givers Derneği, 3 milyon doların toplanması için yardım kampanyası başlattı. Dernek Başkanı İmtiaz Sooliman, Cihan Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, "Yemen ofisi temsilcimiz Anas al-Hamati Pazartesi gecesi El Kaide bağlantılı
Berlin Türk Cemaati, 2014’ü ‘Türkçe yılı’ ilan etti
Geçen yıl çifte vatandaşlık için bir imza kampanyası düzenlediklerini ve bunda da başarı elde ettiklerini belirten Yılmaz, “Bu kampanyayla Almanya genelinde 105 bin imza topladık. Bu kampanyanın finalini Sosyal Demokrat Parti Genel Başkanı Sigmar Gabriel’e yaptık.
Çaykur Didi'si tuttu, satışı 80 milyonu aştı
Sütlüoğlu, ÇAYKUR Sosyal Tesislerinde, geride kalan 2013 yılı yaş çay kampanyası hakkında gazetecilere bilgiler verdi. 2013 yılı yaş çay kampanyasına sıkıntılı girdiklerini hatırlatan Sütlüoğlu, “Tek Gıda-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesinde mutabakata varılamaması sonucu sendikanın öncülüğünde
Yumurta ihracatında Türkiye’nin hedefi dünya liderliği
Kanatlı sektörüyle ilgili kamuoyunda dillendirilen asılsız iddiaları çürüten bir tanıtım kampanyası yürüttüklerini belirten Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Keskin Keskinoğlu ise, “Halkımızın doğru bilgilendirilmesini
Tüketiciler, topladıkları imzalarla meyve suyundaki jelatini kaldırttı
Daha önce birçok cips, meyve suyu ve başka gıda ürünlerinde gizli hayvansal katkı maddelerini ortaya çıkaran Foodwatch, 'gizli hayvanları işaretleme' kampanyası başlatmış ve internet ortamında onbinlerce imza toplamıştı.
90 noktaya indirimli uçuruyor
İSTANBUL - Emirates Havayolları’nın yeni kampanyası kapsamında 13 Ocak-31 Ocak tarihlerinde alınan biletlerle 1 Mayıs – 31 Temmuz tarihlernde Güney ve Kuzey Amerika, Afrika, Avustralya, Yeni Zelanda, Ortadoğu, Hint Okyanusu
Bosna'da zorunlu askerlik yeniden gündeme geldi
SARAYBOSNA - Bosna-Hersek'te bir vatandaş, zorunlu askerliğin yeniden uygulamaya konması için imza kampanyası başlattı.Bosna-Hersek gibi küçük ülkelerin savunması için sivil vatandaşların askerlik yapmasının çok önemli olduğunu öne süren Haris Tahiç, "Geçmişteki hataların tekrarlanmaması
Polisi dövdüğü iddia edilen aşırı sağcı lider hakkında fezleke düzenlendi
SOFYA - Bulgaristan Başsavclığı, ırkçılık söylemleriyle tanınan aşırı sağ Ataka Partisi Başkanı Volen Siderov'un dokunulmazlığın kaldırılmasını istedi. Bu arada Adalet Sarayı önünde Siderov'a karşı gösteri düzenledi.
Taner Yıldız: Doğalgazda 2 milyar TL zarar var ama zamma direniyoruz
” sorusuna ilişkin de şu açıklamalarda bulundu: “ Hangi dürüst çalışan bürokrat yapıya, çalışanımıza karşı yıpratma kampanyası düzenleniyorsa, bununla alakalı bizim karşı davalarımız olacak. Herhangi bir usulsüzlüğe kavuşmuş, yolsuzluğa karışmış hiçbir elemanımıza acımayız.
Kasımpaşa'lı Sanharib Malki: 15 yaşına kadar sokakta oynadım
Hollanda'da destek olduğun yardım kampanyasını da göze alarak futbol kariyerini noktaladıktan sonra Suriye'deki ve Ortadoğu'daki futbolu geliştirmek için Avrupa'da yetişmiş bir oyuncu olarak düşüncelerin var mı?
Yunanistan, 2014'e AB dönem başkanlığı coşkusuyla girdi
Evsiz ve çocuklara yönelik çok sayıda yardım kampanyası düzenlendi. Çok sayıda seyyar satıcı tezgah başında müşteri bekledi.Yeni yıla saatler kala Atina Belediyesi’nin Akropolis eteklerinde hazırladığı festival alanında toplanan aralarında yabancı turistlerin de bulunduğu genç yaşlı
Bank Asya: Asılsız iddialar karalama kampanyasına dönüştü
açıklamada, 22 Aralık'tan bu yana kendileri hakkında gerçeğe aykırı olumsuz yayınlar ve paylaşımlar yapıldığı ifade edilerek, bu haber ve paylaşımların karalama kampanyasına dönüştürüldüğü vurgulandı.
Yasama dönemi beş yıl olabilir
Hartmann, yasama döneminin beş yıla çıkarılması ile araya seçim kampanyası girmeyeceği için daha iyi çalışma imkanı olacağını söyledi, ancak böyle bir adımın muhalefet partilerinin de desteği alınarak gerçekleştirilmesi gerektiğine dikkat çekti.
Mali’nin devrik liderine, vatana ihanet soruşturması
Cunta lideri Amadou Sanago, Toure’ye bağlı askerlere karşı işkence ve öldürme kampanyası başlatmış, daha sonra 27 Kasım’da kendisine bağlı 15 asker ile tutuklanmış, adam kaçırma, cinayet gibi ağır suçlardan yargılanmıştı.
İstifa eden ırkçı parti lideri: Bazıları intihar etmemi istedi
FRANKFURT - Almanya Milliyetçi Demoratik Partisi (NPD) lideri Holger Apfel, kendisine karşı parti içinde nefret kampanyası yürütüldüğünü, hatta intihar etmesini isteyenler olduğunu söyledi.Apfel’in “intihar baskısı aldım” dediği konunun ayrıntıları netleşmeye başladı.
'Bayburt’tan Erciş’e Deprem Kardeşliği' Barış Köprüsü'ne dönüştü
Erdemli Kalemler Derneği Başkanı Muhammet Yakut, yaptığı açıklamada, 3 sene önceki depremde Erciş Öğretmen Derneği ile 'Kardeş Aile Kampanyası' başlattıklarını ifade etti. Yakut, "Her sene onları yerlerinde, evrelerinde ziyaret ettik.
Bilic: Harika bir performans göstererek maçı kazandık
O pozisyonunun içinde bulunan Donk'a da ceza çıksın bunun kampanyası içinde değilim. Bana göre hala o pozisyon kırmızı kart ve penaltıydı. O karar penaltı değilse o karar nedir?
Keskinoğlu, tüketiciyi bilinçlendirmek için internet TV kurdu
MANİSA - Piliç üretim koşulları hakkında tüketiciyi bilimsel gerçeklerle bilgilendirmek için sosyal sorumluluk kampanyası başlatan Keskinoğlu, projenin ilk adımı için 100 bin dolar yatırım yaparak bir internet TV kurdu
Mercedes'ten, Türkiye’de yaşayan Suriyelilere insani yardım
Mercedes’in Almanya genelinde tüm fabrikalarında yardım kampanyası yapılırken, personelin bağışladığı 53 bin Euro’ya Mercedes şirketi de 53 bin Euro koyarak yardımın maddi miktarını 106 bin Euro’ya çıkardı.
Felipe Melo: Gençlerbirliği bize bilenecektir
Forma ve posterleri imzalayan Felipe Melo, etkinlikte adidas’ın, 2014 FIFA World Cup Brazil™ kampanyası için hazırladığı, Brezilya temalı Samba Koleksiyonu’ndan yeni Nitrocharge kramponu da tanıttı. Tanıtım öncesinde basın mensuplarının sorularını cevaplayan Felipe Melo, hafta sonu oynayacakları Gençlerbirliği maçıyla ilgili olarak, "Bizi çok zor bir maç
Burak Yılmaz ifade verdi
İSTANBUL - Galatasaraylı futbolcu Burak Yılmaz, kendisini Trabzon Valisi olarak tanıtan kişilerce muhtaç birine yardım kampanyası adı altında 10 bin lira dolandırıldı. Burak Yılmaz, polise ifade verdi.
Dünyanın en ünlü mahkumu Nelson Mandela kimdir?
Genç avukat, aynı yıl beyazların ırkçı (apartayt) rejiminin siyahlara uyguladığı şiddet içermeyen "Haksız kanunlara karşı direnme kampanyası" başlattı. Mandela, kampanyanın ardından Temmuz 1952’de Komünizmi Engelleme Yasası’ndan yargılandı.
150 kamu binasında yalıtım yapılacak, hedef 45 milyon liralık enerji tasarrufu
Tabii Kaynaklar Bakanlığı işbirliği ile Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD)’nin enerji tasarrufu konusunda, kamuoyunu bilinçlendirme kampanyası kapsamında ilk adım olarak hazırladığı 'Enerjimizi Boşa Harcamayın' kamu spotunun tanıtımı da yapıldı.
Bakan Kılıç, bir aylık maaşını Filipinlere bağışladı
ANKARA - Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde Bakan Suat Kılıç, bir aylık maaşı 13 bin 500 TL’yi Filipinli afet zedelere bağışladı.Gençlik ve Spor Bakanlığı, Filipinleri vuran Haiyan Tayfunu’nda zarar gören afetzedeler için yardım kampanyası başlattı.
Ukrayna’da AB yanlıları eylemlerini sürdürüyor
Kurdukları çadır kentte imza kampanyası da başlatan eylemciler Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç’ten tekrardan AB ile ortaklık anlaşması sürecinin başlatılması istiyor. Başkent Kiev’deki eylemlerin Litvanya’nın başkenti Vilnius'ta 28-29 Kasım'da düzenlenecek, Avrupa Birliği (AB) Doğu Ortaklığı Zirvesi tamamlanana kadar devam
Mesut Barzani, Goran hareketi ile bir araya geldi
kanaması geçirdiği haberleri gelen Cumhurbaşkanı Talabani'nin o zamandan bu yana siyaset sahnesinden uzak kalmasının da etkisiyle, KYB zor geçen bir seçim kampanyası yürütmüştü. Sonuçta parti sadece 18 sandalye kazanabilmişti.
Ev telefonu da akıllandı
’ kampanyası. Bu kampanyayla eski ev telefonunu alıyoruz ve müşterilerimizi 24 ay taahhüt ile ayda sadece 2 liraya akıllı telefon E4 maliki yapıyoruz. Ayrıca her yöne 1.000 dakika bedelsiz arama hakkı veriyoruz.
KYB Millettekileri ilk ziyaretini Kerkük'e gerçekleştirdi
Cumhurbaşkanı Talabani'nin o zamandan bu yana siyaset sahnesinden uzak kalmasının da etkisiyle, Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB), zor geçen bir seçim kampanyası yürütmüştü. Sonuçta parti sadece 18 sandalye kazanabilmişti.
Bakliyatta hedef büyük, ihracatın artması için destek talebi var
Özellikle Kamerun’da Türk makarnasına yönelik yoğun bir karalama kampanyası yürüten rakip ülkelerin bu uygulaması karşısında sessiz kalınmayacağı da ifade edildi.
Makedonya turizmde Türkiye’nin tecrübesinden yararlanmak istiyor
Ülkelerine turist çekmek için uluslararası çapta bir tanıtım kampanyası başlattıklarına değinen Dele, “Ciddi reklamlar yaptık, ülkemizi tanıttık. Turistler gelince fark ettik ki onları barındıracak otelimiz yok.
Vatan Bilgisayar, 83. mağazasını Isparta'da açtı
/>Televizyondan cep telefonuna, masaüstü bilgisayardan notebooka, fotoğraf makinesinden mutfak aletlerine kadar 14 bin çeşit ürününde geçerli olan yüzde 30 indirim kampanyasına Ispartalılar yoğun ilgiyi gösterdi; kasa önlerinde uzun kuyruklar oluştu.
Time to Help Filipinli tayfun mağdurlarını unutmadı
milyonlarca insanın mağdur olmasına sebep olan tayfundan sonra Almanya’da yardım faaliyetleriyle öne çıkan Yardım Zamanı (Time to Help) derneği yardım kampanyası başlattı. Bu güne kadar birçok felaket esnasında yardıma koşan derneğin başkanı Ahmet Bağdatlı mesafenin çok uzak olmasından dolayı Almanyalı Türklere özellikle
Marmarabirlik zeytin baş fiyatını 6 lira olarak açıkladı
BURSA - Marmarabirlik 2013-2014 kampanyası ürün alım fiyatlarını belirledi. Buna göre baş fiyat 200 dane 6 lira, taban fiyat 380 dane 1 lira 75 kuruş olarak açılandı.
Şanlıurfa'da kan verene maç bileti ücretsiz
ŞANLIURFA - Şanlıurfaspor sosyal sorumluluk projeleri kapsamında kan kampanyası başlattı. Kızılay ile ortaklaşa yapılan kampanya çerçevesinde kan bağışında bulunan Şanlıurfalılara Şanlıurfaspor – Samsunspor maç biletleri hediye edilecek.
Ara seçimlerde sürpriz yok; Christie, de Blasio ve McAuliffe galip
Seçim kampanyası döneminde ne Başkan Barack Obama ne de üst düzey diğer partilinin alanda Buono’ya bizzat destek verdiği görülmedi. Yine seçim kampanyası için Christie 11.
ÇAYKUR, üreticisine 827 milyon lira ödedi
RİZE - ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, 2013 yılı yaş çay kampanyasında üreticilerden satın aldıkları 672 bin 208 ton yaş çayın karşılığında üreticiye 827 milyon 160 bin 776 lira ödeme yapıldığını, yaş çay kampanyasından
Pakistan'da 2013 kış koleksiyonları ‘Moda Gala’sında tanıtıldı
Defile Pakistan'da çocuk felcini önleme kampanyası kapsamında düzenlendi. (CİHAN)
Cumhurbaşkanı Gül'e doğum günü hediyesi olarak fidan diktiler
Cumhuriyetin kuruluş yıldönümü ve Cumhurbaşkanı Gül’ün Kayseri’yi ziyaretleri anısına ağaçlandırma kampanyası başlattıklarını belirten Düzgün, “Ormanın olduğu yerde hayat vardır. Eskiden ‘ormanlar devletindir’ diye bir söz vardı.
Yerköy'de ödüllü atık pil toplama kampanyası başlatıldı
Yozgat’ın Yerköy ilçesindeki Gün Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, sosyal sorumluluk projesi kapsamında öğrencilere yönelik ödüllü atık pil toplama kampanyası başlattı. Dernek Başkanı Bahattin Karabulut, yaptığı açıklamada kullanılmış pillerin bilinçsizce atıldığında doğaya ve insan hayatına büyük zarar verdiğini belirterek
Mandela’nın Robben Adası’nda, Filistin’e özgürlük kampanyası başlatıldı
Mandela’nın 27 yıllık hapis hayatının büyük bölümünü geçirdiği Güney Afrika'nın Robben Adası’nda, "Marwan Barghouth ve Bütün Filistinli Mahkumlara Özgürlük" kampanyası başlatıldı. Beyazlara karşı verdiği mücadelede Mandela ile 26 yıl hapis yatan Ahmed Kathrada’nın başlattığı kampanyaya, Nobel Barış Ödülü Sahibi Başrahip Desmond Tutu'yla birlikte 5