kampanyasına

‘Camiayı hedefe koyarak yolsuzluk operasyonunu yok sayma çabaları sonuç vermez’
İZMİR - 17 Aralık 2013'teki üç ayrı rüşvet ve yolsuzluk operasyonundan sonra Hizmet Hareketi’ne karşı yürütülen iftira ve karalama kampanyasına tepkiler devam ediyor. İzmir İş Dünyasını Geliştirme Derneği (İZGE), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı, ötekileştirici üslup ve incitici açıklamalarından vazgeçmeye çağırdı.
‘İtibarsızlaştırma kampanyasını kınıyoruz,mesnetsiz iddiaları iade ediyoruz‘
Yapılan çalışmaların eleştirilmesi ve karalama kampanyasına dönüştürülmesi mi yoksa alkışlanması mı gerektiğini kamuoyunun vicdanına sunuyoruz. Uganda’nın İstanbul Fahri Konsolosu da olan Genel Sekreterimiz Dr.
Ahmet Ciğer: Türkiye iç çekişmelerden kurtulmalı, ekonomik yarışa girmeli
Bunların şu an başlattığı karalama kampanyasına anlam veremiyoruz. TUSKON ile tertip ettiğimiz turların büyük bölümü Ekonomi Bakanlığı ve TİM ortaklığında, tüm ihracatçılara ve üreticilere açık olarak yapıldı.
ESİDEF: Yüzyılın barış hareketine sahip çıkmak herkesin vazifesi
en büyük bölgesel işadamları kuruluşlarından olan Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu (ESİDEF), Hizmet Hareketi'ne yönelik karalama kampanyasına tepki gösterdi. ESİDEF Başkanı Mustafa Özkara, Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ramazan Davulcuoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, düzenledikleri basın toplantısında son günlerde yaşananları değerlendirdi
1907 Derneği'nden yargıtay'ın kararına sert tepki
Soruşturmada gizlilik olmasına rağmen, bu gizliliğin sürekli ihlal edilerek basın yoluyla halkla ilişkiler kampanyasına dönüştürülmesiMasumiyet karinesi hiçe sayılarak toplumsal algı manipülasyonu yapılması
Bulgar istihbaratı Süleymanoğlu'na psikolojik operasyona kararı almış
DS'nin Süleymanoğlu'nun kaçırılmasını 'uluslararası terör' seviyesinde değerlendirmiş ve haltercinin isim değiştirme kampanyasına olumsuz yönde etki yaptığının belirtmiş. Bu olay kullanarak Bulgaristan'da milliyetçilik ve Batı'ya karşı olan tavırların pekiştirilmesi kararı alınmış.
İsviçre serbest dolaşım anlaşmasını iptal edecek teklifi oylayacak
” diyerek oylama kampanyasına start verdi. Taslağın kanunlaşmasını hedefleyen inisiyatif komitesi, kontrolsüz göçün İsviçre’ye olumsuz etkilediğini ileri sürdü. Komiteye göre, yoğun göç sosyal sigortalar, emlak, ve altyapı konularında İsviçre’ye uzun vadede zarar verecek.
Çaykur Didi'si tuttu, satışı 80 milyonu aştı
2013 yılı yaş çay kampanyasına sıkıntılı girdiklerini hatırlatan Sütlüoğlu, “Tek Gıda-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesinde mutabakata varılamaması sonucu sendikanın öncülüğünde bir grev yapılmıştı.
Bank Asya: Asılsız iddialar karalama kampanyasına dönüştü
açıklamada, 22 Aralık'tan bu yana kendileri hakkında gerçeğe aykırı olumsuz yayınlar ve paylaşımlar yapıldığı ifade edilerek, bu haber ve paylaşımların karalama kampanyasına dönüştürüldüğü vurgulandı.
Gediz Üniversitesi, galibiyeti Van’a hediye etti
Gediz Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Kulübü’nün Vanlı depremzedeler için düzenlediği yardım kampanyasına da destek verilerek, “Van üşüyor, sessiz kalma” yazılı pankartla sahaya çıkıldı. Takım renklerinin süslediği atkılar, bu amaçla satışa sunuldu.
ANGİAD Başkanı: İşadamları olarak 'Yolsuzluk Operasyonu'ndan endişeliyiz
Elbette tüm iddiaların üzerine gitmeli, ancak bu iş bir linç kampanyasına dönüştürülerek piyasaların istikrarını bozmamalıdır." uyarısını yaparak açıklamasına şöyle devam etti:"Operasyonlarda adı geçen bürokrat, siyasetçi, yönetici ve işadamlarının henüz suçu sabit değil, bu sebeple bugünden yapılan hiçbir yorumun yarına doğru çıkacağı
Karşıyaka-Galatasaray maçında salona bere ve atkı yağmuru
Taraftarlar sahaya atılan bere ve atkıları ‘Van üşüyor’ kampanyasına destek olmak için sahaya attı. Taraftarların devre arasında sahaya attığı bere ve atkılar sahayı tamamen kapattı. Görevliler tarafından poşetlere konulan kışlık eşyalar, Vanlı depremzedelere ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı.
Obama, Ulusal Şükran Günü Hindisi’ni bağışladı
Şükran Günü töreninde yer almayan Caramel’e de değinen Obama, esprili bir tonla Caramel’in gelecek seçim kampanyasına hazırlanmak üzere meşgul olduğunu söyledi.Obama ailesi adına tüm Amerikalıların Şükran Günü’nü kutlayan ABD Başkanı daha sonra Popcorn’un yanına geçti.
Vatan Bilgisayar, 83. mağazasını Isparta'da açtı
/>Televizyondan cep telefonuna, masaüstü bilgisayardan notebooka, fotoğraf makinesinden mutfak aletlerine kadar 14 bin çeşit ürününde geçerli olan yüzde 30 indirim kampanyasına Ispartalılar yoğun ilgiyi gösterdi; kasa önlerinde uzun kuyruklar oluştu.
Cem Özdemir, Merkel'in partisi önünde eylem yaptı
En son TGB’de Gabriel çifte vatandaşlık kampanyasına imza atarak destek verdi. Şimdi imzasının arkasında durmasını bekliyoruz. Geçen hafta konuyla ilgili kendisine bir mektup yazarak hatırlatmada bulunduk.
"Derbi, kardeşlik derbisi olsun"(Özel)
Fenerbahçeli kardeşlerimizin Çankırı’da yoksul çocukları giydirme kampanyasına biz de katkı yaptık. Galatasaray Tekerli Basketbol takımı sponsorluğumuza da en büyük desteği Fenerbahçe derneği verdi. Sporun bu birleştiriciliğini biz Türkiye’de de görmek istiyoruz” diyor.
Tacikistan yarın sandık başına gidiyor
Dördüncü kez cumhurbaşkanı seçilmek için aday olan İmamali Rahman, seçim kampanyasına ihtiyaç duymadı. Ancak Tacik lider, son iki ayda ülkenin birçok bölgesini ziyaret etti ve bir dizi açılışlar yaptı.
Aziz Yıldırım, Ekşioğlu ve Mosturoğlu, kötü şöhret sahibi değil
Bu oylama 3 Temmuz tarihinden itibaren bize yapılan linç kampanyasına en büyük yanıt olacak. Bu oylamayı olmayan silahlar paralar uydurma kaçma hikayeleriyle kirletilmeye çalışılan bizlere çocuklarımıza en önemlisi Fenerbahçe'mize karşı yürütülen bu kampanyanın ilk ve tek oylaması
Mandela’nın Robben Adası’nda, Filistin’e özgürlük kampanyası başlatıldı
Robben Adası’nda başlatılan özgürlük kampanyasına Filistin Mahkum İşleri Bakanı İssa Qaraqe ve Güney Afrikalı önemli siysetçiler ve insan hakları aktivistleri katıldı.İsrail, 800 bin Filistinlinin yaklaşık yüzde 20’sini, erkeklerinse yüzde 40’ını en az bir kez hapsetti.
Hillary Clinton’dan siyasete geri dönüş sinyali
Demokrat Parti Virginia Eyaleti Vali Adayı Terry McAuliffe’in seçim kampanyasına katılan Clinton yaklaşık 800 kişilik bir kalabalığa seslendi. Falls Church’te bulunan Eyalet Tiyatrosu’ndaki programa Demokrat Partili McAuliffe’a destek amacıyla giden Clinton, “Bazı zamanlar vardır ki hiç birimiz bir kenarda
Karadenizliler, Lovelet’in televizyon kampanyasına ilgi büyük gösteriyor
Kurban Bayramı’nda müşteri memnuniyetini zirveye taşıyan Lovelet, AVM’nin, televizyon kampanyasına ilgi büyük oldu. Lovelet kartı sahibi müşterilerine bayram hediyesi olarak televizyon veren alışveriş merkezi yönetimi, kampanyaya katılanlara çifte bayram yaşatıyor.
Muhtarlardan engellilere destek
BURSA - Engelli bireylerin sosyal yaşamda daha fazla yer alabilmesi amacıyla Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından yürütülen plastik kapak kampanyasına toplumun her kesiminden destek yağmaya devam ediyor.
Türk Kızılayı’na kurban vekaleti verenler arttı
Türk Kızılayı, depremin ve selin vurduğu dönemlerde yardım elini uzattığı Asya ülkelerini de kampanyasına dahil etti ve Pakistan ile Bangladeş’te vekalet sahiplerinin kurbanlarını kesmeye başladı. Yurtdışı kesimlerin tamamı Kızılay görevlilerinin gözetiminde gerçekleştirilirken, İslami kurallara riayet edilerek, hijyenik koşullarda kesilen kurbanlar ihtiyaç sahiplerine
Çaykur kampanyayı 572 bin ton ile kapattı
27 Nisan'da birinci sürgün alımlarına başladıklarını hatırlatan Sütlüoğlu, “Yaş çay kampanyasına başlamadan önce Tek Gıda-İş Sendikası yetkilileri tarafından sendikaya üye çalışanlarımızın grev yapması istenmişti.
Almanya'da Marlboro’nun reklam kampanyası yasaklandı
FRANKFURT - Münih Eyalet Mahkemesi, sigara markası Marlboro’nun ‘maybe / belki’ adlı reklam kampanyasına yasak getirdi. Yasak Almanya genelinde geçerli olacak.
Anasınıfından itibaren biriktirdiği parayı kurban kesemeyenler için bağışladı
Güngör'ün bu örnek davranışı okulda bir anda kartopu gibi büyüyerek, ‘Tüm harçlıklar kurban bağışına’ kampanyasına dönüştü. Kars, Özel Sultan Alparslan Koleji, 4-A sınıfı öğrencilerinden Salih Emre Güngör, sınıf öğretmeni Saliha Berktaş’ın Sosyal Bilgiler dersinde işlediği, hoşgörü, diyalog
Romanlar demokratikleşme paketinden umutlu (Özel)
Karadeniz Bölgesi Roman Kültürünü Araştırma Eğitim ve Kalkındırma Derneği (SAMDOM) Başkanı Selim Gökçen, kararların pratiğe dökülmesini, çalıştay gibi seçim kampanyasına malzeme yapılmamasını beklediklerini söyledi.
PTT bayram kartpostalını ücretsiz veriyor
PTT'nin bayram tebriği kampanyasına Side'de yaşayan yerleşik yabancılarda destek verdi. Side PTT Müdürü İbrahim Karagöz ile Side'de yerleşik yaşayan İngiliz desinatör Salley Philpat, dünyaca ünlü turizm beldesi için hazırlanan kartpostalları birlikte
Başbakan Erdoğan, Kızılay'a kurban bağışında bulundu
Sizleri de Türk Kızılayı’nın vekaletle kurban kampanyasına katılmayı davet ediyorum. Bedeller, yurtiçi fiyatlarımız 575 TL, yurtdışı bir hisse 3 yüz TL. Yurtdışında kurban fiyatları daha ucuz.
Bu ilçede hademe, öğrenci, müdür kitap okudu Türkiye ortalamasını geçti
SAKARYA - Sakarya’nın Geyve ilçesinde düzenlenen kitap okuma kampanyasına sadece öğrenciler değil, okulda görev yapan okul müdürü, öğretmen, öğrenci ve hizmetliler de katıldı. Okuma seferberliğinde bir yılda kişi başına 10 kitap okundu.
‘Toplu Taşımacılıkla Büyüyün’ kampanyasına Bursa'dan destek
BURSA - Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında 5 kıtada 31 ülkeden, 21’i başkent olmak üzere 90 şehrin katıldığı ‘Toplu Taşımacılıkla Büyüyün’ kampanyasına Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım şirketi BURULAŞ da destek
'Bazı kesimler 28 Şubat'taki fabrika ayarlarına döndü'
Linç kampanyasına tabi tutulmaya çalışılan Elif öğretmene Türkiye'nin en büyük sendikası ve örgütlü gücü olarak destek veriyor, sonuna kadar yanında olduğumuzu ifade ediyor ve istediği takdirde hukuk desteği sunacağımızı belirtiyoruz
Amasya Şeker Fabrikası pancar alım kampanyası dularla başladı
AMASYA - Amasya Şeker Fabrikası’nın 60. şeker pancarı alım kampanyası dualarla başladı. Alım kampanyasına katılan Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Amasya'nın önemli bir tarım ili olduğunu söyledi.
TESK Başkanı Palandöken: Ekonominin yüzde 27’si kayıtdışı
çok yüksek bir seviyede olduğunu hatırlatarak, özellikle küçük ölçekli esnafa ciddi kayıplar yaşatan kaçakçılığa karşı geniş kapsamlı bir bilinçlendirme kampanyasına hazırlandıklarının müjdesini verdi.
Süt satarak Pakistan'a 10 bin kişinin yararlandığı su kuyusu açtırdı
KOCAELİ - Kocaeli'de ikamet eden Siyade Yılmaz adlı hayırsever, vefat eden babası İsa Konyalı adına Kimse Yok Mu Derneği'nin su kuyusu kampanyasına destek vererek, suya ihtiyacı olan kardeş ülke Pakistan’ın Tehsil Daraband
Askeri müdahale tartışılırken, ABD savaş gemileri Suriye açıklarında
Bakanı Sergey Lavrov, geçen hafta Suriye’de gerçekleşen kimyasal saldırı ile ilgili iddiaları Batılı ülkelerin Beşşar Esed rejimine karşı askeri müdahale kampanyasına dönüştürdüğünü, ancak bu iddiaları kanıtlayan herhangi bir sonucun henüz alınmadığını söyledi.
Lavrov: Kimse ile savaş planımız yok
Bakanı Sergey Lavrov, geçen hafta Suriye’de gerçekleşen kimyasal saldırı ile ilgili iddiaları Batılı ülkelerin Beşşar Esed rejimine karşı askeri müdahale kampanyasına dönüştürdüğünü, ancak bu iddiaları kanıtlayan herhangi bir sonucun henüz alınmadığını söyledi.
Lavrov: Batı kimyasal iddiayı, askeri müdahale kampanyasına dönüştürdü(1)
Bakanı Sergey Lavrov, geçen hafta Suriye’de gerçekleşen kimyasal saldırı ile ilgili iddiaları Batılı ülkelerin Beşşar Esed rejimine karşı askeri müdahale kampanyasına dönüştürdüğünü, ancak bu iddiaları kanıtlayan herhangi bir sonucun henüz alınmadığını söyledi.
Şişlililer, ilçelerine daha fazla park istiyor
Vatandaşlar imza kampanyasına yoğun ilgi gösterdi. Mahalleli olarak taleplerini belediyeye anlatmak için güç birliğinde bulunmak istediklerini belirten Işılay Kaya, “Daha çok yeşil alan istiyoruz.
Hayırsever işadamından polise 4 yeni araç
BURSA - Bursa Emniyet Müdürlüğü bünyesinde devam ettirilen 316 araç kampanyasına hayırseverlerden destek yağıyor. Bursa’da faaliyet gösteren Harput Holding tarafından hibe edilen 4 polis aracı, Bursa Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edildi.
Hindistan'da “Koyu renk güzeldir” kampanyası
sektörü Bollywood’un ünlü isimlerinden Nandita Das, ülkesinde daha açık deri rengi edinme çılgınlığının ve ırkçılığın önüne geçmek için “Koyu renk güzeldir” kampanyasına katıldı. Genel olarak Hindistan’da daha açık deri rengine sahip olmanın ırkçılık noktasına geldiğini savunan Das, herkesin sanki ideal güzelliğin beyaz olmakla olacağına inandığını
Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nden engellilere duyarlı yardım
yaşadıklarını ifade eden Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Rasim Buluç, sosyal sorumluluk gereği çalışan memur ve işçilerin gönüllü olarak tekerlekli sandalye kampanyasına katıldıklarını dile getirdi. Buluç, "Engelli bir kardeşimizin duasını almak.
Kocaoğlu, organlarını bağışladı
düzenlediği toplantıda sanayicilerin sorunlarını dinleyen Kocaoğlu, İl Sağlık Müdürlüğü’nün 'Hayat İçinde Hayat Var' sloganıyla düzenlediği organ bağışı kampanyasına da katılarak organ bağışında bulundu.
CHP’li Aygün: Aleviler anayasal hak talep ediyor
öğretilerini serbestçe yaşadığını ve cemevlerinin inanç merkezi olarak kabul edildiğini anlatan Erbil, Türkiye'de de eşit yurttaş olarak yaşama talebini imza kampanyasına dönüştürdüklerini belirtti. İngiltere'deki imza kampanyasında 7 bin imza topladıklarını, bu imzaları CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyesi CHP'li Rıza Türmen'e ilettiklerini
Başkan Butaris, Selanik'i parlak günlerine döndürmeye çalışıyor (Özel)
2014’te Selanik’in Avrupa’nın Gençlik Başkenti olacağını hatırlatan Butaris, Türkiye’de büyük bir tanıtım kampanyasına hazırlandıklarını vurgululadı. Butaris, “Amacımız ekim ayında İzmir’de, İstanbul’da ve olabilirse Ankara’da bir sunum yaparak gençleri ve gençlik gruplarını Selanik’teki etkinliklere davet etmek.
Afganistan’da 5 bin aileye Ramazan yardımı dağıtıldı
Yardım kampanyasına katılan Türk avukat Murat Çolak ise "Afgan halkına yardım etmek amacıyla, onların yaralarına merhem olabilmek adına Ramazan ayı içerisinde, Kayseri'den ve diğer arkadaşlarım İstanbul'dan olmak üzere 8 kişi geldik
Kadir gecesinde kan bağışı
Kızılay tarafından Cumhuriyet caddesinde Merkez Cami önünde gerçekleştirilen kan bağış kampanyasına büyük ilgi gösterildi. Ekip sorumlusu doktor Lokman Emin Bey’in Kadir Gecesi'nde yüzeli kişiden kan bağışı hedeflediklerini söyledi.
İftar ve sahurlarını konu komşu birlikte yapıyor
Fethiye Belediyesi tarafından başlatılan ‘Komşunu ihbar etme, komşunla iftar et’ kampanyasına Fethiye halkının katılımı yoğun oldu. Fethiye ve köylerinde binlerce vatandaş evlerine komşularını davet etti.
Suriyeli sığınmacılar için kamu spotu hazır
kuruluşları, vakıflar, dernekler, meslek kuruluşları, medya kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla başlatılan Suriyeli sığınmacılara yardım kampanyasına desteği arttırır.” ifadelerini kullandı.
Milletvekili Ali Şahin’den Suriyelilere destek için kamu spotu
arasında dostluk, kardeşlik ve dayanışma bağlarını daha da güçlendirir, Suriye’ye yapılan yardımların devamlılığını sağlar ve Suriyeli sığınmacılara yardım kampanyasına desteği arttırır.” ÇADIRKENTLERDE 201 BİN SURİYELİ BULUNUYOR