kandaki yağ oranı

Obeziteye karşı çocuklara hamur yemekleri yerine sebze yedirin
Kalp, damar, damar sertliği, kandaki yağ oranı, böbrek, karaciğer yağlanması, kalp krizi, yüksek tansiyon ve şeker hastalığının en önemli nedeni dengesiz beslenmeye bağlı şişmanlıktır. Getir tatlıları yiyelim, getir köfteleri yiyelim ve getir şu kuzuyu bitirelim diyerek başlanılan yanlış beslenme alışkanlığı belirli bir süre sonra vücudu sıkıntıya sokuyor
Kızılay Kan Merkezi'nden Ramazan mesaisi
Kan bağışının faydalarına değinen Altıntaş, şu bilgileri verdi: "Kan bağışı ile kandaki yağ oranı yüzde 50 oranında düşmektedir. Kan bağışında bulunan donörler düzenli kan bağışında bulunmaları halinde genç bir insanın 20–25 yaşındaki insanın kemik iliği gibi genç kalabilmektedir.
Kepezliler, ücretsiz kalp taramasından geçirilecek
Taramaya katılan vatandaşların açlık kan şekeri, kolesterolü ve kandaki yağ oranı ölçülerek, EKG çekimi yapılacak. Kalp rahatsızlığı tespit edilenlerin ileri tetkik ve tedavisi An-Deva Hayat Kalp Hastanesi'nde devam ettirilecek.
Kepez Belediyesi, 20 mahallede sağlık taraması başlattı
İlk sağlık taramasını Kepezaltı Mahallesi'nde gerçekleştiren Kepez Belediyesi sağlık ekipleri,vatandaşların açlık kan şekeri, kolesterol, trigliserid (kandaki yağ oranı) ölçümüne bakıyor ve EKG çekimini yaparak, muayenesini gerçekleştiriyor.