kandaşoğlu

VATSO Eski Başkanı Kandaşoğlu: İşadamları Van’ı terketmesin
VAN - Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) eski Başkanı Zahir Kandaşoğlu, Vanlı işadamlarına çağrıda bulunarak Van’ı terk etmemelerini istedi. Yıllarca VATSO başkanlığı yapan işadamı Kandaşoğlu, oto sanayi sitesi esnafını ziyaret etti, sorunlarını dinledi.
Van’da 'Başak Bayramı' kutlamaları
Başak bayramına Vali Yardımcısı Meral Demirbaş, AK Parti Van Milletvekili Adayı Burhan Kayatürk, CHP Van Milletvekili Adayı Zahir Kandaşoğlu, Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı (VESOB) Başkanı Faruk Alpaslan, fakülte ve bölüm idarecileri, öğretim üyeleri ile öğrenciler katıldı.
Kandaşoğlu: YSK'nın veto kararı genel seçimlere vurulmuş bir darbedir
VAN - Van’ın Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 1. sıra milletvekili adayı Zahir Kandaşoğlu, Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nun almış olduğu kararı, “YSK 24. dönem milletvekili genel seçimlerine çok büyük darbe vurmuştur.
CHP'nin YSK'ya sunduğu milletvekili aday listesi
Zahir Kandaşoğlu Yönetici Orta VanMehmet Acar Yönetici Orta VanAbdulbari Melek Müfettiş Yüksek AnkaraSelim Karakuş Serbest Meslek Yüksek Van
VATSO Başkanı Nadiroğlu’na, Kandaşoğlu’dan tebrik ziyareti
VAN - Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Yönetim Kurulu'nda boşalan başkanlığına seçilen Mirza Nadiroğlu’na ilk ziyaret, eski başkan Zahir Kandaşoğlu tarafından yapıldı.Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mirza Nadiroğlu ve Meclis Başkanı Ata Altay tarafından karşılanan Zahir Kandaşoğlu, Nadiroğlu’nu, yeni seçildiği Yönetim
VATSO Başkanı Kandaşoğlu, milletvekili aday adaylığı için istifa etti
VAN - Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu, milletvekili aday adayı olmak için, görevinden istifa etti. 10 yıldır Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Kandaşoğlu, aynı zamanda sürdürdüğü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB)’ndeki görevlerinden de
VATSO: Siyaset değil, Van'ın sorunları için çalışıyoruz
Yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı toplantıda konuşan VATSO Başkanı Zahir Kandaşoğlu, göreve geldikleri 2001 yılından itibaren amaçlarının Van’ın sorunlarını çözmek olduğunu söyledi. Kandaşoğlu, "Odamızı asla bir siyasi partinin arka bahçesi yapmadık, yapmayacağız.
Vali Karaloğlu, Van Denizi suyundaki mineral zenginliğini anlattı
kapısında Yardımcısı Atay Uslu, Gevaş Kaymakamı Yusuf Güni, İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ, Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (VATSO) Zahir Kandaşoğlu, İstanbul Van Vakfı Başkanı Müjdat Çelik ve Vanlı turizmciler tarafından karşılanan Karaloğlu, turizmcilerin tanıtım yaptığı 6 nolu salonda bulunan standa geldi.
Kayak sezonunu açan Vali Karaloğlu, düşmemek için yoğun çaba gösterdi
Van Valisi Münir Karaloğlu, Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zahir Kandaşoğlu ve kaymakamlar kayak keyfi yaptı. Vali Karaloğlu ve Kandaşoğlu, kayarken düşmemek için yoğun çaba sarf etti. İlçe merkezine bağlı Abalı köyünde bulunan Abalı Kayak Merkezi, kayakseverlerin akınına uğruyor.
Van Abalı Kayak Merkezi'nde yeni sezon başladı
Van Valisi Münir Karaloğlu, Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zahir Kandaşoğlu ve kaymakamlar kayak keyfi yaptı. Vali Karaloğlu ve Kandaşoğlu, karda kayarken düşmemek için yoğun mücadele verdi. İlçe merkezine bağlı Abalı köyünde bulunan Abalı Kayak Merkezi, kayakseverlerin akınına uğruyor.
VATSO, Vali Karaloğlu'na sahip çıktı
VAN - Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Başkanı Zahir Kandaşoğlu; işbirliğine, birlikteliğe, çok çalışmaya, işe ve aşa ihtiyaç olduğunu belirterek, "Van’ın ekonomisine, gelişmesine, kalkınmasına, turizm ve yatırımına kim
CHP'li Hurşit Güneş: Terörün temelinde hem yoksulluk, hem de insan hakları ihlalleri var (2)
Çeşitli incelemelerde bulunmak üzere geldiği Hakkari’den Van'a geçen Hurşit Güneş, Van Ticaret ve Sanayi Odası ( VATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu’nu makamında ziyaret etti. Hakkari’de parti binasıyla ilgili incelemede bulunduktan sonra Van'a geldiğini hatırlatan Güneş, CHP'nin, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde büyük oy kaybı yaşadığını
VATSO Başkanı Kandaşoğlu, MHP'li Bal'dan büyükşehir için destek istedi
VAN - Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu, Van’ın Büyükşehir Belediyesi olabilmesi için başlatılan çalışmalara her fırsatta destek verdiğini söyledi. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal, VATSO Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu’nu ziyaret etti.
Genç girişimciler gelecekten umutlu
Toplantıya katılan VATSO Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu ise genç girişimcileri çok önemsediklerini belirtti. Kandaşoğlu, "Türkiye'nin en dinamik çatı örgütü olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin en önemli kurullarından biri Genç Girişimciler Kurulu'dur.
Van Gecesi'nde Türkçe ve Kürtçe türküler eşliğinde halay
Barlık, daha sonra sahneye davet ettiği VATSO Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu ile birlikte Kürtçe düet yaptı. Daha sonra 1970'li yıllarda Van'da folklor oynayan ve şu anda çeşitli kurumlarda üst düzey yöneticilik yapan ekibin davul-zurna eşliğinde sergilediği halk oyunları büyük beğeni topladı
Urartu mutfak kültürü Van'da anlatılacak
Hasan Ceylan, VATSO Başkanı Zahir Kandaşoğlu ve Van Valisi Münir Karaloğlu birer konuşma yapacak. Açılış konuşmalarının ardından sempozyuma katılan akademisyenler başta Urartu mutfak kültürü olmak üzere, Van ve Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki mutfak kültürü
Türkiye-İran Sınır İlleri Ekonomik İşbirliği 3. Toplantısı İran'ın Urumiye kentinde başladı
Peyami Battal, VATSO Başkanı Zahir Kandaşoğlu, Van Ticaret Borsası Başkanı Feridun Irak, VESOB Başkanı Faruk Alpaslan, MÜSİAD Van Şube Başkanı Abdulehat Arvas, TÜRSAB Van Temsilcisi Abdullah Tunçdemir, İŞGEM Koordinatörü Mahmut Gedik ve çok sayıda sınır ticareti
Vali Karaloğlu, Van-Asya İpekyolu Fuarı'nı ziyaret eti
burada yardımcıları Atay Uslu, Murat Uzunparmak, Nurullah Ertaş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ, Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zahir Kandaşoğlu tarafından karşılandı. 4 bölümden oluşan salondaki tüm stantları gezen Karaloğlu, il dışından gelen turizmcilerle sohbet ederek, fuardan memnun olup olmadıklarını sordu.
Van'a ikinci 5 yıldızlı otel yapılıyor
Tanıtım toplantısına, VATSO Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu ve Elite World Otelleri Genel Müdürü Ünsal Şınık katıldı. Elit Turizm Yatırım Anonim Şirketi tarafından yaptırılan otel hakkında bilgi veren Şınık, Van'ın en büyük otel inşaatına başladıklarını söyledi.
İstanbul'dan yola çıkan ticaret kervanı Van'a ulaştı
Develere vatandaşlar büyük ilgi gösterirken, kervanı karşılamaya gelen Vali Münir Karaloğlu, Belediye Başkanı Bekir Kaya ve VATSO Başkanı Zahir Kandaşoğlu, develerin sırtında şehir turu attı. Cumhuriyet Caddesi üzerinden Valilik önüne kadar gelen Vali Karaloğlu, Belediye Başkanı Kaya ve VATSO Başkanı Kandaşoğlu halkı selamladı.
Van İpek Yolu Fuarı deve kervanı Kocaeli'den geçti
Van Valisi Münir Karaloğlu, Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Başkanı Zahir Kandaşoğlu ve beraberindeki grup, dun İstanbul'da başlattıkları deve kervanı, bugün Kocaeli'ye ulaştı. Buradaki etkinlik, İzmit Merkez Bankası önünde başladı.
Vanlılar, Taksim'den Van'a deve yürütecek
Van'ın simgeleri olan Ahtamar Kilisesi, Van Kedisi, Van Kalesi gibi simgeler yerleştirilecek develerin başını VATSO Başkanı Zahir Kandaşoğlu, Van Valisi Münir Karaloğlu, Van Belediye Başkanı Av. Bekir Kaya gibi kentin mülki ve idari yöneticileri çekecek.
Kandaşoğlu, Akdamar Kilisesi'nin fotoğraflarını Erivan'a gönderiyor
Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zahir Kandaşoğlu, 2.5 metre büyüklüğündeki haç ve Akdamar Kilisesi'nin fotoğraflarını Ermeni Patrikhanesi ve diasporaya göndereceklerini söyledi. 19 Eylül'de kilisede bir ayin yapıldığını hatırlatan Kandaşoğlu, "Türkiye'nin hoşgörüsünü bütün dünya gördü.
Kandaşoğlu, Bahçeli'yi Süleyman Han Camii'nde cuma namazına davet etti (2)
Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Başkanı Zahir Kandaşoğlu, MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli'yi 95 yıl sonra ibadete açılan ve Van Kalesi'nin tepesinde bulunan Süleyman Han Camii'nde cuma namazı kılmaya davet etti.
Kandaşoğlu, Bahçeli'yi Süleyman Han Camii'nde namaza davet etti
Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Başkanı Zahir Kandaşoğlu, MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli'yi 95 yıl sonra ibadete açılan ve Van Kalesi'nin tepesinde bulunan Süleyman Han Camii'nde cuma namazı kılmaya davet etti.
Akdamar Kilisesi'nde ayin haçsız yapılacak
Ermeni heyeti Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Başkanı Zahir Kandaşoğlu'nu ziyaret etti. Başepiskopos Ateşyan, Vali ile görüşmelerinde haçın kilisenin tepesine konulamayacağını öğrendiklerini söyledi.
VATSO, 19 Eylül öncesi Alican Sınır Kapısı'nın açılmasını istiyor
Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zahir Kandaşoğlu, Akdamar Kilisesi'nin ibadete açılması öncesinde Alican Sınır Kapısı'nın açılması talebinde bulundu. Akdamar'daki ayine katılmak isteyen misafirlerin rahat bir yolculuk yapmaları için kapının açılmasının önemli olduğunu belirten Kandaşoğlu, bu nedenle Alican Sınır Kapısı'nın
Akdamar Kilisesi aydınlatıldı
Peyami Battal, Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zahir Kandaşoğlu, Van Ticaret Borsası Başkanı Feridun Irak, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.
Van'daki 131 sivil toplum örgütünden 'operasyonlar durdurulsun' çağrısı
Açıklamayı okuyan Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zahir Kandaşoğlu, "Daha önceki toplantılarda PKK'ya silah bırakması, devlete de operasyonları durdurması yönünde çağrı yapılmıştı. PKK, 13 Ağustos'ta eylemsizlik kararı aldı.
Van'da kurulan şirket şirket sayısı yüzde 80 arttı
Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu, "limizde şirket sayılarında gözlenen artışın birkaç sebebi var. Kapıköy Sınır Kapısı'nın kara yolu transit geçişe açılması için alınan kararın önemli bir etkisi olduğuna inanıyoruz.
Van Valisi Karaloğlu: "Kız çocuklarının erken evlendirilmesinin önüne geçmek için onları mutlaka okutmalıyız"
Yurtsever ve eşi Esin Yurtsever, Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert, İl Defterdarı Yücel Öz, Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu, bazı kamu kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
İş-Kur Genel Müdürü İçerli: İşsizliği 2001 öncesine çekmek istiyoruz
Toplantıya Vali Yardımcısı Halil Berk, Belediye Başkan Yardımcısı Selim Bozyiğit, Van ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zahir Kandaşoğlu, ilgili kurum müdürleri, işçi sendikaları ve sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.
DAKA Yönetim Kurulu Van'da toplandı
Başkanı Necmettin Dede, Hakkari Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu, Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Başkanı Zahir Kandaşoğlu, Bitlis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Tezcan, Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şihmus Sinecam, DAKA Genel Sekreteri Dr.
Van'a çağ atlatacak "Tekno-Kent" için imzalar atıldı
Hasan Ceylan, VATSO Başkanı Zahir Kandaşoğlu ile İŞ-GEM Başkanı Mahmut Gedik tarafından imzalanırken Rektör Yardımcısı Peyami Battal'da imza töreninde hazır bulundu. İmza töreninde konuşan Vali Karaloğlu, 3 ay önce üniversiteyle Tekno Park AŞ'yi kurmak üzere bir toplantı yaptıklarını ifade ederek şöyle konuştu:
Ankara-Van kedi polemiği büyüyor
kullandığı kedi için "O kediler Ankara'da doğmuş olsalar bile babaları Van kedisidir" diyen Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek arasındaki polemik sürüyor.
Oda başkanları: OHAL yatırımı baltalar
için Doğu ve Güneydoğu'da olağanüstü hal (OHAL) ilan edilmesi taleplerine karşı çıkan Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli'yi sevdiğini ve böyle bir teklifin yapılmasına şaşırdığını söyledi.
Vali Karaloğlu, eşiyle rafting yaptı
Peyami Battal, Gevaş Belediye Başkanı Nazmi Sezer, Çiçekli Belde Belediye Başkanı Yılmaz Kılıç, Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Başkanı Zahir Kandaşoğlu, siyasi parti temsilcileri, il genel meclis üyeleri, kurum amirleri ve çok sayıda davetli katıldı.
VATSO Başkanı Kandaşoğlu: Kapıköy'den sonra Alican Sınır Kapısı da açılmalı
Van Sanayi ve Ticaret Odası (VATSO) Başkanı Zahir Kandaşoğlu, İran'a açılan Kapıköy Sınır Kapısı ile ilgili Bakanlar Kurulu kararının Resmi Gazete'de yayınlanmasının kendilerini memnun ettiğini belirtti.
Van, Amerika kıtasını da aştı
İbrahim Barlas, Başkan Yardımcısı Atilla Kahveci, Batı Amerika'daki Türki Gruplarının Başkanı Hüseyin Hurmalı, Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zahir Kandaşoğlu ve çok sayıda davetli katıldı. Yapılan konuşmaların ardından, Vali Münir Karaloğlu ve Hasan Duruer'e festivale katılımlarından dolayı Batı Amerika'daki Türk Grupları Başkanı Hüseyin Hurmalı tarafından
Van ikinci 5 yıldızlı oteline kavuşuyor
Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Başkanı Zahir Kandaşoğlu'nun da hazır bulunduğu görüşme sırasında Kutman, 2 yıl önce parasını da ödedikleri Van Belediye Garajı'nın kendilerine bir an önce teslim edilmesi için Vali Karaloğlu'ndan destek istedi.
VATSO Başkanı Kandaşoğlu: Darbe planlarından en büyük zararı ülke ekonomisi görüyor
Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Başkanı Zahir Kandaşoğlu, her gün yeni darbe planlarının ortaya çıktığını hatırlatarak, bundan en büyük zararı ülke ekonomisinin gördüğünü söyledi. Kandaşoğlu, Genelkurmay Başkanı'nın olaya el koyması gerektiğini belirterek, "Hükümet de gereğini yapmalı.
Van Valisi Karaloğlu, Organize Sanayi Bölgesi'ndeki firmaların üretime geçmesini istedi
Müteşebbis Heyeti Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Şenkaya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Hakan, Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Başkanı Zahir Kandaşoğlu ve diğer üyeler katıldı. Yaklaşık 1,5 saat süren toplantı öncesi OSB Müdürü Hadi Mirahmetoğlu, ilave organize sanayi bölgesi hakkında sunum yaptı.
İzmir'de fuara katılan Vanlılar: Van Gölü de yaylaları da ayrılıktan çok çekti
Van Sanayi ve Ticaret Odası (VATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu, geçmişte kendilerinin de hatalar yaptığını, bunlara tekrar düşülmemesi gerektiğini söyledi. Demokratik açılımı desteklediklerini belirten Kandaşoğlu, bunun için gece gündüz kapı kapı dolaştıklarını, İzmir'den de Türkiye'ye, "Van Gölü de ayrılıktan çok çekti, Van'ın
Travel Turkey İzmir Fuarı'nadaki Van standında kardeşlik mesajları veriliyor
Fuardaki Van standına, Vali Yardımcısı Bek'in başkanlığında Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu, şehrin tanıtımı için çalışan Yusuf Konak, belediye ve turizm sektörü temsilcilerinden oluşan 20 kişilik bir heyet destek veriyor.
Van Ticaret ve Sanayi Odası, 30 fakir öğrenciyi giydirdi
VATSO Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu, yönetim kurulu üyeleri ile okula giderek, okul yönetiminin belirlediği öğrencilerle görüştü. Öğrencilerin ders durumunu soran Kandaşoğlu, onlara derslerinde başarılı, çevrelerine saygılı, değerlerine sahip çıkan bireyler olmaları tavsiyesinde bulundu.
VATSO heyeti Çanakkale Şehitliği'ni ziyaret etti
Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşları Kongresi'ne katılan Başkan Zahir Kandaşoğlu ve yönetim kurulu üyeleri şehitliği gezdi. Türkiye'nin her yerine mensup şehitlerin kendilerini duygulandırdığını ifade eden Kandaşoğlu, "Van, Bitlis, Bingöl, ve Siirt'ten gelen insanlar milli mücadele ve
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde öğretim başladı
Akademik yılı açılış törenine İl Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert, Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu ile çok sayıda öğretim üyesi ve öğrenci katıldı. Program, YYÜ Eğitim Fakültesi-Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından açılan karma resim sergisi gezildikten sonra verilen kokteyle sona erdi.
Van'da 2008 yılı vergi rekortmenlerine plaket verildi
VATSO Başkanı Zahir Kandaşoğlu ise oda olarak yıllardır bölgenin üzerinde olan kara bulutları dağıtmak, kentin vizyonunu değiştirmek için çalıştıklarını belirtti. İldeki tüm kurumların Van'ın sosyal ve ekonomik açıdan daha iyi konuma gelmesini sağlamak için çaba gösterdiklerini anlatan Kandaşoğlu, Van'da zor şartlar altında iş yapan
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Demokrasinin kalitesini artırmadan güçlü ekonomi olmaz
KANDAŞOĞLU: EN BÜYÜK TEŞVİK DEMOKRATİK AÇILIMDIR Van Sanayi ve Ticaret Odası (VATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu ise bölgeye verilen en büyük teşvikin demokratik açılım olacağını söyledi.
VATSO Başkanı Kandaşoğlu: Ermenistan sınır kapıları açılmalı
Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu, Türkiye ile Ermenistan arasındaki sınır kapısının açılması gerektiğini söyledi. Türkiye ile Ermenistan arasında imzalanan protokol doğu sınırında yaşayan illerde memnuniyetle karşılandı.