kandır

Demirtaş: Kooperatif, Kandil’in değil BDP’nin projesi
Öbür türlüsü savaştır, kandır. Bunu hiçbirimiz arzulamıyoruz. En başta da Öcalan çaba içinde, Kandil bu çaba içinde. Hükümet de bu noktada samimi olduğunu biraz daha güçlü bir şekilde ortaya koyarsa süreç ilerleyebilir.
Kılıçdaroğlu: Müslüman, müslümanın kanını dökmesin, istemiyoruz
Büyük ozanın dediği gibi, bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır" diye konuştu. Kılıçdaroğlu, konuşmanın ardından belediye tarafından yapılan Atık Su Arıtma Tesisi'nin açılış kurdelesini kesti.
82 yıllık İzmir Fuarı'na kavga ve yuhalamalar gölge düşürdü (2)
savaş gözyaşıdır, kandır." dedi. Kılıçdaroğlu, konuşmasını "Yaşasın barış, özgürlük, kardeşlik" sözleriyle bitirerek fuara emeği geçenlere teşekkür etti. Gruplar Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının sonunda da CHP'li grup 'Bu daha başlangıç mücadeleye devam' şeklinde slogan atmaya devam etti.
Türk Kızılayı, kan ihtiyacının yüzde 82’sini karşılıyor
vurgulanan açıklamada, “Hiçbir karşılık beklemeksizin Kızılay’a emanet edilen en kutsal bağış, bir hastanın ya da yaralının hayata tutunmasını sağlayan kandır. Sağlık Bakanlığı’nın öncülüğünde Türk Kızılayı’nın 2005 yılında uygulamaya koyduğu 'Güvenli ve Gönüllü Kan Bağışı Programında' yıllık 300 bin ünite kan bağışı rakamından
Kılıçdaroğlu: Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakanıyım diyemiyor
Bir şeye inanmanızı istiyorum, ozanın dediği gibi, 'Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır." dedi. Siyasetçilerin görevinin sadece ekonomiyle sınırlı olmadığını, adaleti de sağlamakla görevli olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Adaletin olmadığı yerde hayat biter
Vural'dan Cihaner yorumu: AKP’nin susması son derece manidar
' sorusuna karşılık Vural, “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak uğruda ölen varsa vatandır. Çanakkale geçilmez demeseydiler, Kurtuluş Savaşı’nı yapmasalardı, bu beyefendi bağımsız Türk milletinin iradesini ve egemenliğini nasıl kullanacaktı?
Hastaneye kütüphane kuruldu
sınıf öğrencileri, toplum hizmet uygulamaları dersi kapsamında, 'İyi Bir Kitap İnsan'a Can Veren Kandır' sloganı ile Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Fizik Tedavi Bölümü'nde kütüphane oluşturdu.
Babel Havva Kapısı'ndaki saldırıda 2 aylık Mahmud öksüz kaldı
Akan kandır su değil. Bu binlerce yetim kalan çocuktan sadece biri” diyerek gözyaşı döken kadın, annesini saldırıda kaybeden Mahmud bebeği bir an olsun kucağından indirmedi.YARALILAR AMBULANSLARLA TÜRKİYE’YE GETİRİLDİ
Kutlu Doğum dolayısıyla kan bağış kampanyası düzenlendi
Çünkü sağlık için en önemli ihtiyaçlardan birisi kandır. Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Her fırsatı değerlendirip insanımızın sağlıklı ve mutlu yaşaması adına elimizden gelen gayreti göstermeyi kendimize şiar edindik.
Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü Kürtçe - Türkçe mevlit programı tertipledi
Şair ne diyor; Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Ölmezsen, mücadele vermezsen Cenabı Hak hiçbir zaman orayı sana vatan yapmaz. Bizim vatanımızda Allah’a hamdolsun, Allah şehitlerimize gani gani rahmet eylesin.
Erdoğan: Ayrım yapsaydım Siirt'ten Arap kızıyla evlenir miydim?
Bayraklarını bayrak yapan üstündeki kandır. Bir adım daha attık; tek vatan. Şurasını böyle yapalım yok. Bu topraklar Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nindir.
Başbakan Erdoğan: Terörün bitmesini istemeyenler ortaya çıkıyor
Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Uğrunda şehit varsa vatanadır. Daha yapacağımız çok şey var. Tek vatan dedik. Bu vatan toprakları üzerine hiç kimse ameliyat, operasyon yapamaz.
ASYA'nın kurtarma timi göz doldurdu
Grup üyeleri arasında yer alan Fatma Kandır, kadın olarak böyle bir ekipte bulunmanın güzel bir duygu olduğunu söyledi. İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenen ve Türkiye 'de bir ilk olan fuarın açılışına yurt içi ve yurt dışından çok sayıda firma ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi
Erdoğan: Gazze'de katledilen masum yavruların hesabı sorulacaktır
Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti: “Bu şehirlerde dökülen her damla kan bizim damarlarımızdaki kandır. Bu şehirlerde toprağa düşen her can bizim canımızdır. Her damla gözyaşı, bizim gözyaşımızdır.
Kılıçdaroğlu: Yasaklanmasaydı Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına gitmeyecektim
Kılıçdaroğlu Mithat Cemal Kuntay'ın 'Onbeş Yılı Karşılarken' adlı şiirine ait; 'Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır/Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır' dizelerini 'Mehmet Akif'in dizeleri olarak anons etti.
Başbakan Erdoğan: İleri demokrasiye evet, sınırsız demokrasiye hayır
Bunların vadettiği ölümdür, kandır bunalımdır, çiledir.” sözlerini kaydetti. "IĞDIR’DA DEVLET MİLLET KAYANIŞMASINI GÖSTERDİLER" Terör örgütünün Iğdır’da öğretmenleri kaçırdığını anlatan Başbakan Erdoğan, “Kongrede de söylediğim gibi Kürt kardeşlerimin, halkımızın bizim yanımızda olması
AKÜ'nün projesiyle manda eti ve sütü marketlerde satılabilecek
Emine Hesna Kandır, proje doğrultusunda İtalya’ya giderek çiftlikleri incelediklerini söyledi. 650 baş manda barındıran 30 yıllık çiftlikleri incelediklerini belirten Kandır, tesislerin oldukça modern, hayvanların et ve süt verimlerinin de çok yüksek olduğunu gördüklerini
Bakan Günay: Barış için savaşmaktan çekinmeyiz
kanlarını veren gerçek vatanseverlerin gerçek vatansever yakınları" diye seslenen Günay, "Güzel bir özdeyişimiz var, 'Bayrakları bayrak yapan üzerindeki kandır / Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.
Türk Kızılayı'nda hedef, 1 milyon 500 bin ünite kan
aldığını belirterek, "Hiçbir karşılık beklemeksizin bizlere emanet edilen en kutsal bağış, kuşkusuz bir hastanın ya da yaralının hayata tutunmasını sağlayan kandır. 14 Haziran, gönüllü ve karşılıksız kan verme alanında etkinlik gösteren üç büyük organizasyon olan Uluslararası Kızılay ve Kızılhaç Dernekleri Federasyonu, Uluslararası
'Yaradılanı Yaratan'dan ötürü seviyoruz, etnik milletçilik yapmayız'
Burada da ne dedik; ‘Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.’ Bu vatanın tamamı bizim. Burada ayrım olmaz.
Sarıkaya’da şehit yakınlarına Kur’an-ı Kerim, Türk bayrağı ve plaket
Büyük Türk şairimizin dediği gibi, 'Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.' diyerek, bu vatana sahip çıkmanın ehemmiyetini ne güzel anlatmıştır. Onun içindir ki dünyada en çok şehit veren bir milletin evlatlarıyız.
Alperen Ocakları, Yozgat'ta yürüyüş düzenledi
Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır.Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. (CİHAN)
Çanakkale Şehitlerini Anma Resim Sergisi açıldı
Çakırlar, konuşmasına, Mithat Cemal Kuntay'ın, “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır; Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.” şiiriyle başladı. Çakırlar, bunun anısına toprakları vatan yapan şehitleri, gazileri andıklarını söyledi.
"Kordon kanı almanın anne ve bebeğe zararı yok"
besin maddelerini anneden bebeğe, atık maddeleri bebekten anneye taşıyan ve plasenta ile bebek arasında bağlantıyı sağlayan göbek kordonu içinde dolaşan kandır. Doğum esnasında bebek anneden ayrılıp göbek bağı kesildikten sonra plasenta ve kordondan toplanmaktadır.
Kılıçdaroğlu: Fransa bu yükün altından kalkamaz
Bir şairimizin dediği gibi, ‘Bayrakları bayrak yapan, üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.’ Kubilay, adeta bu şiirin bir simgesidir.” diye konuştu.
Üzerine 6 tonluk tomruk devrilen 1 kişi hayatını kaybetti
Hamidiye köyünde oturan ve İlçe Orman İşletme Müdürlüğü'ne hizmet veren bir taşeron firmada çalışan Yunus Kandır sabah saatlerinde traktörü ile köye 17 kilometre uzaklıktaki Kesiktaş bölgesindeki kesim alanına gitti.
Bakan Yılmaz: Türk Devletini büyük yapan gazilerimiz ve şehitlerimizdir
‘Bayrakları Bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.’ diyen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Bu coğrafyayı, bu ülkeyi bize vatan yapan, gazilerimiz ve şehitlerimizdir.
Vali Karaloğlu, şehit aileleri ve gazilerle iftarda bir araya geldi
Şehit ailesi ve gazilerle aynı masada orucunu açan Karaloğlu, yemeğin ardından yaptığı konuşmasına, "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır." dizeleriyle başladı.
Ferhat Göçer şarkılarını şehitler için söyledi
Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, 'Toprakları toprak yapan üstündeki kandır, toprak uğrunda ölen varsa vatandır' sözünü hatırlatarak, "Türk Milleti olarak bir ölür bin doğarız. Farklı bir gün yaşıyoruz üzüntülüyüz ama yas tutmuyoruz.
Azerbaycan Diasporası: Ağrı Dağı Ermeniler için rüya olarak kalacak
Basın açıklamasının ardından Ehlibeyt Alimler Derneği Başkan Yardımcısı Zeki Tümay Mehmet Akif Ersoy’un, “Bayrağı bayrak yapan üzerindeki kandır. Toprak uğrunda ölecek varsa vatandır” dizleri ile 'şehit' şiirini okudu.
Çanakkale Şehitliği'ni Zonguldak’a taşıdılar
Gözün arkada kalmasın ey şehidim”, “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer üstünde ölen varsa vatandır” ve Mehmet Akif Ersoy’un “Ey şehit oğlu şehit isteme benden makber, sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber” mısraları ile Şehitler Ormanı ana kapısının her iki yanına şehitlerin
Başbakan Erdoğan: Kürt meselesinin çözümünün önündeki engel BDP'dir
Bu akan kandır, vicdansızsınız." diye konuştu. Kürt meselesinin önündeki en büyük engelin BDP olduğunu vurgulayan Başbakan Erdoğan, "Bakın bunu açık yüreklikle söylüyorum; Kürt meselesinin önünde en büyük engel BDP'dir.
Erdoğan: Teröristi peygamber ilan edenlere millet cevabı sandıkta verecek
Akif ne diyor; Bayrakları bayrak yapan üstünde ki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.' diyor. Onun için biz de tek vatan diyoruz.” dedi. Kendisinin milletin efendisi değil hizmetkarı olduğunu vurgulayan Erdoğan, ülkeyi bölmek isteyenlerin emellerine ulaşamayacağını ifade etti.
"Keşke Gülen ile ilgili talihsiz açıklamayı Bahçeli değil, başkaları yapsaydı"
Şairin dediği gibi 'bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğurunda ölen var ise vatandır.' Tabii ki bu vatanımız ve bu kutsal topraklarımız için çok insanımız şehit olmuştur. Onun için biz bu Türk bayrağını dalgalandıran Türk Cumhuriyetleri ve dünyanın en ücra köşelerinde hizmet eden ve bayrağımızı dalgalandıran Hocaefendi’ye gönül vermiş gönüllüler
AK Parti İl Başkanlığı'ndan Şehit Aileleri Derneği'ne ziyaret
Açıkgöz, "Bayrakları Bayrak Yapan Üstündeki kandır, eğer uğruna ölen varsa vatandır" sözünün bilincindeyiz. Bayrağımızın nasıl oluştuğunu ve o bayraktaki kırmızı rengin nereden geldiğini de çok iyi biliyoruz.
Yıllardır hasretini çektikleri yola kavuşuyorlar
Hekimhan Yayladamı-Kandır-Kaleboğaz mezrasında yaşayan ve yıllardır katır sırtında ihtiyaç malzemelerini taşıyan vatandaşlar yol yapım çalışmalarının başladığını görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi.
Samsun Kan Bağış Merkezi Sorumlusu Bayram: En güvenilir kan, Kızılay'ın aldığı kandır
En güvenilir kan, Kızılay'ın aldığı kandır." açıklamasında bulundu.
Vali Atış: Milletimiz için şehit ya da gazi olmak büyük bir gururdur
Türk Milleti bağımsızlığı uğrunda 'Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır' mısralarını kendine düstur edinmiş; vatanı ve bağımsızlığı uğrunda seve seve canını feda etmiştir.
Eski CHP MYK üyesi Yerlikaya: OHAL çözüm değil, demokratik açılıma hız verilmeli (Özel)
Getireceği baskıdır, şiddettir, kandır, gözyaşıdır. Vatandaşı daha çok devletten uzaklaştırmadır." dedi. Yerlikakaya, Kürt sorununun çözümü ve terörün bitmesi için demokratik açılıma hız verilmesini istedi.
Dünya Türkmenler Birliği, İskenderun ve Gazze'deki şehitlerin hatırasına fidan dikti
Bundan sonra şehitler adına değil düğünleri yapılan kız ve erkekler adına fidan dikilmesi önerisinde bulunan Demirdüzen, "Bayrakları bayrak yapan üzerindeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.
Suriye Devlet Başkanı Esad: Türk ve Arap kanı birdir
" sözlerini hatırlatan Esad, "Türk kanı ve arap kanı bir kandır. Esasında bu yeni bir olay değildir. Bu tarihten gelmektedir. Bu gün Türkiye Gazze'nin yanında yer almaktadır.
Başkan Konuk'a 'Vakıf İnsan' ödülü
Konuk'un yanı sıra 'Vakıf İnsanı' seçilen, Abdülkadir Konukoğlu, Dilek Yamakoğlu, Ergin Karlıbel, Mehmet Sait Sancak, Neşet Uçkan, Orhan Cezmi Tuncer ve Yusuf Kandır'a da ödülleri verildi.
Sürmene'de kurtuluş coşkusu
Programda konuşan Sürmene Belediye Başkanı Fikri Usta, 'Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır' dizeleriyle, Türk askerinin yaptığı savaşlarda canlarını seve seve feda ettiğini söyledi.
Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıldönümünü kutlandı
Törende, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Belediye Başkanı Hacı Ali Polat, "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak, uğrunda ölen varsa vatandır." diye başladığı konuşmasında, temsili yapılan zulmün daha fazlasının yaşandığını belirtti.
Bakan Gönül, Sarıkamış Şehitleri'ni anma programına katıldı
Kars Valisi Ahmet Kara ise, "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır \ Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır." dizelerini okuyarak, misafirlere 'hoş geldiniz' dedi. Sarıkamış Belediye Başkanı İlhan Özbilen de, "Bizler ağustos ayının sıcağında Allahuekber ve Soğanlı dağlarının zirvesine kışlık giysilerimizle çıkıyoruz.
Kırklareli Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği hizmete açıldı
" dizeleriyle sürdüren Duman, "Unutmayalım ki bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Onun için canımızın ve kanımızın son damlasına kadar şerefli mücadelemiz devam edecektir.
Başbakan Erdoğan, New York'ta Türk vatandaşlarla buluştu
Erdoğan, şunları söyledi; "Şair gayet güzel söylemiş; 'Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır'. Bitirmiş işi. Yani şu bayrağımızın kırmızısı sıradan akıtılan kanın kırmızısı değildir.
TBMM Başkanı Şahin, Azeri Meclis Başkanı Esedov ile görüştü
ülkeyi bir birine bağlayan petrol hatlarının önemli olmadığını belirterek, "Önemli olan iki ülkeyi bir birine bağlayan manevi bağlar ve damarlarımızda akan kandır." dedi. Şahin bu ziyaret ile Azerbaycan'a verdiği öneme işaret ederek, iki ülke arasında olan sorunları kardeşçe çözeceklerini ifade etti.
Atalay'ın açıklamaları muhalefeti tatmin etmedi
Demokrasinin ve özgürlüklerin önünde çok engel var hemen kaldıralım ama sorunun esası akan kandır. Susmayan silahlardır. Onun için bu sorunu nasıl çözeceklerini açıkça ortaya koysunlar.
Emniyet Müdürü Kesmez, şehidin ardından telsiz anonsunda konuştu: Duygularımız aklımızın önüne geçmeyecek
Kesmez, şehit polis memuru Ferdi Özkan'ın ardından Mithat Cemal Kuntay'ın "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır / Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır" dizelerini okudu. Kesmez, failleri en kısa zamanda yakalayıp adalete tevdi edeceklerini dile getirerek, birlik ve beraberlikten ayrılmadan çalışmayı sürdüreceklerini kaydetti.