karayalçın

Melih Gökçek: ODTÜ rektörü Acar marjinal gruplardan korkuyor
Yaşanan olayların tamamen ideolojik olduğunun altını çizen Başkan Gökçek, 1991 yılında Murat Karayalçın’ın belediye başkanlığı döneminde kabul edilen yol için ODTÜ’den herhangi bir değişiklik isteyip istemediklerini sorduklarını, istenilen değişikliklerin de hem ODTÜ’lü
Hüseyin Çelik: Sayın Bahçeli'nin bugüne kadar ‘ekonomi’ diyebildiğini görmedim
Daha 1991 yılında Murat Karayalçın zamanında yapılmış imar planından bahsediyoruz. Neyin itirazını ediyorsunuz anlamadım. ODTÜ’de ağaçlar yıkılarak binalar yaptınız, niye yaptınız?
Gökçek: ODTÜ’de son on yılda ağaçlar kesilip, yerine kaçak bina yapıldı
Biz dilediğimizi yaparız ama siz halka hizmet için 1991’de Karayalçın’ın planladığı yoldaki ağaçları temizleyip halka hizmet için yapamazsınız’ diyorlar.”Başkan Gökçek, yol inşaatını sürdürdüklerini dile getirerek, şöyle devam etti: “Yarın diyelim ki bu planı gittiler iptal ettirdiler.
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden ağaçlardaki 'K' işareti açıklaması
Anadolu Bulvarı ile Konya yolunu birbirine bağlayacak olan ve ODTÜ Ormanı'nın üzerinden geçecek yolun Murat Karayalçın döneminde kabul edildiğini hatırlatan Büyükşehir yetkilileri, "O dönemde hiç bir şekilde bu plana karşı çıkmayanların, bugün karşı çıkmaları, tamamen provokasyon
CHP heyeti KKTC Meclis Başkanı Bozer'i ziyaret etti
/>Meclis Şeref Salonu’nda yer alan kabulde Bozer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu temsilen kutlama törenlerine katılan CHP Parti Meclisi Üyesi Murat Karayalçın ve CHP Manisa milletvekili Sakine Öz ile görüştü.
Kılıçdaroğlu, nikah şahidi oldu
Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, eski parti başkanlarından Hikmet Çetin, Murat Karayalçın ve parti üyeleri katıldı. Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık’ın kıydığı nikahta, Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal ve Rifat Hisarcıklıoğlu nikah şahitliği yaptı.
'Sol mutlaka iktidar olmalı, bu ülkenin geleceği buna bağlıdır'
'da Karayalçın desteklenmelidir. Cumhuriyet için sol çok önemlidir. Bunlar basına duyurmak yazı yazmalılar, bizim ağzımızdan değil tabi. Kumarbazdan Cumhurbaşkanı olur mu buna çalışıyorlar.
9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, cenaze töreni için İslamköy'e geldi (2)
Fenerbahçe Kulübü eski Başkanı Ali Şen, Doğru Yol Partisi eski Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, TBMM eski Başkanı Hikmet Çetin, eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, Eski Devlet Bakanı Cavit Çağlar, Başkent Üniversitesi Rektörü Kenan Araz, Mehmet Haberal’ın kardeşi Ali Haberal, iş adamı Rahmi Koç ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa
Karayalçın’dan yaklaşan seçimler için partililere ‘daha çok çalışın’ uyarısı
ADANA - CHP Parti Meclisi Üyesi Murat Karayalçın, Türkiye siyasi tarihinde ard arda yapılacak en ilginç seçimler dönemine girildiğini söyledi. Ülkede daha önce yaşanmayan sürecin ilk adımının 2014’ün Martı ayında yapılacak yerel yönetimler seçimleriyle başlayacağını hatırlatan Karayalçın, aynı yılın ağustos ayında
Kanadoğlu: Açlık grevine bir sonuç almak için girişmek kabul edilemez
Kanadoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi Murat Karayalçın ile birlikte, CHP Gaziantep İl Teşkilatı tarafından düzenlenen, ‘Cumhuriyetimizin 89. Yılında Hukuk İhlalleri ve İleri Demokrasi Yalanı’ konulu konferansa katıldı.
Uluslararası Karadeniz Kalkınma Kurultayı Rize’de yapılacak
RİZE - Karadeniz'in Özelliklerini Koruma Derneği (KÖK) Genel Başkanı Murat Karayalçın, 4. Karadeniz Kalkınma Kurultayı'nın 31 Ekim–1 Kasım tarihlerinde Rize'de düzenleneceğini bildirdi.
Derviş Eroğlu: Kahve içtik diye Hristofyas’ı bıçakla tehdit ettiler (Özel)
Sayın Karayalçın ile görüştüğümde ‘Bu konuda ısrarlı oldum ama AB kararını vermişti’ dedi. Neticede Türkiye’nin Gümrük Birliği’ne girerken toplantıda alınan kararlarda verilen bu hak Rumları AB dönem başkanı olarak karşımıza çıkardı.
Karayalçın: Terör sorunu ortak acımız, gelin birlikte çözelim
BALIKESİR - CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Murat Karayalçın, terörün herkesin ortak acısı olduğunu belirterek, ana muhalefet partisi olarak çözümünde sorumluluk taşımak istediklerini söyledi. Karayalçın, "Hatta sadece biz de değil, TBMM'de temsil edilen bütün siyasi partilerin temsilcileri masaya otursun.
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partililerle bir araya geldi
Başkan Yardımcıları Adnan Kesin ve Gürsel Tekin, CHP Ankara Milletvekilleri Sinan Aygün, Bülent Kuşoğlu, Aylin Nazlıaka, CHP Parti Meclisi Üyesi Murat Karayalçın ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve çok sayıda partili katıldı.
CHP'nin yeni Parti Meclisi ilk kez toplandı
Eski yöneticilerden bazı isimlerin yerini koruması beklenirken, özellikle İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ile eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın’ın durumu MYK'da olmayabileceği belirtiliyor.
CHP'nin PM'si belli oldu
Aldıkları oylara göre 60 kişilik PM üyelikleri şöyle oluştu: "Haluk Koç (902), Şafak Pavey (878), Adnan Keskin (876), Umut Oran (871), Murat Karayalçın (850), Faik Öztrak (838), Ayşe Gülsün Bilgehan (821), Gökhan Günaydın (803), Engin Altay (787), İhsan Özkes (787), Veli Ağbaba (786), Levent Gök (774), Bihlun Tamaylıgil
Kılıçdaroğlu'nun anahtar listesindeki 98 isim
Hurşit Güneş, Koray Gürbüz, Berrin Gürçay Dilekçi, Emrehan Halıcı, Saniye Nazik Işık, Sena Kaleli, Ertuğrul Kaplan, Sinan Karahan, Ercan Karakaş, Murat Karayalçın, Ayten Kayalıoğlu, Adnan Keskin, Metin Keskin, Ali Kılıç, Haluk Koç, Ali İhsan Köktürk, Ömer Kurtaş, Bülent Kuşoğlu, Sedef Küçük, Osman Faruk Loğoğlu, Nihad Matkap
CHP'nin 34. Olağan Kurultayı başladı
Ayrıca Kurultay'a eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Altan Öymen, Murat Karayalçın gibi isimler de katılıyor. Kurultayın yapıldığı Ankara Arena Spor Salonu'na gelen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, partililerin yoğun ilgisi altında salondaki katılımcıları selamladı.
Karayalçın: Büyükşehir belediye başkanları, eyalet başkanı haline geliyor
ANKARA - Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Karayalçın, büyükşehir belediye başkanlarının eyalet başkanı haline geldiğini iddia etti. Karayalçın, Ankara’nın Polatlı ilçesinde partisinin ilçe teşkilatını ziyaret etti.
Karayalçın, büyükşehir belediye başkanlığına aday olmayacak
ANKARA - Eski Ankara Büyükşehir belediye başkanlarından Murat Karayalçınb bir daha belediye başkanılığına aday olmayacağını söyledi. Beypazarı’nı ziyaret eden Karayalçın, burada partilileriyle bir araya geldi.
Karayalçın: CHP’nin Kürt sorununa ilişkin başlattığı girişimler olumlu
RİZE - Karadeniz'in Özelliklerini Koruma Derneği (KÖK) Genel Başkanı Murat Karayalçın, CHP’nin Kürt sorununa ilişkin başlattığı girişimlerin son derece önemli olduğunu söyledi. Karayalçın, “Bu sorunun çözümünde herkesin kendi pozisyonunu ortaya koyması doğru bir yaklaşım değil.
Kılıçdaroğlu, nikah şahitliği yaptı
Çiftin Hatay’da düzenlenen düğünlerine Adalet Bakanı Sadullah Ergin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Sevim Kılıçdaroğlu, Eski Bakanlardan Murat Karayalçın başta olmak üzere birçok CHP’li milletvekili katıldı.
CHP'liler 'orkestra şefi' dersi aldı
Konferansa eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın da katıldı. 600 kişilik salonda konferansa katılımın az olması dikkat çekti. Konferans öncesi Ludwig van Beethoven'un eserleri çalındı.
Yargıtay, Gökçek'ten tazminat talep eden Karayalçın'ı haksız buldu
Dairesi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in 2009 yılında bir televizyon programında, CHP'nin Ankara büyükşehir belediye başkan adayı Murat Karayalçın’a yönelik sarf ettiği sözlerin kişilik haklarına saldırı amacı taşımadığına karar verdi.
Adana kentsel dönüşüm çalıştayı sona erdi
Seyhan Oteli’nde 14-15 Mart tarihlerinde yapılan eski Başbakan Yardımcısı Murat Karayalçın, TMMOB Şube Başkan ve yöneticileri, Üniversiteden bilim adamları, TOKİ, belediyeler ve değişik kurumlardan 100’e yakın uzmanın katkı koyduğu “Adana Kentsel Dönüşüm
Adana’da kentsel dönüşüm çalıştayı başladı
Seyhan Oteli’nde yapılan Kentsel Dönüşüm Çalıştayının açılışında konuşan Eski Bakan ve Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanlarından Murat Karayalçın, belediye başkanlığı döneminde Ankara’da uygulanan ve 5 aşamadan oluşan Dikmen Vadisi projesi çalışmalarını anlattı.
MHP Erzin ilçe teşkilatında Rifat Kuşçu güven tazeledi
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede mevcut ilçe başkanı Rifat Kuşçu ile Emekli Yüzbaşı Mutlu Karayalçın yarıştı. Kongrede konuşan MHP’li Milletvekili Aday Adayı Celalettin Yavuz, partinin iktidar hayalinin gerçekleşeceğini ifade etti.
Miroğlu: Kürt kimliği için insan öldürmeyi ancak Kürtler durdurabilir (Özel)
O dönemde Öcalan'ın HADEP'in de kendini feshetmesi ve sol kesimlerle yeni bir parti kurulmasını teklif ettiğini hatırlatan Miroğlu, bunun Murat Karayalçın ve arkadaşlarının kurmaya hazırlandığı yeni partiyle işbirliği yapılarak kurulacağını ifade etti.
Bakan Davutoğlu: Hükümetin nasıl çalıştığını Loğoğlu’nun bilmesi gerekir
Davutoğlu, yemekte Yaşar Yakış dışında, CHP'den ve eski SHP'den Mümtaz Soysal, Onur Öymen, Şükrü Elekdağ, Murat Karayalçın gibi isimlerin bulunduğunu da kaydetti. Böyle bir yemekte evinde misafirleri ağırlarken bu şekilde bir yorumu duymanın kendisini üzdüğünü kaydeden Davutoğlu, şunları kaydetti: “Şu kastediliyorsa: 'AK Parti'li
Ankara’nın yeni logosu belirlendi
Sayın Karayalçın’ın amblemi mi bu?” diyerek sordu. Başkan Gökçek, “2.11.1981 tarihinde Sayın Süleyman Önder’in başkanlığında alınan meclis kararıyla ‘Hitit Güneşi’ ambleminin belediyenin yasal amblemi olarak kırmızı zemin üzerinde
Melih Gökçek CHP'lilere 'Hitit Güneşi' dersi verdi
Ankara Belediyesi'nin kuruluşundan beri ambleminin 'Hitit Güneşi' olarak gösterildiğini vurgulayarak, ''Hitit Güneşi uzun zaman Mehmet Altunsoy ve Murat Karayalçın zamanında uygulanmış bir amblem ve semboldür.
Kılıçdaroğlu: Türkiye'yi unutup Arap sokağına oynayan bir siyasal iktidar var
CHP Genel Başkanlığı yapan Murat Karayalçın, Altan Öymen ve Deniz Baykal'ın adları anons edildi ve partililer tarafından alkışlandı. Hayatının en mutlu günlerinden birini yaşadığını dile getiren Kılıçdaroğlu, her zaman bir okullarının olmasını istediğini ifade etti.
Gökçek: ODTÜ’den geçecek yol ve Eymir için referandum yapalım
ODTÜ’den geçecek yolların planının, Büyükşehir Belediyesi’nin eski Başkanı Murat Karayalçın tarafından 1993 yılının Şubat ayında yapıldığını, üniversitenin talebi üzerine 1994 Şubat’ında ise yeniden düzeltildiğini belirten Gökçek, “Biz de bu planları uygulamaya
Karayalçın: Terörle mücadelede SHP’nin Kürt raporunu aşamadık
ANKARA - Eski SHP Genel Başkanı ve CHP üyesi Murat Karayalçın, Terörle Mücadele konusunda 1990’lı yıllardaki partilerinin tavrının bugün bile örnek alınacak yaklaşımlar sergilediğini söyledi. Karayalçın, “Türkiye, SHP’nin 1980’lerde ve 1989 yılında ortaya koyduğu rapordaki hususları aşabilmiş değil.
Murat Karayalçın: CHP, rant iddialarını açıklığa kavuşturmalıdır
ANKARA - Eski SHP Genel Başkanı ve CHP üyesi Murat Karayalçın, CHP Ankara İl Başkanı Tarık Şengül’ün, Yeni Mahalle Belediyesi ile bir parti yöneticinin imar yolsuzluğunun kapatılması için kendisine rüşvet teklifi ettiği
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Şehit açıklamalarını MSB yapmalı
Ecevit, Baykal, İnönü, Altan Öymen, Karayalçın da böyledir. Biz onları reddetmiyoruz. Onlar bu partiye, topluma büyük hizmetler etmişlerdir." (CİHAN)
Ankara Büyükşehir, Murat Karayalçın’dan kalan borçları yeniden yapılandıracak
ANKARA - Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, Murat Karayalçın’ın belediye başkanlığı yaptığı dönemde, 1990 ve 1993 yılları arasında yurt dışına satılan tahviller ve alınan kredilerden doğan borçları, Hazine Müsteşarlığı ile
CHP'de 101 milletvekilinden 78'i liste dışı kaldı
Partinin önemli isimlerinden Hikmet Çetin, Murat Karayalçın, PM üyeleri Ercan Karakaş ve Mesut Değer'i milletvekili adayı göstermeyen Kılıçdaroğlu, Ergenekon davasının tutuklu ve tutuksuz sanıklarını ise milletvekili adayı gösterdi.
Gökçek’in anketinde AK Parti Ankara’da yüzde 56 oy çıkardı
Karayalçın döneminde miyiz.” diyerek tepki gösterdi.Soruların ardından Gökçek, açılışı yapılan Başkent Designer Ouetlet’teki villa görünümündeki 10 mağazayı tek tek dolaştı. Mağazalardan alışveriş de yapan Gökçek’in aldığı ürünler arasında elektrik süpürgesi ve torunları için oyuncaklar da yer aldı.
Kepezaltı ve Santral mahallelerinde Dikmen Vadisi örneği uygulanacak
ANTALYA - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Kepezaltı ve Santral mahallerinde 1990’lı yıllarda Murat Karayalçın’ın Ankara Dikmen Vadisi için geliştirdiğine benzer, kentsel dönüşüm projesi uygulamayı düşündüğünü
SHP kurucusu Aydın Güven Gürkan’a vefasızlık (Özel)
Eski SHP Genel Başkanlarından Murat Karayalçın, yıl dönümlerinin daha farklı kutlanması gerektiğini belirterek, Aydın Güven Gürkan’ın fikirlerinin tartışılması gerektiğini aktardı. Aydın Güven Gürkan, ölümünün 5’inci yılında Tuzla’daki kabri başında düzenlenen sade törenle anıldı.
KTSO ve Makedonya-Türkiye Ticaret Odası arasında işbirliği protokolü imzalandı
Türkiye-Makedonya Ticaret Odası Başkam Tuna Eyüp Kahveci ve Başkan Yardımcısı Maksut Karayalçın, Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. Daha sonra Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemalettin Akdoğan ile Makedonya-Türkiye Ticaret Odası Başkanı Tuna Eyüp Kahveci arasında işbirliği protokolü imzalandı
CHP Genel Sekreteri Batum: Her şey yolunda gidiyor
Önceki yerel seçimde CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve kapanan SHP'nin son genel başkanı Murat Karayalçın ise kurultaya geç kaldığını söyleyerek açıklama yapmadan salona giriş yaptı.
Büyükşehir, EGO ve ASKİ'nin 2011 tahmini bütçesi kabul edildi
Gençlik Parkı'nı söyledi, Sayın Karayalçın döneminde orası tam bir meyhaneye döndü, sonra bıraktınız bizim elimize geldi. Her tarafta uyuşturucu kullananlar, o halde teslim aldık.
Kılıçdaroğlu ve Baykal eski Bakan Gülcegün'ün cenazesine katıldı
Bayan Gülcegün'ü Murat Karayalçın teselli etti. Namaz öncesinde ayrıca camiye gelenlere mırra ikram edildi. Kılıçdaroğlu ve Baykal ikram edilen mırradan birer fincan içti.
Karayalçın: CHP tüzük için değil, seçim için kurultaya gitsin
Eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, CHP'deki tartışma ortamında kimsenin boşuna heveslenmemesi gerektiğini ve kurultayın tüzük değişikliği için değil, parti meclisi veya genel başkanlık seçimi için olması gerektiğini
Murat Karayalçın: CHP toplantısında türban dahil Türkiye'nin bütün gündemleri konuşuldu
Toplantı tamamlanmadan salondan ayrılan Murat Karayalçın toplantı çıkışında yaptığı açıklamada türban konusu dahil bütün gündem maddelerinin toplantıda konuşulduğunu söyledi. Eski Başkanlardan Altan Öymen ise toplantıya basın mensubu kimliği ile katıldığını belirterek yararlı bir toplantı yapıldığını anlattı.
Küçük çevreciler, çevrenin korunması için plastik petlerden ev yapıyor
Amerika'dan tatile gelen Eren Karayalçın, otel bahçesinde pet ev yapımını çok sevdiğini ifade etti.
27 Nisan bildirisinde Büyükanıt'ı eleştiremeyen CHP ve MHP, şimdi yargılanmasını istiyor (Özel)
Eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın: "Böyle bir açıklamanın yapılmamış olmasını tercih ederdim. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin böyle bir açıklamada bulunmasına neden olan gelişmeleri biliyorum. Duyarlılığı anlıyorum ve paylaşıyorum ancak siyasi yaşama sivil ya da asker, derin ya da sığ herhangi bir müdahaleyi asla doğru bulmuyorum.
Önder Sav'ın kızı Burcu Sav dünyaevine girdi
Nikah törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstenbal İl Başkanı Berhan Şimşek, eski Meclis Başkanı Hikmet Çetin, CHP'li Murat Karayalçın, Ankara Ticaret Oddası Başkanı Sinan Aygün, eski YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu ile sanatçı Onur Akın katıldı.