karayazı karaçoban

Doğuda kış: Erzurum'da 194 köy 34 mezra yolu kapandı
ERZURUM - Balkanlar üzerinden gelen yağışlı havanın etkisi altına giren Erzurum'da yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle 194 köy yolu kapandı. Kar ve tipi yolları kapattı.
Erzurum paletli ambülanslarla kışa hazır
ERZURUM - Erzurum İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Serhat Vançelik, sağlık teşkilatı olarak yoğun ve şiddetli bir kış mevsimine hazır olduklarını açıkladı. Doç.Dr. Vançelik, kışın bütün olumsuzluklarına karşı paletli ambülans, kar üstü araçları ve helikopter ambülansların hazır hale getirildiğini ifade etti.
Erzurum'da 3 bin yataklı öğrenci yurdu
ERZURUM - Erzurum Valisi Sebahatttin Öztürk, önümüzdeki günlerde çeşitli ilçelerde yaptırdıkları toplam 2 bin yatak kapasiteli ilk ve orta öğrenim öğrenci yurtlarının düzenlenecek törenler ile hizmete sokulacağını açıkladı.
Kapalı köy yollarını açma çalışmaları başladı
ERZURUM - Erzurum'da iki günden bu yana etkili olan tipi ve fırtına nedeniyle kapanan köy yollarını açmak için İl Özel İdaresi'ne bağlı ekipler aralıksız çalışıyor. Erzurum'da etkisini sürdüren kar ve tipi nedeniyle 469 köy ve 100'e yakın mezranın yolu kapandı.
Kurban pazarında yaprak kımıldamıyor
ERZURUM - Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Erzurum Hayvan Pazarı'nda kurbanlık satışlarında durgunluk yaşanıyor. Satıcılar, bayram arefesinde satışlarda canlılık yaşanmasını bekliyor.
Seçim için güvenlik tedbirleri artırıldı
ERZURUM - Yarın yapılacak 24. dönem milletvekili seçimleri öncesinde güvenlik birimleri alarma geçti. Olumsuzluk yaşanmaması için polis ve jandarmada izinler ikinci bir emre kadar iptal edildi.
Bazı YİBO müdürleri devletin gönderdiği 1 milyon 300 bin lirayı geri göndermiş
ERZURUM - Erzurum'daki bazı Yatılı Bölge İlköğretim Okulu (YİBO) idarecilerinin, Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğrencilerin beslenme ve temizlik başta olmak üzere birçok ihtiyacının karşılanması için 2010 bütçesinden gönderdiği 1 milyon
Erzurum'da 6 milyon lira ile eğitimin çıtası yükseltilecek
Erzurum'un sosyo-ekonomik geri kalmış ilçelerinde okur-yazar sayısını arttırmak ve eğitime katkıda bulunmak amacıyla Erzurum Valiliği Okul Geliştirme Projesi'ni (OGP) hayata geçirdi. Proje kapsamında okullara 6 milyon lira nakit kaynak aktarıldı.
EBAP ile Erzurum'da bin 500 yoksul öğrencinin geleceğini kurtulacak
Erzurum'da Başarıyı Artırma Projesi (EBAP) kapsamında dar gelirli ailelelere mensup bin 500 öğrenciye ücretsiz YGS, SBS ve YLS kursları veriliyor. Erzurum'un sosyo-kültürel kalkınmasına ivme kazandırmak için geçtiğimiz yıl valilikçe başlatılan EBAP bütün hızıyla devam ediyor.
HAS Parti Erzurum'da teşkilatlanma çalışmasını başlattı
Numan Kurtulmuş'un SP'den ayrıldığı arkadaşlarıyla birlikte Halkın Sesi Partisi (HAS Parti)'ni kurduklarını açıklamasının ardından Erzurum'da teşkilatlanma çalışması başladı. SP'den ayrılarak HAS Parti saflarına geçen ve kurucular kurulu üyesi olan Teoman Kümbet, 5 Kasım Cuma gününe kadar 10 ilçede teşkilatlanma çalışmalarını sonlandıracaklarını
Köydes çalışmaları kasım ortalarına kadar devam edecek
Erzurum İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selami Altınok, Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (Köydes) projesi çalışmalarının kasım ayının ortalarına kadar devam edeceğini açıkladı. Köydes çalışmalarının bütün hızıyla devam ettiği bildirildi.
Erzurum'da camiler Ramazan'a hazır
Ramazan'a sayılı günler kala Erzurum'da il genelindeki imam açığı bulunan camilere imam hatip ataması yapıldı. İl ve ilçelerdeki 15 camide teravih namazı hatimle kıldırılacak.
Erzurum İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda Büyükşehir Belediyesi ile TEDAŞ hesaplaşması
Erzurum İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda Büyükşehir Belediyesi ile TEDAŞ yetkilileri birbirlerine olan birikmiş borçlarının ödenmesini istedi. Haziran ayı İl Koodinasyon Kurulu Toplantısı Vali Sebahattin Öztürk başkanlığında gerçekleştirildi.
Erzurum'da kar nedeniyle kapanan 106 köy yolu açılmayı bekliyor
Erzurum'da kar ve tipi nedeniyle kapalı bulunan 106 köy ve 20 mezra yolu açılmayı bekliyor. Önceki gün etkili yağan kar ve tipi nedeniyle kapanan 171 köyden 65'inin yolu İl Özel İdaresi'nce açıldı.
Bakan Akdağ: Sağlıkta dönüşüm politikası vatandaşları hastane kuyruklarından kurtardı
Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, sağlıkta dönüşüm politikasının vatandaşları hastane ve ilaç kuyruklarından kurtardığını söyledi. Erzurum'un Uzundere ilçesinde yapımı tamamlanan Uzundere Devlet Hastanesi'nin açılışında konuşan Bakan Akdağ, vatandaşları bıçak parası, hastanede tedavi olmak için
Doğu Anadolu Tarım ve Besiciler Birliği: Organik tarım desteğinden yararlanmak için son başvuru tarihi 1 Haziran
Doğu Anadolu Tarım ve Besiciler Birliği (DATÜB) Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Ilıcalı, organik tarım destek ücretinden yararlanmak için son başvuru tarihinin 1 Haziran pazartesi olduğunu bildirdi. Organik tarım üreticilerinin Tarım Bakanlığı'nın dönüm başına 18 TL destekleme ücretinden yararlanabilmesi için 1 Haziran'a kadar DATÜB'e başvurma gerekiyor.
Türk Eğitim Sen İl Başkanı Bayraktar: Birleştirilmiş sınıf uygulamasına son verilmeli
Erzurum'da çok sayıda köy ilköğretim okulunda birleştirilmiş sınıf uygulamasının yapıldığını belirten Türk Eğitim Sen İl Başkanı Müfit Bayraktar, "Birleştirilmiş sınıf uygulaması kaldırılmalı." dedi. Birleştirilmiş sınıf uygulamasının en yaygın olduğu illerden birisi Erzurum.
Erzurum'da kar 182 köy yolunu kapattı
Erzurum'da önceki günden bu yana aralıklarla yağan kar nedeniyle 182 köyün yolu ulaşıma kapandı. Karadeniz üzerinden gelen kar yağışlı hava Erzurum'da günlük hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.