kardeş

Türkiye-Polonya ilişkilerinin 600. yılında ilk ticari imza atıldı
Caris Ticaret Odası ile kardeş oda protokolü imzaladıklarını da anlatan Fahri Ermişler, şöyle devam etti: "İşbirliği protokolünden kısa vadede 150 bin euroluk AB hibesini ortaklaşa yapacağız. Hedefimiz çok daha büyük, 10-20 milyon euroluk AB hibesi alarak Balıkesir'e iyi bir proje kazandırmaktır.
Trabzonspor, Rize'de kazananın dostluk olacağına inanıyor
Yakup Aslan, komşu ve kardeş iki şehrin takımlarının oynayacağı maçta sonuç ne olursa olsun kazananın dostluk olacağına inandığını vurguladı. Çaykur Rizespor’u kardeş kulüpleri olarak gördüklerini ifade eden Aslan, "Çok uzun yıllara dayalı dostluğumuz var.
Muş’ta destek bulamayan futbolcular, cami önünde dilencilik yaptı
müsabakalara katılan 20 takım arasında birinci olan Hasköy Yıldız Spor Kulübü destek için gittiği her kapıdan geri döndüğünü belirten Kulüp Başkanı Nazım Kardeş, her hafta bir Cuma namazı çıkışı için bir cami önünde dilencilik yapacaklarını söyledi.
Türkiye'de kulüpler altyapı fukarası
14 yaşında Gençlerbirliği altyapısında filiz lisansı çıkartılan, 2010 yılında da profesyonel yapılan sol bek Uğur, 2011'den itibaren kardeş takım Hacettepe'de oynasa da bu sezonun başında yeniden Gençlerbirliği'ne döndü.
Rumi Forum’un “birlikte yaşama” konferansı, Karaçi’de barış havası estirdi
Konferansı ilgiyle izleyen Pakistan’ın önde gelen akademisyenleri de kardeş Türk insanının kurduğu Rumi Forum'un “barış” faaliyetlerini överek, minnetle andıklarını dile getirdi. 2006 yılında kurulan Rumi Forum, Pakistan’ın çeşitli şehirlerindeki dört akademik/kültürel merkezle faaliyetlerini sürdürüyor.
İran'la anlaşma bilmecesi
Basın toplantısında İran ve Türkiye'nin iki kardeş ülke olduğunu ifade eden Cihangiri, iki ülke ilişkilerinin geliştirilmesi için somut kararlar aldıklarını ifade etti. Başbakan Erdoğan da iki yıl aradan sonra kendilerini ikinci evlerinde gibi hissettiklerini dile getirdi.
Fas’tan Türkiye’ye dört madalya
İKİ KARDEŞ YARI FİNALDETurnuvanın kapanış gününde 90 kiloda Oğuzhan ve Batuhan Efemgil kardeşler ikişer maç kazanıp, yarı finalist oldular ama finale ulaşamadılar. Devamında Oğuzhan bronz madalya maçını kaybederken, Batuhan Kanadalı rakibini yenip, madalyaya uzandı.
“Avrupa’ya evet, Brüksel bürokrasisine hayır”
Bavyera Başbakanı Seehofer, kardeş parti Hristiyan Demokrat Birlik’e (CDU) kıyasla Brüksel konusunda daha eleştirel siyaset izleyeceği mesajları verdi. Bavyeralı muhafazakar parti, delegelerin yüzde 98'inin oyunu almayı başaran Markus Ferber’i Avrupa Parlamentosu seçimlerinde başaday seçti.
Ahmet Ciğer: Türkiye iç çekişmelerden kurtulmalı, ekonomik yarışa girmeli
Bugün yaşanmakta olan bu çekişmeler yalnızca belli grupları birbirine karşı düşman etmeye çalışmakla kalmayıp baba-oğul, ağabey-kardeş, dostlar arasında uhuvveti de zedelemektedir. Aileler arasına düşmanlıklar girmekte sıkıntılar yaşanmaktadır.
Kaymakam Demiröz: Tarihi korkaklar değil, cesur yürekler yazar
Yine biliyoruz ki sporda tüm branşlar kardeş gibidir. Hangi branşta olursa olsun, büyük Türkiyemiz'i ve büyük milletimizi başarıyla temsil ederse o isimler ve o isimleri yetiştirenlerle gurur duyarız.
Kazakistan, Türkiye'ye ‘Dostluk Onur Madalyaları’ verdi
Tüymebayev, dünya ülkelerinin krizle çalkalandığı bu dönemde, iki ülke dostluğu ve kardeşliğinin ebedi olması temennisinde bulundu.EBEDİ DEVLET VURGUSU
Engelli sporculardan başkana teşekkür
Melikgazi Belediyesi Spor Kulübü ile Kayseri Bedensel Engelliler ve Spor Kulübü'nün kardeş ve dost kulüp olarak etkinliklerde bulunacaklarını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak Kayseri Bedensel Engelliler ve Spor Kulübünün
160 metrekarelik atölyede başladılar şimdi Porsche, Ferrari'ye parça üretiyorlar
BURSA - Bursa’da, 1976’da babalarının kurduğu 160 metrekarelik atölyede otomotiv yedek parça üretmeye başlayan Ayhan ve Orhan Korgavuş kardeşler, şimdi 9 bin metre karelik kapalı alana sahip fabrikalarında Porsche,
Bakan Zeybekci: Döviz çıkmasıyla ekonomi zarar görmez
Burada bir konuşma yapan Zeybekci, Gezi Parkı eylemlerinde yapılamayan şeylerin kardeşler eliyle yapılmaya çalışıldığını ancak bunda da başarılı olunamayacağını ifade etti.'KARDEŞLER KARDEŞLERLE YİNE KUCAKLAŞACAK'
Çeçenistan ile ticari ilişkiler geliştirilecek
ADANA - Adana Ticaret Odası (ATO) ile Çeçenistan Ticaret Sanayi Odası arasında ‘Kardeş oda protokolü’ imzalandı. ATO’da düzenlenen Çeçenistan ülke sohbet toplantısında konuşan ATO Başkanı Atila Menevşe, dünya ticaretinin yüzde 95’nin komşu ülkeler arasında yapıldığını ifade
Scholl kardeşlerin öldürüldüğü giyotin bulundu
Dünya Savaşı’na karşı çıkıp ilan dağıtan Sophie ve Hans Scholl kardeşlerin de öldürüldüğü belirtiliyor. Bu iki kardeş, ‘Beyaz Gül’ (Weise Rose) adlı öğrenci grubuna dahil olmuş ve muhalefet ettikleri gerekçesiyle 1943 yılında idam edilmişlerdi.
Suudi Arabistan, İran'la bağlarını güçlendirmek için Pakistan’dan yardım istiyor
Aziz’in mevkidaşına İran ve Suudi Arabistan’ın İslam dünyası için önemli devletler olduğunu ve Suudi Arabistan'ı kendilerine yakın kardeş devlet olarak gördüklerini iletti. Faysal ise mevkidaşına cevaben "Pakistan ile bağları güçlendirmek için ekstra çaba sarf ediyoruz.
Rusya’dan ilk Osmanlı elçisine “kardeşlik” uyarısı
MOSKOVA - Osmanlı Devleti’nin ilk Moskova elçisi Kemal Bey, Rus prensi 3. Vasili’ye sunduğu Sultan Selim’in mektubunda “kardeşlik” ifadesini unutunca Rus saray yetkililerinin Türk elçiyi uyardığı ortaya çıktı.
Azerbaycan’ın yeni Tarım Bakanı ilk ziyaretini Türkiye’ye yaptı
Ekim ayında yapılan kabine değişikliği ile Tarım bakanlığı koltuğuna oturan Asadov ise kardeş ziyaretine geldiklerini söyledi. Asadov ayrıca Türkiye’nin tarım politikaları hakkında bilgi almak istediklerini vurguladı.
Gençlik dairesi, arkadaş gibi davrandığı gerekçesiyle çocuklarına el koydu
KÖLN - Almanya Gençlik Dairesi (Jugendamt), Bornheim kentinde yaşayan Şahin ailesinin iki küçük çocuğuna, 'babadan çok kardeş gibi muamele' yapıldığı gerekçesiyle el koydu. Ailenin 2005 doğumlu Devran ve 2010 doğumlu Büşra adlı çocuklarına el konma sürecine anne ve baba arasındaki çekişmenin yol açtığı öğrenildi.
Mandıracı olarak geldiği Almanya’da milletvekili oldu (Özel)
On iki çocuklu ailenin oğlu olan 58 yaşındaki de Vires, Hollanda’da mandıracılık yapmak istemiş fakat ailede iki kardeş daha aynı işe yönelince yönünü Almanya’ya çevirmiş. 1990 yılında duvar yıkılıp Doğu-Batı Almanya birleşince Doğu Almanya’da mandıracılık imkanlarının iyi olduğunu duyan de Vires, 1992 yılında üç kardeşiyle birlikte, yanlarına
Davutoğlu'ndan, Lübnan Başbakanı’na taziye telefonu
Bakanlık'tan yapılan yazılı açıklamada, ‘‘Dost ve kardeş Lübnan halkına içten taziye dileklerimizi sunuyoruz. Bu alçakça saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz.
Arınç: MÜSİAD özgürlükler konusunda itibarlı bir kuruluş
Şüphesiz aynı noktada hizmet gösteren başka kardeş kuruluşlar da var ama MÜSİAD, hem daha kıdemlisi hem de yoluna dümdüz devam eden, gerçekten her sözünü, ülkemizde herkesin, 'Evet doğrudur' diyebileceği şekilde söyleyen bir kuruluşumuz.
Moldova'ya bağlı Gagauz Özerk Bölgesi 19 yaşında
Türkiye Kardeş Gagauz halkına tutunmak için her zaman yardımcı olacaktır.’’ dedi. Müsteşar Işık, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın kutlama mesajını okudu.
'Bayburt’tan Erciş’e Deprem Kardeşliği' Barış Köprüsü'ne dönüştü
BAYBURT - Bayburt Erdemli Kalemler Derneği ve Erciş Öğretmen Derneği arasında, 2011 Erciş depremi ardından kurulan 'Kardeşlik Köprüsü' güçlenerek sürdürülüyor.Erdemli Kalemler Derneği Başkanı Muhammet Yakut, yaptığı açıklamada, 3 sene önceki depremde Erciş Öğretmen Derneği ile 'Kardeş Aile Kampanyası' başlattıklarını
Malatya’dan Diyarbakır’a okul kardeşliği
MALATYA - Malatya Özel Rahime Batu Anadolu ve Fen Lisesi öğretmenleri, 'Kardeş Okul Projesi' kapsamında Ergani Anadolu Öğretmen Lisesi’ni ziyaret etti.Özel Rahime Batu Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Erdal Bayram ile öğretmen Necmettin Demir, kardeş okul olarak belirlenen Diyarbakır’ın Ergani ilçesindeki Ergani
Samsun’da judo heyecanı devam ediyor
Günün ilk finali 66 kiloda Konyalı iki kardeş karşılaştı. Semih Karaman, kardeşi Salih Karaman’ı yenerek altın madalya kazandı. Özkan Tokgöz ve Ata Tuncer üçüncü oldu.
Spor salonu kapatılan başörtülü kadın: Dini ayrımcılığa uğradım
Belediye, spor salonunun kapılarını cuma vakti kapatması, salonun isminin de genellikle dindar insanlar arasında kullanılan ve Arapça kız kardeş manasına gelen 'Orty' olmasının 'ayrımcılık' olduğunu iddia etti.
Putin yıllık basın toplantısında; Ukrayna kardeş ülke olduğu için yardım ettik
Biz çok sıklıkla kardeş ülke ifadelerini duyuyoruz. Ukrayna ekonomik, siyasi ve sosyal olarak zor durumda… Eğer biz kardeş ülke diyorsak, o zaman zor durumda olan Ukrayna halkına yardım etmeliyiz…” dedi.
Bakan Yıldız: (Elektrik kesintileri konusunda) herhangi bir sıkıntı yok
O yüzden komşu ve kardeş Irak'la biz yoku değil varı paylaşacağız.'' dedi. Yıldız, Irak'la imzalanması muhtemel anlaşmalarla Yumurtalık boru hattının 1,5 milyon varil olan günlük kapasitesinin yakalanma yollarının arandığını sözlerine ekledi
"Avrasya kaplanı" genç Kazakistan 22 yaşında (Haber - Analiz)
KAZAKİSTAN TÜRKİYE İLİŞKİLERİ DOSTLUK VE KARDEŞLİK ZEMİNİNDE GELİŞİYORDost ve kardeş ülke Kazakistan’ın bağımsızlığını ilk tanıyan ülke Türkiye olmuştu. Türkiye, Kazakistan’ın bağımsızlığını öyle bir beklemiştir ki; 1991 yılında kardeş ülke bağımsızlığını ilan eder etmez 10 dakika sonra Kazakistan’ın bağımsızlığını
Kim ailesine ne olacak?
Uzmanlar Genç lider Kim’in kız kardeşlerinin ileri dönemlerde bazı makamlara yükselmesini öngörüyor. Hali hazırda Kim Jong-un’un iki kız kardeşi ülkede bulunuyor.
Almanya'nı en iyi bilgisayar oyununu Türk şirketi yaptı
DÜSSELDORF - Almanya’da “yılın bilgisayar oyunu ödülleri” sahiplerini buldu. Düsseldorf’ta düzenlene törende üç Türk kardeş tarafından 1998 yılında kurulan Crytek firması ödülleri topladı.
Köln Belediyesi’nden İstanbul’da çalışacak sanatçılara burs
KÖLN - Köln Büyükşehir Belediyesi, Köln’ün kardeş şehri İstanbul’daki Galata Atölyesi’nde çalışacak sanatçı ve yazarlara ‘sanat bursu’ verecek. Köln Belediyesi Kültür Dairesi, önümüzdeki yıl 1 Mart ile 31 Temmuz günleri arasında Galata Atölyesi’nde çalışacak bir ressam ve medya sanatçısının yanı sıra 1 Ağustos ile
Dışişleri: Bangladeş'te idamın uygulanma ihtimalinden kaygı duyuyoruz
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Köklü, sağlam ve karşılıklı saygıya dayanan ilişkilere sahip olduğumuz dost ve kardeş Bangladeş’te siyasi alanda yaşanan gelişmeleri yakından izlemekteyiz.
‘Türk Dünyasının Büyük Şahsiyeti Nazarbayev ‘ belgeseli tanıtıldı
Bağımsızlığını kazanan kardeş ülkeler ile işbirliğini geliştirmek maksadıyla 1992’de kurulan ve bugün faaliyetleri geniş bir coğrafyaya yayılan TİKA, Kazakistan’daki projelerine yenisini ekledi.Kazakistan’ın başkenti Astana’daki Nazarbayev Merkezi’nde düzenlenen tanıtım programında konuşan TİKA Başkan Yardımcısı Mehmet Süreyya Er, Nazarbayev’in Kazakistan’ın
Nelson Mandela, Nizamiye Camisi'nin yapımını desteklemiş
İki kardeş gibi sarıldık. Dünyada o andaki lezzeti anlatmam mümkün değil. Dünyadaki en tatlı dakikalarım o anda oldu; o anda geçti. Onu anlatmak ancak yaşayan bilir.
Rusya, Ukrayna’da Lenin heykelinin yıkılmasını kınadı
Parlamentoda konuşma yapan BDT ülkeleri ile entegrasyondan sorumlu komisyonun başkanı Leonid Slutskiy, kardeş Ukrayna’da yaşanan olaylara kayıtsız kalamayacaklarını, Batılı ülkelerin Kiev’e baskı uyguladığını belirtti.
Bamako Eyüp Sultan Camii, ibadete açıldı
Diyanet işleri Başkanlığı’nın Dünya'nın çeşitli yerlerinden kardeş şehir edinme projesi kapsamında İstanbul’un Eyüp ilçesi ile Mali’nin Bamako şehrinin kardeş ilan edildiğini aktaran Bamako Büyükelçiliği Din İşleri Kordinatörü İbrahim Sırmalı, sözlerine şöyle devam etti: "Diyanet
Kupada Bursaspor ile İnegölspor oynayacak, Bursa ikiye bölündü
Bazı taraftarlar, "Aynı şehrin iki kardeş takımı, ama İnegölspor kazanırsa daha iyi olur" derken bazı taraflar da "Bursaspor kazansın, kupayı kaldırsın" mesajı verdi. Bursaspor taraftarlarının eşleşmeyle ilgili görüşleri şöyle:
Türkiye-Türkmenistan-Azerbaycan ilişkileri yeni boyuta taşınıyor
Üç kardeş ülke arasındaki siyasi, ekonomik ve diğer alanlardaki işbirliğinin geliştirilmesi için dışişleri bakanları düzeyinde üçlü mekanizma kuruluyor. Hazar Denizi’ne kıyısı olan ve enerji bakımından zengin olan Türkmenistan ile Azerbaycan, Türkiye’nin önem verdiği ülkeler başında geliyor.
Irak Dışişleri Bakanı Zebari Afganistan’da
Zebari, basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Kabil'e iki millet arasındaki dostluk, kardeşlik, iyi ilişki mesajını getirdim. Afgan kardeşlerimle terörizme karşı mücadele tecrübelerimizi paylaşmak için buradayım.
Zeki Ayvaz: Bileğimin hakkıyla buralara geldim
Kardeş gibi olduk. Onun yaşadığı sıkıntıları da birebir gördüm. İnsanların onu bir anda nasıl göklere çıkarıp sonra nasıl eleştirdiklerine şahit oldum. Futbolda bütün düşüncelerin günlük olduğunu anladım.
MÜSİAD Uşak Şubesi açıldı
TÜMSİAD, USİAD ve UGİAD gibi kardeş kurumlarla eşgüdümlü çalışacağız.” şeklinde konuştu. MÜSİAD’ın vizyon ve misyonu hakkında konuşan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yılmaz ise, “1990’lı yılların başında İstanbul’da muhafazakar bir grup bir televizyon
KTG: 50 milyon dolarlık Türk tavuğu Irak sınırında bekliyor
Dost ve kardeş ülkemiz Irak ve ülkemizle ilgili kurumların soruna acilen bir çözüm bulacağına inancımız sonsuzdur.”TÜRKİYE’NİN KANATLI SEKTÖRÜ
Devrik liderin kardeşine ömür boyu hapis cezası
BİŞKEK - Kırgızistan’ın devrik liderlerinden Kurmanbek Bakiyev’in kardeşi Canıbek Bakiyev, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.Kırgızistan Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, kardeş Bakiyev’in, davasının görüldüğü Surak ilçesi yerel mahkemesi tarafından ömür
CDU’nun ilk Türk asıllı milletvekili YTB’yi ziyaret etti
/>Almanya'da yapılan son genel seçimleri Başbakan Angela Merkel'in genel başkanlığını yaptığı Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) ve Bavyera eyaletindeki kardeş parti konumundaki Hristiyan Sosyal Birlik Partisi (CSU) önde tamamlamıştı.
Türk mutfağının lezzeti Rusya’yı sardı
ST. PETERSBURG - İstanbul ve St. Petersburg arasındaki kardeş şehirler anlaşmasının 23. yıldönümü münasebetiyle St.
Romanya Zaman, 20. yılını kutladı
Türkiye bizim için kardeş ve dost ülke. Burada yaşanan örnek kardeşlik havasına dünyanın ihtiyacı var. Gözler kalbin aynasıdır, basın da toplumun aynasıdır.
Horst Seehofer güven tazeledi
Hristiyan Demokrat Birlik Partisi’nin (CDU) Bavyera eyaletindeki kardeş partisi CSU’nun Genel Kurulu’nda Peter Gauweiler, Barbara Stamm, Peter Ramsauer ve Christian Schmidt de CSU Genel Başkan yardımcılığına seçildi.