kardeşlik

Trabzonspor, Rize'de kazananın dostluk olacağına inanıyor
Müsabakanın kavgasız, gürültüsüz karşılıklı olumlu tezahüratların olacağı, dostluk ve kardeşlik içerisinde geçeceğine inanıyoruz. Kim yenerse yensin oradan kol kola çıkacağız.
Genç Bayram 450 dakikadır gol yemiyor
Bizde kıskançlık yok, kardeşlik, arkadaşlık ve tatlı bir rekabet var. Başarının kaynağı olduğuna inandığım etkenlerin başında gelen rekabet de olsun ki performansımız artsın, özgüvenimiz gelişsin. Aslında önemli olan Ankaragücü’nün başarısı.
Hamaney: Anlaşmalar ciddiyetle hayata geçirilmeli
Bugün Erdoğan'la bir araya gelen Hamaney'in makamından yapılan açıklamaya göre dini lider, son dönemlerde iki ülke arasında eşsiz bir kardeşlik, sevgi ve dostluk bağının kurulduğunu söyledi. Hamaney, iki ülke arasındaki işbirliği potansiyelinin hayata geçirilmesi ve ilişkilerin daha da derinleştirilmesi ve gelişmesi için bu yakınlaşmanın ortak zemin hazırladığını
TUSKON'dan MHP seçim bürosuna yapılan saldırıyı kınama ve başsağlığı
"Son günlerde milletimizin artık genetik kodlarına işlenmiş olan kardeşlik ruhunu zedeleyici pek çok hadise ile karşı karşıya kaldığımız aşikardır. Böyle bir ortamda, gerçekleştirilen bu saldırıyı nefretle kınıyoruz.
Diyarbakır'da Türkiye Olimpiyat Merkezi'nin bilgilendirme toplantısı yapıldı
Bu ülke hepimizin birlik ve kardeşlik içerisinde bu projeyi yürüteceğiz." şeklinde konuştu. (CİHAN)
Rusya’dan ilk Osmanlı elçisine “kardeşlik” uyarısı
MOSKOVA - Osmanlı Devleti’nin ilk Moskova elçisi Kemal Bey, Rus prensi 3. Vasili’ye sunduğu Sultan Selim’in mektubunda “kardeşlik” ifadesini unutunca Rus saray yetkililerinin Türk elçiyi uyardığı ortaya çıktı.
Bakan Zeybekci: 2014 hedefimiz 166,5 milyar dolar ihracat
Bu hedeflere de ancak birlik, beraberlik, kardeşlik içinde, güven ve istikrarla ve çok çalışarak ulaşacağız. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın, Denizlili hemşehrilerimizin yeni yılını tebrik ediyor, 2014 yılının ülkemize, milletimize ve insanlığa hayırlar getirmesini
2013’te öne çıkan dış olaylar
Francis, Aziz Petrus Meydanı'nda toplanan yaklaşık 50 bin kişiye, ''Tüm dünyaya sevgi ve kardeşlik yolunda ilerlemeli'' diye konuştu. Amerika kıtasından ilk kez bir kardinal, papa seçilmiş oldu.
'Temizlenmenin en kestirme yolu yargı sürecidir'
Kamalak, "Saadet Partisi, Milli Görüş olarak insanlığın adalet, barış ve kardeşlik içinde yaşamasını sağlamaktır. Dünyada herkese yetecek kadar nimet vardır ama adil bir düzen yoktur. Tüm insanlığın insanca yaşaması için yollara düştük.
Dünya Azerbaycan Türkleri Dayanışma Günü, Lahey'de kutlandı
Bu kardeşlik her zaman devam edecektir. Azerbaycan halkının mutluluğu, gelişmişliği elbette bizi mutlu eder." dedi.Hollanda Azerbaycan Türk Kültür Derneği Başkanı İlhan Aşkın, iki devlet bir milletin çocukları olarak dayanışmanın ve kardeşliğin her zamankinden daha çok
Trabzonsporlu Soner, Abdulkadir ve Zeki Yavru, öğrencilerle bir araya geldi
O ortamlarda tamım olarak aynı ortamda olduğumuz için kardeşlik, arkadaşlığı ve dostluğu her şeyi öğreniyoruz. Birlikte başarabilmek için takım olmanın anlamı çok büyük. Bu yüzden çabucak takım olmak demek çok büyük başarılara ulaşmanın ilk adımı bence.
Erdoğan, Pakistanlı mevkidaşı Şerif ile ortak basın toplantısı düzenledi
Bu ziyareti de Türkiye ile Pakistan arasındaki stratejik ilişkilerin ve çok güçlü kardeşlik bağlarının en önemli tezahürü olarak kabul ettiklerini kaydetti.Erdoğan, “Şunu memnuniyetle ifade etmek isterim ki, Pakistan ile siyasi ilişkilerimiz güçlü bir şekilde devam etmektedir.
'Bayburt’tan Erciş’e Deprem Kardeşliği' Barış Köprüsü'ne dönüştü
BAYBURT - Bayburt Erdemli Kalemler Derneği ve Erciş Öğretmen Derneği arasında, 2011 Erciş depremi ardından kurulan 'Kardeşlik Köprüsü' güçlenerek sürdürülüyor.Erdemli Kalemler Derneği Başkanı Muhammet Yakut, yaptığı açıklamada, 3 sene önceki depremde Erciş Öğretmen Derneği ile 'Kardeş Aile Kampanyası' başlattıklarını
Berdimuhamedov: Türkiye ile ilişkilerimiz kardeşlik ruhunda devam ediyor
Bakanlar Kurulu'nda Türkmenistan'ın dış politika hedeflerini belirleyen Berdimuhamedov, Türkiye ile Türkmenistan ilişkilerinin dostluk ve kardeşlik ruhunda devam ettiğini söyledi. Türkmenistan'da yıl boyu yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda konuşan Berdimuhamedov, Türkiye ile ilişkilerinin önemine dikkat çekti.
Mancini'nin de gönlünden Chelsea geçmiş
Spor dostluk kardeşlik, fair-play diyoruz. Sonrasında adil olmayan bir müsabakaya kazanmak için çalışıyoruz. Neresinden baksanız çarpık bur duruma geldi.
"Avrasya kaplanı" genç Kazakistan 22 yaşında (Haber - Analiz)
KAZAKİSTAN TÜRKİYE İLİŞKİLERİ DOSTLUK VE KARDEŞLİK ZEMİNİNDE GELİŞİYORDost ve kardeş ülke Kazakistan’ın bağımsızlığını ilk tanıyan ülke Türkiye olmuştu. Türkiye, Kazakistan’ın bağımsızlığını öyle bir beklemiştir ki; 1991 yılında kardeş ülke bağımsızlığını ilan eder etmez 10 dakika sonra Kazakistan’ın bağımsızlığını
Ünlü basketbol oyuncusu tekrar Kuzey Kore yolcusu
Verilen bilgiye göre profesyonel oyuncu, emekli olan NBA basketbolcuları ile Kuzey Kore basketbol milli takımının kardeşlik maçı için hazırlık yapıyor. Söz konusu maçın, genç lider Kim’in doğum günü 8 Ocak’ta yapılması planlanıyor.
Galatasaray’ın Judo Şubesi, erkeklerde ve kadınlarda şampiyon oldu
Galatasaray ve Trabzonspor takımı minderde kol kola girip, halay çekerek sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu bir kez daha hatırlattı.ERKEKLER DE ZİRVEDE
Genç işadamlarından organize sanayi bölgesi turu
İnşallah ülkemizde de kavgalar ve kırgınlıklar biter, bir an önce kardeşlik havasına kavuşuruz. Bir toplumda söz sahibi insanların o topluma örnek olması lazım ve çok dikkatli davranması lazım.” diye konuştu.
Başbakan Erdoğan Pakistan’a gidecek
Erdoğan'a, iki ülke arasındaki dostluk ve kardeşlik ilişkilerine yaptığı hizmetlerden dolayı Pakistan’ın en değerli sivil ödülünün verileceği ifade ediliyor.Göreve geldikten sonra ikinci dış ziyaretini Türkiye’ye yapan mevkidaşı Navaz Şerif’in daveti üzerine Pakistan’a ziyarette bulunacak olan Erdoğan’ın yapacağı resmi
İnegöl, centilmenlik istiyor
Kardeşlik kavgası içerisinde. Bursasporla oynayacağımız 17 Aralıktaki maçta İnegölspor ve bursaspor taraftarlarıyla beraber iç içe olmak istiyoruz."Rıdvan Beriş (İnegölspor taraftarlar derneği başkanı): "Güzel bir skorla turu atlayacağımızdan eminiz ama bizim için öncelikli temennimiz maçın dostane şekilde
Nijeryalı yatırımcılar: Sizlerle birlikte yürümek istiyoruz
TİCARETİN YANINDA KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ GÖREVİNİ ÜSTLENİYORUZBenin Fahri Konsolonsu ve ANKİSAD Başkan Yardımcısı Cüneyt Kaya da üyelerinin kendi içlerinde ticaretinin yanı sıra, dış ticaretlerinin de artmasına yardımcı olduklarının
Irak Dışişleri Bakanı Zebari Afganistan’da
Zebari, basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Kabil'e iki millet arasındaki dostluk, kardeşlik, iyi ilişki mesajını getirdim. Afgan kardeşlerimle terörizme karşı mücadele tecrübelerimizi paylaşmak için buradayım.
İş fırsatlarını değerlendirmek için 17 ülkeden 230 işadamı Mersin’de
İşadamlarımız Türkiye ve Sudan arasındaki kardeşlik bağlarını yaptıkları anlaşmalarla daha da geliştirirler inşallah" Kırım ve Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kravetes Valerin Nikolayevic ise forumun ülkelere yeni iş potansiyelleri sağlayacağını ve yeni yatırımların yolunu açacağını
Romanya Zaman, 20. yılını kutladı
Burada yaşanan örnek kardeşlik havasına dünyanın ihtiyacı var. Gözler kalbin aynasıdır, basın da toplumun aynasıdır. Siz toplumun gerçek aynası olma yolunda kendinizi ortaya koydunuz.
'Üniversitelerdeki çalışmalar endüstriyel ürünlere dönüşmüyor'
'KARDEŞLİK DUYGUSU DÜŞMANLIĞA DÖNÜŞÜYOR' Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak da istenen seviyede olunmadığını belirterek, “Son 10-15 yıldır bu konular üzerinde fazlasıyla duruluyor ve bütçeler ayrılıyor.
Azerbaycan medyası SOCAR Türkiye yatırımlarını yerinde inceledi
verimli bir yapıya büründüğünü vurgulayan Sadettin Korkut, "Gelinen noktada SOCAR Türkiye'nin ortaya koyduğu vizyonu, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki kardeşlik ilişkisinin somut sonuçlara ulaşması olarak değerlendiriyoruz.
Azerbaycan medyası SOCAR Türkiye yatırımlarını yerinde inceledi
verimli bir yapıya büründüğünü vurgulayan Sadettin Korkut, "Gelinen noktada SOCAR Türkiye'nin ortaya koyduğu vizyonu, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki kardeşlik ilişkisinin somut sonuçlara ulaşması olarak değerlendiriyoruz.
KYB Millettekileri ilk ziyaretini Kerkük'e gerçekleştirdi
Kerkük'ün siyasi durumu ele alındığı kaydedilen görüşmeler sonrası valilik binasına bir açıklama yapan Kürt vekiller kardeşlik ve barış mesajları verdi.Görüşme sonrasında açıklama yapan KYB Milletvekili Riyaz Faik, "Kerkük'te 140 maddenin uygulanmasını istiyoruz.
Yavuz: SOCAR 5 yılda Türkiye'nin en büyük ikinci sanayi şirketi olacak
CEO Kenan Yavuz, sözlerini "Tüm yapılan yatırımlar şunu gösteriyor ki Türkiye ile Azerbaycan arasındaki kardeşlik sadece sözde değil, hayata geçmiş bir yapıdadır. Ve kardeşliğimizi ekonomik projelerimizle halklarımızın, Türk milletinin refahına, gelişmesine, ülkelerimizin bağımsız ve onurlu bir şekilde daha ileri noktalarda olmasına
Galatasaray, harikalar diyarını seçti
Amaçlarının sevgi, kardeşlik ve fair play ilkelerine bağlı, saygılı ve kültürlü genç bireylerin yetiştirilmesi olduğunu dile getiren Demirel, "Sporcularımızın rahatı ve modern bir tesiste antrenman yapmaları için Anadolu Harikalar Diyarı Spor
Ehli Beyt sevgisi, Hernelileri Muharrem İftarı’nda buluşturdu
Allah bütün Ehli Beyt’e böyle daimi kardeşlik nasip ihsan eylesin." dedi. Alevilerin ve Sünnilerin kardeş olduğunu belirten Bakır, "Bunu bir kez daha burada yaşıyor ve görüyoruz." şeklinde konuştu.
Boğaziçi Köprüsü'nde ilginç manzaralar
Beşiktaşlı ve Fenerbahçeli iki taraftar, "Biz buraya kardeşlik için geldik. Herşey iyi gidiyor. İki hafta sonraki maçı biz kazanacağız." açıklamalarında bulundu.
Beşir Atalay, KKTC Başbakanı Yorgancıoğlu'nu ziyaret etti
Kabulde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını getirdiğini ifade eden Atalay, KKTC'nin Türkiye ile kardeşlik içerisinde daha da güçlenerek geleceğe birlikte yürüyeceğini ümit ettiğini aktardı. Kıbrıs müzakerelerine de değinen Atalay, müzakere masasında güçlü olmanın Kıbrıs Türk tarafına avantaj sağlayacağını anlattı.
KKTC Dinişleri Başkanı'ndan II. Hrisostomos'a ziyaret
ziyaretin gerçekleştirildiğine dikkat çekerek, “Kıbrıs’ın Müftüsü” ve Evkaf Genel Müdürü’nün bu hareketini, iki toplumun dini liderleri arasındaki samimi, kardeşlik ve gelişen ilişkilerinin göstergesi olarak, samimiyetle selamladıklarını belirtti.
Uşaklı maratoncu Akın Yeniceli, Uşak Sportif'e transfer oldu
Uşak’tan İstanbul’a ve geçen günlerde de Uşak’tan Ankara’ya koşarak TBMM’de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Türk bayrağı hediye edip barış ve kardeşlik mesajı vererek adından söz ettiren Akın Yeniceli ise ortak karar neticesinde bundan sonraki spor hayatını daha profesyonel sürdürebilmek için Uşak Sportif’e transfer
Kerbela şehitleri Hollanda'da anıldı
Egomuzu yenelim zaman kardeşlik zamanıdır. Sünni kardeşlerimden istirhamım ehlibeyt kardeşleri ile iyi diyalog içinde olsunlar. Cenab-ı Allah bu emekleri İnşallah zayi etmez.
Türkiye-Azerbaycan kardeşliği devlet nişanları ile pekişti
Çankaya Köşkü’nde düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, kardeşlik ve birliktelik mesajları verdi. Seçimin ardından ilk resmi ziyaretini Türkiye’ye yapan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Çankaya Köşkü’nde resmi törenle karşılandı.
Spor şenlikleri çekişmeli karşılaşmalara sahne oluyor
Daha tecrübeli olduğumuz bu turnuvamızda coşkumuz şevkimiz kat ve kat artarak devam etmekte; dostluk adına kardeşlik adına güzel anılara sahne olacak bu şenliğimizde tüm Kars halkını 24 Kasım’a kadar müsabaka yerlerimiz olan Aytemiz Spor Salonu ve dernek binamıza bekliyoruz.
Bakan Suat Kılıç: Derbinin rengi sarıdır
O da Türk milletinin ihtiyaç duyduğu kardeşlik iklimidir." (CİHAN)
"Derbi, kardeşlik derbisi olsun"(Özel)
birlerinin takımını destekleyen gurbetçi Galatasaray ve Fenerbahçe dernek yöneticileri ise el ele vererek, “Türkiye’de artık spor da çağ atlasın, bu derbi kardeşlik derbisi olsun. Hiç bir kupa bir insanın hayatından önemli olamaz” mesajı veriyor.
Medeniyetler Sporda Buluşuyor Projesi ile 144 yabancı öğrenci bir araya geldi
Yapılan futbol turnuvası ile kendileri ve dilleri farklı öğrenciler arasındaki kardeşlik bağlarını güçlendirmek istediklerini dile getiren UMİD-DER Genel Sekreteri Adem Kaya,"Gaziantep'te üniversitede okuyan yurt dışından gelmiş öğrencilerin katıldığı uluslararası futbol turnuvası Medeniyetler Sporda
Selanik'te din mensupları arasında diyalogun önemi vurgulandı
İbrahim Burqan ise 2004 yılında Ürdün Kralı’nın yayınladığı Amman Mesajı’na atıf yaparak farklı din mensupları arasındaki barış ve kardeşlik anlayışının gerekliliğine vurgu yaptı. Toplantının sonunda konuşmacılar, günümüzde esaslı ve dürüst bir dinler arası diyalogun gerekli olduğunu vurguladı.
Yüksekova'yı gezen Rizeli işadamaları: Tüm önyargılarımız yıkıldı
Ziyaretlerde kardeşlik, paylaşım, birliktelik ve sevgi temalarının ön plana çıktığını anlatan Ardeşenli iş adamı Özcan Özmısır geziyle birlikte tüm önyargılarının yıkıldığını belirtip, "Yaşım 43 bugüne kadar medyada çıkan haberlerin etkisinde
Bakan Ergin: Terörle mücadelede hukuk kuralları dışına çıkılmamalıdır
Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi ile çözüm sürecine de dikkat çeken Bakan Ergin konuşmasında şu ifadelere yer verdi. “Bu iki önemli adım, bahsettiğim dengeyi kurma noktasında bir milattır.
Boğaz'da havai fişek gösterileri nefes kesti
Bu coğrafyada büyük bir aile büyük bir kardeşlik toplumları olarak geleceğe birlikte yürümekteyiz. Heyecanlarımız, umutlarımız, beklentilerimiz aynı. Bütün İstanbullulara sağlık, sıhhat, afiyet ve nice Cumhuriyetler diliyorum.
Başbakan Erdoğan: Marmaray, insanlığın projesidir
Bir dayanışma ve kardeşlik projesidir.” dedi. Marmaray’ın açılışında devlet erkanı ve çok sayıda yabancı üst düzey konuk katıldı. Açılışta, Marmaray’ın önemine değinen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, projenin İstanbul’a, Türkiye’ye ve tüm insanlığa hayırlı olmasını dileyerek emeği geçenlere teşekkür
41 ülkeden parçalardan oluşan 'Kardeşlik ve Barış Yorganı' Guinness'e aday
BALIKESİR - Balıkesir'de yaşayan el sanatları emekli usta öğreticisi Beriye Başak tarafından hazırlanan "Kardeşlik ve Barış Yorganı", Guinness Rekorlar Kitabı'na aday gösterildi. Dünyada tek olan ve toplumlar arası barışa katkıda bulunmayı amaçlayan eser, Türkiye'nin bütün illeriyle 41 ülkeden gelen toplam 902 parça kumaştan oluşuyor ve şimdiden 36
Cumhurbaşkanı Gül’ün Cumhuriyet Bayramı ve doğum günü telefon trafiği
dostluğuna büyük önem verdiğini belirten Berdimuhamedov, gerek şahsı gerekse Türkmen halkı adına Türk halkının Cumhuriyet Bayramı’nı kutladığını ifade ederek, kardeşlik bağlarıyla birbirine bağlı olan iki ülke arasındaki ilişkileri her alanda daha da derinleştirmek istediklerini kaydetti.
Bitlis Türkiye kupasında tarihi başarı için kenetlendi
Burada elde edeceğimiz başarı hem bölgenin tanınmasına vesile olacaktır hem de doğu – batı kaynaşması ve doğu batı kardeşlik köprülerine vesile olacaktır. Sonuç ne olur bilmeyiz ancak ben her iki takımımıza da başarılar diliyorum.