karmakarışık

Oscarlı yönetmen Farhadi Altın Portakal’da
Uzun bir ayrılığın ardından Ahmet’in Paris'e dönüşü ile eşi Marie, onun sevgilisi Samir ve çocukları arasındaki ilişkiler karmakarışık hale geliyor. Saklanan sırlar bir bir ortaya dökülmeye başlıyor.
Rıza Çalımbay: Hedefimiz ilk onun içinde olmak
Maçlarda karmakarışık oynandı. Bunlar tabi ki futbolumuzu olumsuz bir şekilde etkiledi. Onun için bir tek Abdullah hocaya yüklemek yanlış.
İl Milli Eğitim Müdürü Başak: Sınavı kazanmak hayatın tek amacı değil
bırakılmasını öneren Başak, birçok gencin son güne kadar ders çalışmayı sürdürmesine rağmen söz konusu çalışmanın verimli olmadığını ve günün telaşıyla her şeyi karmakarışık bir hal alacağını dile getirdi.
SP İl Başkanı Sakartepe: Türkiye, Suriye bataklığına sokulmak isteniyor
Bölgeyi çeşitli terör örgütleri veya husumetler eliyle karmakarışık edenler, şu anda ellerini ovuşturmaktadır. Bu nedenle hükümet, acilen gerekli emniyet ve istihbarat tedbirlerini almalıdır.” dedi.SP olarak Türkiye’nin Suriye bataklığına sokulmak istendiğine dair ciddi korkuları bulunduğunu belirten Bayram Sakartepe, “Başta Suriye konusu olmak üzere
Bahçeli: Kim ölümlerden nemalanıyorsa insanlığından şüphe edilmelidir
Bize şehitlerden medet umduğumuzu hayasızca atfedenler iblisin yeryüzü elçileri, kan akmasından içten içe sevinen soyu sopu karmakarışık alçaklardır. Biz, analarımızın gözyaşının akmaması için her fedakarlığı yaparız.
Türk tiyatrocular “Karmakarışık”la Moskova’yı güldürdü
MOSKOVA - Moskova Türk Tiyatrosu ikinci gösterisi ile Türk ve Rus sanatseverlerinin karşısına çıktı. “Karmakarışık” oyununu sahneleyen tiyatrocular, izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.
'Alternatif Nobel ödülü' Hayrettin Karaca’ya
Ödül kazananları birbir tanıtan ve ödüllerini takdim eden Uexkull, hayatında kirlenen hava, karmakarışık hale gelen iklim düzeni, bozulan ormanlar gibi nedenlerle endişelenen birçok iş adamı ve işkadını ile karşılaştığını, ancak hayatını ülkesinin doğal yapısının bozulmaması
Devlet Tiyatroları, sezonun ilk turnelerine çıkıyor
Efendisi'ni 16 Ekim’de Erzincan’da; Bursa Devlet Tiyatrosu ise Ray Cooney’in yazdığı, Haldun Dormen-Kemal Uzun’un çevirdiği, Kerem Atabeyoğlu’nun yönettiği 'Karmakarışık' adlı oyunu 16, 17 Ekim’de Samsun’da, 19, 20 Ekim’de Çorum’da sanatseverlerle buluşturacak.
Devasa büyüklükteki tek böbrek ikiye parçalandı, 2 ayrı kişiye nakledildi
İnsan hem üzülüyor, hem umutlanıyor, karmakarışık duygular içindeyim. Bağışta bulunan aile benim için çok büyük fedakarlık yaptı, sağ olsunlar. Bana ömür boyu unutulmayacak bir hediye verdiler.
CHP’li Büyükerşen, Prof. Dr. Ünal'a hakaretten tazminata mahkum oldu
İftiralar içersinde karmakarışık bir adam. Ama ben bunu ceset kesiciliğinden, kadavra keser biçer bu tıp fakültesi hastanesinde o zamandan bilirim. Sonra yaptıkları iş ahlaksız bulduğum şey.
İbrahim Toraman: Karmakarışık bir sezon geçirdik
İSTANBUL - Beşiktaş'ın ve A Milli Takım'ın başarılı defans oyuncusu İbrahim Toraman, "Karmakarışık bir sezon geçirdik." dedi. 100.
Üniversite öğrencisi, köprüdeki dehşet anlarını anlattı
Karmakarışık şeyler oldu. Bir tane insanın köprünün üstünden suya düştüğünü gördüm. Yaşadığım bu olay gözümün önünden gitmiyor.
Bahçeli: Mahkemenin çağrısı ilgililer tarafından dikkate alınmalıdır
Maalesef Türkiye karanlık, karmakarışık ve kasvetli hadiselerin göbeğinde can çekişmektedir. İktidara destek ve omuz veren grup, oluşum ve tarafların, birbirine düşerek alanlarını genişletmek, aldıkları payları artırmak istemeleri çekişme ve sürtüşmelere
Devlet Tiyatroları 21 ilde 98 oyun sahneleyecek
"Bursa Devlet Tiyatrosu AVP Sahnesi’nde 16 Şubat Perşembe günü Ray Cooney’den Haldun Dormen – Kemal Uzun’un Türkçeye Kerem Atabeyoğlu’nun yönettiği 'Karmakarışık'a; İstanbul Devlet Tiyatrosu S. Dündar Müftüoğlu’nun yazıp - yönettiği çocuk oyunu 'Zalım Mahmut'a 18 Şubat Cumartesi günü Cevahir Salon 2’de; Nazım Hikmet'in Ran’ın yazdığı Metin Belgin’in yönettiği 'Ne
Cami çıkışında ipli, makaslı şifa arayışı
Ancak derin değil yüzeysel düşünen, ürettikleri ilavelerle dini karmakarışık hale getiren zihniyet sürekli yeni bir hurafe ortaya atar. Peygamber Efendimiz'in bir hadis-i şeriflerinde 'İslam’da iyi bir çığır açan kimseye, bunun sevabı vardır.
"Halk gizlice topladığı paraları Mendereslerin kapısının altından atardı"
Ortalık karmakarışık. Eşim içeride haber alamıyorum. Tek çocukla kalmışım. O zaman çok korkmuş ve çok ağlamıştım. Elim kolum bağlı hiçbir şey yapamıyordum.
Sadri Şener: Burak eğer İstanbul'a dönerse aldığımız zamanki Burak olur
Karmakarışık duygularla oynuyoruz ligi. Bu sene bir kıvılcım falan olur diye dedik ki deplasmana seyirci almayalım. Ama karar bu senelik, seyircinin gitme hakkını elinden alamazsın.
Zengin olmanın kitabını yazdı
Kitabının iktisatçılarınki gibi karmakarışık olmadığını ifade eden Orhan, “Kurallar basittir ama uygulamak ve sabretmek zordur. Bu kurallara uyup zenginleşmek süreç işidir, birdenbire olmaz.
Savcı: Sanık İklim Kaleli, Kılıçdaroğlu'na hukukdışı belge toplamayı teklif etti
Baykal: Yav ev kadın var bilmem ne karmakarışık. Daha uygun bir zamanda yaparız. İ.Kaleli: Tamam o zaman haber ver en kısa zamanda.D. Baykal: Tamam geldiğinde ben şey yaparım ve yahutta sen orası uygun olduğunda haber ver.
Bozulan sinyalizasyon sistemi kavşak trafiğini felç etti
BALIKESİR - Balıkesir'in Edremit ilçesinde arızalanan trafik sinyalizasyon sistemi, PTT Kavşağı'nı karmakarışık etti. Sistemi Türkiye’de tek bir firma onardığı için birkaç gün daha çalışmayacağı belirtildi.
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Türkiye çok farklı bir noktaya gidebilir
İhaleler karmakarışık. Özelleştirmenin anlaşılması mümkün değil. Hele TOKİ denen bir olay var. Devletin arazileri kime, nasıl peşkeş çekildi belli değil.
Bahçeli: Seçimler de YGS gibi karmakarışık hale gelmesin
Sakın ha bu seçimler de YGS gibi karmakarışık hale gelmesin." dedi.Seçim gezilerine Tekirdağ'da devam eden Devlet Bahçeli, il binasında bir süre dinlendikten sonra partililerle beraber Cengiz Topel meydanındaki miting alanına geldi.
Ekrem Pakdemirli: YSK’nın kararı Türkiye’yi sıkıntıya sokmamalı
Al sana karmakarışık bir karar. Geçen seçimde bu isimler YSK'dan geçmediler mi? Zamanında YSK'dan geçerek milletvekili olduktan sonra bir suç mu işlediler? İşledilerse de yargıdan geçmedi, çünkü milletvekili.
Sanat Tarihçisi Yılmaz: Galata Kulesi tipik bir Osmanlı eseridir (ÖZEL)
Bu tür karmakarışık imgeler şehrin dünyasında çok fazla ama öyle komik ki, bazen Osmanlı mirası Cenavoya mal ediliyor bazen de Bizans’ın Cenova’nın mirası olduğu gibi devralınıp Osmanlı eseri olarak görülüyor.
Bakan Ergün Diyarbakır’da konuştu: Demokrasilerde farklı düşünceye saygı vardır
Türkiye’de olmaması gereken meseleyi karmakarışık bir hale getirdiler. Şimdi biz bu karmaşık problemleri de çözmeye çalışıyoruz. Ama şimdi önümüzde karma karışık bir sorun var.
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Millet iradesiyle gelen yine millet iradesiyle gönderilmeli
Türkiye’nin her tarafından sorunlar artar, ülkenin birliğini dirliğini hazmedemeyen odaklar, bunlardan istifade ederek, hertarafı karmakarışık hale getirir. Bin yıllık kardeşliğimizi tehlikeye atabilecek ihanete kadar varabilirler.
Sivasspor, Manisaspor’u yenerek çıkışa geçmek istiyor
Karmakarışık bir ligin devam ettiğini kaydeden Çalımbay, “Kimin kimi yeneceği belli olmayan bir lig yaşanıyor. O yüzden her türlü sürpriz olabilir.
Güneş’in tamamı ilk kez 3 boyutlu olarak görüntülendi
STEREO’lar, yıldızın gerçekten sıcak plazma ve karmakarışık manyetik alanlardan oluşan bir küre olduğunu ortaya çıkardı” dedi. Amerikan Ulusal Okyanus ve Atmosfer Yönetimi (NOAA)’nın Uzay Hava Tahmin Merkezi’nden Bill Murtagh, “Artık Güneş’ten sürpriz tahminler yerine kesin sonuçlar alabileceğiz”
Çukurova Belediyesi seyircinin karşısına 'Ocak'la çıkıyor
Geçtiğimiz yıl Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan tarafından kurulan ve ilk oyunu “Karmakarışık” ile büyük beğeni toplayan Çukurova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda bugünlerde yoğun bir prova temposu var.
HEPAR Genel Başkanı Pamukoğlu: CHP'nin bir gün dediği ertesi günü tutmuyor
İşi karmakarışık hale getirdi. Her zaman olduğu gibi bu CHP denilen parti bir gün dediği ertesi günü tutmuyor. Başındaki bir şey diyor, ortasındaki bir şey diyor, arkadaki bir şey diyor.
MHP Giresun Milletvekili Özkan: Geleceğimiz olan çocuklara güvenli bir ortam sağlayamıyoruz
Ekonomik problemlerde en büyük yarayı çocukların aldığına dikkat çeken Özkan, şu görüşlere yer verdi: "Eğitim karmakarışık bir hale gelmiştir. Okul ile dershane arasında mekik dokuyan, sınav odaklı bir çocukluk yaşanmaktadır.
9. Cumhurbaşkanı Demirel: 1980 darbesinin en başta gelen mağduru benim
Herkesi düzledi ve yeni baştan siyaset karmakarışık oldu. Bugün eğer intikam alacağız diyorsanız, referandumla intikam alacağız, ayrı bir mesele, ama referandum lafını kullanmadan 1980'in intikamını alacağız diyorsanız, 1980'in en başta gelen mağduru benim.
Çukurova Belediyesi 'Karmakarışık' oyunu ile yaşlıların gönlünü aldı
Adana Huzurevinde kalan yaşlılar, Çukurova Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun sergilediği 'Karmakarışık' adlı oyunu ilgiyle izlediler. İki perdelik komedi türü oyun yaşlıları oldukça keyiflendirdi.
Patrikhane Sözcüsü Doshiteos: Anayasa değişmeden Ruhban okulu açılırsa sorun daha da karmaşıklaşır
Ederse o zaman karmakarışık bir durum olur." ifadesini kullandı. Ruhban Okulu için Türkiye'de barışçıl ve uzlaşı içinde bir çözüm gerektiğini vurgulayan Dosetheos, "Bence biraz daha bekleyip de barış içinde bu okulu açmak daha doğru
Çukurova Belediyesi Şehir Tiyatrosu perdelerini açıyor
yönetmenliğini dizi film ve tiyatrocu oyuncusu Erdal Cindoruk'un yaptığı Şehir Tiyatrosu, İngiliz Yazar Ray Cooney'in komedi unsurlarının öne çıktığı "Karmakarışık" adlı oyunu sahneleyecek. Yaklaşık iki ay önce Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan tarafından kurulan Çukurova Belediyesi Şehir Tiyatrosu ilk oyununu sahnelemeye hazırlanıyor.
"İnsanoğlu evrende mükemmel bir yere yerleştirilmiştir"
Güneş sisteminin dışına çıktığımızda astronomik rakamlar veya kilometreleri kullanmaya kalkışsak karmakarışık sayılar karşımıza çıkacaktır. Bunları hayal etmemiz bile çok zordur.
Holbrooke: Afganistan'da Türkiye'den daha önemli bir rol alabilecek ülke yok
Afganistan'daki seçimlerin karmakarışık bir halde geçmiş olmasına rağmen Afgan anayasasına uygun şekilde netilecelendiğini belirten Özel Temsilci, Karzai'nin yasal olarak başkanlığa seçildiğini ifade etti.
Adana Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası başkan adayı Çınar: Üyelerin yarısı fason, seçim oldu–bittiye getirilmek isteniyor
Çok karmakarışık bir listede, sisli bir havada iş oldu-bittiye getirilmek isteniyor." Bu tablo karşısında itirazda bulundukları Seyhan İlçe Seçim Kurulu'ndan 'ret' kararı çıktığını ifade eden Çınar, söz konusu listede "vergi kaydı, terk ve üyeliği
Bursaspor, kaçan liderliğe üzülüyor
Ligin zirvesi karmakarışık oldu. Ama biz en kötü beraberlikle dönmeliydik. Olmadı. Yapacak birşey yok. Bizim hedefimiz ligin başından beri ilk 5'di.
Çankaya Belediye Başkanı Tanık: Altı aylık sürede hastalıklı hücrelerden kurtulmaya çalıştık
Tanık, ''Referandum komedisiyle çarpıtılan, son günde konulan sorularla karmakarışık hale getirilen, sorulması gereken sorular ve soruluş biçimi ciddiyetten uzak bir oylamayla büyükşehir belediye meclisinin ve büyükşehir yönetiminin halkın eğiliminden yararlanmak istediğine inanmak, safdillik olur
Bursa'da eski başkan unutulmadı
Saker, "Bugün karmakarışık duygular içerisindeyim. Teoman ile lise 1'de tanıştık, İTÜ'de okuduğumuz dönemde 4,5 yıl aynı yurtta aynı odada kaldık. Gerek meslek gerekse özel hayatlarımızda daima kol kolaydık.
Özdilek: Çok renkli bir lig yaşıyoruz
" diyen genç çalıştırıcı Özdilek, "Karmakarışık bir lig yaşıyoruz. Yukarıda ve aşağıda her şey oluyor. Geçen hafta şampiyonluğa 2 takım var dediğimiz haftada bu hafta ise şampiyonluk şansını 4 takım sürdürüyor.
2. İDDİANAMEDEN: İlker Güven'den orduya büyük hakaret
ile yaptığı telefon görüşmesinde özetle; "İLKER'in: …Bi ortalığa baksanıza ya ortalık toz duman ya it eti at eti şey it izi at izi hepsi birbirine karmakarışık" dediği, Ünal'ın "KARMA KARIŞIKTA YANİ BU PEKİ ŞANLI ORDUMUZ NE YAPIYOR" dediği, İLKER'in: "EVET DEĞERLİ KOMUTANIMIZ DİYORSUN DEĞİL Mİ" "ODA FENERBAHÇE GALİP GELİNCE
Kommersant Gazetesi : "Azerbaycan'da mezardan çıkan tarihi şok gerçek."
Hatta 1937 yılında Stalin Mikoyan'a şöyle imada da bulunmuştu: "26 Bakü Komiseri'nin kurşuna dizilmesi ve senin sağ kalmanla ilgili tarih çok karanlık ve karmakarışık. Anastas, bizi bu olayı çözmeye zorlama.