karmaşık

Çin, Suriye sorununun siyasi yollarla çözülmesini istiyor
Sorunu daha da karmaşık hale getireceği gerekçesiyle Suriye sorununda kesinlikle askeri müdahaleye karşı çıkan Çin Dışişleri Bakanı, toplantıda Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed yönetiminin, muhaliflerle sadece görüşmelerle kalmayıp, bunu
Çin’den Suriye’ye: Masaya oturun
Suriye’de 3 yıldır süren çatışmaya da dikkat çeken Wang, sorunun çok karmaşık olduğunu vurgulayarak, gerçeklerin, askeri hamlelerin sorunu çözemeyeceğini gösterdiğini de savundu.Wang, uluslararası toplumun mutabakatı ve diyalog yoluyla siyasi çözümün tek doğru yol olduğu ve bunun aynı zamanda tarafların da sıkı şekilde bağlı kalmaları
Tayfun Korkut: Kulübümün inanılmaz güveni ve desteği var
Duygularım fazla karmaşık değil; sonuçta kendi takımımızı hazırlamaya çalışıyoruz. Sadece sonuç hoşumuza gitmedi." ifadelerini kullandı.
Maliye Bakanı: 4C’lilere kesinlikle kadro yok
İçerden bile baktığımızda karmaşık bir resim karşımıza çıkıyor. Olup bitenleri anlamak mümkün değil." yorumunu yaptı.
Hükümete, "AB ile müzakere süreci durdurulabilir" uyarısı
Duff, Kıbrıs konusunda ise şu değerlendirmeyi yaptı: "Kıbrıs sorunu gerçekten çok karmaşık bir sorun. Ancak Erdoğan’ın Kıbrıs sorunuyla ilgili çıkışları sorunu daha da büyüttü. Çözüme bir türlü ulaşılamadı.
Kazak matematikçiden büyük başarı
Muhtarbay Otelbayev, 'Milenyum sorusu’ diye adlandırılan ve çözümü bulunamayan en karmaşık 7 matematik sorusundan 6'sını çözdüğünü söyledi.Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) konuşan Otelbayev, 1980 yılından bu yana bu tür soruların çözümü ile uğraştığını belirtti.
Semih Şentürk: Fenerbahçe’den ayrılmak zor oldu
Antalya gibi bir şehirde görev alacağı için de mutlu olduğunu açıklayan tecrübeli oyuncu, çok karmaşık duygular içerisinde olduğunu, Antalyaspor taraftarlarıyla tanışmak için can attığını söyledi. Altı aydır Fenerbahçe’de kadro dışı olduğunu ancak alt yapıda kendisini hazırladığını kaydeden Semih, bir hafta 10 gün içerisinde maçlara çıkabileceğini, kupa maçlarında
Kuzey Avrupalı gençler, NATO şemsiyesini istiyor
Nummikoski, Norveç’ten Paul Joakim Sandöy ve Estonya’dan Sirle Rosenfeldt adlı genç liderlerin imzasını taşıyan makalede, günümüz dünyasında son derece karmaşık ve ciddi tehditlerin olduğu ve muhtemel saldırılarda özellikle küçük ölçekli ülkelerin kendilerini savunmada yetersiz kalacağı belirtiliyor.
İspanya'da yolsuzluk davasına bakan yargıcın görev süresi uzatılmak isteniyor
Buna gerekçe olarak yargıcın yürüttüğü karmaşık soruşturmalarda süreklilik ihtiyacı ve mahkemeye "pozitif hizmeti" gösterildi.Halk Partisi'nin yasadışı B kasasını soruşturan Pablo Ruz, Başbakan Mariano Rajoy'a bile uzanabileceği öne sürülen davada PP'nin eski haznedarı Luis Barcenas'ın
TAV İnşaat, dünyanın en büyük ikinci şirketi oldu
TAV Grup CEO’su Sani Şener, şirketin; havalimanı tasarımı, yapımı ve finansmanı gibi zorlu ve karmaşık bir alanda uzmanlaştığını söyledi. Bu alanda hızla büyüyerek sektörün lider markaları arasına girdiklerini ifade eden Şener, “Bugün geldiğimiz noktada Abu Dabi Midfield Terminali, Medine Havalimanı, Cidde
TUSAŞ, ilk F-35’in gövdesini teslim etti
ANKARA - Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ ) ortak yapım taarruz uçağı F-35'in, orta gövde bölümü tamamlandı. Uçağın en karmaşık bölümü olan gövdesinin Türkiye'de üretimine bundan sonra da devam edilecek.
Müstakbel koalisyon ortakları arasında ilk kavga patlak verdi
SPD’li milletvekili Michael Hartman, “Konu NSA skandalından sonra daha karmaşık hale geldi.” derken, kanun çıkarmakta acele etmeyecekleri sinyalini verdi. Buna karşın CDU’nun Federal Meclis İçişleri Komisyonu Üyesi Günter Krings ise, “Beklediğimiz her ay, bize daha fazla maliyet getiriyor.
"Timoşenko sorunu mevcut yasalar düzleminde çözülecek"
Timoşenko sorununun karmaşık ve ihtilaflı olduğunun altını çizen Yanukoviç, farklı zamanlarda yasa ihlalleri olduğunu ve Ukrayna'nın maddi zarara uğratıldığını kaydetti. Yanukoviç, Timoşenko konusundaki çelişkiler nedeniyle Ukrayna Parlamentosu'nun yurt dışında tedavi görmesini sağlayacak yasa teklifini onaylamadığını da hatırlattı
TÜRKTOB: Yağlı tohum verimini artırmalıyız
TÜRKTOB Başkanı Yıldıray Gençer, bitkisel yağ üretimi artıracak politikaların oluşturulması ve uygulanması uzun dönemli, karmaşık ve çok sayıda ürün ve faktörün rol oynadığı bir süreç olduğunu dile getirdi.
İstanbul, 'Dünya İstihdam Kongresi'ne ev sahipliği yapacak
Buna bağlı olarak işgücü talebinin, gelişen teknoloji ve yeni üretim biçimleriyle gün geçtikçe değiştiğini ve daha da karmaşık bir hale geldiğini kaydeden Yazıcı, “Sorunun çözümüne yönelik arayışlar, kamu istihdam kurumlarının sorumluluklarını ve bu kurumlardan beklentileri artırmıştır.
Mancini: Derbide iyi oynayamadık
Gol yeyince işler daha karmaşık oluyor. Burada önemli olan defansif anlamda oyunu geliştirmemiz gerekiyor." dedi. Bir gazetecinin, "Derbiye çıkarken önceliğiniz neydi.
Finlandiya Dışişleri ağına Rusya’nın saldırdığı iddia edildi
önemli belgelerin saldırganların eline geçmediğini ifade eden Dışişleri Bakanı, izlemenin birkaç yıldan beri sürdüğünü tahmin ettiklerini ve hackerlerin çok karmaşık bir şekilde organize olduklarını kaydetti.
Bakan Çelik: Kıdem tazminatında haklar korunmak kaydıyla yeni sistem şart
Taşeron işçiler konusunun karmaşık bir durum arz ettiğini belirten Çelik, taraflarla görüşmelerin devam ettiğini, konu uzun olduğu için tweetle izahının da zor olduğunu, taslağın son şeklini taşeron emekçileriyle de görüşeceğini söyledi.
BUSİAD Başkanı Yöney: Şirketlerde devir-teslime bugünden hazırlıklı olmalıyız
Adeta evladımız olan işimizi, kızlarımıza, oğullarımıza emanet etmenin heyecanını ve karmaşık duygularını yaşıyoruz. Şirketlerimizin nesilden nesle büyüyerek varlığını sürdürmesi hepimizin en büyük arzusu… Biz bu bayrağı devraldık ve gün gelecek bizden sonraki nesle bırakacağız.
Ünlü ressamların tablolarını çalan zanlılar suçlarını itiraf etti
Olaylara bir de bu yönden bakarsanız, ne kadar çaplı ve karmaşık olduğunu görebilirsiniz.” dedi.Hırsızlık suçunun müze içinden işbirlikçileri olduğunu iddia eden sanık avukatı, müze ve güvenlik şirketi aleyhine dava açacaklarını kaydetti.
Çin ve Rusya arasında 21 işbirliği anlaşması imzalandı
Güçlü bir Çin-Rusya işbirliğinin karmaşık uluslararası durumlarda önemli olduğunu ve bu işbirliğinin dünya ekonomisi toparlanırken, uluslararası ve bölgesel duruma katkı yapacağını da vurgulayan Li, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin iki daimi üyesi
Daum: Taraftarımızdan inanılmaz derecede destek aldık
Kayserisporlu oyuncu Okay, son dakikada karmaşık bir olay yaşandığını belirterek, "Hakeme sorduğumuzda gerekçesi bize diyor ki 'görmedim'. Bence bu kadar kolay olmamalı.
Polisten vatandaşa: Kredi kartı alırken ilk işiniz şifreyi değiştirmek olsun
Kullanılan her şifrenin özellikle harf, rakam ve simgelerden oluşan karmaşık bir şifre olup olmadığının kontrol edilmesi gerektiğinin dile getirildiği açıklamada, yapılan araştırmalarda en çok kullanılan şifrenin '123456' olduğunun tespit edildiği belirtildi.
İnsan haklarında Arap dünyasında ilk sırada BAE geldi
Yetkililer ayrıca göstergenin birbirine bağlı 21 temel insan hakkının karmaşık hesaplanmasına dayandığını kaydetti. (CİHAN)
Nobel kimya ödülü, Amerikalı bilimadamlarına verildi
STOCKHOLM - Nobel kimya ödülleri, karmaşık kimyasal süreçlerle ilgili bilgisayara simülasyonları hazırlayan Amerikalı üç bilimadamına verildi.İsveç Kraliyet İlimler Akademisi, 1,25 milyon dolarlık ödülü Martin Karplus, Michael Levitt ve Arieh Warshel'e verdi.
42 yıl sonra ağabeyine kavuştu, babasının mezarında gözyaşı döktü
Çok karmaşık duygular yaşadığını ifade eden Haluk Kazan, "Çocukluğumdan bu yana hep itildim. Dövüldüm. Ama gururumdan bir şey kaybetmedim" ifadelerini kullandı.
Fotofest’te fotoğrafın geçirdiği değişim konuşuldu
Teknoloji geliştikçe fotoğraflar üzerinde işlemlerin de karmaşık hale geldiğini vurgulayan Hackworth, “Artık insanlar kendi yüzlerini bile değiştirebiliyor. Özellikle moda dergilerinde insan yüzleri üzerinde çok oynanıyor.
Alış veriş merkezleriyle ilgili hazırlanan yeni tasarı sektör görüşüne açıldı
Bakan Yazıcı, işletmelerin açılışında standardı bulunmayan karmaşık işlemler, ödeme süreleri ve markalaşmada karşılaşılan sıkıntılar ile haksız ticari uygulamaların, bu sorunların önde gelenlerinden olduğunu ayrıca yaşanan bu sürecin, perakende sektöründeki esnaf ve sanatkar işletmeleri
Gül: Bölge dışı ülkelerin çelişkili tavrı istikrarsızlığı tetikliyor
Ortadoğu’da dünyada küresel bir dönüşüm sürecinden geçildiğini anlatan Gül, bu süreçte uluslararası düzenin daha karmaşık ve geçirgen bir hal aldığını kaydetti. Gül, “Güç parametreleri ve küresel güç dengelerinde köklü değişiklikler yaşanmaktadır.
FBI, sanal alemde en büyük uyuşturucu ticaretini yapan şahsı yakaladı
Sanal alemde ‘Korkunç Korsan Roberts’ (DPR) uyuşturucu satışı yaptığı sitesinin güvenliğini sağlamak için karmaşık algoritmalar kullanarak özel bir ağ ile kurdu. Dünya genelinde organize edilen söz konusu uyuşturucu trafiği, para transferi dahil sadece İpek Yolu sitesi üzerinde sağlanıyordu.
Yaşla gelen ciddi unutkanlıklar Alzheimer habercisi olabilir
Alzheimer hastalığı genetik, yaşam şekli ve çevresel faktörlerin karmaşık etkileşimi ile ortaya çıkan, multifaktöriyel bir hastalıktır.” (CİHAN)
Erdoğan: Bundan sonra 11 ay, 10 ay, mevsimlik yok, kıdem sürekli çalışıyor
Tam tersine şiddetin olduğu yerde çözüm değil daha fazla sorun olur, sorunlar daha karmaşık ve girift olur. Şiddet bir sorun çözme yöntemi olmadığı için sendika vardır.
ABD: Kazakistan enerjide yeni küresel aktör
maliyetli petrol yatağı olan Kaşagan’da ilk petrol geçtiğimiz hafta üretilmiş; yapılan açıklamada son 40 yılda keşfedilen en büyük ve dünya çapında en karmaşık sanayi projelerinden biri olan bu petrol yataklarının gelişiminde tarihi bir adım atıldığı vurgulanmıştı.
Bahçeli: Demokratikleşme paketi PKK’nın zorla elde ettiği yeni bir başarısıdır
Türkiye yakın tarihinin en bunalımlı, en buhranlı ve en karmaşık döneminden geçtiğini ifade eden Bahçeli, “Millet ve devlet hayatının tüm güvenlik ölçüleri, tüm cepheleri çökmenin, çözülmenin ve çürümenin eşiğindedir.
Almanya Pazar günü federal seçime gidiyor
Bunun nedenlerinden biri, ayrımlaşmış sistemiyle karmaşık dokulu modern toplumlarda sorunları çözmenin kolay olmaması, bir diğer nedeni de koalisyon kurmak durumunda kalınması; iki parti, bazen de üç parti olarak.
Bosnalı askerler Afganistan’dan döndü
Genelkurmay Başkanı Ante Yeleç ise Afganistan gibi karmaşık bir misyonda Amerikan birliğinde görev yapan Bosnalı askerlerin, uluslararası barış destek operasyonlarında güvenilir bir ortak olduğunu ispatladığını dile getirdi.
Enerji arz-talebinde çözüm verimli tüketim
SAMSUN - Enerji tüketiminin yüzde 75’inde dışa bağımlı durumda olup her yıl tüketim ihtiyacı yüzde 4.6 oranında artan Türkiye, bu karmaşık denklemi çözmek için çözüm arıyor.
Brezilya'da asrın davası hükümeti zor duruma düşürebilir
İddianameyi hazırlayan savcılar, olayın basit bir yolsuzluk suçundan ziyade, içinde banka yöneticileri ve senatörler dahil çok sayıda önemli ismin bulunduğu karmaşık bir yapıya sahip olduğunu tespit ettiler.
Almanya seçimleri - Siyasi partilerin göç ve uyum politikaları
Ancak eleştiriler arasında çok karmaşık bürokrasi işlemleri de dile getiriliyor. “Bu kişiler ve aileleri için Almanya yaşamlarının merkezi ve çalışma alanı olarak daha cazip bir hale gelmelidir.” başlığına eğitim, aile, altyapı yatırımı, ekonomi gibi tüm alanları kapsayan politikalar dahil oluyor.
Yargılamada makul süre için pilot uygulama başladı
Ondan önce hakim, savcı ve ilgili adliye personeline "Zaman Yönetimi" eğitimi verildiğini belirterek, “AİHM, bazı karmaşık ve özel niteliği olan dosyalar hariç ortalama olarak hukuk ve idari davalarda yaklaşık iki, ceza davalarının bir kısmında ise beş yılı aşan yargılama sürelerini ihlal
Çin’den Suriye’de kullanılan kimyasal silah raporu açıklaması
BM’nin söz konusu raporunu dikkatle değerlendireceği belirten Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hong Lei, BM denetçilerinin, karmaşık şartlar altında sürdürdükleri çalışmaları takdirle değerlendirdiklerini söyledi.
Obama: Putin’in bizimkine benzer değerlere sahip olduğunu düşünmüyorum
Birde devam eden savaş ortamında bu durum çok daha karmaşık hale geliyor.” ifadelerini kullandı. NÜKLEER, KİMYASAL SİLAHLARDAN DAHA BÜYÜK PROBLEMObama, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile direk olarak olmasa da mektuplar aracılığıyla görüştüğünü söyledi.
Dünyanın en pahalı enerji projesinde ilk petrol üretildi
Yapılan açıklamada son 40 yılda keşfedilen en büyük ve dünya çapında en karmaşık sanayi projelerinden biri olan petrol yataklarının gelişiminde tarihi bir adım atıldığı vurgulandı.Ülkede 2000 yılında keşfedilen Kaşagan petrol sahasında uzun süren çalışmaların ardından nihayet üretime başlandı.
Google, Android’de bir açığı kapattı
Oldukça karmaşık bir yapısı olan bu trojan, mobil botnet’lerin dışında aynı zamanda istenmeyen mesajlar aracılığıyla da yayılıyor. Bu, Obad.a trojan’ın hızlı yayılmasını sağlayan önemli bir araç olarak ifade ediliyor.
Emniyet uyardı: Kredi kartıyla ödemelerde POS cihazını yanınıza isteyin
Kullandığınız her şifrenin özellikle harf en az 1 küçük harf ve 1 büyük harf, rakam ve @, &, % gibi simgelerden oluşan karmaşık bir yapıya sahip olup olmadığını kontrol ediniz. Örneğin G0fr@19. gibi.
Türk doktorlar Saraybosna'daki hastaneyi ziyaret etti
Aganoviç, bazı karmaşık vakalarda hastaları Türkiye'ye sevk ettiklerini ifade etti. (CİHAN)
MHP'li Yalçın: Çözüm sürece sonrası örgütün istekleri Meclis'e getiriliyor
Türkiye yine bölgede komşuları ve yeni karmaşık sorunlarla karşı karşıya olacaktır. Oysa AKP iktidarının, ne Türkiye'yi huzur ve güvene, ne de bölgeyi sulh ve selamete kavuşturacak takati ve kabiliyeti vardır.
Destici: Yeni sistem ile öğrencilerimiz mağdur olacak
/>Destici, açıklamasında şunları söyledi: “Farklı saiklerinden dolayı dershaneleri kapatmak ya da işlevsiz hale getirmek için anlaşılması ve uygulanması güç karmaşık bir sistemi okulların açılmasına 12 gün kala dayatmak hangi bilimselliğin ya da maarif anlayışının gereği olabilir.
"PKK sürecin kesintiye uğramaması için gerekçeler aramadan silah bırakmalı"
Hak-Par olarak silahlı bir dış müdahalenin soruna çözüm getirmeyeceği, durumu daha da karmaşık bir hale getireceği ve savaş yangınının daha da büyümesine, komşu ülkelere sıçramasına yol açacağı kanısında olunduğunun belirtildiği açıklamada, "Elbette, başta
CHP'li Loğoğlu: BM Güvenlik Konseyi ateşkes sağlamaya çalışmalı
Suriye’deki durumu değerlendiren Loğoğlu, kimyasal silah kullanıldığı iddialarının Suriye’de durumu daha karmaşık hale getirdiğini ifade ederek, BM denetçilerinin raporunun beklenmesi gerektiğini aktardı.