kayseri merkez

Market dolabının tasarımı, tasarruf ve çevreci özelliği ödül getirdi
KOSGEB Kayseri Merkez Müdürü Erdal Çınar ise ar-ge firmasının kendilerine verdiği projenin ilk beş arasına girdiğini belirterek, yarışta iki İstanbul, bir Sakarya, bir Antalya ve bir Kayseri firmasının bu dereceye girdiğini anlattı
Engelli girişimciler 30 bin lira hibe destek alacak
OSGEB Kayseri Merkez Müdürü Erdal Çınar ise belgeyi alan engellilerin protokol gereğince iş kurabilmeleri için 30 bin TL hibe desteğinin hazır olduğunu, büyük düşünenler için ise faizsiz 70 bin TL uzun vadeli kredi seçeneğinin mevcut
Kayseri Şeker, 2012-2013 dönemine ait pancar bedellerini ödemeye başladı
12 Bölge ve 241 köyde dağıtımına başlanan pancar bedelleri ödemesinin ilki, Kayseri Merkez Pancar Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi. Yapılan pancar bedelleri ödemesi sırasında çiftçilerle görüşen Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Yönetim Kurulu Üyesi Hurşit Dede, Kooperatif Müdürü
"Toplum olarak devlet kurumuna nasıl gireriz, bunun hesabını yapıyoruz"
Toplantıya konuşmacı olarak da TÜBİTAK Bilimsel Programlar Uzmanı Gökhan Kinalır, KOSGEB Kayseri Merkez Müdürü Erdal Çınar, Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Lale Özbakır ve iş adamı Hasan Basri Özdamar katıldı.
Kayseri'de hazırlanan 26 proje AB'den hibe almaya hak kazandı
Değerlendirme kapsamında Kayseri merkez ve ilçelerde bulunan ilkokul, lise, halk eğitim ve meslek eğitim merkezleri tarafından sunulan projelerden 26’sı desteklenmeye uygun görüldü, 7 proje de yedek listeye alındı.
Türkiye’de 8,5 milyon hektar tarım alanı suya kavuşacak
Eroğlu, "Kayseri merkez ve ilçelerde kurulan 5 noktada otomatik olarak hava durumu bilgileri alınarak internete aktarılıyor. Buradaki bilgileri hangi ülkede olursanız olun öğrenebiliyorsunuz.
Polis, terör saldırısında asıl şüphelinin peşinde
Eylemin asıl hedefinin, Kayseri merkez ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yakınları olduğu yönündeki iddialar da doğrulanmadı. Gözaltına alınan şahısların ifadeleri, patlatılan araç plakası ve elde edilen diğer bulgulara göre eylemin hedefinin Ankara olduğu bilgisini doğruluyor.
Dyned İngilizce Dil Eğitim Sistemi’nde başarılı olan öğrenciler ödüllendirildi
Kayseri merkez ve ilçelerindeki okullardan sisteme kayıtlı başarılı öğrencilere yönelik bir ödül töreni düzenlendi. Kayseri Ticaret Meslek Lisesi’nde gerçekleştirilen törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR - GE Şubesi Müdürü Mehmet Şahin, bu projenin temel amacının çocukların yoğun
Müftü Ali Maraşlıgil: Dünyanın, ekmek ve sudan daha çok kardeşliğe ihtiyacı var
Kutlu Doğum Haftası boyunca, Kayseri merkez ve ilçelerinde panel, konferans, hatim duası, gül dağıtımı, ikramlar, vaaz ve sohbetlerden oluşan 100’e yakın program tertiplendi. İlk program, 14 Nisan Cumartesi günü panel ile başlayacak.
Melikgazi Belediyesi, 78 okulun tadilat ve bakımını yaptı
Kayseri merkez ilçenin yüzde 50’si Melikgazi de yaşamaktadır. 450 bin nüfusun yaklaşık 103 bini bugün okula başladı. 160 eğitim kurumu ve 103 bin öğrenci kapasiteli ilçemizde belediye olarak gerekli tedbirler ve çalışmaları tamamladık.
Melikgazi Belediyesi, yol ve yeşil alan yatırımlarına ağırlık verecek
KAYSERİ - Kayseri merkez Melikgazi Belediyesi’nin 2012 yılı yatırım programı belli oldu. Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yol ve yeşil alan yatırımlarıyla ilçenin 2012 yılında da şantiyeye döneceğini söyledi.
Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclisi kurs başvuruları başladı
KAYSERİ - Kayseri merkez Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclisi’nin 2011-2012 yılı kurs kayıtları başladı. Kayıtların 16 Eylül 2011 tarihlerinde sona ereceği öğrenildi.
Çevre temizlik vergileri, temizliğe yatırım olarak dönüyor
KAYSERİ - Kayseri merkez Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, vatandaşlardan tahsil edilen çevre temizlik vergisinin temizliğe yatırım olarak geri döndüğünü söyledi. Çevre ödüllü Melikgazi Belediyesi, bank, çöp sepeti ve konteynır alımı için ihaleye çıkacak.
Barış Manço Caddesi, sahura kadar çalışılarak yenilendi
KAYSERİ - Kayseri merkez Kocasinan ilçesinde bulunan Barış Manço Caddesi’ndeki yenileme çalışmaları, ekiplerin gece sahura kadar çalışması sonucu Ramazan Bayramı öncesinde tamamlandı. Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, ulaşım arterlerini rahatlatacak yeni cadde yapımına ve mevcutları da yenileme çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.
Liseli mucitler elektrikli araç üretti
KAYSERİ - Kayseri Merkez Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, danışman öğretmenleriyle birlikte elektrikle çalışan otomobil üretti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘yerli araç üretin’ sözünden sonra harekete geçen elektrik elektronik bölümü öğrencileri, bin 200 TL’ye aldıkları hurda bir otomobili elektrikli
Kayseri Şeker'in yeni yönetimi ilk olarak lüks araçları elden çıkarmış
Heyet, şimdiye kadar Kayseri Merkez, Develi, Yeşilhisar, Sarıoğlan, Bünyan, Pınarbaşı, Şarkışla, Yenipazar, Boğazlıyan, Yenifakılı, Çandır ve Gemerek'te ziyaretlerde bulundu. Şirket yönetimiyle görüşen pancar üreticileri, kota sorunundan, ekim alanlarının daha verimli hale getirilmesine, fabrikanın işleyişinden, alınan tasarruf tedbirlerine kadar
TOKİ’nin 6 bin 468 konutu için 56 bin aile başvurdu
Kayseri Merkez’de satışa sunulan 826 konut için 18 bin 268 aile başvuruda bulunurken, Bingöl’de 256 konut için 7 bin 877, Düzce’de 448 konut için 7 bin 319, Sivas’ta da 628 konut için 6 bin 700 kişi başvuruda bulundu.
Kredi borcunu ödeyemeyen 746 bin kişi hakkında takip başlatıldı
KAYSERİ - Merkez Bankası kayıtlarına göre 2010 yılı sonu itibariyle tüketici kredisinden kaynaklı 745 bin 984 kişinin hakkında takip başlatıldı. Bu sayının bir önceki yıla göre 73 bin 524 kişi arttığı belirtiliyor.
4 bin lira peşinatla konuta bir haftada 38 bin başvuru
ANKARA - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından satışa çıkarılan 5 bin 641 adet 2+1 alt gelir grubu konut için 7 günde 38 bin 60 kişi başvurdu. 4 bin liradan başlayan peşinatlar ile 15 yıl (180) vadeli olarak satışa çıkarılan konutların aylık taksitleri 225 liradan başlıyor.
Gezici kütüphane öğrencileri kitapla buluşturdu
Avrupa Birliği Bilgi Merkezi’nin Gezici Kütüphanesi, yıl boyu Kayseri merkez ve ilçelerindeki okulları ziyaret ederek kitap hediye etmeye devam edecek. (CİHAN)
Kayseri’de 11 köy ve 2 mahalle yolu ulaşıma kapalı
KAYSERİ - Kayseri merkez ve ilçelerinde etkili olan kar yağışı ve tipi 11 köy ve 2 mahalle yolunun ulaşıma kapanmasına sebep oldu. Özvatan ilçesinde 1 köy ve 2 mahalle ile Pınarbaşı ilçesinde 10 köy yolu ulaşıma kapalı durumda.
TOKİ’den 4 bin lira peşinatla 15 yıl vadeli konut
ETAP 232 KARAMAN KIRBAĞ 192AFYONKARAHİSAR SAHİPATA 144 KAYSERİ MERKEZ 602AKSARAY MERKEZ 160 KONYA MERAM 2. ETAP 288BARTIN MERKEZ 192 KÜTAHYA MERKEZ 448BİNGÖL MERKEZ 160 NİĞDE BOR 192BİTLİS MUTKİ 128 NİĞDE MERKEZ 176ÇORUM MERKEZ 256 OSMANİYE MERKEZ 128DÜZCE MERKEZ 320 SİVAS MERKEZ
Avcılar doğaya meşe palamudu ve badem tohumu ekecek
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Murat Develioğlu da avcıların doğa dostu olduklarını ve tohum dikimini gönüllü olarak yapacaklarını dile getirdi. Ağaçlandırma Şube Müdürü Yunus Güneş de avcılara meşe palamudu ve bademlerin nasıl dikileceğini uygulamalı olarak anlattı.
Melikgazi Belediyesi, 32 okula basketbol sahası yaptı
Kayseri Merkez ilçenin yüzde 50'si Melikgazi de yaşamaktadır. 450 bin nüfusun yaklaşık 106 bini bugün okula başladı. 142 eğitim kurumu ve 106 bin öğrenci kapasiteli ilçemizde belediye olarak gerekli tedbirler ve çalışmalar tamamlandı.
"Meslek lisesi mezunları daha çok çalışarak istedikleri bölüme girme fırsatı yakaladı"
Meslek liselerine Eylül 2009 kayıt döneminde büyük bir teveccüh yaşandığını aktaran Şahan, Kayseri Merkez Endüstri Meslek Lisesinin ikili öğretime geçmek zorunda kaldığını anımsattı. Şahan, "Bu yıl da daha fazla teveccüh olacağını, meslek liselerine kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin nicelik ve niteliğinde artış yaşanacağını düşünüyoruz" dedi.
Bakan Taner Yıldız'ın yüz çehresinde kalıcı iz olup olmadığına bakılacak
Yıldız, şehitlikteki törende, Kayseri Merkez Endüstri Meslek Lisesi'nde beden eğitimi öğretmeni olan Şahin Ş.'nin yumruklu saldırısı sonucu yüzünden yaralanmış ve burun kemiğinde çoklu kırık olduğu belirtilmişti.
Şehit uzman çavuş iki gün önce doğan çocuğunu göremedi
Şehit'in Kayseri merkez Fevzi Çakmak Mhallesi'ndeki evine gelen Garnizon Komutanlığına bağlı askeri yetkililer, baba Zekeriya ve anne Sabahat Sağır'a üzücü haberi verdi. İki yıllık vatani görevini bitirir bitirmez uzman çavuş olarak göreve başlayan Nuri Aydın, göreve başladığı dönemde evlendi.
Meslek lisesi öğrencileri Danıştay üyelerini istifaya çağırdı
Kayseri Merkez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, okul çıkışında toplanarak basın açıklaması yaptı. Okul önünde düzenlenen basın açıklamasına, çok sayıda meslek lisesi öğrencisi katıldı.
Elektrik şirketi Kayseri'nin 20 yıllık master planını hazırlıyor
Kayseri ve Civarı Elektrik T.A.Ş. Kayseri merkez ve ilçelerinin önümüzdeki 20 yıllık sürece ilişkin Master Plan çalışmasını gerçekleştirecek. Şirketin master planı ihalesini Siemens firması kazandı.
"Kimse yok mu diyen herkese el uzatacağız"
Kayseri merkez ve ilçelerde yapacağımız çalışmalarda yoksul, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaşarak onlara destek vereceğiz." Kayseri Şubesi olarak yapacakları çalışmalar hakkında da bilgiler veren Haskaraman, ilk etapta şehrin farklı yerleri ve işyerlerine bin 250 adet derneğe ait sadaka
Kur'an kursunda yaş sınırının kaldırılması için 24 bin imza toplandı
Kayseri Merkez Postahane önünde açıklama yapan Mustafa Delice, din eğitiminin önündeki engellerin devam ettiğini söyledi. Delice, "Ülkemizde, demokratik açılım projesi ile temel insan haklarında iyileştirmenin yapılmaya çalışıldığı, Avrupa Birliğine girme gayreti ile temel haklar alanın da yeni
Türkiye'nin ilk elektrik üretim santrali müze olacak
Ş tarafından Kayseri merkez, Bünyan ilçesi ve Talas bölgesinin enerji ihtiyacını karşılamak üzere yapımına 1926 yılında başlanan Hidroelektrik Santrali 320'şer kilovat gücündeki 1. ve 2. üniteleri 1929 yılında tamamlanarak üretime başladı.
Cumhuriyet Bayramı'nda doğan Cumhurbaşkanı Gül, bugün 59. yaşına girdi
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 29 Ekim 1950 tarihinde Kayseri merkez Düvenönü Mahallesi'nde dünyaya geldi. Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının olduğu gün dünyaya gelen Abdullah Gül, bu yılki kutlamaların yanı sıra kendisi de 59 yaşından gün almaya başladı.
Orta Anadolu Kalkınma Birliği Ajansı Yozgat'ta toplandı
"Kayseri merkez olarak kurulan kalkınma ajansımız, Kayseri, Sivas ve Yozgat ilimizin oluşturduğu bir ajanstır." diyen Bilici, sözlerine şöyle devam etti: "Daha öncede kalkınma ajansı, kalkınma meclisi yapılıp başkanını seçmişti.
Anadolu'daki okulların kitap ihtiyacını Genç MÜSİAD üyeleri karşılıyor
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) gençlik kuruluşu olan Genç MÜSİAD, geleneksel hale getirdiği kitap kampanyasıyla Anadolu'daki birçok okulun kitap ihtiyacını karşılıyor. Kayseri'den Van'a, Bitlis'ten Malatya'ya kadar birçok ildeki okulun kitap ihtiyacını karşılayan MÜSİAD üyeleri, kampanyaya destek bekliyor.
MÜSİAD üyeleri sanal ortamda ürünlerini pazarlayarak satış yapacak
Ruhlukürkçü, Kayseri merkez olmak üzere üç ili ilgilendiren kalkınma Ajansının yönetim kurulunun oluşturulacağını aktardı. Ruhlukürkçü, Kalkınma Ajansı'nın yönetiminde Kayseri, Sivas, Yozgat illerinin valilileri, belediye başkanları, sanayi ve ticaret odaları başkanlarının yer alacağını belirterek
Avcılar doğaya keklik bıraktı
Çevre ve Orman İl Müdürlüğü, Kayseri Merkez Avcılar Atıcılar Derneğiyle birlikte Kocasinan İlçesi Mollahacı ve Obruk köyleri arasında doğaya keklik bıraktı. Her gün 25 tane olmak üzere 20 gün içerisinde 500 kekliğin doğayla buluşturulacağını kaydeden Çevre ve Orman İl Müdürü Ali Rıza Baykan, Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından
Öğrenciler matematik-fen yarışmasında ter döktü
si düzenlenen yarışmaya, Kayseri merkez ve ilçelerinden 91 ilköğretim okulu 672 öğrencisiyle katıldı. Her okulun 8'er öğrenciyle temsil edildiği Mat-Fen yarışması'nda oldukça heyecanlı oldukları görülen öğrenciler, sınav salonlarında iki saat süreyle başarılı olabilmek