kazancı

'Kredi kartına taksit sınırlaması esnafın iş potansiyelini azaltacak'
Ekonomi çevreleri, düzenlemenin bu haliyle kayıtdışı ticareti, haksız rekabeti ve kazancı, cihaz kaçakçılığını ve POS tefeciliğini körükleyebileceğini ifade etmektedirler.” uyarısında bulundu.
İZTO Başkanı Demirtaş: Taksit kaldırılırsa iletişim sektörü yarı yolda kalır
Düzenleme bu haliyle kayıtdışı ticareti, haksız kazancı, cihaz kaçakçılığını ve POS tefeciliğini gündeme getirir. Kredi kartının yerini senetler alır. Bu nedenle ticarete müdahale yapılmasını yanlış buluyoruz.
TESK: Akaryakıt sıkıntısı nakliyecileri rekabet edemez hale getirdi
K1 belgeli kamyoncu esnafımızın kazancı lastik ve yedek parçaya yetmez oldu. Şuan kamyoncu esnafımız yaşadığı bu haksız rekabetten dolayı iş yapamaz hale geldi.” dedi. “4-5 KAMYONUN YÜKÜNÜ BİR SEFERDE TAŞIYORLAR”
"Kurlardaki istikrar siyaset ibresine bağlı"
İlk olasılığın Türkiye'nin kazancı olacağını ifade eden Soydan, “İkinci olasılık olarak da bu kaos sürer gider. Kaybeden, hepimiz oluruz.
Tunus devrimin üçüncü yılında yeni anayasaya kavuşuyor
Ahmet Galoul ise, ” Tunus’un devrimden en önemli kazancı, barışçıl yollarla bunu gerçekleştirmiş olmasıdır. Devrim gerçekleşirken şiddetin olmamasıdır. Libya’da Mısır’da ve diğer ülkelerde yaşananlar gibi bizde devrimi baltalayacak gelişmeler olmadı.
'Rusya ile petrol takası, Tahran'a 1,5 milyar dolar kazandıracak'
İran’ın anlaşmadan aylık kazancı 1,5 milyar doları bulacak. Rus kaynaklar, anlaşmanın detaylarının görüşüldüğünü belirtirken, Tahran’dan takas anlaşması ile çelişkili açıklamalar geldi. Müzakerelerin başarılı bir şekilde sürdüğünü ifade eden Rus kaynaklar, "Biz anlaşmanın detaylarını görüşüyoruz.
Euro'ya yatırım yapan kazandı, altın kaybettirdi
Aylık en yüksek kazancı sağlayan Euro'nun üç aylık değerlendirme sonuçları da şöyle: ÜFE ile indirgendiğinde yüzde 2,47, TÜFE ile indirgendiğinde yüzde 2,62 oranlarıyla yatırımcısına en yüksek reel getiri sağladı.
Rodman: Kuzey Kore’ye geliyorum diye tehdit alıyorum
Kuzey Kore’ye geliyor olmasından dolayı tehdit telefonları aldığını söyleyen Rodman, söz konusu maçtan bir kazancı olmadığını söyledi. Rodman, dostluk maçının gelirlerini Kuzey Kore’deki işitme engelli çocuklara bağışlanacağını aktardı.
Ergin Ataman: Bu takım Euroleague’de şampiyon olmaz
İSTANBUL - Galatasaray Liv Hospital'in Başantrenörü Ergin Ataman, "Bu takım Euroleague’de şampiyon olmaz, hayalci olmaya gerek yok. Bunu biliyoruz ama son 8 takım arasına kalabiliriz.
E-Ödenek'e geçen SGK, 50 milyon TL tasarruf etti
E-Ödenek programının kuruma 1 yıllık kazancı 50 milyon TL oldu. Bu program gibi E-Bildirim programı ile de önemli suistimallerin önüne geçildi. Edinilen bilgiye göre Kurum'un son yıllarda birçok uygulamasını elektronik ortama taşıması beraberinde tasarrufu da yanında getirdi.
Volkan Demirel: Son dakika galibiyetleri, çalışma ve inancın kazancı
İSTANBUL - Fenerbahçe'nin milli kalecisi Volkan Demirel, son dakika galibiyetlerini çalışmalarının ve inançlarının bir kazancı olarak gördüklerini söyledi.Bağdat Caddesi'nde Fenercell & Avea Mağazası açılışına katılan Fenerbahçeli kaleci Volkan Demirel, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
ABD Doları en yüksek reel getiriyi sağladı
6 aylık değerlendirmeye göre Euro; ÜFE ile indirgendiğinde yüzde 9,91, TÜFE ile indirgendiğinde ise yüzde 11,15 oranında yatırımcısına en yüksek kazancı sundu. Aynı dönemde BIST 100 Endeksi, ÜFE ile indirgendiğinde yüzde 20,66, TÜFE ile indirgendiğinde ise yüzde 19,76 oranında yatırımcısına en çok kaybettiren yatırım
Kamyon ve otobüs için motor geliştiren Tümosan, Altay tankının motoruna da talip
Türkiye’deki tank motorunun güç grubu dediğimiz motor ve transmisyonunun üretimine talibiz ve bu konuda kazanan biz olursak Tümosan ve Konya’ya büyük bir kazancı olacağını değerlendiriyoruz. Bunun anlamı, sıfırdan Türkiye’de de bir motor ve transmisyon çalışmaların başlatılabileceği ve bu sanayideki ciddi teknoloji transferleriyle yakıt pompası gibi dışarıdan
Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi santralini İnönü Üniversitesi kuruyor
Enerji fiyatları sabit olursa kendisini finanse ettikten sonra bu tesisin bize 25 yıl içerisinde net kazancı 57 milyon TL olacaktır.” diye konuştu.
Emniyet Müdürü Yılmaz: Kumar, fuhuş ve kaçakçılık gelirinden vergi alınabilir
Ticari kazancı belirleyen hakim unsur devamlılıktır. Fuhşa teşvik ve aracılık edenlerin ve kumarhane işletenlerin kurdukları organizasyonun işleri; ekonomik çıkar sağlama amacı, devamlılık, ticari bir organizasyon unsurlarını
Londra Borsası'nda İslami Market İndeksi ve İslami bono geliyor
İslami kaidelere göre işlem görecek bonoların, faiz kazancı yerine menkul kıymetlerden sabit bir getirisi olacak.Batılı ülkeler içerisinde İslami finans ile en uyumlu bankaların İngiltere’de bulunduğunu savunan Cameron sözlerini şöyle sürdürdü: “25 avukatlık firması İslami finans
İngiltere'de İslami bono piyasaya çıkıyor
İslami kaidelere göre işlem görecek bonoların, faiz kazancı yerine menkul kıymetlerden sabit bir getirisi olacak. 'Değişen Dünya, Yeni İlişkiler' temasıyla düzenlenen 9.
'İslami bono' piyasaya çıkıyor
İslami kaidelere göre işlem görecek bonoların, faiz kazancı yerine menkul kıymetlerden sabit bir getirisi olacak. 'Değişen Dünya, Yeni İlişkiler' temasıyla düzenlenen 9.
Tüketicilerin yüzünü güldürecek tasarı Meclis’e geliyor
- Gerçekçi olmayan para veya malvarlığı kazancı olanağı ümidi veren ve birçok tüketicinin mağdur olmasına neden olan ve halk arasında da saadet zinciri veya çok katmanlı satışlar olarak ta bilinen piramit satış sistemleri yasaklanacak.
Kurtulmuş: Ana muhalefetin iktidar ister bir hali yok
farklılıklarını bir ayrıcalık olarak gören, vatandaşlarının hepsini eşit ve özgür yurttaşlar olarak gören ve bu farklılıkları ciddi bir şekilde Türkiye’nin kazancı olarak gören bir devlet anlayışı inşa ediliyor.
Teğmen Çelebi'nin 'Sehven davası' karar için ertelendi
16 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan tutuklu sanık Teğmen Mehmet Ali Çelebi'nin, soruşturma aşamasında telefonuna Hizb-ut Tahrir şüphelisi Mahmut Oğuz Kazancı'nın cep telefonundaki 139 numarayı sehven yüklediği iddia ediliyor.
Türkiye, miras bölünmesiyle iki Bursa kadar arazide tarım yapamıyor
Tarımsal işletmeler bölünemeyeceği için maliyetlerin azalması ve verimlilik artışı sayesinde çiftçinin kazancı her yıl 10 milyar lira olacak. Tarımsal sulama, makine teçhizat alımı, yakıt tüketimi gibi çok sayıda kalemde çiftçinin cebinden daha az para çıkacak.
40 ülkeden 500 akrobasi pilotu Fethiye'ye geldi
Böylece turizmden beklenen kazancı artıracağız. Yeni pistler ile güneş olduğu sürece atlayış yapılabilecek." dedi.Festivalin yapılmasına öncülük eden Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz da Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali'nin Ölüdeniz'i dünyaya
Bankaların altın stoğu 3 yılda 175 ton artarak 200 tona fırladı
bu ürünümüzün yanı sıra vadeli altın mevduatı ile de müşterilerimiz, 31 günden 365 güne kadar vade seçenekleriyle altının getirisine ilave olarak faiz kazancı da elde edebiliyorlar.” diye konuştu.
En yüksek getiri sağlayan yatırım aracı Euro oldu
Altı aylık değerlendirmeye göre Euro, ÜFE ile indirgendiğinde yüzde 10,61, TÜFE ile indirgendiğinde ise yüzde 12,32 oranında yatırımcısına en yüksek kazancı sağladı. Aynı dönemde BIST 100 Endeksi, ÜFE ile indirgendiğinde yüzde 15,27, TÜFE ile indirgendiğinde ise yüzde 13,96 oranında yatırımcısına en çok kaybettiren yatırım
Muğla'da kadın çiftçilerin yetiştirdiği kışlık sebzeler tanıtıldı
Sadece üretilenle gurur duymak yetmez, bir de bu ürünün kazancı doğrudan üreticinin cebine girmeli. Bizim ülkemizdeki gibi üretimin ilk aşamasıyla tüketicinin midesine girdiği süreçte devasa karlar var.
İşyerlerindeki ek eğitimde de ayrımcılık yapılıyor
Buna göre işyerinde kazancı iyi ve yüksek bir konumda olan çalışanlar, diğerlerine kıyasla kendini geliştirme ve yükseltme eğitimlerine daha fazla katılıyor. Part time çalışan ve yaşlı işçilerin de bu eğitimlere katılma şansı oldukça düşük.
Kiralık makine modeliyle zeytin üreticisinin maliyeti yarıya inecek
Ayrıca ağaçlar küçüleceği için ilaçlama masrafları azalacak, işçilik kazancı ortaya çıkacak. Fabrikalar, birim zamanda üretim artacağı için tam kapasite çalışacak. İşçilik, dur kalk ve enerji giderleri düşecek.
BİK’in Marka Şehirler Konferansları Konya’da başladı
Metin Kazancı sunum yaptı. Programa katılan Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, merkez medyada görev yapan gazetecilerle geleceğin gazetecilerini buluşturmak istediklerini dile getirdi.
Ortağını öldüren şahsa 36 yıl 6 ay hapis cezası verildi
Tekel büfesi işleten Erol Soyubelli'nin yanında işçi olarak çalıştığını belirten İlhan, "İnternet üzerinden kaçak bahis oynatıp, kazancı paylaşıyorduk. Oyundan dolayı 5 bin lira borçlanmıştım.
Başarılı iş kadınları, ilköğretim ve lise öğrencileri ile buluşacak
Doktor, mühendis, avukat ve öğretmenlik dışındaki değişik meslek gruplarında da çok başarılı, kazancı işler olduğunun farkına vardırmak istiyoruz.” dedi. Projede üniversiteye hazırlanan lise öğrencilerine ise gelecekte seçecekleri mesleklerle ilgili iş başarılı hayat hikayelerini paylaşacaklarını ifade
Çelik: Kamuda kadın istihdamının yükseldiği bir Türkiye’yi görmek istiyoruz
Konuşmaların ardından Memur-Sen Kadın Komisyonu Başkanı Berrin Sevim Kazancı, Bakan Çelik'e teşekkür çiçeği takdim etti. Çelik ve Memur-Sen heyeti toplu fotoğraf çektirdi.
Erdoğan: Marmaray denizin altında, görseler orada da yürüyüş yaparlar
Buradan belli bir kazancı alacağız ve modern dünyanın ilk üçü arasındaki havaalanına kavuşacağız. Kanal İstanbul ihale sürecinde.
Merkez Bankası Başkanı Başçı’dan doların düşme senaryosu
Nasıl bugün değer kaybına karşı tedbirleri alabiliyorsak, aşırı değer kazancı noktasına gelince bunlar tekrar konuşulmaya başlanıyor. Sanayici ve işadamlarımız kendileri zorlayacaklar. O noktaya gelecek fakat bu iyi bir şey.
Bahçeli: Demokratikleşme paketi PKK’nın zorla elde ettiği yeni bir başarısıdır
Başbakan tarafından eylül ayının son günü açıklanacağı belirtilen demokratikleşme paketini “PKK’nın zorla, baskıyla ve dayatmayla elde ettiği yeni bir kazancı, yeni bir başarısı” olarak değerlendirdi.
Ankara'daki 'Bursa Evi' açılışa hazır
Başkan Altepe´nin verdiği yemeğe; Ankara İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Arslanoğlu, Bursa Derneği Başkanı İsmet Kazancı, AK Parti Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Ahmet Kılıç ve Ankara´da görev yapan Bursalı bürokratlar katıldı.
CHP'li Öztrak: Merkez Bankası Başkanı nokta kur hedefi veremez
Türkiye’nin borçla şişirilen bir büyümeden, kendi iş gücünü üretime koşacak, üretime koştuğu iş gücüne hak ettiği kazancı sunacak bir büyüme modeline geçmek zorunda olduğunu söyledi. Türkiye’nin kırılganlıklarının artık gizlenemez hale geldiğini kaydeden Öztrak, "Bu yılın temmuz ayı itibariyle Türkiye’nin net döviz açık pozisyonu 419 milyar
Sehven yükleme davasında sanık polis: Kayıtlar nasıl geçmiş bilmiyorum
Diğer kişi Mahmut Oğuz Kazancı’ya ait rehber bilgilerinin incelemesini ben yapmadım. Nasıl müştekinin telefonuna geçtiğini bilmiyorum.” dedi. H.Ö., suçsuz olduğunu belirterek beraat talebinde bulundu.
"Rusya’da başarılı olmak için yatırım şart"
Toplantıda konuşan Ekovita firmasının sahibi Seçkin Kazancı, Rusya’da hala fırsatlar olduğuna işaret ederek, “Ama burada para kazanıp buraya yatırmak da çok önemli. Daha önce güzel işler yapan bazı markalarmız yatırım yapmadıkları için başarılı olamadı.
11 yıldır sahte kimlikle dolaşıyormuş
’nün Ali Kazancı adıyla sahte kimlikle dolaştığı tespit edildi. Yapılan soruşturma sonunda İ.Ö.’nün memurken görevden uzaklaştırıldığı ve zorla ırza geçme suçundan dolayı 16 yıl kesinleşmiş cezasının bulunduğu belirlendi.
Bozdağ, Yozgat’ta nikah şahitliği yaptı
Çünkü sizin gibi iyi yetişmiş yavrularımızın iyi evlatlar yetiştirmeleri ülkemizin, ailelerimizin en büyük kazancı olacaktır. Ben tekrar ikinize mutluluklar diliyorum, iki cihan saadeti diliyorum.
Almanya'da siyasiler göçmen kökenlilerin oylarına yeterince önem vermiyor
Siyasilerin bu gruplar üzerinde daha fazla yoğunlaşarak oy kazancı sağlayabileceklerini dile getiren 38 yaşındaki Prof. Dr. Faas, Alman Haber Ajansı dpa ile yaptığı röportajda siyasilerin bu grupları rakam olarak az gördüklerini ve bunların özellikle kampanyalar ve afişler üzerinde
Taksiciler, 4 saatte sigarayı bırakıp filtreleri temizleyecek
Bizler küçük, kazancı düşük esnafız. Bu sigara içmek de ekonomimize yansıyor." dedi. Klinik Psikolog Yalçın Kireççi de sigaranın madde bağımlılığı değil yalnızca bir alışkanlık olduğunu öne sürdü.
İlkokula adım atmanın maliyeti 575 lira
Buna göre, üniforma giyme zorunluluğu olan okullarla mukayese edildiğinde velinin 135 TL ile 200 TL arasında kazancı olacak. Bir öğrenci için okul öncesi eğitimden ortaokulun sonuna kadarki eğitimi boyunca sadece okul ihtiyaçları için ortalama 13 bin 342 TL harcama yapılıyor.
Taksim'de 10 kişi gözaltına alındı
Kazancı Yokuşu’nda polis ile göstericiler arasında kovalamaca yaşandı. Polis tarafından yakalanan ve aralarında kadınların da bulunduğu yaklaşık 10 kişi gözaltına alındı.
CHP İzmir Milletvekili Güler büyükşehire talip oldu
CHP’nin kazancı, hiç kuşkusuz Türkiye’nin kazancı demektir." (CİHAN)
'Uzun Gün' uygulaması ile açık iş yeri sayısı iki ayda yüzde 85'e ulaştı
Odamızın bu etkinliklerden bir kazancı yok. Tek amacımız esnafımızın para kazanması. Son haftalarda artık esnafımız projeyi benimsedi ve destekliyor. Amacımız, hem gün hem de katılan esnaf sayısını artırmak.
Piramit sistemi ile satışın kurbanı oldu, yasa için TBMM'ye başvurdu
katılımcılarına bir miktar para veya malvarlığı ortaya koymak karşılığında, sisteme aynı şartlar altında başka katılımcılar bulma koşuluyla bir para veya malvarlığı kazancı olanağı ümidi veren ve malvarlığı kazancının elde edilmesini tamamen veya kısmen diğer katılımcıların da koşullara uygun davranmasına bağlı kılan, gerçekçi olmayan
Balıkçılar, 1 Eylül'de 'Vira Bismillah' diyecek
Masrafların fazla olması sebebi ile denizden istedikleri kazancı sağlayamadığını ifade eden balıkçılar, havanın uygun olması halinde bu sene denizde fazla balık olacağını da kaydettiler. 25 yıllık balıkçı Ali Cengiz (43), sezon öncesi balıkçı motorlarını ve ağlarını onarıp, bakımlarını yaptıklarını söylerken, aynı zamanda denize çıkıp, avlanma
Fikret Orman: CAS'ta şansımız yüzde 50-50
Beşiktaş'a kazancı 145 milyon dolar olacak. Bu anlaşma Beşiktaş yönetiminin başarısını gösterir." ifadelerini kullandı.