kilis üniversitesi

Suriye yeniden inşa edilirken Kilis çok önemli rol oynayacak
Yabancı uyruklu öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren Bakan Yılmaz, Kilis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Güvenç'le makamında bir süre sohbet etti. Bakan Yılmaz burada yaptığı açıklamada, ''Suriye yeniden inşa edilirken Kilis başta olmak üzere sınır illerinin çok önemli bir rol oynayacağını düşünüyorum.
Kürtçe dersi öğretmen adayları, YÖK'ün kontenjan düşürmesine tepkili
üniversite olarak okuduğu Kilis Üniversitesi'nde eğitim gördüğü Türkçe Öğretmenliği 4. Sınıfı bırakarak ailesi ile birlikte Mardin’e yerleştiğini anlattı. Bütün ailesini karşısına alarak Mardin’e geldiğini söyleyen Başak, “2.
Erkeklerde Gaziantep, Kadınlarda Mersin üniversitesi şampiyon oldu
Dereceye giren takımlara ödülleri Kilis Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Türer, Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Abdullah Soysal, Üniversite Sporları Federasyonu Temsilcisi Yalçın Gürpınar, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürü Habip Tutlu ve Kültür Şube Müdürü
Milli Eğitim Şurası'nda ahlaki ve manevi değerlerin korunması yönünde tavsiye kararı alındı
Kilis Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Cinoğlu'nun, her sabah okullarda okutulan andımızın ve Milli Güvenlik dersinin kaldırılması yönündeki önergeleri kabul edilmedi. Adana İl Milli Eğitim Müfettişi Şaban Oran tarafından, ilköğretim ve ortaöğretim okullarının bahçesine okul aile birliği kaynağı kullanılarak yüzme havuzların yapılması
Milli Eğitim Şurası'nda 'andımızın' kaldırılması tartışması
18. Milli Eğitim Şurası Genel Kurulu'nda Kilis Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Cinoğlu, her sabah okullarda okunan 'andımızın' kaldırılmasını talep etti.
Çölleşme ile mücadele sempozyumu Çorum'da yapılacak
Kemal Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi, KTÜ, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Kilis Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, GOP Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Iğdır Üniversitesi, Ege Üniversitesi, K.
Prof. Dr. Nazan Bekiroğlu, Kilisli üniversitelilerle buluştu
Kilis Üniversitesi ve Simurg Kitabevi'nin organizasyonunda gerçekleşen, Vali Yardımcısı Abdullah Ayaz'ın da katıldığı programda, salonu dolduran öğrenciler konuşmacıya eserleri ve edebiyatla ilgili çeşitli sorular yönelttiler.