kimse yok mu derneği

KAHİAD üyeleri Nijer ve Burkina Faso'yu gezdi
Eğitim faaliyetlerinin yanı sıra Kimse Yok Mu Derneği vasıtasıyla bu ülkelerde en büyük ihtiyaç olan su kuyuları açılmış, her kuyuda en az 15 köyün faydalanması sağlanmış. Burada açılan Türk okulları sayesinde her hafta cuma namazından önce camide 10 dakika Türkiye’ye, Kimse Yok Mu Derneği’ne ve bu hizmeti buralara kadar ulaştırmaya vesile
Kimse Yok Mu, Pakistan’da yaraları sarmaya devam ediyor (Özel)
İSLAMABAD - Kimse Yok Mu Derneği, Pakistan’daki ihtiyaç sahibi ailelerin yaralarını sarmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Punjab eyaletinde bin aileye et dağıtan Kimse Yok Mu’nun Pakistan temsilciliği, güvenlik problemlerinin üst seviyede olduğu Hayber Paktunya eyaletini
Kimse Yok Mu'nun Pakistan'daki İkbaliye kasabasında yüzler gülüyor (Özel)
İSLAMABAD - Kimse Yok Mu Derneği yetkilileri, 2010 yılındaki sel felaketinden sonra kurulan ve 14 Eylül 2013'de açılışı yapılan İkbaliye kasabasına ziyaret etti. İlgiyle karşılanan Kimse Yok Mu ekibi, kasabada ve diğer bölgelerde toplam 50 büyükbaş adak kurbanlık hayvanın kesimini gerçekleştirdi.
Ünlü isimler Afrikalı yetimler için bir araya geldi
KONYA - Kimse Yok Mu Derneği ve Yağmur dergisinin Afrikalı yetim çocuklar için düzenlediği '1 Şiir 1 Yetim Projesi' kapsamında hazırlanan albümün Konya galası yapıldı. Derneğin Konya Şubesi’nin organizasyonuyla Mevlana Üniversitesi kapalı spor salonunda düzenlenen gecede, proje kapsamında hazırlanan ‘Göklerin Titreyişi’ adlı
'Kara kıtanın kara yazgısı' albümünün galası Ankara’da yapıldı
ANKARA - Kimse Yok Mu Derneği'nin desteğiyle hazırlanan 'Kara kıtanın kara yazgısı' adlı şiir albümünün galası Ankara’da yapıldı.MEB Şura Salonu'nda yapılan 'Kara kıtanın kara yazgısı' adlı şiir albümünün gala gecesine; Fatih Üniversitesi Rektörü Şerif Ali Tekalan, ünlü standapçı Atalay
Pakistan’daki Türk okulları, Beloçistan eyaleti başbakanını ziyaret etti
Ziyarete Türk okulları Genel Müdürü Ünal Toşur, Genel Müdür Yardımcısı Fesih Çelik ve Kimse Yok Mu Derneği Pakistan Temsilcisi Özcan İnan'ın yanı sıra işadamları derneği Radiant (Işık) Genel Sekreteri Hüseyin Yılmaz ve Pakistan'da diyalog merkezi olarak faaliyet gösteren
Selam filminin başrol oyuncusu Sudan’da yetimhane yaptırdı
Abdullah, "Selam filminden sonra Kimse yok mu derneği ile tanıştım. Onların da vesilesiyle çok cüzi bir rakamla bu yetimhaneyi açtık. Bana kattığı şu anki mutluluğum kelimelerle ifade edilemez.
Türk doktorlar Filipinler’de hayat kurtarıyor
Her gün ortalama 600 hastaya sağlık hizmeti veren Kimse Yok Mu Derneği’nin sağlık ekibi, tayfun sırasında doğan ve kafasında ciddi iltihaplanma oluşan bir bebeğe cerrahi müdahale ederek, hayatta kalmasına yardımcı oldu.
Fethullah Gülen Hocaefendi'den Filipinli afetzedelere yardım
Fethullah Gülen Hocaefendi, daha önce de Kimse Yok Mu Derneği’nin Filipinler için başlattığı kampanyaya kitap telif gelirlerinden elde ettiği 10 bin dolarla destek vermişti. (CİHAN)
Türk doktorlar Filipinler’in felaket bölgesinde
Burada günlerdir faaliyetlerine devam eden Kimse Yok Mu Derneği’nin ASYA (Arama Kurtarma Sağlık Yardım) ekibi de 2 bin kişiye sıcak yemek çıkarma gibi bir sizi yardım çalışmalarını sürdürüyor.ASYA Medikal Kurtarma Koordinatörü Veysel Kayabaşı, Manila’ya varışında Cihan Haber Ajansı muhabirinin sorularına verdiği cevapta, bölgede tahliyelerin devam ettiğini
Filipinler'i vuran tayfunda son durum
Sebebini sorunca da felaket bölgesinde Türk yardım kuruluşu ekibini gördüğünü (orada ekip olarak çalışmalarını sürdüren Kimse Yok Mu Derneği ekibini kastediyor) söyledi.Tacloban’a varan ve burada günlerdir çalışmalarını sürdüren Kimse Yok Mu Derneği’nin
Mazot tayfunzedeler için hiç bu kadar kıymetli olmamıştı (Özel)
Valilik bahçesine kurduğu karargahla 4 gündür çalışmalarını hız kesmeden 12 kişilik ekiple devam ettiren Kimse Yok Mu Derneği de yetkililerden takdir toplarken, yerli ve yabancı basının da ilgi odağı oldu.
Rakamlarla Filipinler’deki Haiyan tayfunu
Türkiye’den de Kızılay, Kimse Yok Mu Derneği ve İHH, çalışmalarını sürdürüyor.3 gün önce Tacloban’a varan Kimse Yok Mu Derneği’nden 12 kişilik ekip, burada iyileştirme ve yardım çalışmalarını sürdürüyor.
Filipinler, ‘’Kimse yok mu!’’ diyor (Özel)
Türkiye’den de Kimse Yok Mu Derneği, 60 tonluk gıda ve temizlik malzemesi yardımı yaptı. Dernekten 10 kişilik ekip, felaket bölgesinde faaliyetlerini sürdürüyor.Felaket bölgesini uçakla terk edenler şimdilik şanslı, dualar ise geride kalanlar için…
Afet bölgesinden kaçış Cihan kamerasında (Özel)
Bölgeye yardım gönderen Kimse Yok Mu Derneği arama, kurtarma ve yardım ekibi ASYA görevlisi İsmail Büyükay, afet alanında acil insani yardıma ihtiyaç olduğunu söyledi. "Özellikle gıda, battaniye, elbise, su ve medikal tıbbi malzeme olarak ciddi manada burada ihtiyaç var.
Afet bölgesinden kaçış Cihan kamerasında (Özel)
Bölgeye yardım gönderen Kimse Yok Mu Derneği arama, kurtarma ve yardım ekibi ASYA görevlisi İsmail Büyükay, afet alanında acil insani yardıma ihtiyaç olduğunu söyledi. "Özellikle gıda, battaniye, elbise, su ve medikal tıbbi malzeme olarak ciddi manada burada ihtiyaç var.
Filipinler’de halk afet bölgesinden kaçmak için yol arıyor
Bu arada Kimse Yok Mu Derneği de afet bölgesine arama, kurtarma ve yardım ekibi ASYA ile vardı ve çalışmalarına başladı. Kimse Yok Mu afetzedelere acil gıda yardımı da dağıtacak.
Kimse Yok Mu'nun arama kurtarma ekibi Filipinler’de
MANİLA - Kimse Yok Mu Derneği’nin arama kurtarma ve yardım ekibi ASYA, Haiyan süper tayfununun büyük yıkıma yol açtığı Filipinler’e ulaştı.Filipinler’in orta kısmını vuran Haiyan tayfunundan 5 milyon kişi etkilendi.
Filipinler’de kesilen kurbanlar 50 binden fazla aileye dağıtıldı
Kurban Bayramı vesilesiyle her yıl Kimse Yok Mu Derneği, Filipinler’deki Türk okulları, Filipinler Türk Ticaret Odası ve Pasifik Diyalog Vakfı kestikleri kurbanları ülkenin farklı bölgelerinde ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyor.
Sakarya'da dilencileri iş sahibi yapacak proje başladı
SAKARYA - Kimse Yok Mu Derneği Sakarya Şubesi tarafından dilencilere yönelik olarak geliştirilen ‘Umut Kart’ projesi tanıtıldı. Dernek, kamu ve özel kurumlarla işbirliği yaparak, çalışabilecek durumdaki dilencilere iş, çalışamayacak olanlara da ihtiyacı ne ise onu verecek.
Antalyalı lise öğrencileri Pakistan'da su kuyusu açtırdı
Kimse Yok Mu Derneği Antalya Şubesi'yle de işbirliği yaparak, Pakistan’da bir su kuyusu açtırdılar. Kuyunun fotoğraflarını ve belgelerini gören öğrenciler, büyük mutluluk yaşadı.
Maden yangınında ölen işçinin çocuklarına eğitim desteği verilecek
KİMSE YOK MU DERNEĞİ DE EL UZATTI Hayatını kaybeden talihsiz madencinin ailesine, Kimse Yok Mu Derneği de el uzattı. Soma Şube Müdürü Erol Kaçak, acılı aileyi ziyaret ederek taziyede bulundu.
Kimse Yok Mu Samsun Şubesi, il genelinde 3,5 ton et dağıttı
Dünyanın 103 ülkesinde ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşan Kimse Yok Mu Derneği, illere de büyük önem veriyor. Derneği Samsun Şubesi, il genelinde de et dağıtımı gerçekleştirdi. İl merkezi ve ilçelerde görevli dernek gönülleri, ihtiyaç sahibi aileleri tek tek dolaşarak et dağıttı.
Muş'ta 3 bin aileye kurban eti ve gıda paketi
MUŞ - Kimse Yok mu Derneği, Muş'ta 3 bin ihtiyaç sahibi aileye, kurban eti ve çeşitli gıda yardımında bulundu. Kimse Yok mu Derneği Muş Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Işık ve Muş Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği (MAKSAD) Başkanı Cemaleddin Çelik, yardımlar hakkında
Kimse Yok mu, Venezuela’da İstiklal Marşı eşliğinde yardım dağıttı
CARACAS - Kimse Yok mu Derneği’nin Venezuela’nın başkenti Caracas’ta kurban bayramından sonra düzenlediği ilk yardım etkinliğinde İstiklal Marşı okundu. İhtiyaç sahiplerine et dağıtılan törende, Venezuela ve Türk bayrakları yan yana yer aldı.
Erzurum'dan Burundi'ye gönül köprüsü kuruldu
ERZURUM - Kurban Bayramı nedeniyle Kimse Yok Mu Derneği Erzurum Şubesi'nden 8 kişilik gönüllü grubu, yoksul Afrika ülkelerinden Burundi'ye giderek kestirdikleri 100 büyükbaş kurbanlığın etini dağıttı.
Kırıkkale'den Mardin’e gönül köprüsü kuruldu
KIRIKKALE - Kırıkkale Tüm Çalışanlar Derneği (TÜMÇADER) üyeleri ile Kimse Yok Mu Derneği gönüllüleri bayramda Mardin’de kurban eti dağıttı. Kimse Yok Mu Derneği'nin Mardin organizasyonuna TÜMÇADER üyelerinin tamamı katıldı.
Kurban Bayramı'nı vesile kılan Trabzonlular Ağrı ile kardeşlik köprüleri kurdu
TRABZON - Kurban bayramını vesile kılarak Ağrı ile dostluk ve kardeşlik köprüleri kuran Trabzonlular, Kimse Yok Mu Derneği, Karadeniz İşadamları Derneği (KARGİD), Ağrı Genç İşadamları Derneği (AGİAD) ve Ağrı Belediyesi’nin birlikte
Küçük gönüllünün vefatı, kardeşlik köprüsü kurduğu Batman'ı üzüntüye boğdu
BATMAN - Kimse Yok Mu Derneği'nin öncülüğünde Kurban Bayramı'nı Batman’ın Beşiri ilçesindeki ihtiyaç sahipleriyle geçiren Malatyalı gönüllüler grubunun en küçük üyesi Ahmet Bahri Günhan, kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.
Kimse Yok Mu gönüllüleri geride sevgi ve kardeşlik bağlarını bıraktı
MARDİN - Türkiye'nin dört bir yanından ve dünyanın değişik ülkelerinden gelen Kimse Yok Mu Derneği gönüllüleri, Mardin'de 10 bin aile ile gönül köprüsü kurdu. Mardin merkez, 9 ilçe ve 550 köyde, fakir ailelere kurban eti ve çeşitli yardımlar dağıtan gönüllüler Mardinlilerin gönüllerini fethetti.
Malili bakanlar, Türk hayırseverlerin kurban kesim programına katıldı
BAMAKO - Malili bakanlar, Mali Horizon (Ufuk) Türk Okulları ve Kimse Yok Mu Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği kurban organizasyonunu ziyaret etti.Kurban kesim programına Mali Din İşleri Bakanı Thierno Oumar Hasse Diallo, Çalışma ve Sosyal Yardımlar Bakanı Hamadoun Konate, Kültür Bakanı Bruno Maiga, Türkiye’nin
Ankara'dan gelip Viranşehir ve Ceylanpınar'da 2 bin aileye et dağıttılar
Viranşehir Kimse Yok Mu Derneği yetkilisi Eyyup Yıldırım, bu yardımların artık geleneksel hale geldiğini belirterek, bayram günü evlerini ve çocuklarını bırakıp hava yolu ile ilçeye gelen bu yardımsever ve hayırsever iş adamlarının gayretlerinin
Venezuela’nın en büyük gecekondu mahallesine kurban etti
CARACAS - Kimse Yok mu Derneği, Venezuela'nın başkenti Caracas'ta bulunan ülkenin en büyük gecekondu mahallesi Petare'de ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıttı. 3500’den fazla aileye kurban etti ulaştıran derneğin gönüllerine, halk büyük ilgi gösterdi.
Bakan Yıldırım: Türkiye alan değil, veren el oldu
gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile Denizcilik, Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Çağlayan Kültür Merkezinde düzenlenen Kimse Yok Mu Derneği’nin bayramlaşma programına katıldı.
Bakanlar Suriyeli çocuklara oyuncak dağıttı
Şanlıurfa'da önce partililer ile bayramlaşan bakanlar daha sonra Kimse Yok mu Derneği'nin bayramlaşma törenine katıldı. Ardından Akçakale'deki Süleymanşah Mülteci Kampı'na geçen bakanlar, burada birer konuşma yaptı.
Medeniyetler 'Kardeşlik Sofrası'nda buluştu
MARDİN - Farklı din ve kültürlerin bir arada yaşadığı Mardin'de, Kimse Yok Mu Derneği'nin önücülüğünde Kurban Bayramı'nın 3'üncü gününde medeniyetler sofrası kuruldu. Mezopotamya'nın Efes'i olarak nitelenen Mardin'in Dara köyünde bir araya gelen Süryani, Hristiyan ve Müslüman din adamları, kardeşlik sofrasında buluştu.
Türk okulları ve Kimse Yok Mu, bu bayram da Pakistan’ı unutmadı
Kurban kesimi ve kurban eti dağıtımı, Kimse Yok Mu Derneği, Türk işadamları ve Pakistanlı hayırsever işadamlarının desteğiyle gerçekleştirildi.Pak-Türk okulları Genel Müdür Yardımcısı Fesih Çelik bu sene Pakistan genelinde 7 bin kurban hissesinin kesildiğini ve 30 bini aşkın aileye kurban etinin ulaştırıldığını
Güneş: Yardım seferberliği toplumu rehabilite ediyor
Kimse Yok Mu Derneği’nde yıllardır gönüllü olarak psikolojik destek sunan Güneş, bayramlarda yaşanan ziyaretlerin bir nevi toplumsal rehabilite olduğunu kaydetti. Güneş, “Yıllardır kurban bayramlarında ülkemizin batısından doğusuna ve güneydoğusuna gelen yardımseverler yoksul ve mağdur ailelerle kurban ibadeti aracılığıyla gönül köprüleri
Güler: Kürtçe selam verebilen bir insanı bu memleket çok bekledi
Türkiye'nin dört bir yanından ve dünyanın değişik ülkelerinden gelen Kimse Yok Mu Derneği gönüllüleri, Mardin'de 10 bin aile ile gönül köprüsü kurdu. Mardin merkez ve 9 ilçe ve köylerinde, fakir ailelere kurban eden ve çeşitli yardımlar dağıtan gönüllüler, Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde Kimse Yok Mu Derneği'nin
Ağrı’da kurban kardeşliği örneği sergilendi
AĞRI - Kimse Yok Mu Derneği tarafından Ağrı ilinde 5 bin civarında aileye et yardımı yapıldı. Bayramın ilk gününden İstanbul, Bilecik ve Trabzon’dan gelen 500 Kimse Yok Mu gönüllüsü Ağrı’da kardeşlik örneği sergiledi.
Türkmenistanlı öğrenciler gönüllü oldu, kurban eti dağıttı
BOLU - Bolu'da Kimse Yok Mu Derneği gönüllüsü olan Türkmenistanlı öğrenciler, Kurban Bayramın'da yardıma muhtaç ailelerin evlerini ziyaret ederek kurban eti dağıttı. Kimse Yok mu Derneği Bolu Şubesi, ihtiyaç sahibi 100 aileye kurban eti dağıttı.
"Diyarbakır'ın gönül elçileri olun"
Kimse Yok mu Derneği’nin gönüllülerine, Diyarbakır’daki okuma salonlarında okuyan öğrenciler de birbirinden güzel ilahi ve şarkılar söyledi. Vali Vekili Engin, hayırseverlerden gönül elçi olmalarını isterken AK Partili Ensarioğlu, hizmet ehline çok şey borçlu olduklarını söyledi.
Alevi kanaat önderlerinden Kimse Yok Mu gönüllülerine: İyi ki varsınız
ARDAHAN - Ardahan ve ilçelerinde ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti dağıtan Kimse Yok Mu Derneği gönüllüleri ve Damallı Alevi kanaat önderleri bayramlaşma yemeğinde bir araya geldi. Bayramlaşma yemeğine katılan kanaat önderleri bu tür sohbet ve muhabbet ortamlarının insanların birbirlerini daha iyi ifade edip kaynaşma zemini oluşturacağına
Depremin ardından Van'a akan gönüllüler bayramda da onları yalnız bırakmadı
VAN - Kimse Yok Mu Derneği, Kurban Bayramı'nda Danimarka, Norveç, İsveç, Almanya, Hollanda ile Türkiye'nin batı illerinden Van'a gelerek yoksul ailelere kurban dağıtan hayırseverler için dayanışma programı düzenledi.
Endonezya’da yüzler, Türkiye’den gelen kurbanlar ile güldü
CAKARTA - Endonezya'da faaliyet gösteren Pasifik Ülkeleri ile Sosyal ve İktisadi Dayanışma Derneği (PASİAD) ve Kimse Yok Mu Derneği, ülke genelinde kestikleri kurbanları ihtiyaç sahibi ailelere dağıttı.
Kimse Yok mu 25 aileye hem yardım etti hem bayramlaştı
KARAMAN - Kimse Yok mu Derneği Karaman Şubesi, ihtiyaç sahibi 25 aileye kurban eti dağıttı. Derneğin Karaman Şubesi Sorumlusu Mehmet Karagöz ailelerle hem bayramlaştıklarını hem de kurban eti dışında gıda yardımı yaptıklarını belirterek aynı ailelerin sorunlarına
Cihan Haber Ajansı Gündemi
-Kimse Yok Mu Derneği, kültürler arası diyalogun beşiği Mardin'in Dara antik köyünde Kürt, Arap, Süryani, Afgan ve Suriyelilerin buluşmasıyla kurulacak 'Kardeşlik Sofrası'nda önemli kanaat önderleri ve dini liderleri bir araya getirecek
Kimse Yok Mu gönüllüleri Midyat’ta 300 aileyi mutlu etti
MARDİN - Kimse Yok Mu Derneği öncülüğünde, Kurban Bayramı’nı idrak etmek için İstanbul’dan Mardin'in Midyat ilçesine gelen Kimse Yok Mu gönüllüleri, 300 aileye bayram ziyareti gerçekleştirdi. Kimse Yok Mu gönüllülerini karşılarında bulan Midyatlılar, ziyaretten dolayı memnuniyetlerini ifade etti.
Samsunlu gönüllüler Adıyaman’a gurbetten gelen evlat gibi karşılandı
Kimse Yok Mu Derneği’nin kardeş şehri Adıyaman’da bayramın ikinci gününde tarihi bir gün yaşandı. Sabah saatlerinde Samsun’dan özel bir uçak ile Gaziantep’e gelen dernek gönüllüleri otobüslerle Adıyaman’a ulaştı.
Belediye Başkanı Demircan: Gönüllüler Doğu-Batı olgusunu ortadan kaldırıyor
Şenyurt beldesinde yoksul ailelere et dağıtan Kimse Yok Mu Derneği gönüllülerini karşılayan Belediye Başkanı İhsamettin Demircan, bu tür faaliyetlerle doğu batı algısının ortadan kalktığını söyledi.Kurban Bayramı'nda memleketlerini terk edip ziyaretlerine gelen gönüllülere canı gönülden teşekkür eden Demircan, yapılan faaliyetlerin çok ciddi ve önemli faaliyetler