kırma

Depolarda patates fiyatları ucuzladı
Bu beklentiyi kırma adına çiftçilerle toplantılar yaptık. Çiftçinin elde ettiği gelirin düşmemesi, dışarıdan patates getirilmemesi adına çiftçilerle yaptığımız toplantılar sonucunda fiyatlar 1 lira 80 kuruş ile 2 lira arasına çekilmiş
Rus polisinden otomobil şifresi kıran çeteye baskın
MOSKOVA - Rusya’nın Voronej bölgesinde polis, araçların pin kod sistemlerine yönelik şifre kırma aleti üreten çeteye baskın düzenledi. Operasyon polis kamerasına da yansıdı.
Orkide’nin Tekirdağ fabrikası deneme üretimine başladı, açılış 2014’te
tarafından 100 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 150 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulan Orkide’nin Tekirdağ fabrikası, günlük 1500 ton çekirdek kırma ve 850 ton ham yağ işleme kapasitesine sahip olacak.
İnternet Geliştirme Kurulu: Sokak kapısı kilitler gibi internet de kilitlenmeli
Sanal dolandırıcıların özellikle şifre kırma, çalma, virüslü gönderiler gibi yöntemlerle vatandaşları ağına düşürdüğüne dikkat çeken Özeren, yapılması gerekenleri şöyle sıraladı:“Vatandaşlarımızın mutlaka bütün işlemlerini yaparken şifre kullanmaları lazım.
Toyota, Türkiye'de üretilen Corolla modeli ile 40 binlik satış rekoru peşinde
BURSA - Bursa OtoShow 2013'de yer alan Toyota Türkiye'de üretilen Corolla modeli ile satış rekoru kırma peşinde. Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.
Çek Petra Kvitova'yı 2-0 yenen Serena Williams yarı finalde
Maçta bir kez set kırma puanına yaklaştım ancak bunu gerçekleştiremedim. Bence bu nedenle o çok büyük bir oyuncu ve şampiyon." diye konuştu.
Ünlüler, geleneksel nakışlı ayakkabıyı tercih ediyor
Ayakkabı ustası İsmail Yüksel, eşi Gülistan Yüksel'in teklifi ile yine eşinin işlediği bindallı işi nakış ve tel kırma işlerini ayakkabı ile buluşturdu. Piyasada tel kırmanın telkari ve bindallı işi nakışın yokluğunu hissettiğini belirten İsmail Usta "Şu anda eşimle beraber işi yürütüyoruz.
Fındık ihracatında Cumhuriyet rekoru kırıldı
bulunan ve fındık ürünü konusunda faaliyet gösteren Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’nin (FİSKOBİRLİK), 50 kooperatifi, 215 bin ortağı 13 fındık kırma tesisi, 4 iştiraki ve 270 bin tonluk depolama kapasitesi ile sektöre ve üretici ortaklarına hizmet veren bir kuruluş olarak faaliyetlerine devam ettiğini ifade etti
Çocuklardaki göz rahatsızlıkları okul başarılarını etkiliyor
Moray, "Miyop, hipermetrop, astigmat gibi kırma kusurları ve bunların ortaya çıkardığı göz tembelliğinin yanı sıra, gözde ortaya çıkabilecek arpacık gibi enfeksiyonların da tedavisinin etkili bir şekilde ve erken dönemde yapılması gerekliliğini vurguluyor.
'Çocuğunuz dersleri geç kavrıyorsa göz tembelliğinden şüphe edilmeli'
Lokman Balyen, şaşılık, kırma kusurları, saydam olması gerekli göz dokularında bulanıklık ve göz kapağı düşüklüğü, mevcut olan çocukların erken yaşta göz muayenesi olmaları gerektiğini söyledi. Erken teşhis ve tedaviyle göz tembelliğinin önlenebileceğini ifade eden Balyen, göz tembelliğinin önlenmesi için çocukların 10-12 yaşlarına kadar takip edilmesi gerektiğini
Çek senet mafyasının dökümanları buzdolabının sebzelik bölümünden çıktı
Çek kırma işlemi yaptığı belirlenen örgütün, para akışını kurdukları 3 paravan şirket üzerinden yürüttükleri ortaya çıktı. Operasyon sonucu, şüphelilerden.
Çocuk hırsızların kuyumcuyu soyma girişimi cama takıldı
Gece saatlerinde yaşanan hırsızlık girişiminde, kuyumcunun camını taşlarla kırmak isteyen 3 kişi, camı kıramayınca olay yerinden hızla uzaklaştı. Aynı kuyumcu dükkanı Mart ayında yine hırsızlar tarafından soyulmuş ve hırsızlar yaklaşık 60 bin TL değerinde altın alarak kaçmışlardı.
UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’ne Denizli'den 9 aday
Tavas ilçesinde yaklaşık 150 yıldır devam eden, tel kırma olarak adlandırılan oya işlemesi, el sanatları dalında nadir unsurlarından biridir. Altın, gümüş, bakır gibi metallerden yapılan tellerin, kumaş üzerine hiçbir kesici alet kullanılmadan işlenmesiyle yapılır.
Gebze KOM, 10 bin kişinin zehirlenmesini engelledi
hazırlanmış boş bonzai paketi, 850 gram toz esrar maddesi, 599 gram kubar esrar maddesi, 1 kök kenevir bitkisi, 1 adet pala olarak tabir edilen bıçak, 1 adet kırma tabir edilen av tüfeği, 3 adet tabanca ve 25 adet fişek ele geçirildi.
20 saattir göçük altında mahsur kalan işçiyi kurtarma çalışmaları devam ediyor
Gece saatlerinden itibaren tahkimat yapan 6 kişilik Türkiye Taşkömürü Kurumu(TTK) tahlisiye (arama kurtarma) ekipleri, tavandan düşen büyük kayayı kırma çalışması başlattı. Ekipler, kayanın kırılmasıyla işçiye ulaşılacağını kaydetti.
Milli sporcular üniversiteli oldu
Atıcılıkta beş defa Türkiye rekorunu kırma başarısını gösteren Atıcılık Milli Takım sporcuları olan Mardin’li Hakan Abakuş Nevşehir Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği'ni, Mert Vural ise Aksaray Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği'ni
Opr. Dr. Şanlı: Çocuklara okul öncesi göz muayenesi yaptırılmalı
göz sağlığı açısından son derece önemli olduğunun altını çizen Şanlı, "Daha anaokulu yaşlarında yapılabilecek olan bu basit muayeneyle öncelikle mevcut kırma kusurlarının ve gözlük ihtiyaçlarının erkenden saptanması ve buna paralel olarak göz tembelliği gibi ileriki yaşlarda tedavisi çok zor olan göz rahatsızlıkları ortaya
'Ambliyopi (göz tembelliği) tedavisi ilkokuldan daha erken yaşta uygulanmalı'
Ambliyopinin nedenleri şaşılık, anizometropi (iki gözün farklı kırma kusuru olması), ametropi (kırma kusuru) ve deprivasyondur. (görme uyaranından yoksun olma) gibi belirtileri vardır.” diye konuştu.
Bir kilogram üzüm bir bardak çay parası etmiyor
Geçtiğimiz yıl kilosu 80 kuruş olan üzümümüz bu sene firmaların fiyat kırma taktiği sebebi ile 40 kuruşa kadar düştü. Hatta şu anda hiçbir firma Avgan’da üretilen üzümü almak istemiyor. Üzümler üreticilerimizin elinde kaldı” dedi.
Kamyonlara kızan köylüler traktörlerle yolu trafiğe kapattı
ÇORUM - Çorum'un Osmancık ilçesine bağlı Deller köylüleri, kalker ocağı kırma ve eleme tesisine malzeme taşıyan kamyonların neden olduğu toz ve gürültüden rahatsız oldukları için eylem yaparak yolu traktörleriyle trafiğe
Büyükakçay ve Özgen sezonun son Grand Slam'ine iyi başladı
Yarım saat süren ilk seti 6-2 kaybeden Büyükakçay, ikinci setten itibaren servislerinde daha istikrarlı oynamaya başlarken, elde ettiği servis kırma şanslarını da olumlu kullandı. 23 yaşındaki Türkiye 1 numarası, sonraki iki seti 6-1, 6-2 kazanarak adını ikinci tura yazdırdı.
İtfaiyeyi, bankadaki yangından çok kapıyı kırmak uğraştırdı
İtfaiyeciler, güvenlik görevlilerinin izni ile kapıyı önce ayak darbeleri vurarak açmaya çalıştı ancak başarılı olamayınca bu kez levye ile camları kırmadan açmayı denediler. Fakat bu girişim başarılı olamayınca, son çare balyozla camlar parçalanarak ancak içeriye girilebildi.
Taş ocağında patlama: 1 işçi kayıp, 1 işçi yaralandı
Taş ocağının kırma eleme tesisi patlamayla göçüğün altında kaldı. 5 büyük iş makinesi, araçlar göçüğün altında kaldı.“ dedi.Yetkilileri uyardıklarını, bu bölgenin hassas bir bölge olduğunu dile getiren Tan, şunları kaydetti: “Burası kara yoluna sıfır.
İngiltere’de çadırlı çevreci protestosunda tutuklama
Petrol ve doğalgazı çıkarmak için kaya oluşumlarının içine büyük miktarlarda su, kum ve kimyasal madde enjekte edilmesini içeren süreçteki -hidrolik kırma- toprak ve su kirliliğine sebep olduğundan birçok çevreci tarafından protesto ediliyor.
Marmara'daki stres boşalmadı
Bu depremler yer kabuğunu kırma sınırları içindedir. Bu deprem bu bölgede yerkabuğunun stresini boşaltmamıştır. Tam aksine bu bölgenin depremsellik açısından tektonik olarak aktif olduğunu göstermektedir.
Yılmaz: Diyarbakır'a yatırımlar yapıldı, sıra imajda
Diyarbakır'ın kabuğunu kırma aşamasında olduğunu vurgulayan Bakan Yılmaz, şehrin farklı bir düzleme geçme aşamasında olduğunu dile getirdi. Yılmaz, "Öbür taraftan teşvikler ilan ettik biliyorsunuz.
'Kenenin kaynağı küçük, tehlikesi büyük'
Bunun yanında, hayvanların üzerinden çıplak elle kene toplaması, patlatılması (kene kırma) veya ezilmesi ile de bulaşabilir. Ayrıca, kanında mikrop bulunan hayvanların kan, idrar gibi vücut sıvılarına çıplak elle dokunmakla ve bu hastalığa yakalanan insanların tükürük, idrar ve kan gibi vücut sıvılarına
‘Fast food gıdalar ve tek taraflı beslenme böbrek taşına sebep oluyor’
Daha büyük taşları ise çoğunlukla üroloji ve çocuk cerrahisi kliniğimizle beraber konsey şeklinde tartışarak kırma veya cerrahi olarak çıkarma cihetine gidiyoruz. Düşen veya çıkarılan taşları Maden Tetkik Arama Enstitüsü’ne gönderip analizlerini yaptırıyor ve bu sonuca göre de tekrarlamaması için uygun koruyucu tedavilere başlıyoruz
İftar vakti 10 bin liralık kereste çalanlar kameraya yakalandı
Daha sonra iki kişi kapıya gelerek kilidi kırmaya çalıştı. 4 kişi oldukları belirtilen şahıslar, görüntü kayıtlarına göre, kilidi kırma esnasında yoldan geçen vatandaşların ve araçların dikkatini çekmemek için kapıdan ayrılıyor.
Gezi Parkı gözaltıları için ortak açıklama
"Özellikle Mısır'a, Kahire'ye demokrasi dersi vermektedirler ama insanların sadece sokakta gezme hakkı özgürlüğü, bir parka, herhangi bir saldırı olmadan, kırma dökme olmadan, bunun çok görüldüğü bir ortamda Türkiye'nin başkalarına demokrasi dersi vermeye çalışması açık bir çelişki oluşturmaktadır.
Bitlis’te silah operasyonu
ekiplerce arama yapıldığının belirtildiği açıklamada, yapılan aramada, 1 adet kaleşnikof sabit dipçikli silah, 1 adet Beretta 9 mm tabanca, 2 adet tek kırma av tüfeği, 1 adet otomatik av tüfeği, 1 adet havalı tüfek, 82 adet kaleşnikof mermisi, 3 adet kaleşnikof şarjörü, 1 adet beretta şarjörü ve 24 adet av tüfeği mermisi
Yavru kedi sıkıştığı yerden 3 gün sonra kurtarıldı
Kırma işlemi sırasında gürültüden korkan yavru kedi, kendisi için uzatılan ağaca tırmandığı sırada itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile alındı. Yaklaşık 3 gündür mahsur kaldığı belirtilen kediye su verildi.
Demirci: Rekolte tahmini açıklamaları ilkeli olmalı
Türk fındık sektörünü; üretici olmaz ise, tüccar olmaz, tüccar olmaz ise fındık sektörünün diğer temsilcileri olan kırma fabrikacıları, entegre tesis işletmecileri, ihracatçıları olmaz projeksiyonu ile değerlendiriyoruz.
Kars Eğitim Bir-Sen Şubesi: Mısır’da yaşanan militarist zorbalığı lanetliyoruz
Mısır’ın demokratik yollarla seçilen sivil yönetimi de, en kısa sürede vesayeti kırma, tüm Mısırlıları kucaklayan demokratik ve sivil anayasayı ortak bir mutabakatla hayata geçirme, devlet-millet buluşmasını gerçekleştirme noktasındaki adımları en kısa sürede atmalıdır.
Meslek ve eğitim kurslarından yaklaşık 5 bine kişi yararlandı
televizyon programcısı, aşçı yardımcılığı, pidecilik, iş makineleri operatörlüğü, yüzey süslemeciliği, engellilere yönelik keçe nakışı, işaret dili eğitimi, tel kırma kurslarına katılan 623 kişiden bir kısmının iş bulma imkanına kavuştuğu kaydedildi.
Vosvos araba, 20 günde gelin gibi süslendi
Arabanın ön ve arka farlarında, kasnağa gerilen bir kumaş veya tül üzerine özel iğnesi ile işlenerek yapılan tel kırma sanatı kullanıldı. Tel kırma, farlara sıcak silikon yardımıyla yapıştırıldı.
Uşak’ta tarihi eser ve silah operasyonu
eski toplu tabanca, 1 adet tarihi eser arama dedektörü, 67 adet dolu patlamamış mavzer fişeği, 65 adet küçük özel yapım kalem tabanca mermisi, 1 adet tek kırma özel yapım kısa tüfek ile 1 adet 9 minimetre tabanca mermisi ele geçirildi.
Roland Garros'ta zafer Serena Williams'ın
İkinci sette ise kendi servis oyunlarında sadece 3 puan kaybeden Serena, ele geçirdiği servis kırma avantajını koruyarak seti 6 - 4 maçı da 2 0 kazanarak 11 yıl sonra Roland Garros'ta zafere ulaştı.Son olarak 2002'de Fransa Açık'ta şampiyon olan Serena, bu zaferle birlikte 16.
Günay: Gezi Parkı eylemlerine hiçbir siyasi parti gölge yapmasın
Hangi eylem, hangi haklı nedenden olursa olsun bu tür cam kırma, bina yakma, insanları incitme, birinin canını yakma davranışları hiçbir haklı eylemin sonucu olamaz ve hiçbir açıklayıcı makul, kabul edilebilir gerekçesi olamaz.
‘Çocukların 2-4 yaş arasında mutlaka göz muayenelerinin yapılması gerekir’
Çocukluk döneminde gözle ilgili olan problemlerin başında görme kusurları olarak ifade ettiğimiz miyop, hipermetrop veya astigmat olarak tanımladığımız kırma kusurları gelmektedir. Özellikle gözlük kullanan ebeveynler bebekleri olduğunda görmesinde bir sorun olup olmadığı merak ederler.
Rize’deki sivil toplum kuruluşlarından sağduyu çağrısı
Kavga ile kırma ile hak aranmaz. Eylemlere katılanların art niyetli ve kullanılan insanlar olduğunu düşünüyoruz. Eylemciler belli yerlerden güç alıyor.
İşadamı Durak’tan bir başarı hikayesi
Durak, "Rahmetli babam 1960’lı yıllarda kırma fabrikası aldı. Bu fabrika ile Ordu’da ilk ihracatı yapan biz olduk. O yıllardan sonra 1966 ve daha sonrasında da devamlı ihracat yapmaya devam ettik.
Çocuğunuzun hastalığını ‘gözü’nden anlayın
Çocukluk döneminde gözle ilgili olan problemlerin başında görme kusurları olarak ifade ettiğimiz miyop, hipermetrop veya astigmat olarak tanımladığımız kırma kusurları gelmektedir. Özellikle gözlük kullanan ebeveynler bebekleri olduğunda görmesinde bir problem olup olmadığı merak ederler.
Kocaoğlu: Yapılan tahribatların karşısındayım
yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen törende Başkan Kocaoğlu, Taksim Gezi Parkı’nda başlayan ve İzmir’de özellikle kamu mallarına yönelik kırma, yağmalama ve kırıp dökmeye yönelik şiddete dönüşen protesto gösterini değerlendirdi.
Yrd. Doç. Dr. Şahin: Taştan dolayı böbrek kayıpları yaşanmasın
Gittikçe gelişen cihazlarla ve yeni görüntüleme teknolojileriyle doğal deliklerden böbrek içinde oluşan taşları kırmak da mümkün hale geldi.” dedi.Şahin, böbrekte taş oluşumunun önlenmesi hakkında ise şunları söyledi: “Hastalık yüzde 100 genetik değil ama ailesinde taş öyküsü olanların olasılığı daha
Çukurova Havaalanı'nın temeli 27 Mayıs'ta atılacak
metrekare havaalanı sahasına sahip olacak limanın deniz seviyesinden yükseltilebilmesi için yaklaşık 5 milyon metreküp stabilize dolgu, 1 milyon metreküp kırma taş ve beton, 50 bin ton betonarme demiri, 15 bin ton profil çeliği kullanılacağını dile getirdi.
Rüştü Reçber: Jübilemi Galatasaray-Fenerbahçe maçıyla yapmak istiyorum
Onu kırma adına veya tribünlere hedef gösterme adına yapmam. En büyük destekçin kimdir? En büyük desteği eşimden aldım.
İzmir’in ilçelerine dadanan hırsızlık şebekesi çökertildi
burma bilezik, 1,5 metre altın zincir, 1 adet baskılı altın etrafına iliştirilmiş kalp şekilli üzerinde Atatürk resmi bulunan madalyon altın, 1 adet tel kırma altın yüzük, 2 adet üstü desenli altın yüzük, 1 çift altın küpe, 3 adet bayan ile 1 adet erkek kol saati, 2 adet otomobile ait kart sistemli kontak anahtarı, 12
Bursalı dövüşçüler, fizik kurallarını altüst etti
Gösteri kapsamında karın kasında sopa kırma ve gırtlak boşluğunda demir çubuk ve bıçak eğip omuzlarda tuğla kırma gösterisi yapıldı.NEFES KESEN GÖSTERİ
Sakarya'daki beton numunelerinde usulsüzlük operasyonu
Üniversiteye verdiğimiz bu raporun 100 lirasını döner sermayeye diğer 500 lirayı da 'hocam masraflar için kırma ekibi gelecek onlarla ilgili vereceğiz' dedik. Bunla ilgili buraya geldik.