kısa film

Kırgızistan'a polis desteği
Tören kapsamında Türk Polis Teşkilatı'nı anlatan kısa film izlendi. Türk heyetinin bu ülkedeki temasları 30 Ocak'ta sona erecek. (CİHAN)
Malatya Film Festivali’nde Suriyeli mülteciler sinema keyfi yapacak
Ulusal uzun film yarışmasında 9, uluslararası uzun film yarışmasında 10, ulusal kısa film yarışmasında 15 filmin yarışacağı festivalde yarışmacı filmler ve Türkiye prömiyeri yapacak uluslararası filmler başta olmak üzere ustalardan seçkiler, belgesel
Malatya dolu dolu bir film festivaline hazırlanıyor
Uluslararası uzun film yarışma kategorisinde ve ulusal kısa film yarışma kategorisinde ise seçilen ‘en iyi film’ kristal kayısı ödülünün yanı sıra para ödülünün de sahibi olacak. Ödül kazanan filmler 21 Kasım Perşembe akşamı Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak.
Engellilerin gözü kulağı İzmir’de olacak
Kongre etkinlikleri kapsamında “Engelleri Kaldıralım” teması altında ulusal kategoride “Kısa Film” ve “Fotoğraf”, uluslararası kategoride ise “Karikatür” yarışmaları yapıldı. İzmir Kent Konseyi de İzmir Büyükşehir Belediyesi, EDAK Ecza Kooperatifi, Çevreci Eczacılar Kooperatifi (ÇEKOOP), Çağdaş Görme Engelliler Derneği ve Ege Üniversitesi işbirliğinde
HAK-İŞ, 38. kuruluş yıldönümünü kutladı
ANKARA - HAK-İŞ, 38. kuruluş yıldönümünü çeşitli etnikliklerle kutladı. Bu etkinlikler kapsamda kısa film yarışması ve çalışma hayatı ile ilgili olarak paneller düzenlendi.
Hayati Yazıcı: Kıdem Tazminatı, AVM'ler gibi sorunlu bir alan
Kısa Film Yarışması'nda açılış konuşması yapan Bakan Yazıcı, gündemde tartışılan kıdem tazminatıyla alakalı, “Kıdem tazminatı konusu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızca çalışılıyor. Bu alanda da bizim AVM’ler konusunda yaşadığımız gibi sorunlu bir alan.
Arınç ve Bakan Çelik, Hak - İş'in 38. kuruluş yıldönümü kutlamasına katıldı
Kısa Film Yarışması'nın ödülleri sahiplerini buldu. Programa Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik de katıldı. Çok sayıda bürokratın yer aldığı programda açılış konuşmasını yapan Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, konfederasyonun kuruluşunun 38.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Kısa Film Yarışması ödül töreni Rixos Otelde gerçekleştirilecek. (19.00 – AnkaraDÜNYA
50. Altın Portakal ödülleri açıklandı
BAKA En İyi Kısa Film Ödülü: Karpuz Cenneti (Gülistan Acet) ile Patika (Onur Yağız)Kısa Film Jüri Özel Ödülü: Tornistan (Ayce Kartal)
Engelliler için düzenlenen kısa film yarışmasını 'Engel' kazandı
İZMİR - İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin "Engelsizmir 2013 Kongresi" kapsamında düzenlediği kısa film yarışmasını, Ali Can Gül’ün "Engel" adlı eseri kazandı. Başkanlığını Prof. Dr.
Düzeltme....Cumhuriyet Üniversitesi’nden Sivas Sözlüğü
Üniversiteyi anlatan kısa film gösteriminin ardından müzik bölümü öğrencileri tarafından halk müziği dinletisi sunuldu. türkülere katılımcılarda eşlik etti.
Maden işletmecileri: Maden İşleri Genel Müdürü Derhal Görevden Alınmalı
Üniversiteyi anlatan kısa film gösteriminin ardından müzik bölümü öğrencileri tarafından halk müziği dinletisi sunuldu. türkülere katılımcılarda eşlik etti.
Polisten Sivas-Kayseri taraftar dostluğuna katkı
çerçevesinde rekabetin sahada yaşandığı, tribünlerde dostluğun hakim olduğu bir anlayışla, sporda şiddetin önlenmesi, dostluğu ve centilmenliği ön plana çıkaracak kısa film, slayt, afiş, broşür vb. materyallerin hazırlanmasına karar verildi.
Rofife Film Festivali’nin galası Samsun’da yapılacak
SAMSUN - Rotary Kısa Film Festivali’nin galası, 22 Mart’ta Samsun’da yapılacak. Galayla ilgili Rotary Kısa Film Festivali Tertip Komitesi, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret ederek bilgi verdi.
‘Değirmen’ bu sefer farklı dönüyor
ORDU - Yaptığı kısa film çalışmaları ile sinema yolculuğunu sürdüren genç yönetmen Bünyamin Duranoğlu, yeni kısa filminin çekimlerini tamamladı. Duranoğlu’nun ‘Değirmen’ adını verdiği filmin çekimleri Ordu’nun Ünye ve Akkuş ilçelerine bağlı köylerde üç gün süreyle yapıldı.
HAK-İŞ, 38. kuruluş yıldönümünü kutlayacak
Kısa Film Yarışması ödül töreninin Rixos Otel’de yapılacağı, yemeğe Başbakan Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in katılmasının beklendiği ifade edildi.
Taraklı'yı Avrupa Komisyonu tanıtacak
EDEN Projesi kapsamında seçilen ülke destinasyonları için tanıtım filmleri hazırlayan ve AB ülkelerinde belgesel ve kısa film olarak yayınlanmasını sağlayan Avrupa Komisyonu’nun her türlü tanıtım olanağından artık Sakarya Taraklı da yararlanacak.
Sağlıkçılar, şiddet olaylarına karşı dizi ve film yapımcılarından destek istedi
-Yazılı ve görsel medyada sağlıkta şiddetin engellenmesi ile ilgili kısa film ve spotlar yayınlanmalı.-Mobbingin önlenmesi için özellikle idarecilere yönelik eğitim ve gerekli yönetmeliklerin çıkarılmalı.
Altın Koza’da kısa film yarışmalarının sonuçları açıklandı
ADANA - 20. Altın Koza Film Yarışması’nda Ulusal Öğrenci Filmleri ve Uluslararası Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Festivalin ayrılmaz bir parçası olan ve birçok genç yönetmeni sanat dünyasına kazandıran Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da dört ayrı
Filmlerin kameramanı, senaristi, yönetmeni ve oyuncuları aynı aileden
Şu anda yazılım mühendisi olan Cesur’un kısa filmlerinin senaryosunu kardeşi Merve ile birlikte yazıyor. Filmin yönetmenliğini bu konuda hiç eğitim almadığı halde kitap ve internetten öğrendiği bilgilerden uygulayıp çekim yapıyor.
Çocuğa şiddetin önlenmesi amacıyla 10 ilde model okullar oluşturulacak
Ayrıca aile eğitim programları, duyarlılık çalışmalarında kullanılmak üzere hazırlanacak kısa filmler, afiş-broşür çalışmaları tanıtım, farkındalık artırma kampanyaları da yürütülecek. Şiddetin önlenmesine ilişkin 100 bin broşür, 5 bin CD ve 10 bin el kitabından oluşan, farkındalık ve bilgilendirme materyalleri hazırlanacak.
20. Altın Koza Film Festivali başlıyor
Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması ve Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması yılın iddialı yapımlarının çekişmesine sahne olacak. Bunların yanı sıra atölye çalışmaları, söyleşiler ve sergiler gerçekleştirilecek.
Altın Portakal Festivali’nde 10 film yarışacak
Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Ulusal Uzun Metraj dalında yarışacak filmler şu şekilde: Cennetten Kovulmak (Ferit Karahan), Kısa Film (Ali Kemal Çınar), Kusursuzlar (Ramin Matin), Kutsal Bir Gün (Serdar Temizkan), Mavi Dalga (Zeynep Dadak - Merve Kayan), Mavi Ring (Ömer Leventoğlu), Meryem (Atalay
Görme ve işitme engelliler festivalle sinema filmlerine doyacak
Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye En İyi Kısa Film Ödülü kazanan Rezzan Yeşilbaş’ın yönettiği Sessiz isimli filmin sesli betimleme, işaret dili çevirisi ve uygulaması ile ayrıntılı altyazılı olarak gösterimi yapıldı.
Türk sinemasının ‘dört yapraklı yoncası’ Altın Koza’da
22 Eylül’e kadar devam edecek festivalde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması’nın yanı sıra gösterim bölümü kapsamında gerçekleştirilecek Türkiye prömiyerleri ile atölyeler ve sergiler sanatseverlerle buluşacak.
Altın Koza’da yarışacak kısa filmler belli oldu
Altın Koza Film Festivali kapsamında yapılacak, Ulusal Öğrenci Filmleri ve Akdeniz Ülkeleri Kısa Film yarışmalarının finalistleri belli oldu. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, festivali kapsamındaki Ulusal Öğrenci Filmleri ve Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışmalarında ön değerlendirme
Saraybosna Film Fuarı ödül toreni yapıldı
Fuarda 'En iyi film', 'Kısa Film', 'Belgesel', 'En iyi oyuncu' kategorilerinin yanında 'Insan hakları' ödülü de verildi.Saraybosna Film Fuarı takımına özel teşekkürlerini sunan Amerikan Oskar ödüllü Boşnak yönetmen Danis Tanoviç, "Bu imkansız misyonu 19 yıl boyunca yaptığınız için
Altın Portakal’a rekor başvuru
Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne başvuruda bulunan kısa film ve belgeseller de belli oldu. Portakal’a bu yıl kısa film yarışması için 206, belgesel film yarışması için 99 film başvurdu.
Yılmaz Güney Film Festivali'ne başvurular başladı
BATMAN - Batman Belediyesi ve Ortadoğu Sinema Akademisi’nin ortaklaşa gerçekleştireceği ve bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Yılmaz Güney Kürt Kısa Film Festivali için başvurular başladı. Festivale yapılacak film başvurularında son tarihin 15 Eylül olduğu açıklandı.
Malatya'da kısa film başvuruları başladı
MALATYA - Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek Ulusal Kısa Film Yarışması'na başvurular başladı.Malatya Valiliği'nin koordinasyonunda, Kayısı Araştırma Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından 15-21 Kasım tarihlerinde düzenlenecek 4.
İzmir'de 210 Akdeniz filmi yarışacak
Beklentinin çok üzerindeki başvuru sayısıyla uzun metrajdan belgesele, kısa filmlerden deneysel filmlere kadar farklı türden pek çok filmin odağı olan festival, sanat çevrelerinde şimdiden heyecana yol açtı.
'Engelsizmir'de üç yarışma birden
İZMİR - İzmir Büyükşehir Belediyesi, Engelsizmir 2013 kapsamında kısa film, karikatür ve fotoğraf yarışmaları düzenledi. Jüri başkanlıklarını Prof.
SDÜ'den Vali Memduh Oğuz'a fahri doktora
Konuşmaların ardından Memduh Oğuz’un hayat hikayesini konu alan ve SDÜ Kurumsal İletişim Merkezi’nce hazırlanan 'Isparta Sevdalısı Bir Bilge' adlı kısa film izlendi. Daha sonra Rektör İbicioğlu, SDÜ Senatosu'nun fahri doktora verilmesi kararını okuyarak Vali Memduh Oğuz’a biniş giydirdi ve fahri doktora belgesini sundu
Altın Koza’da jüri başkanlığını Beki Probst yapacak
Festival kapsamında Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın yanı sıra her yıl olduğu gibi Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması düzenlenecek. Dünya sineması seçkisi, özel gösterim bölümleri, belgesel gösterimleri, söyleşiler, atölye çalışmaları ve sergiler de sinemaseverlerle buluşacak.
Halkın Portakalı Film Atölyesi başlıyor
Halkın Portakalı Kısa Film Atölyesi 'Ben-Antalya' temalı projeler üzerine şekillenecek. (CİHAN)
HAK-İŞ'ten 'Emek' temalı ödüllü kısa film yarışması
ERZURUM - HAK-İŞ Konfederasyonu, 'Kısa Film Uzun İş' sloganıyla geçen yıl birincisini gerçekleştirdiği ödüllü 'kısa film yarışması'nı bu yıl da düzenliyor. Bu yılki özel teması 'Emek' olacak yarışmaya başvurular 13 Eylül 2013 tarihine kadar kabul edilecek.
'İslam Tarihinden Altın Levhalar' Senaryo Yarışması'nda ödüller sahibini buldu
ANKARA - Şuurlu Öğretmenler Derneği’nin (ÖĞ-DER) düzenlediği ‘İslam Tarihinden Altın Levhalar’ konulu 2. Kısa Film Senaryo Yarışması'nda finale kalanlara ödülleri verildi.
Hak-İş, ‘emek' konulu kısa film yarışması başlattı
ANKARA - Hak-İş Konfederasyonu, konusu ‘emek’ olan kısa film yarışması başlattı.İlkini geçen yıl "Kısa Film Uzun İş" sloganı ile düzenleyen konfederasyon, yarışma başvurularını 13 Eylül 2013 gününe kadar kabul edeceğini duyurdu.
‘İslam Tarihinden Altın Levhalar’ kısa film yarışması
ANKARA - Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Türkiye çapında organize edilen ‘İslam Tarihinden Altın Levhalar’ konulu 2. Kısa Film Senaryo Yarışması’nda dereceye girenler belli oldu.
Kılıçdaroğlu: Gezi Parkı’nda alınan karara hepimizin saygı duymalıyız
Türk gazetecilerin alınmadığı toplantıda yabancı basın mensuplarına polis müdahalesini anlatan kısa film izletildi. Toplantı sonrası gazetecilerin sorularını cevaplandıran Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı’ndaki eylemleri değerlendirdi.
Kırmızı Lale Film Festivali'nin ilk ödülleri Akbağ ve yönetmen Kıral'a
Yedi filmin yarışacağı festivalde kurgu, belgesel ve kısa film gibi kategorilerde toplam 26 film gösterilecek. Son gün yetenekli oyuncu Gizem Soysaldı’nın sunacağı ödül töreni Urart En İyi Yönetmen ve Af Media En İyi Film Ödülleri'nin verilmesi ile sona erecek.
Yeşil Kamera ödülleri dağıtıldı
İSTANBUL - Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Ulusal Yeşil Kamera Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması'nın ödülleri törenle sahipherine verildi. Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenen törene katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Küreselleşme ve Küresel Tehdit Kategorisi'nde birincilik
TBMM Özel Ödülleri Eskişehir Türkçe Olimpiyatı’nda verilecek
Beş kıtadan dili, dini, rengi farklı 2 bin öğrenci şarkı, şiir, dil bilgisi, yazma ve güzel konuşma, halk oyunları, tiyatro gösterileri ve kısa film gibi 19 farklı kategoride hünerlerini sergileyecek.
Türkçe Olimpiyatları'nın Çanakkale ayağı 12 Haziran'da
söyledi: "Beş kıtadan dili, dini, ırkı farklı 2 bin civarında öğrenci şarkı, şiir, dilbilgisi, yazma ve güzel konuşma, halk oyunları, tiyatro gösterileri ve kısa film gibi 19 kategoride hünerlerini sergileyecek.
20 ülkeden 70 öğrenci Türkçe Olimpiyatları için Osmaniye’de
Beş kıtadan dili, dini, rengi farklı 2 bin öğrenci şarkı, şiir, dil bilgisi, yazma ve güzel konuşma, halk oyunları, tiyatro gösterileri ve kısa film gibi 19 farklı kategoride hünerlerini sergileyecekler.
Karabük’te Türkçe Olimpiyatları coşkusu yaşandı
Beş kıtadan dili, dini, rengi farklı 2 bin öğrenci şarkı, şiir, dil bilgisi, yazma ve güzel konuşma, halk oyunları, tiyatro gösterileri ve kısa film gibi 19 farklı kategoride hünerlerini sergileyecek.
Boşanmış babalar, çocuk haczini konu alan kısa film çekti
Kısa filmin senaryosunu, yönetmenliğini, kameramanlığını ve oyunculuğunu kendileri yapan platform üyelerinin yerel televizyon kanallarından da destek alarak geçen hafta çektiği filmin galası yapıldı.
Türkologlar, Türkçe Olimpiyatları’nın geleceğini tartıştı
Akalın, gelen öneriler arasında yurt dışındaki öğrencilerin Türkçe kısa film çekerek yarışmaya katılmaları ile karikatür yarışmasının yapılması gibi önerilerin büyük oranda ilgi çektiğini kaydetti.
Türkologlar, Türkçe Olimpiyatları’nın geleceğini tartıştı
En çok kabul gören yeni öneriler arasında gelecek yıldan itibaren ‘kısa film yarışması’ ile karikatür yarışmasının düzenlenmesi yer aldı. Çalıştaya 33’ü yabancı olmak üzere 50 akademisyen katıldı.
“Her alışkanlık insanın kişiliğinin bir parçasıdır”
Toplantının ´Sanat Zamanı´ kısmında ise proje kapsamında eğitim alan lise öğrencileri ile Gençlik Meclisi üyeleri tarafından hazırlanmış kısa film ile izleyenler neşeli anlar yaşadı.Klinik Psikolog Yalçın Kireççi ise bağımlılık hakkında sunum yaptı.