kitaplar

Peygamberimiz’e İngilizce mektup yarışması
‘Hem İngilizce hem de kendi değerlerimizi öğreniyoruz‘ sloganıyla İngilizce kitaplar yayınlayan Galaksi Yayıncılık, Türkiye'de ilk defa ülke genelinde ilköğretim öğrencilerinin katılacağı ‘Küçük kalplerden Hz.
Kırtasiye alışverişinde sepet başı harcama yüzde 10 artarak 30 TL'ye yükseldi
Devlet okullarındaki harcamaların yüzdesel dağılımında kitaplar devlet tarafından karşılandığı için kırtasiye masrafları daha yüksekken, özel okullardaki harcamaların yüzdesel dağılımında kitap harcamalarının daha yüksek olduğu görülüyor.
Yayıncılar 2013 yılında 330 milyon kitap bandrolü tüketti
2013’de ilk ve orta öğretimde ücretsiz dağıtılan ders kitapları ise 42 milyonu MEB tarafından üretilmiş biçimiyle 160 milyon oldu. 48 sayfadan ince olan ve bandrolsuz olarak üretilen kitaplarla birlikte, 2013’de yaklaşık 550 milyon kitap üretilmiş ve okurlarıyla buluşmuş oldu.
Sanatçı kafilesi, umre için havalimanında buluştu
Muhammed’in açıkladığı Allah’ı anlatan Mehmet Hulusi’nin yazdığı kitaplar daha iyi anlamama sebep oldu. Tam içimde, özümde hissedebilmemi sağladı. İnsanlar hep yaşlanınca hacca gidelim derler.
Türk seçmenler Wilders'in meclisteki koltuğuna oturdu (Özel)
Meclis Başkanı'nın masası önünde ilk sırada Kur’an-ı Kerim, İncil, Tevrat ve diğer kitaplar bulunuyor.” ifadesini kullandı.
Hacı Hasdemir, son yolculuğuna dualarla uğurlandı
HASDEMİR ÇIKARDIĞI KİTAPLAR İLE ADINDAN SÖZ ETTİRMİŞTİ Hacı Hasdemir, spor muhabirliğinin yanı sıra çıkardığı kitaplarla da adından söz ettirmişti. Hasdemir’in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın futbolculuk yıllarını anlatan ''Aman Babam Görmesin'' kitabının yanısıra, ''İstanbul’un 100 Sporcusu'', 2002 Dünya Kupası'nda
Türk kökenli Cezayirliler, kitap fuarında köklerini aradı
Standı ziyaret eden Türk kökenli Cezayirliler ise en çok Osmanlı tarihi ile ilgili kitapları soruyor.Cezayir’de düzenlenen 18.
Atatürk'ün etkilendiği kilise cemaatsiz kaldı
Paris'in kıble olarak gösterildiği ve bir zamanlar elit kişilerden oluşan cemaatin bilimsel kitaplar okuyarak ibadet ettiği kilisenin yıkılma ihtimali sebebiyle içine girilemiyor. Günümüzde yalnızca iki üyesi kalan kiliseyi daha çok araştırmacılar ve gazeteciler ziyaret ediyor.
Zirve davasının tutuklu sanığı: Cezaevinde ölümle tehdit edildim
Gelegen’in cezaevinde dini kitaplar okuduğunu, dindar yazarlara Müslüman olduğuna yönelik mektuplar gönderdiğini anlatan Yelki, bunların kayıtlara geçmesi için özen gösterdiğini dile getirdi. YELKİ'DEN ÖLÜM TEHDİDİ İDDİASI
Kitaplar durağa girdi, vatandaş okuyarak otobüs bekleyecek
‘Antalya’da Kitaplar Dolaşıyor’ adlı proje ile Büyükşehir Belediyesi’nin klimalı duraklarına kitap rafları yerleştirildi. Vatandaşların okuma alışkanlığı kazanması hedeflenen proje hakkında gazetecilere, Cumhuriyet Caddesi üzerindeki klimalı durakta bilgi veren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı
Otobüs duraklarında yolcuları kitaplar uğurlayacak
Büyükşehir Belediyesi, Bahçe Kafe, Gelişim Sanat ve ANSAN’ın ‘Antalya’da Kitaplar Dolaşıyor’ adlı projesi kapsamında klimalı duraklara kitap rafları yerleştirilerek, vatandaşlara okuma alışkanlığı kazandırılacak.
Muş E Tipi Cezaevi'nde koğuş yangını
Koğuşlarda yapılan aramalarda örgütsel içerikli kitaplar bulunduğunu anlatan Kaya, "Kütüphanemizdeki kitaplardan değil de daha çok örgütsel içerikli kitaplar var. Biz de bunların içeriğinde bir sıkıntı olup olmadığına bakmak için aldık.
Ali Bulaç: Putperestin kutsalına da saygılı olmak gerekir
Bütün İslam topraklarında, farklı inançlara sahip olanlar kemali huzur içerisinde var olmuşlardır, düşüncelerini dile getirmişlerdir, kitaplar yazabilmişlerdir. Fakat İslam tarihindeki bu tecrübeler günümüzde çok yaygın değil.
Tunus, 30. uluslararası kitap fuarına ev sahipliği yapıyor
Türkiye’den sadece Nil ve Sözler yayınevinin katıldığı fuarda sergilenen kitaplar dışında birçok kültürel etkinlikler, konferanslar da düzenlenecek. (CİHAN)
Eski milletvekili Alınak, Kandıra Cezaevi önünde çadır kurdu
Alınak, çadırda okumak için yanında bazı kitaplar getirdiğini kaydetti. (CİHAN)
Her köye bir kütüphane kampanyası başlatıldı
Başkan Demir, "Köylerde oluşturduğumuz kütüphanelerde çeşitli kültürel kitaplar temin ederek içerik yönünden zenginleştirdiğimiz kütüphaneleri vatandaşların hizmetine sunmaya başladık. Toplum olarak gün geçtikçe kitaplardan uzaklaşıyoruz.
'Çocuğum kitap okumuyor' diyen ailelere 'birlikte okuma saati' tavsiyesi
İSTANBUL - Çocuklarının kitap okumamasından şikayetçi olan ailelere, önce kendilerinin örnek olması tavsiye edildi. Zambak Yayınları Kültür Kitapları Yayın Yönetmeni Mehmet Azim, çocukların kitap okumaya özendirilmesi için evde mutlaka bir kitaplık bulundurulmasını ve ailece okuma saatleri
Asırlık el yazma eserler araştırmacılara ışık tutuyor
İstanbul Süleymaniye Kütüphanesi’nde ve Manisa Yazma Eserler Kütüphanesi’nde bulunan 13 eserin basıldığını belirten Müdür Arı, “Bu kitapların vatandaşlarla buluşmasını sağlayacağız. Kütüphanemizde satışlarını yapıyoruz.
Ankara Büyükşehir Belediyesi, CeBİT'e katılacak
komuta kontrol merkezi, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nın başarılı bilişim çalışmaları ile Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarına ilişkin cd’ler, kitaplar, broşürler, promosyon eşyaları ve tanıtım materyalleri de bulunacak.
Kiev’de yeni bir Türk Kültür Merkezi açıldı
Kitaplığında Türk dilbilgisi ve edebiyatından örnek kitaplar bulunan merkezde tam donanımlı multimedya odası durumunda. 20’nin üzerinde farklı fakülteye sahip ülkenin en büyük ve prestijli pedagoji üniversitesinde 30 binin üzerinde öğrenci eğitim görüyor.
30 bin öğrenciye çevre bilinci eğitimi
30 bin öğrenciyi kapsayacak eğitimlerde öğrencilere konuyla ilgili kitaplar da dağıtılıyor.Çevreye duyarlı sosyal sorumluluk projelerine önem veren Sultanbeyli Belediyesi, anlamlı bir projeye daha imza atıyor.
Kimsesiz yaşlı ve gençler Kozan'da buluştu
Program sonunda Kozan Belediye Başkan Yardımcısı Zehra Özgan misafirlere Kozan Belediyesi’nin kültür yayınlarından kitaplar dağıttı. (CİHAN)
Rus gelin ile kaynana birlikte Müslüman oldu
Müftü Topal gelinle kaynanaya Rusça Kur’an-ı Kerim ve kitaplar hediye etti. İlçe Müftüsü Topal, yabancıların Müslümanlığa olan ilgisinin son yıllarda artmasının sevindirici olduğunu söyledi. Topal, İslam dini doğru anlatıldığı takdirde birçok gayrimüslimin Müslüman olabileceğini dile getirdi.
Yılmaz: Füze sisteminin Çin'den alınması ABD ile sıkıntı oluşturmaz
Nerede özgürlükler kısıtlanırsa, nerede kitaplar yasaklanırsa, nerede bir özgürlük daraltılması varsa CHP oradadır. Nazım Hikmet'i mahkum eden kendileri, Sabahattin Ali'yi mahkum edenler kendileri, pasaport vermeyen kendileri, yurt dışına çıkmak istediğinde de öldüren yine kendileri, Necip
En demokratik kitaplık tramvay duraklarında
KAYSERİ - Kayseri Büyükşehir Belediyesi ilginç bir uygulamayı hayata geçirerek, şehir içi ulaşımı sağlayan tramvay duraklarına kitaplar koydu. Belediye tarafından alınan 4 bin 500 kitabın yanı sıra vatandaşlar da evlerindeki kitapları buralara koyabilecek.
Dijital yayıncılık eğitim kitaplarına da hakim oluyor
’si düzenlenen Frankfurt Kitap Fuarı’nda son birkaç yıldır olduğu gibi bu yıl da dijital kitaplar tartışma konusu oldu. E-kitap olarak adlandırılan dijital yayınlar, eğitim kitaplarına da hakim durumda.
Midyat'ta kilise soyguncuları bulunamıyor
Burada, görevliler fark etti, baktı bütün kitaplar, İnciller yerde. Hemen bize haber verdi, bizde emniyete haber verdik. Tespit ettiğimiz 50-60 senelik bir İncil.
Fotofest’de ‘maket kitap’ yarışmasını 'Öteki Bosna' projesi kazandı
Kendi kitabına sahip olmak isteyen fotoğrafçıların hayallerini gerçekleştirmek amacıyla düzenlenen ‘Maket Kitap Yarışması’, projesi tamamlanmış maket kitapların yarışına sahne oldu. 3’ü yabancı 9’u yerli projenin katıldığı yarışmada maket kitaplar, yerli ve yabancı fotoğrafçılardan oluşan 11 kişilik jüri tarafından değerlendirildi.
Korku filmi için korkunç tanıtım
Çığlık attığında ise raflardaki kitaplar devriliyor. Hiçbir şeyden haberi olmayan müşteriler ise gördükleri karşısında büyük şaşkınlık ve korku yaşıyor.Müşterilerin yaşadığı korkuyu görüntüleyen film ekibi, bu videoyu yakında vizyona girecek bir sinema filminin tanıtımı için kullanıyor.
Korsan operasyonunda 3 bin kitaba el konuldu
Korsan kitaplar çuvallara konularak emniyete götürüldü.Korsan kitap satan iş yerleri hakkında ‘Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na muhalefet’ suçlamasıyla yasal işlem başlatıldı. Güvenlik Şube Müdürlüğü yetkilileri vatandaşların kitap, CD ve DVD alımlarında korsan baskı olup olmadıklarına dikkat etmelerini istedi.
Bahçeşehir Koleji'nden 'Dijital Okul Projesi'
Kolej tarafından hazırlanan iBooks’lar (Dijital Etkileşimli Kitaplar) sayesinde öğrenciler ders kitaplarını iPad’lerinde daha interaktif ve etkileşimli olarak işleyebilecek. iBooks’ların içerisinde 3D görüntüler, videolar, fotoğraf galerileri, sunum ve kullanılan etkileşimli görseller yer alıyor.
Anne ve bebeklerin yaşam fonksiyonlarını mucizevi gıda anne sütü düzenliyor
kitaplar bunu yazmıyor ama artık üzerinde düşünülmesi lazım. Anne emzirmek için kalkarken uykusuzluğu giderici bir hormonun da vücutta salgılandığı muhtemeldir. Bu nedenle gece yarısı emziren annenin uykusuz kaldığını bilmiyoruz.
Ünlü fotoğrafçı Bruno Barbey Bursa'da fotoğrafseverlerle buluştu
Son dönemde kitaplar ve söyleşiler üzerine yoğunluk verdiğini kaydeden Barbey, dijital fotoğraf makinelerini de sevdiğini, flaş kullanmadan doğal ışığı kullanarak canlı fotoğraflar çekebildiğini söyledi.
Sahafların tarihi serüveni Yedikıta'da
Osmanlı sarayındaki tarihi kitapların batılılarca nasıl çalındığına yer veren dergi, iki duayen sahafın yaklaşık 50 yıldır saklanan konuşmasını da yayınladı. Dergi ayrıca okuyucularına 'İstanbul’un Sahaf Haritası' kitapçığını hediye ediyor.
Rönesans Eğitim Vakfı’ndan 25 bin kitap bağışı
Kitapların okullarda dağıtılacağını belirten Vali Mustafa Toprak, “Kitapların evlatlarımızın geleceğinin güzel olması, iyi yetişmeleri, bilgi ve teknolojiyle birlikte yetişerek ülkemizi muasır medeniyet seviyesin üstünde
Belediye, oyuncak ve kitap topluyor
GİRESUN - Giresun Tirebolu Belediyesi, ihtiyaç sahibi çocuklar için oyuncak ve kitap topluyor. Kumbarada biriktirilen oyuncak ve kitaplar, ihtiyaç sahibi çocuklara verilecek.
Bitlis, eğitim seferberliği için kenetlendi
Bitlis’te okunan kitaplar daha sonra projeye paydaş olan çevre illere gönderilerek, öğrencilere okutuluyor. İlimize gelecek olan 100’ün üzerindeki yazar, Bitlis’teki konferansların ardından projemize 12 paydaş il olan Kars, Iğdır, Ardahan, Hakkari, Ağrı, Batman, Muş, Van, Elazığ
Enes Ünal: Galatasaray'a attığım gol sonrası uyuyamadım
Okuduğunuz kitaplar düşüncelerinizi değiştirebiliyor. Futbolcuların ya da diğer başarılı kişilerin biyografilerini okumayı seviyorum. Onların yaşadığı zorluklara bakarak kendi yaşayabileceğim zorlukları görüyorum ve buna göre önlem alıyorum.
Ersan Gülüm: Bilic sadece Beşiktaş değil Türk futbolu içinde büyük şans
'Benim hikayemden kitaplar yazılır aslında' diyen oyuncu hayat hikayesini ve futbola nasıl başladığını şu sözlerle anlatıyor:"Benim hikayemden bir kitap yazılabilir aslında.
Bu ilçede hademe, öğrenci, müdür kitap okudu Türkiye ortalamasını geçti
Bu yıl kampanyada değerler eğitimi ile ilgili de kitaplar okunacağını dile getiren Nalbant, “Değerler eğitimi ile ilgili kitaplarla öğrencilerimize vatan, millet sevgisi aşılanacak. Fedakar, özverili nesiller yetiştirilmesi için merhamet duygusu, inanç meselesi, sevgi, kardeşlik, birlik beraberlik konulu bu kitaplar mutlaka okunmalı diye düşünüyoruz
55 yaşındaki kadın ilahiyat fakültesini kazandı
gittiğini, daha sonra 3 ay hiç kimseyle görüşmeden sürekli ders çalıştığını ifade eden İpek, "Derslerde hocalarımı dinledim, evde tekrarlarımı yaptım, yardımcı kitaplar aldım ve sürekli çalıştım. Daha sonra üniversite sınavına girerek Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandım.
Somalili öğrenciler ders başı yaptı
Türkçemizi geliştirmek içinde bol bol Türkçe kitaplar okuduk. Tatil süresince okul arkadaşlarımızı ve Manavgat'ı çok özledik. Ben Türkiye'de okuyup doktor olmak istiyorum.
Başbakan Erdoğan, Doğanşehir'de Kılıçdaroğlu'na yüklendi
Okullarda yavrularımızın sıralarının üzerinde kitaplar olacak dedik. Buluyorsunuz. Artık okullarımızda 3-4 yıl içinde fatih projesi ile akıllı tahtalara geçeceğiz. Artık çocuklarımız kitapla değil tablet bilgisayar ile okula gidecek.
Anadolu’ya kitap seferi, hedef 1 milyon
Dağıtıma Zonguldak’tan başlayacak ekip, Bartın, Karabük, Kastamonu, Sinop ve Çorum’a giderek kitapları milli eğitim müdürlüklerine teslim edecek.Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, başlattıkları projenin yoğun ilgi gördüğünü belirterek, amaçlarının doğu ile batı arasında kitaba ve bilgiye dayalı
Ortaylı: Osmanlı askerleri en büyük desteği Azerbaycanlı gönüllülerden aldı
Konferansın sonunda Kafkas İslam Ordusu ve komutanı Nuri Paşa ile ilgili kitapları inceleyen ve basına açıklamalarda bulunan Ortaylı, Kafkas İslam Ordusu'nun Bakü'ye girişi, daha evvel Gence'yi kurtarmasının Türkiye'deki okul kitaplarında yer almadığını, kendisinin de konuya ilişkin bilgileri
Erdoğan'dan gençlere: Teksir nedir bilir misin yavrum?
Başbakan Erdoğan, "2003'te sırasının üzerinde kitapları bulan gençler sıraların üzerinde hep kitap vardı zannediyorlar, ama o kitap yoktu yavrum. Biz o kitaplar için kırtasiyenin önünde çok bekledik.
Turgut Özal Üniversitesi'nden kanser üzerine 2 kitap hazırlığı
ANKARA - Turgut Özal Üniversitesi hocaları tarafından hazırlanan ve tüm yönleriyle kanseri ele alan kitaplar, çok yakında piyasada olacak. Her 2 bilimsel yayın, üniversitenin adını uluslararası bilim dünyasında duyuracak.
Sinemanın usta oyuncularına Altın Koza Yaşam Boyu Onur Ödülü
Ama kitaplar oldukça, insanlar da uzun süre yaşıyor. Kitaplar insanlardan daha uzun ömürlü ve bizleri büyük bir şefkatle içlerinde saklıyorlar; gelecek kuşaklara taşıyorlar.”‘HALK FETİVALLERİNE SAHİP ÇIKSIN’
Akıllı tahta içeriği öğretmenlere ücretsiz
İSTANBUL - Anaokulundan lise son sınıfa kadar her seviye için eğitim kitapları hazırlayan Zambak Yayınları, akıllı tahta ile uyumlu kitap içeriklerini öğretmenlere ücretsiz sunuyor.Okul yayıncılığının önde gelen şirketlerinden Zambak Yayınları, eğitimin daha etkileşimli sürdürülmesi çabalarına destek olmak üzere önemli bir sosyal sorumluluk
Erdoğan'dan pankart yorumu: Ormansa ormanlara gönderelim, ormanlarda yaşayın
Alimler bütün hayatlarını vererek tek nüsha halinde kitaplar yayınlamış ama barbarlar gelip o kütüphaneleri acımasıza yakmışlar. Tarih nice şehirler görmüştür, adeta bir masalın içinde yaşamış gibi ama vandallar, istilacılar tarafından iz kalamayacak şekilde yok edilmiştir.