kıyafeti

ABD araştırmasına göre Türkler seküler demokrasiyi destekliyor
Kadınların istediği kıyafeti kendilerinin seçmesi özgürlüğünü Tunus halkı yüzde 56, Türkler yüzde 52, Lübnanlılar yüzde 49, Suudi Arabistanlılar yüzde 47, Iraklılar yüzde 27, Pakistanlılar yüzde 22, Mısırlılar ise yüzde 14 oranında destekledi
Türkiye’nin ilk sürü yöneticileri sertifikalarını Bakan Eker’den aldı
Eker, törende çobanların kıyafeti olan kepenek giydi ve bir müdür yardımcısına kaval çaldırdı. Ankara’nın Polatlı İlçesi’nde 25 kursiyer çobanlık mesleğini daha nitelikli hale getirmek için Sürü Yönetimi Elemanı kursu'na katıldı.
Galatasaray'ın Judo Şubesi, Başkan Ünal Aysal'ı ziyaret etti
Federasyonu tarafından judo kemeri ve Galatasaraylı sporcular tarafından da judo elbisesi hediye edilirken başkan Aysal yapmış olduğu açıklamada, ''Bu kıyafeti bugün gururla taşıyorum. Sporcularımız Galatasaray'ın yenilmezliğini ve gücünü temsil ettiler.
Cidde’de bir yılda 10 bin 500 dilenci yakalandı
Geçen ay Riyad’a 80 kilometre uzaklıkta yer alan Harc şehrinde polis, hareketlerinden şüphelendiği bir dilenciyi yakalamış ve kadın kıyafeti giyen dilencinin aslında bir erkek olduğu ortaya çıkmıştı.
Mağazalarında artık sadece kendi ürünlerini satmayacak
B segmenti duruşu olacak, personelin kıyafeti vs değişecek. Arow denince daha butik, daha niş ama uygun fiyatlı, satış sonrası hizmeti çok iyi, müşteri memnuniyeti konsunda kusursuza yakın hizmet veren bir marka olmak istiyoruz.
Franchise ile büyüyecek, ilk konsept mağazasını Diyarbakır’a açacak
B segmenti duruşu olacak, personelin kıyafeti vesaire yenilenecek.” dedi. Arow, gruba ait Arow, M.P. Hatuny, MetropolPolis, Masculin, Oretti, ArowMan ve ArowKids’in yanında Diesel, Lacoste, Adidas, New Balance gibi markaların ürünlerini de satacak.
Sri Lanka’da nedime rekoru kırıldı
Tüm nedimelerin geleneksel ve aynı kıyafeti giymeleri, gelin ve damat ile birlikte aynı anda salona giriş yapmaları gerekiyordu.Yeni rekor sertifikası yeni çifte verildi.
Adana Mutfak Festivali renkli geçti
Yıl Marşı’nın söylediği festivalde aşçı kıyafeti giyerek konuşma yapan Zihni Aldırmaz, organizasyonu düzenleyen Kent Konseyi Başkanı Cengiz Dinçer ve diğer emeği geçenlere teşekkür etti. Başarının birlikte olmaktan geçtiğini söyleyen Zihni Aldırmaz, “Biz bir arada oldukça, birlikte ortak akılla hareket ettikçe başaramayacağımız hiçbir şey yoktur
Bakanlar Suriyeli çocuklara oyuncak dağıttı
Suriyeli çocukların Türkçe ve Arapça şiir okuduğu törenin ardından Türk Kızılayı kıyafeti giyen Bakanlar Çelik ve Yıldırım, çadırdaki çocuklara oyuncak dağıttı. İki bakan program kapsamında son olarak Harran Konteyner kentte kalan Suriyelileri ziyaret etti.
Vali Vekili: Dağıttığınız 3-5 kilo etle, bölgenin kaderini değiştiriyorsunuz
Belki bu kurban vesilesiyle 3-5 kilo verdiğiniz etle, bir çocuğun başını okşamakla, belki halini hatırını sormakla, belki bir giyim kıyafeti almakla o çocuğun geleceğini değiştirebilirsiniz." şeklinde seslendi.
Binlerce Güney Afrikalı, Türk çadırlarına akın etti
Güney Afrika’da yaşayan Türk vatandaşı Levent padişah kıyafeti ile dolaşırken, Güney Afrikalı Bilal da Nasrettin Hoca kostümüne bürünerek Afrikalıları güldürdü. Geçtiğimiz yılların Türkçe olimpiyatlarının yıldızları öğrenciler ise, halk oyunları ve şarkılarıyla Türk sanatçıları aratmadı.
Bakan Avcı, dersane sorularına cevap vermedi
‘Sayın bakanım lütfen okullarda serbest kıyafeti kaldırın forma istiyoruz’ notunu okuyan Avcı, “Biz yönetmeliği değiştirdik biliyorsunuz. Her okulda velilerimiz ne istiyorsa o olsun dedik.
Yoksul öğrencilere bayramlık dağıtan emniyet müdürü konuşmakta zorlandı
DİYARBAKIR - Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü bin 100 öğrenciye bayram kıyafeti aldı. Polisin hayırseverlerin desteğiyle aldığı kıyafetler üç köyde öğrencilere dağıtıldı.
Bayramlıklar Hayır Çarşısı’ndan
Çarşı’da, her yaştan insan birçok ünlü firmaya ait kıyafeti alabiliyor. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, 'Veren El ile Alan Elin Buluşturulması' sloganıyla yola çıktıklarını belirterek, özellikle ilçede faaliyet gösteren firmaların yardımlarını ihtiyaç
Yeni Çeltek yönetimi 150 metre yerin altında işçilerin sorunlarını dinledi
Madenci kıyafeti giyen genel müdürlük yöneticileri uzun ve yorucu bir maden yolculuğu gerçekleştirdi Maden sahasındaki güvenlik tedbirlerinin de kontrol edildiği ziyarette renkli diyaloglar yaşandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İlker Sert, Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri'nin yaklaşık 60 yıldır burada kömür çıkarma faaliyetini sürdürdüğünü
7 ilde eş zamanlı silah operasyonu
kalaşnikof silaha ait şarjör, 161 adet 9 mm çapında fişek, 17 adet 7,65 mm çapından fişek, 1 adet 6,35 mm çapında fişek, 11 adet tabanca şarjörü, 4 takım leşker kıyafeti, 1 adet av tüfeği, 3 adet av tüfeği fişeği ele geçirilmiş olup, operasyonda 19 şahsın gözaltına alınmış ve 35 şahsın da şüpheli sıfatı ile ifadesi alınmış.
Tozlu Giyim, 40. mağazasını Erzurum'da açtı
Mağazada bay-bayan ve çocuk reyonlarında her türlü kıyafeti müşterilere sunmanın keyfini yaşadıklarını belirten Tozlu, 'Daha fazla ödeme!' sloganıyla Erzurum’a geldiklerini ifade etti.
Jandarma kıyafetleri Faruk Saraç Tasarım MYO'dan
BURSA - Jandarma Genel Komutanlığı Bursa Bölge Komutanı'ndan gelen talep üzerine 'jandarma yazlık asayiş kıyafeti' Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu tarafından tasarlandı. Jandarma Genel Komutanlığı personeli ile birebir görüşülerek oluşturulan tasarımların beklentileri karşılaması yönünde çalışmalar oluşturuldu.
Jandarmayı Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu giydirecek
BURSA - Jandarma Genel Komutanlığı Bursa Bölge Komutanlığı'ndan gelen talep üzerine 'Jandarma Yazlık Asayiş Kıyafeti' Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu tarafından tasarlandı.Jandarma Genel Komutanlığı personeli ile birebir görüşülerek oluşturulan tasarımların beklentileri karşılaması yönünde çalışma yapıldı.
Erdoğan: Suriye'ye uçaklarla belli mezhebin mensupları getiriliyor
Hindistan'ı düşünüyorum Sihleri düşünüyorum bir Sih başbakan kendi kıyafeti içerisinde uluslararası toplantılarda yer alıyor. Orayı yönetiyor o haliyle. Bizdeki mantıkla bakınca devletin başında böyle birisini kabullenemezsiniz.
Pedagog Adem Güneş'e fahri doktora verildi
Ayağa kalkan davetlilerin alkışları arasında sahneye davet edilen Güneş'e akademik kıyafeti, İl Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu tarafından giydirildi. Beratı ise 116. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanı Albay Timuçin Alper tarafından takdim edildi.
Ruanda Büyükelçisi Kayizari, Cumhurbaşkanı Gül’e ‘güven mektubu’ sundu
Ruanda Büyükelçisi'nin eşi de yöresel kıyafeti ile törende hazır bulundu. Eski Korgeneral Büyükelçi Kayizari, Ankara’ya gelmeden önce yaptığı değerlendirmelerde misyon olarak Ruanda ve Türkiye adına kazançlı bir ilişki kurmak ve bilhassa 2 ülke
TEKRAR - Dünyanın en kısa efesi 'efelik fesi' giydi
AYDIN - Aydınlı 1 metre 8 santimetre boyundaki Halil Erbaş, törenle efe kıyafeti ve fesi giyerek efe oldu. Aydın Yörük Efe Derneği'ne kaydını yaptıran 54 yaşındaki Erbaş'a, derneğin sancağını taşıma görevi verildi.
Dünyanın en kısa efesi 'efelik fesi' giydi
AYDIN - Aydınlı 1,8 metre boyundaki Halil Erbaş, törenle efe kıyafeti ve fesi giyerek efe oldu. Aydın Yörük Efe Derneği’ne kaydını yaptıran 54 yaşındaki Erbaş'a, derneğin sancağını taşıma görevi verildi.
Prens Harry, geceyi -35 derecede geçirdi
Prens Harry, 320 kilometrelik yürüyüşte giyeceği özel kıyafeti test etti ve kangren olmaktan nasıl korunabileceğini öğrendi. (CİHAN)
Okul kıyafetleri velilerin ve küçük esnafın tepkisini çekti
Geçen yıl serbest kıyafet uygulamasından doğan ve esnafın bakanlığa yönelik bazı talepleri olması okul kıyafetinde yeni bir karar aldırdı. Temmuz ayında, Milli Eğitim Bakanlığı'na Bağlı Okul Öğrencilerinin Kılık ve Kıyafetlerine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı
Tozlu Giyim müşteriye e-ticareti sevdirdi
Bir kazağı almak için bile en az birkaç kez üzerine giyip çıkaran vatandaş, artık alacağı kıyafeti internetten sipariş vererek kapısına getirtiyor. 15 ay önce Samsun’da faaliyete başlayan Tozlu Giyim, internet mağazacılığı alanında yeni bir rekora gidiyor.
Okul öncesi çocuğunuzun göz muayenesini yaptırdınız mı?
ADANA - Okulların açılmasına sayılı günler kaldı. Aileler, okulların açılmasından önceki son hafta içinde çocuklarının okul kıyafeti, defter, kalem gibi ihtiyaçlarını giderme telaşına düşüyor. Ancak aileler farkında olmadıkları bir durumla karşı karşıya.
Cumhurbaşkanı Gül: Öğrencilere kıyafeti ve düşüncesinden dolayı baskı yapılamaz
YALOVA - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kılık-kıyafeti ve düşüncesi sebebiyle kimseye baskı yapılamayacağını söyledi. Yalova Valiliği’nde gazetecilerin sorularını cevaplandıran Cumhurbaşkanı Gül, Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nde (ODTÜ) bir grup başörtülü öğrenciye yönelik yapılan tacizi
Okul kıyafetlerinin kumaşını seçecek velilere kanserojen madde uyarısı
Bakanlık, Kılık-Kıyafet Yönetmeliği’nde yaptığı değişiklikle okul kıyafeti seçimini oylama usulü ile velilere bıraktı. Kılık ve kıyafetleri konusunda ilgili mevzuatın uygulanmasında okullarda birlik ve beraberliğin sağlanabilmesi için yayınlanan genelgenin ardından kıyafetleri ve kumaşlarını
Mehmet Ali Ağca kirve oldu
Ardından düğün alanına gelen Poyraz Turhan, burada Osmanlı kıyafeti giyen kişiler tarafından bir süre ağaçlardan yapılan tahtta taşındı. Poyraz Turhan, daha sonra kendisi için hazırlanan koltuğa oturdu.
AB Bakanı Bağış: Başörtülülerin vekil olmasının karşısında hukuki engel yok
Türkiye'nin AB standartlarında bir ülke olabilmesi için devletin insanların kılık kıyafeti ile uğraşmadığı, yediği ile içtiği ile uğraşmadığı, okuduğu ile uğraşmadığı ama insanların özgürlüklerini güvence altına aldığı bir kurum olduğunun bilincinin oturması
Uzun namlulu silahla ev soydular
MARDİN - Mardin’de peşmerge kıyafeti ile uzun namlulu silahlarla bir eve giren 2 kişi evden ziynet eşyaları alarak kayıplara karıştı. 155 polis ihbar hattını arayan bir şahıs peşmerge kıyafetli 2 şahsın ellerinde uzun namlulu silahlarla evine zorla girdiğini ve ziynet eşyalarına aldıktan sonra
Provalarda komandolar 50 ve 24 kiloluk paraşüt ile sırt çantası taşıyor
Komando Tugay Komutanlığı askerlerinin kıyafeti kadar üzerlerindeki teçhizatta dikkati çekti. Havadan indirme yapmak amacıyla paraşütle atlama eğitimi alan komandolar, geçit töreni provasına 24.5 kilo ağırlığı bulan paraşüt çantaları ile katıldı.
Damat, topa değil çiğ yumurtaya kafa attı
Kadın kıyafeti giydirilen damat, etekli olarak top sektirdi, su kovasına konan elmayı elleri arkasında bağlı olarak ağzıyla almaya çalıştı. En ilginci ise damadın bir arkadaşının getirdiği bir koli çiğ yumurtanın hepsine tek tek, topa kafa atar gibi vurmasıydı.
Rodoplar'daki 'Son Osmanlı' Ramazan'da 3 hatim indiriyor
Geniş aba pantolon giyen Mehmet Hamit'i, hem kılık kıyafeti hem de Osmanlıcaya vukufiyeti sebebiyle bazıları 'Son Osmanlı' diye anıyor.'Tebliğ erinin' okuduğu kitaplardan notlar tutarak oluşturulan bir defteri bulunuyor.
Diyarbakır esnafı, iki haftada Kur’an öğrenen 100 çocuğa bayramlık aldı
esnafı ile ilçe dışındaki bazı hayırseverlerin desteğiyle 100 öğrenciyi mağazalara götürdüklerini dile getiren Yaman, “Öğrencilerimiz mağazada istediği kıyafeti beğendi ve aldı. Bu hediyeler camiye, kurslara ve Kur’an öğrenmeye teşvik etme açısından önemli.
MEB’in kararına Samsun Tuhafiyeciler Odası’ndan destek
Akbaş, okul kıyafeti değiştirecek eğitim kurumlarının yöneticileri ile okul aile birliklerinin, bulundukları ildeki hazır elbiseciler tuhafiyeciler esnaf odası ile iletişim kurması gerektiğini söyledi.
TESK: Okul kıyafetlerinde karışıklık kalkmaya başladı
Bizde esnaf olarak biliriz ki şu kadar okul kıyafeti hazırlayacağız. Bu senede karmaşa sürecek ceremesini esnaf çekecek." değerlendirmesinde bulundu.
Üniversite öğrencisi Eğirdir Gölü’nde boğuldu
00 sıralarında ise belediye ekipleri güvenlik kontrolü yaparken, sahilde erkek kıyafeti buldu. Cüzdandan Kadir Keskin adına kayıtlı kimlik çıkması üzerine anons yapıldı, kimliğin sahibi çıkmayınca polise haber verildi.
Şefkateli Çarşısı yüzleri güldürüyor
Çocuklar, sevdiği rengi, istediği kıyafeti almanın mutluluğunu yaşıyor. Çarşıda, çocuklar için yeni pantolonlar, etekler, ayakkabılar, tişörtler ve diğer giyim eşyaları bulunuyor. (CİHAN)
Rallici Volkan Işık: Metin Şentürk'ü çalıştırırken ömrümden ömür gitti
biz şimdi hepimiz amatör olarak sürücüyüz ama dışarıdan baktığımızda ralli sporuna şey gözüküyor kolay direksiyon sallayan falan filan ama kaskı içindeki kıyafeti araba derecesini tahmin edebiliyorum.
Rusya’da kültür festivalinde şerbet dağıtıldı, ebru yapıldı
Festival alanında Yerel halk kıyafeti giyen şerbetçi, davetlilere Osmanlı şerbeti dağıttı. Programlar ilgili açıklama yapan Festival koordinatörü Yevgeniya Venediktskaya, bu yıl ikincisi düzenlenen programın gerçekleştirilme amacının, Rusları diğer ülke kültürleriyle
Enerji Bakanı Yıldız, Ramazan ayının ilk iftarını maden işçileriyle yaptı
İftardan önce TKİ Ege Linyit İşletmesi'ne ait misafirhanede madenci kıyafeti giyen Taner Yıldız, Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber ve TKİ Genel Müdürü Mustafa Aktaş ile Soma Madencilik AŞ tarafından işletilen Işıklar Kömür Ocağı'nı gezdi.
Erdoğan: Kalekol hikaye, Lice olayının dayandığı yer esrar olayıdır
Kıyafeti, siyasi tercihleri ne olursa olsun bir kadına, yanında 6 aylık bebeği ile dolaşan bir kadına yapılan bu saldıryı görmezden gelen, yalan olarak niteleyen bir genel başkan CHP'nin de siyasetin de yüz karasıdır.
SAGİAD yabancı işadamları onuruna akşam yemeği verdi
Kazakistan heyeti de SAGİAD Başkanı Vecdi Çelebi ile SATSO Başkan Vekili Günay Güneş'e Kazakistan'ın milli kıyafeti 'çapan' giydirdi. (CİHAN)
Gezi eylemcisi 25 kişi Ankara Adliyesi’nde (1)
Terörle mücadele polisleri nezaretinde adliye binasına getirilen eylemcilerin arasında bir kişinin üzerinde 112 Acil kıyafeti olduğu gözlendi.
İstanbul'daki 'duran adam' protestosu İzmir'e sıçradı
Sokak Sanatları Atölyesi oyuncusu Erdal isimli şahısı, elinde saksı içindeki minyatür ağaç ve efe kıyafeti ile öğretim üyesi olduğu öğrenilen Tom isimli İrlanda vatandaşı ve başka bir vatandaş Gündoğdu Meydanı'nda sabit durarak destek veriyor.
Otoyol yağmacılarına nefes kesen operasyon
Zanlıların polis kıyafeti giyerek özellikle yabancı plakalı lüks araçları trafiğin yoğun olmadığı yerlerde durdurdukları ya da dinlenmek için durmuş olan araçların yanına giderek kendilerini polis olarak tanıtıp yağma yaptıkları belirlendi
Milletvekili Demir: Eğitimde tek tip adam yetiştirmeyeceğiz
Kıyafeti şu, düşüncesi de şu olacak diye bir hedefimiz yok. Etnik kökeni, dünya görüşü ne olursa olsun her konuda insanlarımızı tercihlerinde serbest bırakacağız ve bu serbestlik çerçevesinde insanlarımızın istediği eğitimi