kıyıları

Yunan botunun çektiği mülteci teknesi battı
Deniz Ticareti Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Türkiye kıyıları yakınındaki Oniki Adalar'a bağlı Bulamaç Adası yakınındaki olayın ardında 16 kişi kurtarılırken, 12 mülteciyi arama çalışmaları sürüyor.
Barbaros Hayrettin Paşa araştırma gemisi, Rumların yakın takibinde
deniz bölgesinde giderek yaklaşmakta olduğunu iddia eden Rum gazeteleri, radara göre, geminin dün Güzelyurt Körfezi ile Türkiye’nin Anamur bölgesindeki kıyıları arasında hareket ettiğini öne sürdü. Gazetelere yansıyan haberlerde, geminin adanın kuzey ve batısındaki araştırmalarını sürdürdüğü iddiaları yinelendi.
Rus stratejik bombardıman uçakları 13 saatte Venezüella’ya ulaştı
Pasifik Okyanusu’nda bulunan Karayıp Denizi üzerinden Kuzey Amerika’nın güneybatı kıyıları boyunca seyrederek Venezüella’nın Mayketia havaalanına iniş yaptı. Rus bombardıman uçakları 10 bin kilometrenin üzerinde bir mesafeyi geçmeyi başardı.
Japonya’nın doğusu için bir metrelik tsunami uyarısı verildi
FUKUSHİMA - Japonya’nın doğu kıyıları için küçük tsunami uyarısı verildi. Tsunamide dalga boyunun bir metreyi geçmesi beklenmiyor. Japonya Meteoroloji Ajansı, ülkenin doğusundaki Fukuşima bölgesi için “sarı” tsunami uyarısı verdi.
Ereğli fırtınaya teslim oldu
ZONGULDAK - Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde öğleden sonra başlayan şiddetli sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Dalgalar kıyıları dövdü, yollara kayalar düştü.
Başaran Ulusoy: Sahillerde bir sürü yanlışlar yaptık, Anadolu'ya yönelmeliyiz
Güney Ege kıyıları zarar görecek. Karadeniz yaylaları, o Uludağ, Kirazlıyayla, aranacak yerler olacak. Bunların altını çizerek söylüyorum.
Hava sıcaklığı ülke genelinde 10 derece azalacak
Yağışların; Batı Karadeniz kıyılarında çok kuvvetli ve yer yer şiddetli, Doğu Karadeniz kıyıları ve Ağrı çevrelerinde kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, Marmara'nın doğusunun yüksekleri, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Kütahya ve Afyonkarahisar
Hava sıcaklığı doğuda azalmaya devam ediyor
Rüzgar, genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ve güneydoğu bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında, Orta ve Doğu Karadeniz ile Ege kıyılarında kuzey ve batı yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor
Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı
Rüzgar, genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette, zamanla Marmara, Ege, İç Anadolu ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.
Meteoroloji'den yerel su hortumu uyarısı
Rüzgar, Güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette, Batı Akdeniz kıyıları ile zamanla Doğu Anadolu'nun batısında kuvvetlice (30-50 km/s), Doğu Akdeniz'de kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.
Meteoroloji Batı Ege'yi kuvvetli yağışlar konusunda uyardı
Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz kıyıları ve Ardahan çevreleri ile Adana, Osmaniye ve Hatay'ın kıyı ilçelerinde beklenen yağışlara ilave olarak yurdun batı kesimleri akşam saatlerinden sonra yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek.
Hava sıcaklığı iç ve kuzeydoğu kesimlerde azalacak
Yapılan son değerlendirmelere göre; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Artvin ile sabah saatlerinde Çorum, Amasya, Tokat, öğle saatlerinde Adana ve Osmaniye, gece saatlerinde Ardahan çevreleri sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olacak.
Hava sıcaklığı ülke genelinde artacak
Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz Kıyıları, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun güneyinde batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyılarında zaman zaman kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.
Başbakan'ın kıyı çıkışı STK’lardan destek gördü
Mavi Yol Girişimi Sözcüsü Filiz Dizdar, kamuya kapatılan kıyıların acilen açılması gerektiğini ifade ederek, "Başbakan'ın bu anlamda söylemi doğrudur ama geçtir. Biz, eşitlik ve adalet istiyoruz.
Mudanya sahilleri yosun yeşili, çocuklar yosunlu sularda
Denizin kıyıları da yosundan geçilmiyor. Çok pis ama ne yapalım serinlemeye çalışıyoruz. Bunların temizlenmesi lazım.
Umut Oran: Kıyıları imara açan Başbakan Erdoğan’dır
MUĞLA - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, kıyıları imara açan kişinin Başbakan Erdoğan olduğunu iddia ederek, "100 metre mesafeyi aşağıya çeken Başbakan Erdoğan ve onun hükümetidir.
Marmara'daki stres boşalmadı
Morfolojisini fayların ve depremlerin yarattığı tektonizmaya borçlu olan Gökçeada’nın kuzey kısmı bu yüzden daha sarp araziye sahip olup, kıyıları aktif faylarla kesilmektedir. Söz konusu bu deprem kara üzerindeki Tepeköy-Kuzu limanı arasındaki güncel fayların biri üzerinde gerçekleşmiş olabilir.
Hava sıcaklığı kuzeydoğuda azalacak; batı kesimlerde artacak
Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, İstanbul'un kuzey kıyıları, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Zonguldak, Düzce, Bartın, Sinop, Ordu, Samsun, Tokat, Balıkesir'in kuzey çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği
Doğu Anadolu Bölgesi'nin kuzeydoğusuna yağış uyarısı
Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Kütahya, Uşak, Eskişehir, Bilecik, Bolu, Düzce, Artvin, Burdur, Afyonkarahisar'ın kuzeybatısı, Denizli'nin güney ve doğusu, Bursa'nın güneyi ile Ankara'nın kuzeybatı çevrelerinde görülecek
Hava sıcaklığı mevsim normallerinde seyredecek
Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu bölgesinde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kıyı Ege'de kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.
Hava sıcaklığı ülke genelinde 3 derece artacak
Yapılan son değerlendirmelere göre; Trakya, Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul, Sinop, Artvin, Kars, Ardahan, Iğdır, Çanakkale'nin kuzey ilçeleri, Balıkesir'in Bandırma ilçesi ile Kastamonu kıyılarının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor
Hava sıcaklığı kuzey, iç ve batı kesimlerinde 4 derece artacak
Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden orta kuvvette, Marmara, Batı Karadeniz ve Kıyı Ege'de kuvvetli kuvvetli (30-60 km/s), Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer fırtına (40-80 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.
Boyu 5 metreyi bulan dalgalar kıyıyı dövdü
Ereğli’de yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar ellerindeki eşyaları ile sığınacak yer ararken sahil bandında ise dalgalar kıyıları dövdü. Zaman zaman yüksekliği 5 metreyi bulan dalgalar sahile büyük zarar verdi.
Zonguldak'ta şiddetli fırtına, kafeterya ve parkı kullanılamaz hale getirdi
Bu arada dev dalgalar, kıyıları ve limanı vurmasıyla metrelerce boya ulaştı. Suların yükselmesiyle birlikte liman içi evsel atıklarla doldu. Gece saatteki hızı 80 kilometreyi aşan kuvvetli rüzgarın bugün etkisini kaybedeceği öğrenildi.
Hava sıcaklığı 10 derece düşecek, etkili yağış var
Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeybatı, Doğu Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden orta kuvvette, Marmara'nın kuzeydoğusu, Karadeniz kıyıları, Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyı kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında kuvvetli (30-60 km/s), Batı ve Orta Karadeniz
Meteoroloji'den kuvvetli yağış ve rüzgar uyarısı
Yapılan son değerlendirmelere göre; Karadeniz üzerinden kuvvetli kuzeyli rüzgarlarla birlikte gelecek yağışlı sistemin, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları (Zonguldak, Bartın, Sinop, Düzce, Karabük, Kastamonu'nun kıyı ilçeleri, Samsun, Ordu) ile akşam saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz kıyılarında (Rize, Artvin'in Hopa
Batıda sıcaklık azalıyor, kuvvetli yağış bekleniyor
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan tahminlere göre, Marmara, Kuzey Ege kıyıları, Batı Karadeniz ile Çankırı çevrelerinin kısa süreli aralıklı sağanak yağışlı geçeceği ifade edildi. Yağışların, sabah saatlerinde Trakya, öğle saatlerinden itibaren Marmara'nın kuzey ve doğusu ile gece saatlerinde Zonguldak, Bartın ve Düzce çevrelerinde kuvvetli olması
Hava sıcaklığı kuzeydoğu kesimlerde 4 derece azalacak
Yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye'nin kuzey ve iç kesimlerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları ile Karabük, Amasya ve Tokat çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması bekleniyor.
Diyarbakır'da çevre sempozyumu düzenlendi
Anayasa’da kıyıları korumak, toprak, mera, erozyonu önleme, ormanları koruma gibi pek çok düzenlemenin dolaylı olarak çevre ile ilgili olduğuna işaret eden Keleş, çevre hukukunun sürdürülebilir gelişmesi için; ekonomik gelişme ile çevre
Sivas turizmi markalaşacak
Çelik, yaptığı 2 aylık çalışma sonrası, Ege kıyıları tatil beldelerinin alternatif arayışı içinde olduğunu belirterek, "Bunu gören devlet, 2023 stratejileri içinde turizmi Anadolu’ya yayma politikası geliştirdi.
Meteoroloji'den toz taşınımı uyarısı: Hava kalitesi ve görüş mesafesi düşebilir
Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Kıyı Ege, Batı Akdeniz Kıyıları, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeybatısı ile Karaman, Niğde, Sivas, Yozgat, Adana, Kahramanmaraş, Malatya, Erzurum ve Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü yağışlı
Onlar balığı yemek değil, dağıtmak için tutuyor
Özellikle, Bebek, Emirgan, İstinye, Yeniköy, Kireçburnu, Rumelikavağı gibi deniz kıyıları balıkçıların en fazla uğrak yerlerinden biri. 56 yaşındaki Osman Yıldırım, İstinye’de yaşıyor.
Marmara ve Karadeniz kıyılarında sis bekleniyor
ANKARA - Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara'nın doğusu ile Karadeniz kıyılarında yer yer sis hadisesi beklendiğini bildirdi. Yetkililer, olumsuzluklara karşı dikkatli olunmasını istedi.
Yunanistan açıklarında 2 gemi çarpıştı: 10 kişi kayıp
ATİNA - Yunanistan makamları, ülkenin güney kıyıları açıklarında 2 kargo gemisinin çarpıştığını bildirdi. Gemilerden biri batarken, 10 kişinin kayıp olduğu belirtildi.
Torku Şekerspor 49. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun şampiyonu
21 Nisan günü Alanya etabıyla başlayan yarışlar Akdeniz ve Ege kıyıları boyunca devam etti ve İstanbul’da sona erdi. Büyük finalin gerçekleştiği İstanbul’da performansını koruyan Torku Şekerspor’lu Mustafa Sayar turun galibi oldu.
Hava sıcaklığında değişiklik beklenmiyor
Rüzgar genellikle Kuzeyli yönlerden, Marmara'nın Kuzeyi, Karadeniz kıyıları ile yurdun Güneydoğu kesimlerinde Batı ve Güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Orta ve Güney Ege'de yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.
Çevre kuralına uymayan 11 kum ve kömür ocağına 400 bin lira ceza
3621 Sayılı Kanun uyarınca kıyıların herkesin eşitlik ve serbestlikle yararlanmasına açık alanlar olduğunu, buralarda duvar, çit, parmaklık, tel örgü, hendek ve benzeri türden engeller oluşturulamayacağını açıklayan Bakanlık, bu işletmelerin kıyıları
Meteoroloji'den toz taşınımı uyarısı
genellikle güney ve güneydoğu, Marmara'nın batısı, kıyı Ege ile zamanla Marmara bölge geneli ve Batı Karadeniz'in batısı ile zamanla Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ve Sinop çevrelerinde batı ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, iç ve batı bölgelerde kuvvetli (30-60 km/saat), Göller Yöresi ve Doğu Akdeniz'de kısa
Meteoroloji heyelan, ani sel, taşkın ve çığ tehlikesine karşı uyardı
Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneybatı, diğer yerlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden, hafif ara sıra orta kuvvette, Doğu Karadeniz Kıyı kesimleri, Akdeniz Kıyıları ve Güney Ege Kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.
Edremit Körfezi'nde lodos etkili oluyor
BALIKESİR - Şiddetli lodos, Edremit Körfezi'nin tatil beldelerinde etkili olurken Akçay'da dev dalgalar kıyıları dövdü. Zeytinli Dalyan mevkisinde ise bir tekne parçalandı.
Güzel havayı fırsat bildi, 2 papağanıyla gezmeye çıktı
Ege Bölgesi ve Karadeniz kıyıları yağışlı olacak. Termometrelerin 18 dereceyi gösterdiği ve en yüksek değerin 20 dereceyi bulması beklenen turizm şehri Antalya’da ise bir vatandaş güzel havayı farklı şekilde değerlendirdi.
Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı
Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre Türkiye'nin büyük bir bölümünde görülecek yağışların sabah saatlerinde Ege Bölgesi ile Orta ve doğu Karadeniz kıyılarında, zamanla iç ve doğu bölgelerde aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor.
İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don bekleniyor
Türkiye'nin Doğu bölgeleri ile İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda görülecek olan yağışların; genellikle karla karışık yağmur ve kar, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor.
ABD kar fırtınası: 5 eyalette acil durum ilan edildi
NEW YORK - ABD kar fırtınası: 5 eyalette acil durum ilan edildi ABD'nin doğu kıyıları kar fırtınasına teslim oldu. New York, Massachusetts, Connecticut, New Hampshire ve Rhode Island eyaletlerinde ‘Acil durum’ ilan edildi.
ABD'de kar yağışı etkili olmaya başladı 50 bin kişi elektriksiz kaldı
NEW YORK - ABD'nin doğu kıyıları kar yağışına teslim oldu. Kar yağışının etkili olduğu eyaletlerde şuana kadar 50 bin kişiye elektrik verilemiyor. New York, New Jersey, Pennsylvania, Massashusetts, Connecticut, Vermont eyaletlerinde etkili olan kar yağışının yarına kadar devam etmesi bekleniyor.
ABD kar fırtınasına hazırlanıyor
NEW YORK - ABD’nin doğu kıyıları kar fırtınasına hazırlanıyor. Fırtınanın New York, New Jersey, Pennsylvania, Massashusetts, Connecticut, Vermont eyaletlerinde yarın etkili olması bekleniyor. Ulusal Hava Durumu Servisi, ‘Acil’ koduyla bir mesaj yayınlayarak insanların fırtınaya hazırlıklı olması uyarısında bulundu.
Pasifik'te 8.0 büyüklüğünde deprem: 5 ölü
Solomon Adaları kıyılarını vuran 1,5 metrelik dalgalar, özellikle 30 bin nüfuslu Santa Cruz Adası'nın batı sahillerinde etkili oldu. Bu bölgedeki Lata Wharf'ı 91 santimetre, Vanuatu'daki Luganville'yı ise 11 santimetre yükseliğindeki dalgaların vurduğu kaydedildi.
Meteoroloji, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmelere karşı uyardı
Rüzgar'ın, genellikle güney ve güneybatı, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara'nın kuzey ve doğusu, Güney Ege kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda kuvvetli olarak (30-60 km/saat), Marmara'nın güneybatısında yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/saat)
Antalya'nın batı kıyılarında kuvvetli yağış uyarısı
ANKARA - Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Antalya'nın batı kıyıları için kuvvetli yağış uyarısı yaptı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Antalya radarından alınan son görüntülere göre; Antalya açıklarında bulunan ve gök gürültülü sağanak
İstanbul'a kar geliyor
Yağışların genellikle karla karışık yağmur ve kar, Karadeniz kıyıları, Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor. Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Hakkari ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli kar yağışı bekleniyor.