kıyılarından

ETİK Başkanı İşler: Türkiye'deki kıyı talanı merdivenaltı turizme döndü
Ege kıyılarından örnekler veren İşler, "Bugün el değmemiş güzellikteki koylarımız, Güzelçamlı beldemiz, Dikili sahillerimiz 12 ayda bir ay kullanılan, diğer 11 ayda kapalı kalan birer beton yığını haline dönüşmüştür.
İngiltere'nin yeni suçla mücadele kurumu NCA resmen faaliyete başladı
NCA için Sınır Polis Komutanlığı Direktörü David Armond da kurumla ilgili, “Ağır ve orgize suçlarla mücadele, Birleşik Krallık’ın kıyılarından çok daha ötesine uzanıyor. Dünyanın dört bir yanındaki ülkelerin ulusal güvenliklerine yönelik en büyük tehditlerden bazıları, her yıl küresel olarak milyonlarca pound harcamamıza neden olan ve yaşamları
Mersin Uluslararası Müzik Festivali 10-22 Mayıs'ta yapılacak
Paul Anıt Müzesi’ne, Toroslar Belediyesi’nden Tarsus Belediyesi’nin, Yenişehir Belediyesi’nden Akdeniz Belediyesi’nin kültür merkezlerine, sahil kıyılarından ilimizin insan yoğunluğunu yaşayan önemli merkezlerine ve üniversite salonlarına kadar festival her yere müziği ulaştıracak.
Çin, tartışmalı sularda deniz tatbikatı yapacak
Tatbikatların, Çin’in uzun zamandan beri kıyılarından uzak yerlerde etkili bir donanma kurma özlemini yansıttığı belirtildi.Tatbikata katılacak gemilerin, Tayvan ve Japonya’nın Okinava adası arasında yer alan tartışmalı adaların kuzeyinden geçtikleri kaydedildi.
Son 11 aydaki 146 deniz kazasında 89 kişi hayatını kaybetti
Ege kıyılarından kanunsuz yollardan Yunanistan'ın Sisam adasına geçmek isteyen Suriye, Filistin ve Irak uyruklu kaçakları taşıyan tekne battı. 6 Eylül'de ‎Sahil Güvenlik Komutanlığı ile yapılan görüşmede jandarmanın, Kuşadası Sığacık Pamucak sahilinde denizde çok sayıda insan olduğunu bildirmesi üzerine bölgeye
Marmaris’te Türk-Yunan dostluk konseri verilecek
"Dünya Kıyılarından Şarkılar" isimli konserde Rodoslu gitarist Emilpol Menof ve perküsyon sanatçısı Nikos Hasapis’in yanısıra Türk–Yunan dostluğu adına yaptığı müzik çalışmalarıyla tanınan İris Mavraki de solist olarak katılacak.
Muğla Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı denetimleri arttırdı
Bunların sonucunda 2012 yılı içinde Muğla kıyılarından ve karasularından kaçak olarak ülkemize sokulmak istenen 504 bin 500 paket kaçak sigara, altı teknede 327 şişe kaçak içki ve bir teknede 835 kg.
Bakan Günay: Turizmi Anadolu içine yaymaya çalışıyoruz
Alınan yatırım belgelerinin yüzde 65'i Anadolu'dan, yüzde 35'i deniz kıyılarından olmaya başladı. Bu da turizm yatırımlarının Anadolu içlerine yayılmaya başladığını gösteriyor" dedi.Tarihi İpek Yolu güzergahında ki ilçelerde incelemelerde bulunan Bakan Günay, gezisi kapsamında Sakarya'nın Taraklı ilçesine geldi.
"Suriye'ye müdahale halinde 200 bin kişi Kıbrıs üzerinden tahliye edilecek"
Bu arada, Rum Dışişleri Bakanı Erato Kozaku Markulli, Fransız Haber Ajansı’na verdiği mülakatta, “Suriye ve Lübnan kıyılarından sadece 100 kilometre (62 deniz mili) mesafedeyiz. Ters giden bir şey olursa bizi etkiler.
AK Partili Çakar: İzmir Körfezi'ni Büyükşehir'in vidanjörleri kirletiyor
Bunlar yetmiyormuş gibi körfezi temizlediğini iddia eden belediye, Güzelbahçe kıyılarından kendine ait vidanjörlerle fosseptiklerden çekilen atıkları denize akıtmaktadır. Bu bir çevre katliamıdır.
Rus ve Ermeni ressamların Türkiye sergisi St. Petersburg’da görücüye çıktı
MOSKOVA - Rus, Ermeni ve Litvanya’lı ressamların “Neva kıyılarından Türkiye manzarası” adlı resim sergisi Rusya’nın kültür başkenti St. Petersburg’da görücüye çıktı.
Bakan Bayraktar: Bizim mütekabiliyet yasasını çıkartmamız lazım
Düşünün Avrupa ülkelerinden, Akdeniz’in kıyılarından köyleri olsa daha rahat olacak. Bunlar AB’ye girsinler de biz de köylerimize, kentlerimize daha rahat gidip gelelim, daha rahat konuşalım diyecekler.
Akrobasi jetlerinin Haliç gösterisi nefesleri kesti
Jetlerin nefes kesen gösterisini Haliç kıyılarından ve Rahmi Koç Müzesi'nin bulunduğu yerden birçok vatandaş izledi. Haliç üzerinde yapılan nefes kesen gösteri Eyüp, Şişhane ve Sütlüce'den de izlendi.
EÜ Su Ürünleri Fakültesi 9 yeni canlı türü keşfetti
Deniz türlerinden beşi Marmara ve diğerleri Akdeniz kıyılarından Prof. Dr. M. Ertan Çınar, Dr. Ertan Dağlı ve arkadaşları tarafından rapor edildi. Tatlı suda yaşayan tür ise Denizli sınırları içindeki Kartal Gölü ve Erzurum'in İspir ilçesinde, Dr.
Dışişleri: Mavi Marmara saldırısı uluslararası sularda gerçekleşti
ANKARA - Dışişleri Bakanlığı, Gazze’ye insani yardım götüren Mavi Marmara gemisine İsrail güçlerince yapılan saldırının, İsrail kıyılarından 72 deniz mili, sözde abluka alanının bittiği noktadan ise 64 deniz mili uzakta, uluslararası
TOYÖKÜD Başkanı Gürler: Somali'ye giden Başbakanımızla gurur duydum
Ömer Gürler, Somali kıyılarından yasak avla balık kaçıran ülkelerin ise insanların açlıktan ölmesine karşı halen üç maymunu oynamasının insanlık adına utanç verici olduğunu kaydetti. Erdoğan'ın, eylül ayı Birleşmiş Milletler (BM) toplantısında, Somali'de yaşanan insanlık dramını dünya gündemine taşıyacak olmasının Türkiye adına onur verici olduğunu
Türkiye'nin doğalgazla ilgili açıklamaları Rumları rahatsız etti
Bahsi geçen bölgenin Türkiye kıyılarından başlayıp Mısır’a kadar uzandığını yazan gazete, Türkiye’nin bu bilgilendirmesinin aynı zamanda, resmi tez olarak AB’ye de sunulduğunu ve Rum hükümetinin MEB sınırlarının tespiti veya doğalgaz ile petrol arayışı yapılmasına
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan: Mersin kıyıları temiz
MERSİN - Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Mersin kıyılarından alınan Haziran ayı deniz suyu analizlerinin temiz çıktığını bildirdi. Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı MESKİ Genel Müdürlüğü’nün talebi üzerine Mersin İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Laboratuvarı Müdürlüğü tarafından yapılan analizlerde
İstanbul için tsunami analizi yapıldı
Çünkü Marmaranın karşı kıyılarından yansıyacak dalgalar, bulunduğunuz yere sonradan gelebilir.- Depreşim Dalgasının tırmanma yüksekliğinin 2m.yi geçmesi durumunda, küçük tekne barınaklarında çok şiddetli akıntılar nedeniyle hasarlar ve önemli düzeyde mal kaybı beklenir.
Bakan Günay: Tunus ve Mısır’dan gelecek ilave 100 bin rezervasyona ihtiyacımız yok
Turizmi artık deniz kıyılarından iç bölgelere taşımak istediklerini belirten Günay, “Artık Türkiye’ye gelenler, kültürel zenginliklerimizi de görsünler istiyoruz.” dedi.HATTUŞAŞ SFENKSİ MESELESİ GELECEK AY SONUCA BAĞLANACAKBakan Günay, Berlin'de bulunan Hattuşaş Sfenksi'nin Türkiye'ye iade edilmesi konusunda ‘çok olumlu, pozitif ve
Yavuzeli’ni Türkiye’ye tanıtan kale: Rumkale
RUMKALE Rumkale, Fırat ve Merzimen kıyılarından itibaren dimdik yükselen sarp kayalıklarla çevrili yüksek bir tepe üstüne kurulmuş. 1838’de Rumkale’yi ziyaret eden Moltke’ye “Kayalığın nerede bittiğini, insan eserinin nerede başladığını söyleyebilmek çok zor.
Kuzey Kıbrıs'ın sembolü yavru caretta carettalar doğayla buluşuyor (Özel)
kaplumbağaları binlerce kilometrelik Akdeniz'de nesillerinin tükenmemesi için yumurtlayacakları sahillerin önemli bölümünü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kıyılarından seçiyorlar. On sekiz yıldır koruma altında olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin önemli sahillerinde yapılan araştırmalara göre KKTC, deniz kaplumbağaları bakımından Akdeniz'de
Kıbrıs Barış Harekatı'nın 36. yıldönümü Mersin'de de kutlandı
Mersin'in Barış Harekatı'nın Türkiye'de başladığı ve Türk kıyılarından Kıbrıs'a doğru ilk adımın atılma onuru taşıyan bir kent olduğuna dikkat çeken Güzeloğlu şöyle devam etti: "Böylesi güzel bir günde bu coşkuyu yaşamanın mutluluğunu taşıyoruz.
Ege petrolleri için 'psikolojik savaş' devam ediyor
Yunanistan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, bugün yaptığı açıklamada, Çeşme'nin Semadirek Adası'nın 13 mil kuzeyinde ve Trakya kıyılarından ise 10 mil açıkta bulunduğu kaydetti. Yunan deniz kuvvetlerine ait Polemistis gambotu, Çeşme'nin bütün hareketlerini yakından takip etmeyi sürdürüyor.
Rus kefali yüzünü göstermedi, havyar 200 liradan satışa sunuldu
Rusya kıyılarından Karadeniz'e geldiği için Rus kefali olarak adlandırılan kefal türü, Karadeniz sularına yumurtlamak için geliyor. Karadeniz'e has olan bu balık türü kış sezonunda Karadeniz'de bulunmadığı için, bu günlerde av yasağının olmasına rağmen yetkililer tarafından avlanılmasına izin veriliyor
Bakan Günay: Krize rağmen 2009 yılında dünyada turist sayısı artan tek ülke Türkiye
Şirketler Grubu tarafından Afyonkarahisar'da yapılacak Güral Afyon Termal Otel ve Kongre Merkezi'nin temel atma töreninde konuşan Bakan Günay, turizmi, deniz kıyılarından içeriye Antalya, Ege, İzmir-Antalya arasındaki sahillerden içeriye çekmeye, çeşitlendirmeye ve turizmin getirdiği bereketi Anadolu içine yaymaya çalıştıklarını söyledi
Meteorolojiden sağanak yağış uyarısı
Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege Kıyılarından kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 km/s) şeklinde esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (çatı uçması, ulaşımda aksamalar vb.
İzlanda'daki yanardağın püskürttüğü küller Avrupa'da hava ulaşımını felç etti
Atlas Okyanusu üzerinde 6 bin ve 11 bin metreler arasında yoğunlaşan kül bulutu, ABD'nin doğu kıyılarından Avrupa'ya yapılan uçuşların da rotası üzerinde bulunuyor. İngiltere havacılık yetkilileri, yarın saat 02.
Danimarka Büyükelçisi Mikkelsen: Mersin sahillerinin Antalya ve Ege kıyılarından farkı yok
Danimarka Büyükelçisi Ole Egberg Mikkelsen Mersin sahillerinin Antalya ve Ege kıyılarından farkının olmadığını söyledi. Büyükelçisi Ole Egberg Mikkelsen, Mersin Valisi Hüseyin Aksoy ile Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan'ı ziyaret etti.
Araçların üzeri çamurla kaplanınca oto yıkamacıların önünde uzun kuyruklar oluştu
Meteoroloji yetkilileri, lodosun etkisi ile Afrika kıyılarından kalkan toz bulutunun yağmurun etkisiyle çamura dönüştüğünü bildlirdi.
Afrika'dan kalkan toz, Eskişehir'e yağdı
Eskişehir Meteoroloji Bölge Müdürü Ali Aslan, lodosun etkisi ile Afrika kıyılarından kalkan toz bulutlarının Eskişehir ile Afyonkarahisar, Kütahya ve Bilecik'te görüldüğünü açıkladı. Gece saat 02.30 ile 05.
Meteorolojiden, kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı
EGE: Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kıyılarından başlayarak bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), Güney Ege kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (60-80 km/s) şeklinde esecek
Bakan Günay: Anadolu topraklarındaki turizm potansiyelini değerlendireceğiz
Bu zenginliği deniz kıyılarından Anadolu'nun içlerine taşımaya çalıştıklarını dile getiren Günay, buraların da Antalya ve Muğla kadar turizm potansiyeli olduğuna inandığını ifade etti. Günay "Bu toprakların da alt yapısını tamamlayarak en kısa zamanda dünya tarafından tanınmasına çalışacağız.
Kuzey Kore 5 kısa menzilli füze denedi
Güney Kore'nin Yonhap Haber Ajansı'nın bir hükümet yetkilisine dayandırdığı haberinde, Kuzey Kore'nin ülkenin doğu kıyılarından 5 kısa menzilli füze fırlattığı kaydedildi. Pyongyang yönetimi, 10-20 Ekim tarihleri arasında ülkenin doğu ve batı kıyılarında balık avlama yasağı ilan etmişti.
Sürat tekneleri karaya çıktı
Sekapark kıyılarından izlenebilecek olan organizasyon halka açık ve ücretsiz olacak.
Müzeleri ziyaret eden turistler '40 yıllık hatırla' ayrılacak
Müze ve ören yerlerinin Türkiye'ye gelenlerin deniz kıyılarından sonra en çok ziyaret ettikleri yerler olduğunu anlatan Bakan Günay, 2008 yılında müze ve ören yerlerini 22 milyon kişinin ziyaret ettiğini söyledi.
Air France uçağının düştüğü bölgede 'turuncu noktalar' görüldü
Gourgeon, uçağın Brezilya kıyılarından yaklaşık birkaç yüz deniz mili uzakta suya çakıldığını da kaydetti. AİR FRANCE TARİHİNDEKİ EN BÜYÜK KAZA OLABİLİR
Fransa Hava Yolları'na ait uçağın düştüğü yer belli oldu
Gourgeon, uçağın Brezilya kıyılarından yaklaşık birkaç yüz deniz mili uzakta suya çakıldığını söyledi. Havacılık uzmanları yolcuların hayatta kalma ihtimali olmadığını belirtiyorlar.
Okyanus ve denizlerde 69 ülke hak iddia etti
Şimdiye kadar, bir ülkenin kıyılarından 200 deniz mili açıktaki deniz yatağının mülkiyetinin kime ait olduğu kararlaştırılamıyordu. Ülkeler, BM komisyonundan dünyanın deniz sınırlarını çizmesini bekliyor.
Okyanus ve denizlerde 69 ülke hak iddia etti
Şimdiye kadar, bir ülkenin kıyılarından 200 deniz mili açıktaki deniz yatağının mülkiyetinin kime ait olduğu kararlaştırılamıyordu. Ülkeler, BM komisyonundan dünyanın deniz sınırlarını çizmesini bekliyor.
Kaçak avlananlara ceza yağdı
Jandarma Asayiş Bot Komutanlığı ile işbirliği halinde iki ayrı tekne ile göl içerisinde, kara araçları ile de göl kıyılarından takip yaptıklarına çeken Karşıyaka, Beyşehir Gölü'ndeki balık neslinin korunarak gelecek nesillere aktarılması için gayret gösterdiklerini, balıkçılardan da aynı duyarlılığı
İzmir'de 33 kaçak yakalandı
İstanbul'dan yabancı uyrukluların bulunduğu bir kamyonetin İzmir'e doğru yola çıktığını ve Aydın kıyılarından Yunan adalarına kaçak geçirileceklerini tespit eden polis, operasyon düzenledi. İstanbul'dan gelerek otoyoldan Aydın'a hareket eden A.
Başbakan Erdoğan, yarın cuma namazının ardından Antakyalılara hitap edecek
Tatilini geçirmek için Akdeniz kıyılarından Hatay'ı tercih eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, yarın Antakya Belediye binası önünden vatadaşlara hitap edeceği öğrenildi. Eşi Emine Erdoğan ve kızlarıyla birlikte dün gece geç saatlerde Hatay'a gelen ve havaalanına yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki 5 yıldızlı termal tesis Otoman Palace'ye
Muğla'da beş yılda 2 bin 318 kaçak yakalandı
Yetkililer, Muğla kıyılarından Yunan adalarına kaçmaya çalışan kaçakların ve organizatörlerinin yakalanmasında, vatandaşların gösterdiği duyarlılığın ve güvenlik kuvvetlerine yardımcı olmalarının büyük rolü bulunduğunu belirtiyor.