kıyıldı

Kırgızistan’daki toplu nikah renkli görüntülere sahne oldu
Göç ve Gençlik Bakanlığı tarafından yapılan organizasyonda Bişkek Evlendirme Dairesi binasına gelen 50 çiftin nikahı, şahitler ve nikah memuru huzurunda kıyıldı.İmza töreninden sonra genç çiftlere evlilik cüzdanları takdim edildi.
6 yıl sonra gelen hapis cezası, hayatlarını alt üst etti
2009 Mayıs ayında da Selin’in 16 yaşını doldurması ve ailesinin özel izniyle resmi nikahları kıyıldı. Bu sürede Yasin (4) ve Umutcan (3) adını verdikleri iki çocukları oldu. Servet Aynacı hakkında açılan kamu davası ise devam etti.
Kamboçyalı damat, Türk kızı ile dünya evine girdi
Sang ve Varol’un nikahı, Avılar Zübeyde Hanım Nikah Salonu’nda kıyıldı. Çift, nikah memurunun ‘İyi günde, kötü günde…’ sorusuna evet cevabı vererek dünya evine girdi. Sevdikleri de çifti bu mutla günlerinde yalnız bırakmadı.
Yardım için geldikleri kaymakamlık makamında resmi nikahları kıyıldı
Dirimoğlu çiftinin nikahı kıyıldı. Kaymakam Güldibi, gecikmiş olan bir işlemin yerine getirilmesine vesile oldukları için sevinç duyduklarını söyledi. Genç çiftin mutluluklarına ortak olduklarını kaydeden Güldibi, “Evlatlarımızın gecikmiş bir eksikliklerini giderdik.
Ramazan'da nikah sayısında artış oldu
İlkadım Belediyesi Evlendirme Memurluğu'na başvuran 120 çiftin nikahı Ramazan ayının 20’nci gününe kadar kıyıldı. 8-20 Temmuz tarihleri arasında Evlendirme Memurluğu'na yapılan müracaatlar neticesinde evlenecek çiftlerin nikahını kıydıklarını belirten Nikah Memuru Ahmet Salih
'Gezi Parkı' gösterilerinde tanışan iki eylemci evlendi
olayları sırasında tanışan 'Çılgın Hemşire' lakaplı Nuray Çokol ile 'Yeşil Tişörtlü Adam' lakaplı Özgür Kaya çiftinin nikahı, Şişli Evlendirme Dairesi'nde kıyıldı. Gelin ve damat alkışlar eşliğinde Şişli Belediyesi Nikah Salonu'na girdi.
Yeşil sahada bu sefer Romanlar oynadı
İSTANBUL - Çekmeköy'de, Hıdırellez şenlikleri kapsamında 40 Roman çiftin resmi nikahı stadyumda kıyıldı. Yeşil sahaya inen Romanlar kendilerine has oyunlarını sergiledi, tribündeki akrabaları göbek attı.
İzmir Mardinliler Federasyonu 38 çifti evlendirdi
Törende, Mardinli Yusuf Doğan ile göçmen olan Fatma Karagöz çiftinin de nikahı kıyıldı. Gelin Fatma Karagöz, pazar günü düğünleri olduğunu, Mardinli olmadığını ancak Mardinlilere gelin gitmekten çok mutlu olduklarını ifade etti.
Taksim’de kasnak kullanıp, horon teptiler
Ayrıca etkinlikte 5 çiftin de nikahları kıyıldı. Giresun’un plaka numarası olan 28’e vurgu yapmak amacıyla ‘Giresun Günleri’ 28 Nisan’da gerçekleştirildi. Galatasaray Meydanı’nda toplanan yaklaşık 2 bin 500 Giresunlu, kendi kültürlerini tanıtmak amacıyla İstiklal Caddesi’nde yürüdü.
14 Şubat Sevgililer Günü'nün ilk nikahları kıyıldı
BURSA - Dünyada kutlanan 14 Şubat Sevgililer Günü'nün ilk nikahları, Bursa Osmangazi Belediyesi Merinos Nikah Dairesi'nde, günün ilk ışıkları ile birlikte kıyıldı. Günde ortalama 12 nikah kıyılan Merinos Nikah Dairesi'nde, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde 13 dakikada bir çift olmak üzere, 52 çift bugün mutluluğa 'evet' diyecek.
Düğüne gelemeyen Rus aile kızlarının nikahını internetten takip etti
Şahitlerin ve nikah memurunun yerini almasıyla çiftin nikahı kıyıldı. Aile cüzdanını geline veren nikah memuru, gelinden damadın ayağına basmasını istedi. Gelin, tercüman yardımıyla istenilen ritüelleri tek tek yerine getirdi.
Kiev’de 12.12.12’de nikah çılgınlığı olağanüstü hali dinlemedi
12'de 42 çiftin nikahı kıyıldı.Karakışın bastırdığı yolların kapanma noktasına geldiği Kiev’de evlenmek isteyenler nikah salonlarına geldi. Kış şartları nedeniyle düğüne katılan davetli sayıları da oldukça düşüktü.
Merzifon’da 4 çift, özellikle bu günü seçti
AMASYA - Amasya’nın Merzifon ilçesinde, evlilik yıl dönümlerinin anlamlı bir güne denk gelmesini isteyen 4 çiftin nikahı 12.12.2012 tarihinde kıyıldı.
Beylikdüzü'nde 12.12.12'de 32 çift nikah kıydırdı
İSTANBUL - Beylikdüzü Kültür Merkezi Nikah Salonu'nda 12.12.2012 yoğunluğu yaşandı. Salonda, hayatlarını birleştirmek isteyen 32 çiftin nikahı kıyıldı.
Seyhan’da, 12.12.2012 saat: 12.00’nin şanslı çifti
Mesai saatinin başlamasıyla birlikte Seyhan Belediyesi Kültür Merkezi içerisinde yer alan Nikah Salonu’nda çiftlerin birbiri ardına resmi nikahları kıyıldı ve evlendirme cüzdanları kendilerine sevenlerinin alkışları arasında teslim edildi.
12.12.2012'de nikah kıydırdılar
12’ye denk gelen çiftin nikahı ise Belediye Başkanı Doğan Ürgüp tarafından kıyıldı. Evlenme tarihlerini unutmak istemeyen 32 çift, nikah tarihlerini 12.12.2012’ye ayarladı.
Doğum gününde dünya evine girdi
ANTALYA - 12 Aralık 1986’da doğan Nilüfer Güneş, bugün saat 12.12’de dünya evine girdi. Nilüfer Güneş Fırat Kadıoğlu'nun nikahını Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü kıydı.
Siverekliler 12.12.2012'de nikah kıydırmak yarıştı
2012 saat 12’yi 12 gece kıyıldı. Ramazan Terlemez ile bugün saat 12’yi 12 geçince nikah masasına oturan Banu Deniz, evlendirme memurundan ricada bulunduklarını anlattı. Bu isteklerin memurlarca olumlu karşılandığını dile getiren Deniz, mesai arası yapmayan memurlara da teşekkür etti.
12.12.2012'de nikah masasına oturan damat önce imzayı attı sonra 'ayvayı' yedi
2012'de 19 nikah kıyıldı. Seçkin Basa ve Ayşenur Lök’ün nikahlarının tarihinin yanı sıra damadın salona ayva ile gelmesi törene katılanları kahkahaya boğdu. Hayatını çok sevdiği Ayşenur Lök ile birleştiren Seçkin Basa, nikah salonunda imza sonrası ilendeki ayvayı çıkartarak masanın üzerine bırakması arakdaşları arasında
Mardin Belediyesi, 12.12.2012'de 30 çiftin nikahını kıydı
Belediye Meclis Salonu bir gün öncesinden süslenerek nikah kıyacak çiftler için hazır hale getirildi ve 30 çiftin toplu nikahı kıyıldı. Bu özel tarihi kaçırmak istemeyen ve 12.12.2012 tarihini unutulmaz kılmak isteyen çiftler soluğu evlendirme dairesinde aldı.
Hayatı 12’den vurmak için nikah tarihini 12.12.2012 seçti
Antakya merkezde bu özel gün için başvuran 29 çiftin nikahları bugün kıyıldı. Bu özel tarihte saati de 12.12 yapmak isteyen Ali ve Begüm Gezgin çifti amaçlarına ulaştı. Bu özel ana tanıklık etmek isteyen gelin ve damadın yakınları da evlendirme salonunda yerlerini aldı.
İzmir'de 12.12.2012'de evlenmek isteyen çiftler nikah dairelerine koştu
Yaklaşık her 10 dakikada bir nikah kıyıldı ama yetiştiremediklerimiz de oldu, bir gün sonrasına kaldılar. İlk başvuruyu bir yıl önce aldık.
12.12.2012 çılgınlığı denizin ortasında nikah kıydırdı
2012 tarihinin kendileri için unutulmaz olmasını isteyen Emine ve Fatih çiftinin nikahı gezi teknesinde kıyıldı.Nikah törenine genç çiftlerin aileleri ve yakınları katıldı. Belediye nikah memuru gelin ve damada kendi rızaları ile evlenmek isteyip istemediklerini sordu.
12.12.2012 günü saat 12.12’de evlendiler
Öte yandan bir süreden beri nikah tarihini 12 Aralık olarak belirleyen 12 çiftin nikahları, Nevşehir Belediyesi Evlendirme Memurluğu’nda kıyıldı. (CİHAN)
Denizli’de 12.12.2012 tarihinde 58 çift nikah kıydırdı
İncilipınar ve Sevindik nikah saraylarında, neredeyse her 15 dakikada bir nikah kıyıldı. Nikah sayıları, normal günlerin dört katına ulaştı. Bir çiftler nikah kıydırıp salonu boşaltırken diğer çift ve yakınları salonu doldurdu.
Çadır kentte düğün sevinci yaşandı
Hazırlıkların tamamlanması ardından mevlit okutulup, dualar edilerek, çiftin nikahı kıyıldı. Genç çifte, Kahramanmaraş Valiliği, İl Müftülüğü ve Kimse Yok Mu Derneği Kahramanmaraş Şubesi düğün için yardımda bulundu.
Rusya’da 4 erkek kardeş aynı gün evlendi
Tören, şehir yönetimi açısından ilk toplu nikah töreni olarak kayda geçerken, kardeşlerin nikahları 15’er dakika ara ile kıyıldı. Şehir merkezinde 200’den fazla davetlinin katılımı ile gerçekleşen düğün töreninde, ilk olarak en büyük kardeş Vyaçeslav imzayı attı.
Bülent Arınç, nikah şahidi oldu
Hayrettin Çakmak’ın oğlu Ali Haydar Çakmak ile Ayşe Tuğba Su çiftinin nikahı Almira Otel’de kıyıldı. Törene, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile eşi Münevver Arınç’ın yanı sıra Vali Şahabettin Harput, milletvekilleri, aile yakınları ve davetliler katıldı.
Başbakan Erdoğan, nikah şahidi
00 sularında kıyıldı. Nikah törenine çok sayıda siyasi katıldı. (CİHAN)
Mutluluğa ilk adımı, Erciyes'te gondolda attılar
Son olarak Serap Şener ve Bilal Güven çiftinin nikahları, Erciyes Dağı Hacılar Bölgesi'nde yer alan gondollarda kıyıldı. 2 bin 500 metrede gerçekleşen nikah töreni renkli görüntülere sahne oldu.
Dar gelirli Yozgatlı, artık ücretsiz düğün ve nişan yapabilecek
Açılışı Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ tarafından yapılan Yozgat Belediyesi Bilal Şahin Gençlik ve Kültür Merkezi Düğün Salonu'nda ilk nikah kıyıldı. Bozdağ, burada gerçekleştirilen düğün salonunda kıyılan ilk nikahta da şahitlik yaptı.
İzmir'de 'Ümit Besen Nikah Dairesi' açıldı
Açılış töreninden sonra Ümit Besen Nikah Dairesi'nde ilk nikah kıyıldı. Ceren Dağlı ile Mehmet Uçar çiftinin şahitliğini, Ümit Besen ve Seda Akgül yaptı. Nikahlarına Besen'in katılacağından habersiz olan genç çiftin heyecanı, bu sürpriz karşısında ikiye katlandı.
Van'da nikah şenliği
Yemeğin ardından evlenecek 100 çifti temsilen Ümmügülsüm Türk ile Hakim Kiye çiftinin nikahı kıyıldı. Gelinin nikah şahitliğini Vali Münir Karaloğlu ile Mehir Vakfı Başkanı Mustafa Özdemir, damadın nikah şahitliğini ise Emine Erdoğan ve Bakan Şahin yaptı.
Resmi nikahlarına ikiz bebekleri şahitlik etti
Genç çiftin nikahı, hastanede bebeklerinin şahitliğinde kıyıldı.Özel sektörde çalışan 23 yaşındaki Ahmet Bilgiç ile 18 yaşındaki Hayriye Turan, bebeklerinin dünyaya gelmesinden önce Karabağlar Belediyesi’ne başvurarak nikah günü aldı.
Paraşüt yarışmasında ödüller buzağı, keçi, kuzu ve tavuk oldu
Ölçer isimli kişiler, yamaç paraşütü projesi kapsamında bin 200 metreden ayrı ayrı atlayarak indikleri tarlada çiftlerin nikahları yetkililer tarafından kıyıldı. Yetkililer, Yamaç Paraşütü Hedef Yarışması'nda dereceye giren birinci Hakan Cici’ye kupa ile bin 500 TL, ikinci Erol Yazıcı’ya kupa ile 1000 TL ve üçüncü
Roman çiftler toplu nikah töreniyle mutluluklarını pekiştirdi
Gelin ve damatlıklar içerisinde alana gelen 51 çiftten 49’unun nikahı Büyükşehir Belediyesi Nikah Dairesi tarafından önceden kıyıldı. Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Göktan ve İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik’in şahitliklerini yaptığı Hüseyin-Şule Yakınel ile Melek-Davut
Bakan Çelik, nikah şahidi oldu
Eski Milletvekili Zafer Hıdıroğlu'nun kızı Feyza Nur Hıdıroğlu ile Numan Duman'ın nikahı, Merinos Nikah Salonu'nda kıyıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin kıydığı nikahta genç çiftin şahitliğini ise Bakan Faruk Çelik ile Vali Şahabetin Harput, eski Milletvekilleri Sedat Kızılcıklı
Bitlis Belediyesi'nden toplu nikah töreni
BİTLİS - Bitlis Belediyesi tarafından düzenlenen toplu nikah töreniyle 18 çifte nikah kıyıldı. Toplu nikaha AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi de katıldı.
Yakutiye Belediyesi'nde toplu nikah heyecanı
ERZURUM - Erzurum'un Yakutiye Belediyesi'nin düzenlediği toplu nikah töreninde 3 çiftin nikahı kıyıldı. Belediye binasından çıkan çiftler, konvoy eşliğinde Yakutiye Kent Meydanı'na gelerek burada düzenlenen toplu nikah töreniyle hayatlarını birleştirdi.
Van’da yarım kalan nikahları Bursa’da kıyıldı
BURSA - Van’da nikah masasına oturdukları sırada depreme yakalanan Alev-Seyit Yavuz çiftinin nikahları, aylar sonra Bursa’da kıyıldı. Bursa Valiliği ile Osmangazi Belediyesi, resmi nikahı olmayan 7 çift için nikah töreni düzenledi.
Kayseri mobilya fuarı, nikah töreniyle açıldı
KAYSERİ - Kayseri’de bu yıl ikincisi açılan mobilya fuarında, bir mobilya firmasının desteği ile evlenen çiftin nikahı kıyıldı. Mobilya fuarının açılışını yapan Kayseri Valisi Mevlüt Bilici ile Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, çiftin nikah şahitliğini yaparken Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet
18 Roman çiftin toplu nikahı kıyıldı
18 çiftin nikahı, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin tarafından kıyıldı. Roman çiftlerin şahitliğini ise Vali Şahabettin Harput ile CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli yaptı. Çiftlere altın ve çeşitli hediyeler verildi.
7 mahkuma resmi nikah töreni
A çiftinin nikahı kıyıldı. Mahkumların şehitliğini Vali Yardımcısı Ardahan Totuk, Adelet Komisyonu Başkanı Akar Karasu yaparken Nikahı Tatı kıydı. Nikahi kıyılan çift daha sonra düğün pastası kesti,biribirine ikram da etti.
29 Şubat, bugün evlenen 'gelinlerin' hoşuna gitmedi
Fatih Belediyesi evlendirme sarayında bugün 10 nikah kıyıldı. Nikah sarayına gelen çiftler, bugünü özellikle seçtiklerini belirtti.Önceden plan yaptıklarını söyleyen Sercan ve Sezen çifti, her şeyden önce mutlu olmak istediklerini ifade etti.
Evlilik ve düğün hazırlık fuarı ‘Biz Evleniyoruz 2012’ açıldı
Fuarcılık ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa olarak gerçekleştirdiği toplu nikah töreninde maddi imkanı iyi olmayan 10 çiftin de nikahları kıyıldı. Çiftlerin nikahını ise Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın kıydı.
88 yaşında dördüncü defa evlendi
Yaşlı çiftin nikahı, belediye nikah salonunda kıyıldı. Damat törene arkadaşlarıyla, gelinse kızı Hatice Tekbüyük, torunları Zelil ve Ömür ile geldi. Gelin ve damadın, günlük kıyafetler giydiği görüldü.
Keşan'a Yunan gelin
Keşan Belediyesi Nikah Salonu’nda Yunan gelin Ekaterini Papatheodoru (41) ile Muzaffer Kısa’nın (36) nikahı kıyıldı. 5 yıl önce başlayan arkadaşlıklarını evliliğe taşıyan çiftin mutlulukları gözlerinden okunuyordu.
Polis, genç çifti düğünlerinde kelepçeleyerek sürpriz yaptı
Sürprizin ardından, genç çiftin nikahı kıyıldı. Nikaha, polislerin yanı sıra, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın ve Türkiye Muhtarlar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Ökkeş Titiz de şahitlik etti. Nikahın ardından, toplum destekli polis, halay çekerek genç çiftin mutluluğuna ortak oldu.
Başkan Civelek toplu nikah töreninde oyuncak dağıttı
HATAY - Hatay’ın İskenderun ilçesinde belediye tarafından düzenlenen törende 27 çiftin nikahı kıyıldı. Yemekhane salonunda gerçekleştirilen toplu nikah törenine çiftler kucaklarında çocukları ile geldi.
Depremzede çift için kına gecesi düzenlendi
İskenderun Kızılay Derneği, Kaymakamlık, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin girişimleri ile çiftin nikahı İskenderun Belediyesinde kıyıldı. Belediye Başkanı Yusuf Civelek çiftin nikahını kıyarken, İskenderun Kızılay Derneği Başkanı Ümit Günay da çiftlerin nikah şahitliğini yaptı.