kolaylık

Belediye uçak ve helikopterden sonra araç, icabında şoför kiralayacak
arasında 24 Ocak 2013 tarihinde yolculu seferlere başlayan ve vatandaşların yoğun ilgisi ile bugüne kadar 650 bir yolcu taşıyan BUDO, yolcularına yeni bir kolaylık sunmaya başladı. Artık, Bursa Deniz Otobüsü biletlerinde, sefere son bir saat kalana kadar sefer ve tarih değişikliğinin yanında yön değişikliği de yapılabiliyor.
Otelciden ‘günlük daire‘ şikayeti
Sektörün sorunlarının ele alındığı yemekte söz alan TUROB Yönetim Kurulu Başkanı Timur Bayındır, Türkiye’nin e-vize uygulamasını ileri ülkeler için bir kolaylık, bir artı olarak yorumladı. 10 Nisan itibari ile hayat bulacak uygulamanın sorunlarını da şöyle açıkladı:
Nazarbayev: 2050 için hedef verdi
-Yabancı yatırımcılara kolaylık sağlanmalıKazakistan endüstrisinin gelişmesi ve uluslararası standartlara uygun üretim yapabilmesi için yabancı yatırımların zorlanmadan ülkeye girişine imkan hazırlanması gerektiğini söyleyen Nazarbayev
Mehmet Şimşek: Mezardan babam çıksa dahi işini yapmam
İnternet sayfalarında tapelerde adı geçen firmaya ya da şahsa en ufak bir kolaylık sağlanmamıştır. Buna rağmen bu olayı öğrenir öğrenmez ilgili birimlere talimat verdim bu şahısları ve firmayı inceleyin maliye bakanlığınca herhangi bir işlem yapılmış mı?
Türkiye geçen yıl 274 bin 657 ton iç fındık ihraç etti
Doğu Karadeniz’de üretilen fındıkların kalitesinin yükselmesi, işlenerek ihraç edilmesine kolaylık sağlamış, olumlu katkı yapmıştır.” dedi.Fındıkta verim ve kalitenin ne denli önemli olduğuna kanıt teşkil eden 2013 rakamlarının borsa olarak kendilerini verim ve kalitenin artırılması için harekete
Güneydoğu’da 217 bin abonenin elektriği kesiliyor
ŞANLIURFA - Özelleşme sonrası abonelerine eski borçlarını ödeyebilmeleri için faiz affı dahil bir çok kolaylık sağlayan Dicle Elektrik, yeni yıl ile birlikte borcunu ödememekte direnen ve kayıt dışı elektrik kullananlara
Güzeloğlu: Mersin'in geleceğini ve gelişmesini etkileyecek sektör lojistiktir
bağlantılı yük trafiğinde ithalat ve ihracat trafiğinde sadece Mersin’e değil, Mersin’den ihracat gerçekleştiren yaklaşık 40 ilimize doğrudan aktarma ve kolaylık sağlayacak büyük bir lojistik altyapı olarak çalışmalar sürmektedir.
ADASO üyelerine Macaristan için vize kolaylığı sağlandı
Macaristan Başbakanı Victor Orban’ın resmi ziyareti sırasında Macaristan’a giriş için vize işlemlerinde kolaylık sağlayan işbirliği anlaşması, Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç ile Macaristan’ın Ankara Büyükelçisi Janos Hovari arasında imzalandı.
E-Ödenek'e geçen SGK, 50 milyon TL tasarruf etti
bildirimini yapmayan işverenden Kurumca sigortalıya ödenen iş göremezlik ödeneklerinin ve sağlanan sağlık yardımlarının işverenden geri alınması işlemlerinde kolaylık sağlandığı dile getirildi.
Bakan Yazıcı'dan 'ticari defterlerin açılış onayı' uyarısı
ANKARA - Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, ticaret erbabını ticari defterlerin açılış onaylarının Aralık ayı sonuna kadar notere yaptırmaları konusunda uyardı. Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, tacirlerin büyük kısmının faaliyet dönemlerinin takvim yılı olması dolayısıyla ticari defterlerin açılış onaylarının Aralık
Almanya’nın yasadışı desteğine milyarlık ceza söz konusu
Şirketlere sağlanan bu kolaylık sayesinde toplam 400 bin civarında işyerinin sağlandığı kayıtlara geçti. Enerjinin en yoğun olduğu KRV’de ise bu rakamın 220 bin civarında olduğu kaydedildi.
İhracatçıda ‘vize muafiyeti‘ heyecanı
Umut ediyoruz ki bugün atılan adımla birlikte girişimcilerimize vize işlemlerinde büyük kolaylık sunacağız. Ticaretimizin önünde yer alan bu önemli engeli kaldıracağız.
Macaristan, Türk iş adamlarına Avrupa kapısını açtı
AB ile vize müzakereleri tamamlanıncaya kadar iş adamlarımıza büyük kolaylık sağlayacak bu paket, oda ve borsaların işbirliği ile yürütülecek. BTSO imzasıyla vereceğimiz referans mektubu ile Macaristan Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapacak iş adamlarımıza, artık uzun süreli ve çok girişli vize verilecek.
Aydınlı işadamlarına Macaristan'da vize kolaylığı
Ülkemiz genelinde sadece 18 ili kapsayan protokol sayesinde Aydınlı işadamlarına Avrupa pazarında rekabet ve ticaretinde kolaylık sağlanması için önemli bir adım atılmış oldu.” dedi. (CİHAN)
Türk işadamlarına Macaristan’dan vize kolaylığı
AB ile vize müzakereleri tamamlanıncaya kadar, işadamlarına kolaylık sağlayacak uygulama bugün itibaren yürürlüğe girdi. TOBB’dan alınacak referans mektubuyla Macaristan Büyükelçiliği’ne yapılacak vize başvurusunda işadamlarına uzun süreli ve çok girişli vize verilecek.
Romanya'da madencilik tasarısı ikinci kez reddedildi
BÜKREŞ - Romanya'da yeraltı kaynaklarının çıkarılıp işletilmesine kolaylık sağlayan yasa tasarısı, parlamentoda ikinci kez reddedildi.Yabancı şirketler, Avrupa'nın en büyük altın madeni rezervinin bulunduğu Roşaia Montana başta olmak üzere Romanya'daki madenlerin çıkarılması için girişimlerini
BTK Başkanı, Japon yatırımcıya çağrı yaptı: Cihazları birlikte üretelim
Fiber yatırımı yapan firmalara kolaylık sağladık. Ve 5 yıl regülasyondan muhaf tutacağımızı söyledik. Gerçekten 2 yılda fiber alt yapısı artmaya başladı.
Bali Paketi, Brezilya'yı uluslararası ticarette öne geçirecek
engelleyen düzenlemeyi olumlu bulduğunu söyleyen Rousseff, "Bu şekilde ürünlerimizin dünyanın tüm pazarlarına girişi için daha az bürokrasi gerektiren bir kolaylık sağlanmıştır." dedi. Ülke ihracatının önemli bir kısmını oluşturan tarım ürünlerinin pazarlanmasında karşılaşılan zorlukların azalacağı görüşünü savunan Brezilya lideri, birçok
BTK'dan Japonlara Türkiye daveti: Gelin cihazlarınızı burada üretin
Fiber yatırımı firmalara kolaylık sağladık. Ve 5 yıl regülasyondan muhaf tutacağımızı söyledik. Gerçekten 2 yılda fiber alt yapısı artmaya başladı.
THY ve Oman Air’den kod paylaşım anlaşması
Bugün imzalanan codeshare anlaşması her iki havayolunun müşterilerine büyük kolaylık sağlayacak, müşteri hizmetlerinde mükemmelliğe ulaşmayı taahhüt etmiş olan Oman Air ve Türk Hava Yolları arasında giderek artan yakın bağlantıların son adımı olacaktır.
Suriye yardımlarına kaçak ayarı; bidonların boyutu değişti
Kaçağın her türlüsü ile mücadele edilmesi gerektiğinin altını çizen Bakan Yazıcı, “İthalatçıya kolaylık sağlamak amacı ile yapılan teminat düzenlemesini de kaldırdık. Artık, kim ne kadar ithalat ederse, o kadar teminat ödeyecek.
Gemiadamları sınava girmeden ROC belgesi alabilecek
İMEAK DTO İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk, söz konusu talimatın ROC belgesi almak isteyen gemiadamlarına büyük kolaylık sağlayacağını söyledi. Özellikle liman ve kabotaj seferi bölgesinde çalışan düşük yeterlilikte zabitan sınıfı gemiadamları bakımından ROC ehliyetinin ciddi bir maddi külfet oluşturduğunu aktaran
Trabzon - Tuapse arasında "Basitleştirilmiş Gümrük Hattı" uygulaması başladı
Türkiye geneli için ihracatçılara kolaylık getiren bir takım uygulamalar yapıldığı bilgisini veren Aydemir, kolaylık getiren bu uygulamalardan yararlanmak için gerekli olan prosedürlerin firmalar tarafından tamamlanması gerektiğine dikkat çekti.
Sosyal Demokratlar, aile birleşimi dil sınavında değişiklik istiyor
Koalisyon görüşmesi çevresinden edilen bilgilere göre SPD, aile birleşimi yoluyla Almanya’ya gelmek için dil testine tabi tutulacaklara kolaylık getirmek istiyor. Buna göre Sosyal Demokratlar, bu zamana kadar önce sınavı geçmek ve sonrasında vizeye başvurmak yerine, evlilik yoluyla Almanya’ya gelecekler için önce vize başvurusunun
Kozmetik ihracatçıları SASO belgesinden muzdarip
Firmalarımıza ihracat muameleleri konusunda gerekli kolaylık mutlaka sağlanmalı." diye konuştu. (CİHAN)
'İngiltere’ye vize başvuruların yüzde 97’si olumlu bitti'
Vize başvurularının yüzde 97’sinin olumlu sonuçlandığını dile getiren Turner, iş amacıyla İngiltere’yi ziyaret etmek isteyenler için kolaylık sağlandığını belirtti.Bursa ile İngiltere arasındaki ekonomik işbirliğini geliştirmek ve Birleşik Krallık’ta ikoni-hibrit teknolojisi ile üretilen çift katlı Londra otobüsünün tanıtımını
İstanbul, Boğaz'ın altında buluşmaya hazırlanıyor
Projenin toplu taşıma anlamında büyük kolaylık getireceğini, yolcu yoğunluğunun işlerinin artmasını da beklediklerini belirten esnaflar, istimlak edilen iş yerleriyle ilgili yetkililerin yer göstermesi ya da önceden istişare edilerek karar almasının daha uygun
Pekmez modern tesislerde üretilmeye başlandı
Şimdi kolaylık oldu. 40 yük üzüm çiğnerdik o zaman. Şimdi akıllandı millet." şeklinde konuştu. Pekmez yiyenlerin çok yaşadığını ileri süren Doğan, "Şimdi gençler yemiyor.
Biber gazı yerine sarımsak kokulu boya topu
Ayrıca kişileri işaretlemesine yardımcı olup daha sonra yakalamasına kolaylık sağlayacak bir ürün.” şeklinde konuştu.Kapsüllerin sığır jelatininden üretildiğinin altını çizen Atbin, “Kapsülümüzün dışı sığır jelatininden üretilmektedir.
Bu yıl 4 bin Suriyeli hacca gitti
Açıklamada ayrıca kutsal topraklara giden Suriye halkına sağladığı kolaylık sebebiyle Suudi Arabistan yönetimine teşekkür edildi. (CİHAN)
Turkcell'den Sinoplu girişimci kadınlara destek
İş hayatında kolaylık sağlayacak bilgilerin verildiği eğitim programı öncesi Sinop Vira Otel’de düzenlenen törende iş kurmak ya da işini büyütmek isteyen Sinoplu 15 kadın girişimcilere mikro kredi çekleri takdim edildi.
Sağlık-Sen’den Aile, Sağlık, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'na ziyaret
Görevi başında vefat eden sağlık çalışanlarının görev şehidi sayılmasını da isteyen Metin Memiş, derece yakınlarına da şehit yakınlarına getirilen kolaylık ve sağlanan haklardan faydalandırılması gerektiğini ifade etti.
Harnup makinesi icat etti, tüm köylüye derman oldu
Şimdi makine çıktı, kolaylık oldu. İşlerimizi kısa sürede bitirebiliyoruz.”Köylü, altın değerinde gördüğü harnubun her şeyini değerlendiriyor. Harnup dört aşamadan geçerek ürün halini alıyor.
Ankara’da kurban kesim alanlarında sorun yaşanmadı
Yenimahalle Belediyesi tarafından alana kurulan 9 adet otomatik kesimhane büyük kolaylık sağlarken vatandaşlar, kurbanlıklarını dini vecibelere uygun olarak 5 dakikada kesmenin rahatlığını yaşadı. Kurbanlıklar, modern üniformaları ile işinin ehli kasaplar tarafından kesilirken hijyen kuralarına özellikle dikkat edildi.
Yasal olmayan toplu kurban kesimlerine müsamaha gösterilmedi
Yapılan denetimlerde tespit ettiğimiz vatandaş kesimi durdurursa kolaylık sağlıyoruz. Ancak ticari faaliyete devam ettiği müddetçe ceza yazıyoruz. Vatandaş bunu bilmediğini söylüyor, kesimi durduruyor.
Bu otel hasta refakatçilerine hizmet verecek
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın katılımıyla geçtiğimiz Temmuz ayında temeli atılan refakatçi oteli, hasta yakınları açısından büyük bir kolaylık sağlayacak. Özellikle il dışından gelen hasta yakınları refakatçi otelinde dinlenebilecek.
PonceBloc inşaat sektörünün yükünü hafifletecek
Hafifliğiyle inşaatlarda büyük kolaylık sağlayan PonceBloc, Fransız know how’ına ek olarak Alman teknolojisi ve dizaynıyla Kayseri’de üretiliyor. Ponza taşından yapılan PonceBloc, hafifliğinin yanısıra çevreci, yüzde 100 geri dönüştürülebilir doğal bir ürün.
Başaran Ulusoy: Sahillerde bir sürü yanlışlar yaptık, Anadolu'ya yönelmeliyiz
Bu gün yabancı ülkelere ‘vize kolaylık gösterirseniz geliriz’ diyoruz. İtalya geçen sene bizi 5 defa çağırmış. Almanya bize en fazla turist gönderen ülke 3 defa bizi çağırıyor.
Emniyetten uyarı: Oto hırsızları jammer kullanabilir, aracınızı iyice kilitleyin
GPRS aracılığı ile uydudan alınan bilgiler sayesinde çalınan aracınızın yer konumlaması yapılarak ele geçirilmesine kolaylık sağlayabilirsiniz. Bütün önerilerin yerine getirilmesi durumunda aracın yine de çalınabileceği dikkate alınarak maddi yönden de mağduriyet yaşamamanız için aracınıza mutlaka kasko sigortası
Türkiye'de 700 bin traktör miadını doldurdu, üretici hurda teşviğini bekliyor
Dolayısı ile yakıt ekonomisi daha iyi olan yeni çift çeker radyal lastikli kabinli yeni traktörlerin kullanılması hem onlara daha büyük kolaylık hem de verimlilik sağlar.” şeklinde konuştu.
Denizli Ticaret Odası üyelerini Anuga Gıda Fuarı’na götürdü
KOSGEB’in yurtdışı gezilerine öncülük etmesinin işadamları için büyük kolaylık sağladığını, üyelerinden gelen talepler doğrultusunda bu tür organizasyonlara devam edeceklerini vurgulayan Özer, “DTO olarak yurtdışı mecralarda yeni pazar arayışlarına ek olarak, üyelerimiz tarafından oralarda
Besicilikte büyük kolaylık sağlayacak 17 metreküplük dev yem karma makinesi
Bu 17 metreküplük yem hazırlama makinesinin Türkiye’de de bundan sonra çiftçi ve hayvancıya büyük kolaylık sağlayacağını anlatan Cevat Kır, “Bizim makinelerimiz Almanya’da, Balkan ülkelerinin tamamında, Kazakistan’da, Kıbrıs Türk Cumhuriyetlerinde kullanılıyor.
Yaşar Üniversitesi Google Earth'te İzmir için güvenli uçuş projesi geliştiriyor
Pilotlara büyük kolaylık sağlayacak projeye göre uçuş için risk oluşturan binalar tespit edilecek ve havalimanında iletişimin beyni sayılan fiberoptik kabloların güzergahları görüntülenebilecek. Proje, ilk olmasıyla da Türkiye’deki diğer havalimanlarına örnek teşkil edecek.
Demokratikleşme paketine Güneydoğu'dan tam destek
İş dünyası paketin 2023 hedefine ulaşmakta kolaylık sağlayacağını düşünüyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin, hükümetin bu paketle büyük bir cesaret örneği gösterdiğini ifade etti.
Merzifon Emniyet Müdürlüğü'nden sahte para uyarısı
Bizlere kolaylık sağlayan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teşekkür ediyoruz.” diye konuştu (CİHAN)
'Demokratikleşme paketi daha demokratik Türkiye için atılmış bir adımdır'
partilere devlet desteği verilmesi için gereken yüzde 7 oranının yüzde 3’e çekilmesi, seçim sisteminin değişecek olması, siyasi partilerin teşkilatlanmasına kolaylık sağlanması, demokrasimiz ve siyasi partilerimizin özgürlüğü için çok önemli adımlardır.
New Holland, güç ve konforu aynı potada eriten modelleriyle Bursa’da
HP’ye kadar uzanan geniş bir ürün yelpazesi sunan New Holland, modern teknolojinin bütün nimetlerinden faydalanan ürünleriyle, her tür tarımsal faaliyeti kolaylıkla gerçekleştirme imkanı sunuyor. Güçlü ve ekonomik motorları ile Türk çiftçisinin gönlünde taht kurmayı başaran New Holland ailesi, Türkiye’nin lider markası olmaya devam ediyor.
Demokratikleşme paketinin ayrıntıları
Bir başka düzenlemeyle, siyasi partilerin teşkilatlanmalarına kolaylık getirdiklerini belirten Erdoğan, “Siyasi Partiler Kanunu’nun 20’inci maddesini değiştiriyor; ilçede teşkilatlanma için, beldelerde teşkilat kurma zorunluluğunu kaldırıyoruz.
Antibiyotik özelliği olan bamya yemeklerin üzerine yenilirse hazmı kolaylaştırır
tüketilmesinin o dönemdeki düşünceye göre, antibiyotik özelliğinden dolayı insan sağlığına sağladığı fayda ve yenilen bütün yemeklerinde hazmedilmesinde kolaylık sağlıyor olması şeklinde gösteriyor. İbrahim Sivritepe, şehirde düğün yemeklerinin evlerde yapıldığı dönemi hatırlatarak, "Düğünlerde ve eve gelen misafirlere ikram edilen yemekler hemen hemen standarttı
Nevşehir Belediye hizmet binası ve ticaret kompleksinin temeli atıldı
Ceylan, “Bu hizmetin Nevşehir’e kolaylık getireceğine inanıyorum. Nevşehir’in marka bir şehir haline gelmesinde önemli olduğuna inanıyorum. Bu güzel eserin de inşallah kısa sürede hizmete açılışını hep birlikte yaparız.