kompozisyon yarışması

'Ekmek israfı' resim ve kompozisyon yarışması sonuçlandı
tarafından 17 Ocak'ta başlatılan ‘Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası’ kapsamında ülke genelindeki ilk, orta ve lise düzeyi okullarda düzenlenen resim ve kompozisyon yarışması sonuçlandı.Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü koordinasyonundaki kampanya ile; ekmek israfı konusunda ulusal bir farkındalık ve
Öğrenciler ekmek israfını önlemek için yarıştı
Belediyesi'nin katkılarıyla Meserret İnel İlkokulu tarafından düzenlenen 'Ekmeğin tarladan sofraya yolculuğu ve israfının önlenmesi' konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.
Protokol mensupları eşlerinin yaptığı hamur işleriyle komşu ziyaretine gidecek
Ayrıca okullarda komşulukla ilgili şiir ve kompozisyon yarışması yapılacak. İl emniyet müdürlüğü de afiş ve broşürler dağıtacak. Bütün bu çalışmalar ve ziyaretlerle komşuluğun önemi yeniden topluma hatırlatılacak.
Öğrenciler deprem bilincini resim ve kompozisyonlarla anlattı
Savunma Günü ve Deprem Haftası etkinlikleri çerçevesinde il genelinde bulunan lise ve ortaokullar arasında 'Afet ve Etkilerinde Korunma' konulu resim ve kompozisyon yarışması düzenlendi. Yarışmada her branşta ilk 3'e giren öğrencilere ödüllerini Amasya Valisi Abdil Celil Öz takdim etti.
Turgut Özal, memleketi Malatya'da çeşitli etkinliklerle anılacak
Etkinlikler kapsamında Özal’ı anlatan ilkokullar arası resim, ortaokullar arası şiir, liseler arası ödüllü kompozisyon yarışması ile ‘Turgut Özal'ın Türkiye Ekonomisine ve Gelişimine Katkısı’ konulu konferans düzenlenecek.
Türkiye, bilinenin aksine su zengini ülkeler arasında değil
Bölge Müdürlüğü ‘Uluslararası Su İşbirliği’ konulu resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödüllendirildiği programda konuşan DSİ Bölge Müdürü Turkay Özgür, bilinenin aksine Türkiye'nin su zengini bir ülke olmadığını ifade etti.
'Sakarya Valisi, hediyesini alıp komşusuna çaya gidecek'
Ayrıca okullarda komşuluk ilişkileriyle ilgili şiir, kompozisyon yarışması düzenlenecek. Ayrıca camilerde iyi komşulukla ilgili vaazlar verilecek, hutbeler okunacak. Bu şekilde iyi komşuluk ilişkileri yeniden gündeme gelecek.
Çanakkale ruhu Mamak’ta canlandı
ANKARA - Ankara Mamak Belediyesi tarafından ilk, orta ve liseli öğrenciler arası yapılan Çanakkale Konulu Resim ve Kompozisyon Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi. Belediye Başkanı Mesut Akgül ile birlikte öğrenciler ve çok sayıda vatandaşın katıldığı etkinlikte duygusal anlar yaşandı.
Öğrenciler afetleri kompozisyon ve afişlerle anlatacak
Bursa’da lise ve ortaokul öğrencilerinin katılacağı afiş ve kompozisyon yarışması düzenlediklerini kaydeden İbrahim Tarı, “Çocuklarımızın kocaman ve sevgi dolu yürekleri ile iki kelimeden, iki sahifeye duygularını yazacakları kompozisyonlar ve en güzel renkleri, en güzel duyguları ile karıştırarak
'Polisle çatıştırılan çocuklar, cezaevi ardından örgüt içerisine çekiliyor'
İlk olarak, 2009 yılında Batman'da başlatılan 'Gençlerin Gözüyle Polis' isimli resim, şiir ve kompozisyon yarışması projesinden de bahseden Teymur, projenin amacının, özellikle bölgede terör örgütünün propagandasının etkisiyle polise olan olumsuz tavrı ve düşmanlığı ortadan kaldırmak
İstanbul Center, ABD’nin en önemli STK'ları ile yarışıyor
ABD’nin Georgia eyaletinin Atlanta şehrinde yaşayan Türkler tarafından kurulan İstanbul Center Diyalog ve Kültür Merkezi, başlattığı resim ve kompozisyon yarışması ile ABD’nin önde gelen Sivil toplum kuruluşları (STK) ile yarışıyor.
Engelli öğrenciler başarılarıyla göz doldurdu
Resim ve Kompozisyon Yarışması'nda ise kompozisyon dalında üçüncü oldu. Deniz Ticaret Odası'nın düzenlediği yarışmada merkez öğrencilerinden Oktay Diz ve Hilal Uysal jüri özel ödülünü aldı. Öznur Kaya ise özel bir firmanın düzenlediği kitap kapağı tasarımı yarışmasında jüri özel ödülünü kazandı.
Fetih Koleji Mezunları Derneği'nden Van'a uzanan kardeşlik köprüsü
Van Milli Eğitim Müdürlüğü’nün deprem sonrası il genelindeki ilköğretim okulları arasında ortaklaşa düzenledikleri ‘Doğu-Batı Daha Güçlü Anadolu’ konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere altın ve ödüllerini verdi.
Bebekler ağaçlarıyla büyüyor
Meydanı’nda gerçekleştirilen programda ise; Okullar Arası Atık Pil Toplama Kampanyası çerçevesinde düzenlenen Bitkisel Atık Yağ Toplama, Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
81 ilin yıldızları Abant Şenliği'nde buluştu
Programda kompozisyon yarışması birincisi Nazlıcan Kılıç, yazdığı kompozisyonu okudu. Çağan Parmaksız isimli genç de metal illüzyon yöntemi ile kaşık bükme ve oyun kartlarını bilme gösterisi yaptı. (CİHAN)
'Şiddete hayır' yarışması düzenlendi
ADIYAMAN - Gölbaşı Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe genelinde lise öğrencileri arasında 'şiddete hayır' konulu kompozisyon yarışması düzenledi. Gölbaşı Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen yarışmada konuşan Milli Eğitim Müdürü Aziz Özduman, yarışmaların, toplumdaki şiddete karşı hassasiyet oluşturmayı
Bakan Kılıç: Eleştirenler, bayrama içerik kazandırdığımızı anlayacak
Yeni dönemde paneller, sempozyumlar, konferanslar, şiir ve kompozisyon yarışması gibi etkinliklerle liselerde ve bununla birlikte üniversitelerdeki gençlerimizin tamamının bayram etkinliklerinin içerisine dahil olmasını ve Atatürk’ün Samsun’a çıktığı tarihten itibaren şahlanışa geçen milli coşkuyu
Hz. Muhammed'i(SAV) en iyi anlatan öğrenciler ödüllendirildi
Müftülüğü, Sancaklar Vakfı ile Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde 'Peygamberimiz(SAV)' konulu kompozisyon yarışması gerçekleştirildi. Yarışmada dereceye giren öğrenciler
Polisi en güzel anlatan öğrenciler ödüllendirildi
Orta öğretim öğrencileri arasında düzenlenen kompozisyon yarışması birincisi Hüsnü Özyeğin Anadolu Lisesi 9/A sınıfı öğrencisi Zehra Ekinci, ikincisi Hasan Harakani Anadolu Lisesi 9/B sınıfı öğrencisi Kübra Burcalı, üçüncüsü Cumhuriyet Lisesi öğrencisi Aysun Sançarbarlar.
İmamlar bu sefer 'mutlu aile sağlıklı nesil' için yarıştı
AFYONKARAHİSAR - Afyonkarahisar Müftülüğü tarafından düzenlenen ‘Mutlu Aile Sağlıklı Nesil’ isimli kompozisyon yarışması sonuçlandı. Din görevlileri ve Kur’an Kursu öğretmenlerinin katıldığı yarışmada Afyonkarahisar Mevlevi Camii İmam Hatibi İlyas Killi birinci oldu.
Çanakkale coşkusu salona sığmadı.
ERADER tarafından ilçedeki tüm okullarda düzenlenen “Çanakkale’deki Dedeme ve Nineme Mektup” konulu şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam İbrahim Özefe ve Belediye Başkanı Mükerrem Tollu tarafından verildi.
Kadınlar hayallerini anlattılar
İSTANBUL - Tuzla Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği 'Hayalini Anlat' temalı kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini verdi. Sanatçı Nuray Hafiftaş'ın konseriyle renklenen ödül töreninde dereceye giren kadınların dile getirdikleri sıra dışı hikayeler, izleyenleri duygulandırdı.
Kadınlar hayallerini yazdılar
İSTANBUL - 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında “Hayalini Anlat” kompozisyon yarışması düzenleyen Tuzla Belediyesi, yarışmada ödülleri almaya hak kazanan kadınlara ödül töreni düzenleyecek. 185 başvurunun yapıldığı yarışmada, bazı yarışmacılar hayat hikayesinden kesitlere yer vererek hayallerini anlattılar.
Çocuklar, ağaç sevgisini anlatacak
BURSA - Bursa Orman Bölge Müdürlüğü'nün geleneksel hale getirdiği 'Ormanın Faydaları ve Ağaç Sevgisi' konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışması başladı. Ormancılık Haftası ve Ağaç Bayramı kapsamında ilköğretim okulları arasında birinci kademede resim, ikinci kademede 6, 7, 8'inci sınıflarda şiir, orta öğretim öğrencileri
"Hayalimdeki Malatya" yarışmasında 36 altın sahiplerini buldu
MALATYA - Malatya Kent Konseyi'nin başlattığı 'Hayalimdeki Malatya' adlı kompozisyon yarışması sonuçlandı. Üniversite, lise ve ilköğretim okullarındaki öğrencilerin katıldığı yarışmada dereceye girenlere toplam 36 çeyrek altın verildi.
Antalya'da yarısı engelli 100 çocuk birlikte tatil yapıyor
Proje 7 Aralık Çarşamba günü Kepez Belediyesi Spor Salonu’nda düzenlenecek olan kompozisyon yarışması ödül töreni ve Emre Aydın konseri ile sona erecek.Gecenin onur konuğu dizi ve sinema oyucuları Gürkan Uygun, (Kurtlar Vadisi Dizisinden Memati), Yonca Cevher, Mustafa Avkıran ve Reha Özcan olacak.
Bayburt'ta genç öğretmenler, mesleğe ilk adımını attı
Şiir ve kompozisyon yarışması ödüllerinin verilmesi ile birlikte yıllarını bu mesleğe adamış emekli öğretmelere hizmet şeref belgesi verildi. (CİHAN)
Şuhut Milli Eğitim'den fotoğraf ve kompozisyon yarışması
Fotoğraf yarışması birincisi, 'Potada' adlı fotoğraf ile Kurtuluş İlköğretim Okulu Öğretmeni Serdal Baltacı, kompozisyon yarışması birincisi 'Yeni Dünya İçin Varız' adlı kompozisyon ile Gazi İlköğretimokulu Öğretmeni Bayram Saldıran oldu.
Malatya'da 'Hayal Et, Yaz ve Kazan' yarışması düzenlenecek
Bu kapsamda Malatyalıların gözünden daha yaşanabilir bir Malatya resmi çizmek amacıyla "Hayalimdeki Malatya" konulu kompozisyon yarışması düzenleneceği anlatılan açıklamada, ilköğretim, lise ve üniversite olmak üzere 3 ayrı kategoride başvuruların değerlendirileceği yarışma için başvuruların 5 Aralık
MEDER, 24 Kazım Öğretmenler Günü için mektup yarışması düzenledi
İlk olarak ''Özlemini Duyduğum Öğretmenime Mektup'' konulu kompozisyon yarışması açtıklarını anlatan Akarsu, lise öğrencilerine yönelik yarışmaya, 9-10-11 ve 12. sınıfa devam eden öğrencilerin katılabileceğini, yarışmada birinci olan öğrenciye dizüstü bilgisayar hediye edileceğini belirtti.
Kozan'da 'İl Olmadan İl Gibi Olmak' konulu kompozisyon yarışması
ADANA - Kozan Belediyesi bünyesinde oluşturulan Kozan Gençlik Meclisi tarafından İlköğretim ve lise öğrencileri arası “İl Olmadan İl Gibi Olmak” konulu kompozisyon yarışması düzenleneceği açıklandı.
Gümüşhaneli öğrenciler, kayıtlı istihdamın artırılması konusunda yarıştı
GÜMÜŞHANE - Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) tarafından yürütülen Kayıtlı İstihdamın Artırılması projesi kapsamında lise öğrencileri arasında resim ve kompozisyon yarışması düzenlendi. Kayıtlı istihdamın artırılması konulu yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri törenle verildi.
Kulu’da öğrenciler, şiir ve kompozisyonlarını gurbetçiler için yazdı
Konya’nın Kulu ilçesinde, 50 yıldır devam eden yurt dışı göçlere farklı bir açıdan bakmak sloganıyla Kulu Belediyesi tarafından ‘Yurtdışı ve Göç, Şiir ve Kompozisyon Yarışması’ düzenlendi. Kulu’da ilköğretim ve lise öğrencilerinin katıldığı yarışmada, dereceye girenler ödüllerini Kulu Belediyesi'nde düzenlenen törende aldı.
Öğrenciler, obezite hastalığını yaptıkları resimlerle anlattı
KONYA - Konya’da ilköğretim ve ortaöğretim okulları arasında ‘Yeterli, Dengeli Beslenme ve Hareketli Yaşam’ adlı resim ve kompozisyon yarışması düzenlendi. 39 okuldan 53 öğrencinin katıldığı yarışmada, dereceye giren öğrencilere bilgisayar hediye edildi.
Emine Nakıboğlu, jandarmanın yarışmasında 4 derece elde etti
GAZİANTEP - Gaziantep Özel Emine Nakıboğlu İlköğretim Okulu öğrencileri, Jandarma Genel Komutanlığı’nın düzenlediği şiir ve kompozisyon yarışmasında 4 il derecesi elde etti. Jandarma Genel Komutanlığı, 172.
SGK İl Müdürü Keskin: Yapılandırmada hedefi geçeceğiz
SGK İzmir İl Müdürü Keskin, hafta boyunca resim, kompozisyon yarışması, ilköğretim okullarında sosyal güvenlik bilinci eğitimleri, hizmetiçi eğitimler düzenleyeceklerini anlattı. (CİHAN)
İlk kez tiyatroya gitti, yazdığı kompozisyonla birinci oldu
İlk kez tiyatroya götürülen çocuklar arasında düzenlenen kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere köy okullarında düzenlenen törenle hediyeleri verildi. Yarışmada birinci olan Çağırkanlı İlköğretim Okulu 5.
SPK Başkanı: Finansal okur yazarlığı artırmalıyız
SPK'nın öğrencilerde tasarruf ile yatırım bilinci oluşturmak amacıyla ilk ve orta öğretim öğrencileri arasında yaptığı kompozisyon yarışmasında dereceye giren makaleler kamuoyuna açıklandı. Öğrencilerin aileleri ile birlikte katıldığı ödül töreninde SPK Başkanı Vedat Akgiray, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Remzi Kaya, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası
Borsa çanını bu kez öğrenciler çaldı
İSTANBUL - İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) seans açılış çanını, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)'nun kompozisyon yarışmasında dereceye giren ilk ve orta öğretim öğrencileri çaldı. SPK'nın öğrencilerde tasarruf ile yatırım bilinci oluşturmak adına ilk ve orta öğretim öğrencileri arasında yaptığı kompozisyon yarışmasında dereceye giren makaleler
Cihan Haber Ajansı Gündemi
İlk ve orta öğretim öğrencilerine yönelik ‘Sermaye Piyasası Kurulu Kompozisyon Yarışması’nın sonuçları İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda yapılacak çan töreni ile açıklanacak. (09.15)Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ata Yatırım’ın tertip edeceği Yatırım Konferansı’na katılacak.
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
- İlk ve orta öğretim öğrencilerine yönelik ‘Sermaye Piyasası Kurulu Kompozisyon Yarışması’nın sonuçları İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda yapılacak çan töreni ile açıklanacak. (09.15)- Spor Toto 2.
Genç yazarlar ödüllerine kavuştu
MARDİN - Mardin Belediyesi’nin düzenlediği 'Benim Mardinim-2 Kompozisyon Yarışması'nda dereceye girenler ödüllerini aldı. Lise kategorisinde birinciliği Anadolu Öğretmen Lisesi’nden Ece Şahkulubey alırken, ilköğretim kategorisinde ise Dumlupınar İlköğretim Okulu’ndan Merve Kürkçü birinci oldu
Derik’te Kutlu Doğum coşkusu yaşandı
Derik Müftülüğü tarafından Kızılay kan bağış kampanyası ile başlayan etkinliklerde şiir ve kompozisyon yarışması yapıldı. Etkinlikler konferans ve kermes ile son buldu. Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Derik İlçe Müftülüğü ve Kızılay işbirliği ile düzenlenen, kan bağışı kampanyasına Derik Kaymakamı Hüseyin Avcı, İlçe Müftüsü Hayrettin
Hafizeler hadis yarışmasında ter döktü
Palandöken Müftülüğü'ne bağlı 9 Kur'an kursunun öğrencileri arasında, hadis ezberleme, şiir ve kompozisyon yarışması düzenledi. Kur’an Kurslarında eğitim gören 650 öğrenciye hadis ezberleme yarışması için 1 ay öncesinden dağıtılan 40 hadis kartelası kaynak gösterildi.
Kuran kursu öğrencileri, Kutlu Doğum Koşusu'nda yarıştı
Güven, ilçede eğitim veren 20 Kuran kursunun öğrencileri arasında 'Siyer, Güzel Kuran Okuma Yarışması, Efendimiz (sav) Konulu Şiir ve Kompozisyon Yarışması' düzenlediklerini hatırlattı. Ayrıca kutlamalar çerçevesinde Of Belediye Başkanı Murat Saral, 16 ve 17 Nisan tarihlerinde belediye otobüslerinin ücretsiz yolcu taşıyacağını ifade etti.
Altın ödüllü kompozisyon yarışması düzenlendi
MALATYA - Malatya Kent Konseyi, kompozisyon yarışması düzenledi. Yarışma, ilköğretim, lise ve üniversite kategorilerinde yapılacak. Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Yardımcısı Hasan Batar, insanları yazmaya teşvik etmek amacıyla böyle bir yarışma düzenlediklerini söyledi.
Annene sevgini anlat, hediyeyi kap
Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Anneler Günü dolayısıyla ilköğretim ve lise öğrencilerine yönelik ödüllü “Anne Sevgisi” konulu fotoğraf ve kompozisyon yarışması düzenledi. 30 Nisan tarihine kadar Anne sevgisini en iyi anlatan kompozisyon ve fotoğraf çekimlerini Tuzla Belediyesi’ne teslim eden öğrenciler; Laptop bilgisayarlar, fotoğraf
Su'yu anlatıp, altını aldılar
ERZURUM - Dünya Su Günü nedeniyle Büyükşehir Belediyesi Erzurum Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) tarafından düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenler altınla ödüllendirildi.
Mardin Belediyesi kompozisyon yarışması düzenleyecek
MARDİN - Mardin Belediyesi tarafından ilki geçen yıl yapılan 'Benim Mardin'im kompozisyon yarışmasının ikincisi nisan ayında düzenlenecek. Mardin merkezde bulunan ilköğretim 6, 7 ve 8.
Kur'an kursu öğrencileri ödüllendirildi
YOZGAT - Yozgat’ta İl Müftülüğü tarafından Çanakkale Zaferi'nin 96. yıl dönümü dolayısıyla Kur'an kursu öğrencileri arasında yapılan kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.