kompozisyon

Sivas'ta Cumhuriyet coşkusu
Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve halk oyunları gösterisinin ardından Avrupa ve dünya şampiyonu sporcular Wus-hu gösterisi sundu.
Vali Doğan, Cumhuriyet Bayramın'da çözüm sürecine destek istedi
yıldönümü kutlamaları çerçevesinde, ilköğretim okulları arasında düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Doğan, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Barutçu ve Belediye Başkan Vekili Fazıl
Adıyaman’da Cumhuriyet coşkusu
Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen kompozisyon, şiir, resim ve sportif yarışlarda dereceye giren öğrencilere bisiklet, madalya ve çeşitli hediyeler verildi. Tören, öğrencilerin şiirler okuması ve resmi geçit töreni ile son buldu.
İstanbul'da Cumhuriyet coşkusu
Törende ayrıca Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül verildi. Öğrencilere ödüllerini İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 1. Ordu ve İstanbul Garnizon Komutanı Orgeneral Ahmet Turmuş ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş takdim etti.
Cumhuriyet Bayramı Acıpayam'da da büyük coşkuyla kutlandı
Cumhuriyetle ilgili şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından geçit töreniyle program sona erdi. (CİHAN)
İzmir Enternasyonal Fuarı'nın 100. yılı için mektup yazın
Aynı zamanda kompozisyon içerikli de olabilecek mektuplar, fuar süresince ve daha sonra İZFAŞ Genel Müdürlüğü binasında bulunan “100. Yıla Doğru” sandığına atılabilecek ya da İZFAŞ Kültür Sanat Şefliği’ne elden teslim edilebilecek.
Ramazan’a yakışan hediye: Hilye ve hüsnü hat levhaları
Muhammed’in (SAV) bir kompozisyon içinde tasvir eden levhaları ile birlikte tüm hüsnü hat levhalarında indirime gitti. Sanat evinin sahibi Sami Oral, Ramazan vesilesiyle Osmanlı döneminde her evde bulunan Hilye-i Şerife kültürünü yeniden hatırlatmak düşüncesiyle yola çıktıklarını aktarıyor
Mehdi Eker: Türkiye’de her yıl 2 milyar ekmek çöpe gidiyor
Eker, ‘Ekmek İsrafı ve Önleme’ konulu resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyelerini verdi. Bakan Eker, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’de günden güne artan bir israfın söz konusu olduğunu belirterek, “Türkiye’de her yıl 2 milyar adet ekmek çöpe gidiyor
Bozdağ'dan, sahte müftü karısına Fadime Şahin'li tepki
Onlar da farklı pozisyonda ortaya çıkarılmıştı bir kompozisyon içinde. Şimdi başka bir hanımefendi çıktı." dedi.Bozdağ, katıldığı bir televizyon programında, Gezi Parkı eylemlerinde ortaya çıkan provokasyonlara dikkat çekti.
Jandarma eğitimli at ve köpeklerinin gösterisi nefesleri kesti
Programda Jandarma Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerle, Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde bulunan Rıfat Kartal Huzurevi'nde kalan Hayri Bozdağ'ın ödülleri Vali Mehmet Ceylan tarafından
'Farklılıklarımız Zenginliklerimizdir Projesi' ile 200 aile piknikte buluştu
Proje kapsamında 70 lisede 220 öğrencinin katıldığı kompozisyon yarışmasında dereceye giren 3 kişiye hediyeleri İl Emniyet Müdürü tarafından takdim edildi. Birinci olan eserin sahibi Ayşenur İlçin’e bilgisayar, ikinci olan Yusuf Yılmaz’a tablet bilgisayar ve üçüncü olan Fatma Çerçi’ye ise fotoğraf makinesi verildi.
Dünya çocukları Süleyman Demirel’i unutmadı
Şiir, şarkı, kompozisyon, kendini ifade etme gibi birçok alanda olimpiyat düzenlendi. 1-16 Haziran arasında tertiplenen organizasyonlar 55 şehirde düzenleniyor.
Gölbaşı'nda poşet gelinlikler podyuma çıktı
Bu arada, okullar arasında düzenlenen “Temiz Kentim” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri de verildi. (CİHAN)
Eker, ekmek israfını önleyenleri ödüllendirdi
Eker, konuşmasının ardından resim ve kompozisyon dallarından dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere, tablet bilgisayar hediye edildi. (CİHAN)
'Ekmek israfı' resim ve kompozisyon yarışması sonuçlandı
tarafından 17 Ocak'ta başlatılan ‘Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası’ kapsamında ülke genelindeki ilk, orta ve lise düzeyi okullarda düzenlenen resim ve kompozisyon yarışması sonuçlandı.Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü koordinasyonundaki kampanya ile; ekmek israfı konusunda ulusal bir farkındalık
Güney Kore’de ‘birleşme bilinci’ eğitimle aşılanacak! (Özel)
Belirli gün ve haftalarda birleşme ile ilgili konular çerçevesinde resim, kompozisyon ve şiir yarışmaları düzenleyeceklerini söyleyen bakanlık yetkilisi, bu tür faaliyetleri ilk okuldan liseye kadar her yaştan öğrenciye yönelik ayrı ayrı düzenleyeceklerini belirtti.
9 Yeni film vizyona giriyor
Yaşıtlarının çok üzerinde bir yazma yeteneği olan Claude, sınıftaki arkadaşı Rapha’nın ailesi ile ilgili mahrem bilgileri de içeren etkileyici bir kompozisyon yazmıştır. Claude, edebiyat öğretmeninin önerisi üzerine kompozisyonlara devam etmeye karar verir… Ancak yazılan kompozisyonlar Rapha’nın ailesi içinde büyük bir karmaşaya neden olur
Vanlı öğrenciler Muğla’dan ayrıldı
Proje kapsamında 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için Van’da ve Muğla’da düzenlenen şiir, kompozisyon ve hikaye yarışmalarında dereceye giren eserler ise pazaryerinde sergilendi.
Adana’da ‘sıcak’ 19 Mayıs coşkusu
Ayrıca lise öğrencileri arasında düzenlenen ‘Atatürk ve Gençlik’ konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında ilk üçe girenlere de ödülleri takdim edildi. CHP Adana Milletvekili Ümit Özgümüş, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörü Prof.
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, coşkuyla kutlanıyor
19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen, resim, kompozisyon ve şiir yarışmalarında derece alan öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle resmi tören sona erdi.
'Türk bayrağının tarihi yeniden yazılacak'
Sarayı Müzesi dia arşivinden edindiğimiz ve kaynaklarda Yavuz Sultan Selim’e ait olduğu belirtilen kırmızı ipek bayrakta Zülfikar’ı çevreleyen ay yıldız kompozisyonunda yıldızların çok şualı oldukları görülüyor.
Muğla’da milletvekili ve basın mensupları aşılandı
Öte yandan İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Aşı Haftası ile ilgili ilk, orta ve lise öğrencileri arasında düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere, törenle ödülleri verildi.
Öğrenciler ekmek israfını önlemek için yarıştı
Belediyesi'nin katkılarıyla Meserret İnel İlkokulu tarafından düzenlenen 'Ekmeğin tarladan sofraya yolculuğu ve israfının önlenmesi' konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.
Polisler, bu kez karanfil, çikolata ve balon vermek için durdurdu
Ayrıca yılın başarılı trafik personeline ve trafik haftası nedeni ile resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere bisiklet ve çeşitli ödüller verildi. Trafik Haftası nedeni ile D-400 Karayolu Mirkelam Tesisleri önünde araç şoförlerini durduran trafik polisleri; şoförlere broşür, promosyon ürünleri ve karanfil
Manas Üniversitesi’nde Kutlu Doğum programı
Programın sonunda şiir, ilahi ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. (CİHAN)
Vali ve belediye başkanı eşlerinin yaptığı pasta ile komşularını ziyarete gitti
Ortaöğretim okulları arasında düzenlenen komşuluk konulu şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler de ödüllendirildi. Proje kapsamında ayrıca Sakarya Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş, Sakarya İl Müdürü İlyas Serenli ve diğer protokol üyeleri de eşleriyle birlikte komşularını ziyaret etti
İmam hatipliler Kutlu Doğum programında bir araya geldi
Salonu dolduran binlerce öğrencinin coşkulu alkışları kompozisyon yarışmasında dereceye giren Şevval Tosun'un sunumuyla daha da katlandı. Doğan'ın okuduğu kompozisyon metni, coşkuyla alkışlandı.
Protokol mensupları eşlerinin yaptığı hamur işleriyle komşu ziyaretine gidecek
Ayrıca okullarda komşulukla ilgili şiir ve kompozisyon yarışması yapılacak. İl emniyet müdürlüğü de afiş ve broşürler dağıtacak. Bütün bu çalışmalar ve ziyaretlerle komşuluğun önemi yeniden topluma hatırlatılacak.
Öğrenciler deprem bilincini resim ve kompozisyonlarla anlattı
Savunma Günü ve Deprem Haftası etkinlikleri çerçevesinde il genelinde bulunan lise ve ortaokullar arasında 'Afet ve Etkilerinde Korunma' konulu resim ve kompozisyon yarışması düzenlendi. Yarışmada her branşta ilk 3'e giren öğrencilere ödüllerini Amasya Valisi Abdil Celil Öz takdim etti.
TBMM'nin kuruluş yıl dönümünü yaş pasta ile kutladılar
Törende ayrıca şiir, kompozisyon ve satranç turnuvalarında dereceye girenlere ödüller verildi. Törenin finalinde ise dünyanın değişik ülkelerinin kıyafetlerini giyen öğrenciler hep birlikte 23 Nisan şarkısını söyledi.
'Gül Devri' isimli tiyatro oyunu sergilendi
Programda ayrıca Peygamber Efendimiz adına naat, şiir ve kompozisyon yarışmaları düzenlendi. Sanat Ekibi Tiyatro Sorumlusu Aydemir Gültekin'in yazıp yönettiği oyun, Anadolu'dan İstanbul'a gelen iki üniversite öğrencisinin üzerinden günümüz toplumsal yaşamı karşılaştırılıyor
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerle kutlanıyor
Ortaokullar arası şiir okuma, kompozisyon yazma ve resim yarışmaları ile Kütahya Gazi Kemal Bilim ve Sanat Merkezi'nin İlk-Ortaokul 'Değerlerimle Değerleniyorum' konulu sunu yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Kütahya Valisi Kenan Çiftçi,
Adana'da 23 Nisan kutlamalarına Suriyeli öğrenciler renk kattı
/>Çocukların okuduğu şiirlerle organizasyon renklenirken, ilkokul ve ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen “Atatürk ve Milli Egemenlik” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere Adana Valisi Sayın Hüseyin Avni Coş, ödüllerini verdi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerle kutlanıyor
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrenciler, Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız tarafından ödüllendirildi. Kutlamalar, İl Gençlik Merkezi Müdürlüğü Çocuk Orkestrası’nın sunumuyla devam etti.
"Hz. Hatice Validemiz, günümüz kadınlarına en güzel rol model"
Manavgat Müftüğü'nün Kutlu Doğum Haftası'nda Güllerin Efendisi adına şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerin isimeleri belli oldu. Ortaokullararası yapılan şiir yarışmasında Toros Ortaokulu'dan 'O'Nun Onuru İnsanlığı Onuru' şiiriyle Ali Şahin birinci oldu.
"Kabe çevresinin yayalaştırılması Özal’ın projesidir"
Etkinlikler kapsamında Özal’ı anlatan ilkokullar arası düzenlenen resim, ortaokullar arası şiir, liseler arası kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Yarışmada dereceye giren öğrenci, öğretmen ve okul yöneticilerine para, plaket ve yazıcı hediye edildi.
Kutlu Doğum Haftası'nda namazlarını camide kılan çocuklar ödüllendirildi
Kutlu Doğum Haftası'nda şiir, kompozisyon, bilgi yarışması, hafızlar günü ve kermes etkinlikleri Mustafakemalpaşa halkının beğenisini kazandı. Mustafakemalpaşa Müftüsü Musa Uzun bu çerçevde ilçe esnaflarını, hastaneyi, okulları ve cezaevini ziyaret ederek gül dağıttı.
Bakan Çelik: Üstünlükleri kökende değil takvada arayalım
İlahilerin de okunduğu program kapsamında ‘Hazreti Peygamber ve İnsan Onuru’ temalı şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Birincilik elde eden çalışmaların okunduğu program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile sona erdi.
Turgut Özal, memleketi Malatya'da çeşitli etkinliklerle anılacak
Etkinlikler kapsamında Özal’ı anlatan ilkokullar arası resim, ortaokullar arası şiir, liseler arası ödüllü kompozisyon yarışması ile ‘Turgut Özal'ın Türkiye Ekonomisine ve Gelişimine Katkısı’ konulu konferans düzenlenecek.
Koçdemir: Dünya Hz. Muhammed’e ve mesajına muhtaç durumda
Törende İl Müftülüğü'nün düzenlediği şiir ve kompozisyon yarışmalarında derece girenlere ödülleri takdim edildi. Birinci gelen öğrenciler ödüllerini Vali Dr. Koçdemir’den alırken, ikincilere ödülleri Milletvekili Koca tarafından verildi.
Batman'da '4 mevsim 7 bölge mozaik defilesi' ile kardeşlik mesajı verildi
Yapılan konuşmanın ardından resim, şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Ödül töreninin ardından sahneye çıkan halk oyunları ekibi bir gösteri sundu. Etkinlikler kapsamında yöresel kıyafetler giyen kız meslek lisesi öğrencileri, 4 mevsim 7 bölge mozaik defilesini gerçekleştirdi.
Prof. Dr. Okuyan: Peygamberle yaşamak O'nu hayatın merkezine almakla olur
Program, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle ilçedeki okullar arasında düzenlenen Kur’an-ı Kerim meal, kompozisyon, makale, şiir ve bilgi yarışmalarında derece giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.
'Hz. Peygamber ve İnsan Onuru' konulu konferans düzenlendi
Yapılan konuşmaların ardından program Kozan İlçe Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası münasebeti ile düzenlenen şiir, makale ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin protokol tarafından takdim edilmesi ile son buldu.
Midyatlı öğrenciler, Matematik Olimpiyatı Sınavı'nda ter döktü
Proje kapsamında daha önce yapılan resim, şiir ve kompozisyon dallarında derece elde eden öğrencilere yaklaşık 60 bin TL para ödülü verilmişti. Hayatın her alanında matematiğin önemine işaret eden Kaymakam Oğuzhan Bingöl, “Öğrencilerin özellikle muhakemede bulunma özelliği kazanmaları açısından önemli
Manavgat Ulusal Aşçılar Yarışması 700 aşçının katılımıyla başladı
Yarışmada işçilik, kompozisyon, sunum ve lezzet gibi değerlendirmelerin yapılacak. Yarışma ile hedefimiz sektöre nitelikli elaman kazandırmak. Türkiye'nin en büyük turizm destinasyonu olan Manavgat'ta 10 bin aşçı çalışıyor.
Paşabahçe’de okuma eylemi
Kavacık’ta küçük bir edebiyat atölyesine sahip olan dergi, semtin çocuklarına yönelik kompozisyon ve şiir seminerleri düzenliyor. (CİHAN)
Türk Polis Teşkilatı’nın yıldönümü Edremit'te de kutlandı
Ardından ilçedeki okullarda düzenlenen "Polis" konulu şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Daha sonra İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün bahçesinde davetlilere ikram yapıldı, çocuklara da üzerinde polis logosu bulunan balonlar hediye edildi.
"Halkıyla duygusal bağını güçlü tutan polis teşkilatı başarılı olur"
Kokteyl sonrasında ilköğretim okulları arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere törenle ödülleri verildi. Emniyet Müdürü Yıldız, güvenlik hizmeti sunan polisin halkıyla bütünleşmesi halinde ve suç ve suçla mücadelede başarı elde edebileceğini ifade etti.
Türkçe olimpiyatlarında sahne Kazakistan’ın
Almatı şehrindeki Süleyman Demirel Üniversitesi'nde düzenlenen olimpiyatlarda, Kazakistan'ı şarkı, şiir, kompozisyon, halk oyunları ve özel yetenek alanlarında temsil edecek öğrencileri belirlemede jüri zor anlar yaşadı.
Şair ve edebiyatçılar 'Su'ya methiye dizdi
Proğram ortaöğretim ve üniversite öğrencilerinin katıldığı 'Su' temalı kompozisyon, şiir ve resim yarışlarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin sunulmasıyla son buldu. Programa katılımın düşük olması dikkatlerden kaçmadı.