konferans

DİTİB’in üç camiine eş zamanlı saldırılar kaygılandırdı
İki yerden saldırıya uğrayan camide, hem konferans salonunun giriş kapısı yanıcı bir maddeyle ateşe verilmeye çalışıldı hem de garaj kapısına bir otomobille bilinçli şekilde çarpılarak zarar verildi.
Muallim: Muhalifler evham içinde
Muallim, ayrıca ABD heyetinin kendileri ile doğrudan görüşme talebinde bulunduğunu, ancak ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin konferans açılışında yaptığı konuşmadan ötürü özür dilememesi sebebiyle bu talebi reddettiklerini söyledi.
İşadamlarından çözüm süreciyle birlikte bölgeler arası ortak girişim
Siirt Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonundaki toplantıda, çözüm süreciyle birlikte bölgede kalkınma ve iktisadi ele alındı.Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Özgür Çalapkulu, huzur ortamının sağlanmasıyla bölgenin ekonomik anlamda canlanacağına olan inancını koruduğunu belirterek
TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Kadooğlu: Biz doğruları söylemeye devam edeceğiz
Cizre Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda yapılan toplantıya, Türkiye Sanayici İşadamları Derneği(TÜSİAD) Yönetim Kurulu Üyesi, TÜRKONFED Başkan Yardımcısı ve Yatırımcı Danışma Konseyi üyesi Tarkan Kadooğlu; TÜRKONFED Başkan Yardımcısı, SEDEFED
‘Enflasyon Raporu 2014-I’ yarın tanıtılacak
00’da TCMB İdare Merkezi Konferans Salonunda raporu sunumla tanıtacak. (CİHAN)
Sporcu sağlığı, doping ve zararlıları paneli yapıldı
İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü hizmet binası Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği konferans salonunda yapılan panele, Kocaeli Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mert Eray Önen ile Vücut Geliştirme ve Fitness İstanbul İl Temsilcisi Yılmaz Boyraz konuşmacı olarak
'Almanya’da büyümüş nesil hem Türkiye hem Almanya için fırsat'
Bu çerçevede bir yıl boyunca Almanya ve Türkiye’de çok sayıda konferans ve özel etkinlikler düzenlenecek.Alman Yüksek Okul Rektörleri Konferansı işbirliği ile Alman yüksekokullarında ‘Türkiye Haftaları’ organize edilecek.
ATSO Başkanı: ‘Kaotik ortamdan' çıkış yolu evrensel hukuktur
döviz kazandıran, vergi birincisi olan, Türkiye'nin ilk ve ikinci 500 büyük sanayi kuruluşu arasına giren ATSO üyelerinin ödüllendirildiği tören ATSO Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Törene Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu
Çin, Suriyeli hükümet ve muhaliflerle görüştü
Cenevre Konferansı'na katılan Wang, Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim ve Suriye Ulusal Koalisyonu Başkanı Ahmet Carba ile ayrı ayrı bir araya geldi. Çin, Rusya ile birlikte Suriye’deki Esed rejimine desteği ile biliniyor.
Suriyeli tarafların, Cuma günü bir araya gelmesi planlanıyor
MONTRÖ - Suriye'deki iç savaşa çözüm bulunması amacıyla İsviçre'nin Montrö şehrinde düzenlenen uluslararası konferans sona erdi.BM ve Arap Birliği Suriye Özel Temsilcisi El Ahdar el İbrahimi, Suriye hükümeti ve muhalefet ile yarın ayrı ayrı bir araya geleceğini söyledi.
Çin, Suriye sorununun siyasi yollarla çözülmesini istiyor
PEKİN - Çin, 2. Cenevre Konferansı öncesi uluslararası kamuoyuna, sorunun siyasi yollarla çözülme çağrısını yineledi.Uluslararası toplum için en acil görevin şimdi acil bir ateşkes için aracılık yapmak olduğunu söyleyen Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, İsviçre'nin Montrö kentinde dün
Cenevre 2 başladı; Putin, Obama ile telefonda görüştü
MOSKOVA - Suriye krizinin çözümüne yönelik Cenevre 2 konferansı İsviçre’nin Montrö kentinde başladı. İlk ön toplantı Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun ve BM Suriye Özel Temsilcisi Lahdar İbrahimi’nin katılımı
İslam Konferansı’nda eski hatalar tekrarlanmayacak
BERLİN - Almanya´nın yeni İçişleri Bakanı Thomas de Maziere, İslam Konferansı´nın devamı için ilgili İslami teşkilatların görüşünü alacak. Friedrich döneminin hatalarını tekrarlamak istemeyen De Maziere, Müslümanların isteklerine daha fazla yer vereceğini söyledi.
'Karabağ Meselesi; Nereden Nereye?' çalıştay başladı
Aygün Atar ise Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı'nın (AGİT) bir konferans düzenleyerek, sorunun çözümü ile ilgili çağrıda bulunduğunu ifade etti. Prof. Atar, şöyle dedi: "AGİT, bu sorunu çözebilecek bir teşkilat kesinlikle değildir.
BM, İran'ı Cenevre 2'ye davet etti
NEW YORK - Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Cenevre-2 Konferansı'na İran'ı da davet ettiğini açıkladı. Uzun süren pazarlıklar ardından dün New York’taki BM Genel Merkezi’nde gazetecilere açıklama yapan Ban, İran'ın, Suriye'de tam yetkili geçiş hükümeti kurulması hedefini kabul
Esed: Cenevre'de 'terörle mücadele' konusu ele alınmalı
PARİS - Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed, İsviçre'de bu hafta düzenlenecek barış konferansında 'terörle mücadele' konusunun ele alınmasını istedi.AFP'ye konuşan Esed, "Cenevre Konferansı, terörle mücadeleye dair somut sonuçlar getirmeli.
Davutoğlu: Suriye muhalefetinin Cenevre-2’ye katılmasından memnunuz
ADANA - Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Suriye muhalefetinin Cenevre-2 konferansına katılma kararından duydukları memnuniyeti dile getirdi. Davutoğlu, ‘‘Bir ümit doğdu.
Suriyeli muhalifler, Cenevre-2 Konferansı'na katılacak
Silivri'de bir otelde toplanan koalisyon üyeleri, konferansa katıla teklifini 58'e karşı 14 oyla kabul etti. Koalisyonun 44 üyesi ise oylamayı boykot etti.Cenevre-2 adı verilen konferans, Pazartesi günü İsviçre'nin Montrö şehrinde başlayacak.
Davutoğlu: Suriye dramının baş sorumlusu BM Güvenlik Konseyi’dir
Konferans sonrasında mülteci kampını gezen heyet program sonunda ortak basın toplantısı düzenledi. Mülteci kampını gezdiklerini ve Suriyeli misafirlerin acısını paylaştıklarını ifade eden Ahmet Davutoğlu, Cenevre toplantısının hemen öncesinde böyle bir toplantıyı mülteci
DÜZELTME - Yılmaz: Suriye'de çözüm bulunana kadar açık kapı politikasına devam
Cevdet Yılmaz, Kuveyt'te düzenlenen Suriye Donörleri Konferansı'na yaptığı konuşmada, 3. yılına yaklaşan Suriye krizinde Türkiye'de 700 bin mültecinin bulunduğunu ifade etti.Yılmaz, Suriye için çözüm arayışlarının öncelikleri arasında yer aldığını belirterek, Türkiye'nin yapıcı bir anlayışla uluslararası toplumun çözüm arayışına destek
Suriyeli yardıma muhtaçlar için 2,4 milyar dolar toplandı
KUVEYT - Kuveyt’te düzenlenen 2. Uluslararası Suriye Donörler Konferansı’ndan Suriye için 2 milyar 400 milyon dolar toplandı. Suriye’ye yardım için 500 milyon dolar bağışlayan Kuveyt, katılımcı ülkeler arasında en fazla parayı veren ülke oldu.
Yılmaz: Suriye'de çözüm bulunana kadar açık kapı politikasına devam edeceğiz
Cevdet Yılmaz, Kuveyt’te düzenlenen Suriye Donörleri Konferansı’na yaptığı konuşmada, 3. yılına yaklaşan Suriye krizinde Türkiye’de 700 bin mültecinin bulunduğunu ifade etti. Yılmaz, Suriye için çözüm arayışlarının öncelikleri arasında yer aldığını belirterek, Türkiye'nin yapıcı bir anlayışla uluslararası toplumun çözüm arayışına destek
Hazır giyimcilerden liderlik semineri
UİB konferans salonunda gerçekleştirilen eğitimde Dale Carnegie Training Genel Müdürü Dr. Çağlayan Bodur, ‘Etkin Liderlik ile İş Verimliliğini Artırmak’ konulu eğitim verdi.
İkinci Suriye Donörler Konferansı başladı
KUVEYT - Kuveyt'in ev sahipliğinde düzenlenen İkinci Suriye Donörler Konferansı başladı. Konferansta Suriye halkı için 6,5 milyar dolar yardım toplanması amaçlanıyor.
Ban, Suriye'ye yardım konferansı için Kuveyt'e geldi
KUVEYT - Birleşmiş Milletler (BM ) Genel Sekreteri Ban Ki-mun ve beraberindeki heyet 'Suriye'ye Bağışçı Yardım Kuruluşları Konferansı' için Kuveyt'e geldi.Yarın gerçekleştirilecek olan konferansta son hazırlıkları yerinde görmek için Beyan Sarayı’nı ziyaret eden Ban’a Kuveyt Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı
Suriye görüşmeleri başladı; Kerry, Lavrov’a iki patates verdi
MOSKOVA - Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye krizinin çözümü için toplanacak Cenevre-2 uluslar arası konferans hazırlıkları için Paris’te bir araya geldi.
Davulcuoğlu: Ekonomide ihtiyatlı ve iyimser hareket edin
İZMİR - İzmir’in Bergama ilçesinde faaliyet gösteren Bakırçay Sanayici ve İş Adamaları Derneği (BASİAD), "2014 Türkiye Ekonomisi" konulu bir konferans düzenledi. Alfemo Mobilya Genel Müdürü Ramazan Davulcuoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı konferans, Bakırçay İlköğretim Okulu konferans salonunda verildi.
Yunanistan, resmen AB dönem başkanlığı koltuğuna oturuyor
Bu çerçevede başkent Atina’da 14 bakanlar arası zirve, 35 üst düzey yetkililer toplantısı, 57 çalışma grubu toplantısı ve 33 de konferans ya da seminer etkinliği düzenlenmesi öngörülüyor. Atina, AB dönem başkanlığını 50 milyon Euro'luk bir bütçe ile yürütecek.
Steinmeier, Brüksel'deki yanlış algıları gidermek istiyor
Suriye’deki son gelişmeleri de değerlendiren Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Cenevre’de yapılacak konferans öncesinde insani yardımların ulaştırılabileceği şartların sağlanmasını istedi.
Erdoğan, Japonya'da 3 dönemi savundu: Ölene kadar bu makamlarda kalamazsınız
TOKYO - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Japonya'da 3 dönem kuralını savundu. Japonya'nın Nikkei gazetesi tarafından düzenlenen konferansta kendisine yöneltilen “Türkiye’nin 2023 vizyonu için nasıl bir liderlik öngörüyorsunuz?
BM, 'Cenevre 2' için mektup göndermeye başladı
NEW YORK - Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Cenevre’de bu ayın 22’sinde yapılacak olan Suriye Konferansı için davetiyeleri göndermeye başladı. Ban’ın İran ile muhaliflerden hangilerini davet edeceği konusu ise henüz netlik kazanmadı.
Bakan Yazıcı bir tuşa bastı, 639 gümrük memuru atandı
Hayati Yazıcı, bakanlık konferans salonunda, 2013/2 B grubu kadroları için 1 Ekim – 1 Kasım 2013 tarihleri arasında yapılan sözlü sınavı kazananların atama yerlerinin tespitine ilişkin bilgisayarlı kura çekimine katıldı.
Rum Meclis Başkanı: Kıbrıs konusunda uluslararası konferans talep edelim
Rum Başkan, Türkiye’yi sorumluluklarıyla baş başa bırakmak için Kıbrıs sorununda uluslararası konferans talep etmeleri gerektiğini savundu.Rum Meclis Başkanı Omiru, Rum hükümetinin bugünkü ekonomi politikasına devam etmesi halinde durgunluğun derinleşeceği, işsizliğin artacağı ve toplumun daha da
Suriyeli muhalifler Cenevre 2 Konferansı’ndan umutsuz (özel)
İSTANBUL - Suriye Muhalefeti ve Devrimci Güçler Milli Koalisyonu (SMDK) Basın Sözcüsü Halid El Salih, Cenevre 2 Konferansı öncesi uluslar arası kamuoyunun , Esed’i yönetimi halka teslim etmesi konusunda ikna etmesinin
Ukrayna’nın BDT dönem başkanlığı başladı
Yanukoviç, ülkesinin BDT başkanlığı süresinde BDT üye ülkelerin katılacağı; İnovasyon Forumu, küçük ve orta ölçekli işletmeleri ilgilendiren uluslararası konferans ve uluslararası işbirliği konulu bir dizi toplantı planladığını bildirmişti.
Otomotiv Komponent Tasarım Yarışması bilgilendirme yapıldı
3’üncüsü gerçekleşecek ‘Geleneksel Komponent Tasarım Yarışması’nın bilgilendirme semineri, Uludağ Üniversitesi Faik Çelik Otomotiv Mühendisliği Bölümü Konferans Salonu'nda yapıldı. Yarışma, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) organizasyonuyla, Ekonomi Bakanlığı’nın desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinatörlüğünde
Atina, AB dümenine beşinci kez geçti
Bu çerçevede başkent Atina’da 14 bakanlar arası zirve, 35 üst düzey yetkililer toplantısı, 57 çalışma grubu toplantısı ve 33 de konferans ya da seminer etkinliği düzenlenmesi öngörülüyor. AB dönem başkanlığını 50 milyon Euro'dan oluşan tasarruflu bir bütçeye rağmen etkin şekilde işletmeyi planlayan Yunanistan, çoğunluğu kamuda görev yapan 150 kişiden
Suriye’nin kimyasal silahlarını taşıyan gemilere Rus donanması eşlik edecek
Rusya ve ABD’nin öncülüğünde hazırlıkları süren ikinci Cenevre konferansı 22 Ocak’ta yapılacak. Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Genadi Gatilov, İran’ın katılımı dışında ABD’li ortakları ile konferans katılım listesi konusunda mutabakata vardıklarını açıkladı.
Lavrov: İran ve Suriye’de çözümü kutlamak için erken
Suriye krizinin çözümü için Cenevre’de ikinci uluslar arası konferansın toplanması için birçok şeyin yapıldığını hatırlatan Rus Bakan, “Cenevre-2’de başarı garanti değil. İran nükleer programı konusunda ise sadece ilk aşama koordine edildi.
PETFORM: Doğalgaz iletim alt yapısına yatırım yapılmalı
PETFORM, 'Türkiye Doğalgaz Ticareti Üssünün, Borsasının Geliştirilmesi' konulu bir konferans düzenledi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Murat Mercan ile EPDK Başkanı Hasan Köktaş'ın da katıldığı toplantının açılışında konuşan PETFORM Başkanı Duran, çok oyunculu doğalgaz
Rusya, Suriye’ye kimyasal temizlik için 10 uçak dolusu malzeme gönderdi
Rusya ve ABD’nin öncülüğünde hazırlıkları süren Suriye krizinin çözümüne yönelik ikinci Cenevre konferansı ise 22 Ocak’ta yapılacak. Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Genadi Gatilov, İran’ın katılımı dışında ABD’li ortakları ile konferans katılım listesi konusunda mutabakata vardıklarını açıkladı.
Gelecek 20 yılda dünyanın enerji haritası değişecek
Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Teknoloji Kulübü'nün düzenlediği 'Tükiye'nin enerji problemleri ve Toryum' isimli konferans Isparta İşadamları Derneği'nde (ISİAD) TAEK- CERN Bilim Komitesi Üyesi Prof.
Rusya’dan Esed’e tansiyonu yükseltme uyarısı
Dışişleri Bakan Yardımcısı bunun barış konferansı öncesi tansiyonu yükselteceğini savundu.Lübnan’da yayın yapan el-Meydan televizyonuna konuşan Esed, görevi bırakmak istemediğini, ABD ve muhalif gruplardan gelen baskılara rağmen yeniden aday olacağını
Ulaştırma ve lojistikte kamu ile özel sektör İstanbul’da toplanacak
hale gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı-TOBB Türkiye Ulaştırma ve Lojistik Meclisi Yıllık Koordinasyon Toplantısı’nı bu yıl uluslararası konferans ile zenginleştirecek. Sektörün, farklı alanlardan çeşitli paydaşlarını, üst düzey bakanlık yetkilileriyle bir araya getirerek koordinasyon toplantısı, 19 Aralık 2013 Perşembe günü
Meksika’nın en büyük üniversitesinde Türkiye Araştırma Merkezi kuruldu
Daha önce Türkiye tanıtım programları ve çeşitli konferansların düzenlendiği Fes Acatlan Kampüsü’nde 2 yıldan beri Türkçe dersleri veriliyordu. Kültür Merkezi’nin çabaları sonucu hafta sonu dil kursu ile başlayan Türkçe serüveni, üniversite bünyesinde hafta içi de başlayan derslerle devam ediyor.
Sosyal Demokrat Parti'de koalisyon oylamasına yoğun ilgi
Reklam, sayım, lojistik ve üyeleri ‘evet’ demeleri için ikna etmek için yapılan 32 konferans için 1,6 milyon Euro’nun üzerinde harcama yapıldı.BAKANLIK PAYLAŞIMI PAZAR GÜNÜ
TT Arena'da temizleme işlemleri devam ediyor, nihai karar 13.00'te
Hakem Garcia, takım kaptanları ve teknik ekibin 20 dakika süren toplantısı ve Nyon'daki UEFA merkezindeki yetkililerle yapılan tele konferans sonrası önce bugün saat 14.00 ardından da 15.00'de açıklanan karşılaşma için saha çalışmaları da yoğun şekilde devam ediyor.
Galatasaray-Juventus maçı saat 15.00'te Star TV'de
Hakem Garcia, takım kaptanları ve teknik ekibin 20 dakika süren toplantısı ve Nyon'daki UEFA merkezindeki yetkililerle yapılan tele konferans sonrası önce bugün saat 14.00 ardından da 15.00 ertelenen karşılaşma aynı saatten itibaren Star TV'den canlı izlenebilecek.
Galatasaray-Juventus maçı ertelendi
UEFA'nın Nyon'daki merkezinden bir yetkili ile tele konferans görüşme yapıldı. Görüşmeler sonrasında maç ertelendi.Kurallar gereği maçın yarın oynanması gerekiyor.
'Üç saniyede dünyada marka olduk'
Nazlı Gıda Kurulu Başkanı Kurt, İzmir’in Bergama ilçesinde markalaşma ve reklam hakkında bir konferans verdi.Bakırçay Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) tarafından düzenlenen konferansta konuşan işadamı Kurt, şu anda ihracat yaptıkları ülke sayısının 30 olduğunu, bunda