konteynırlar

Mersin Limanı, Yenice Lojistik Merkezi ile Anadolu'ya bağlanıyor
Lojistik merkezde, intermodal taşımacılık kapsamında özel konteynırlar ile ekstra bir boşaltma işlemi yapılmadan yükler direkt olarak bir araçtan diğerine hızlı bir şekilde aktarılacak. TCDD 6.
Limanda milyon liralık elektronik sigara baskını
Bakanlıktan edinilen bilgiye göre İstanbul Gümrük Muhafaza ekipleri, Çin'den kaçak olarak yurda sokulmaya çalışılan Ambarlı Limanı’ndaki konteynırlarda arama yaptı. Ekiplerin hassas araması neticesinde konteynırlar içerisine zula yapılmış 1335 kilo cinsel uyarıcı hap yapımında hammadde olarak kullanılan toz ve macun, 660 bin adet cinsel
Ukrayna’da ananasların içinde 38 kilo kokain ele geçirildi
Uyuşturucu madde Kosta Rika’dan deniz yoluyla Ukraynalı bir şirkete ait konteynırlar içerisinde geldi. Gümrük çalışanların yaptıkları açıklamada uyuşturucunun parafin yardımı ile birleştirilen ananasların içinde saklanıldığını belirtti.
Minikler geri dönüşüm konusunda bilgilendirildi
Geri dönüşümlü olan cam, metal, plastik, kağıt, karton atıkları çöpten ayrı olarak sokak başlarına yerleştirilen özel konteynırlar ile haftanın belirli günlerinde toplanıyor. Mamak Belediyesi Geri Kazanım Projesini 8 mahallede sürdürüyor.
Van merkezde kesin hasar tespit çalışmalarına başlanıyor
Bu arada kurumlarımızda çalışanlar için konteynırlar ayarlanacak. Şu an çadırda hizmet veren basın mensupları için de ilk etapta iki konteynır ayarlayacağız. Sonraki zaman diliminde konteynır sayısını artırabiliriz.
Bakan Yılmaz: Arama kurtarma çalışmalarında sona yaklaştık
Konteynırlar gelecek. Vatandaşlarımızı buraya geçici yerleştireceğiz. Ama en önemlisi vatandaşlarımıza kalıcı konutlar yapmaktır. İnşallah önümüzdeki yıl vatandaşlarımız kendi yeni konutlarında kışı geçireceklerdir.
Van için 22 milyon lira bağış toplandı
Konteynırlar kullanıma hazır getirildikten sonra bölgeye gönderilecektir. Toplam 4 bin 136 arama-kurtarma, 904 sağlık personeli, 18 arama köpeği, 651 iş makinesi ve araç, 7’si hava ambulansı olmak üzere 146 ambulans, 4 tanesi faal olmak üzere 11 seyyar hastane, 86 jeneratör, 77 projektör, 95 seyyar
Van'da hayatını kaybeden kişi sayısı 573'e yükseldi
Konteynırlar kullanıma hazır getirildikten sonra bölgeye gönderilecektir. Toplam 4 bin 136 arama-kurtarma, 904 sağlık personeli, 18 arama köpeği, 651 iş makinesi ve araç, 7’si hava ambulansı olmak üzere 146 ambulans, 4 tanesi faal olmak üzere 11 seyyar hastane, 86 jeneratör, 77 projektör, 95 seyyar
Van'da hayatını kaybedenlerin sayısı 570'e ulaştı
Konteynırlar kullanıma hazır getirildikten sonra bölgeye gönderilecektir. Toplam 4 bin 136 arama-kurtarma, 904 sağlık personeli, 18 arama köpeği, 651 iş makinesi ve araç, 7’si hava ambulansı olmak üzere 146 ambulans, 4 tanesi faal olmak üzere 11 seyyar hastane, 86 jeneratör, 77 projektör, 95 seyyar
Milletvekili Özdemir: Batman’daki konteynırlar Van'a gönderilsin
Milletvekili Özdemir, Batman’da sel felaketi döneminde gönderilen ve selzedelerin barınma ihtiyacını karşılayan konteynırların, Van depreminde evsiz kalan ihtiyaç sahiplerine gönderilecek olmasının çok yerinde bir karar olduğunu belirtti.
Atalay: Depremzedeler için yurt dışından çadır getiriliyor
Bir ay sonra konteynırlar devreye sokulacak. Koyteynırla kışı geçirmeyi planlıyoruz. Bir yıl içinde konutları teslim edilecek, çalışmalar başladı." Okulların Kurban Bayramı sonrasına kadar tatil edildiğini bildiren Atalay, Van’ın tamamında elektrik olduğunu, Erciş’in yüzde 70'ine elektrik verildiğini, ancak köylere
Deniz Otobanı projesinin ilk treni İtalya’ya gitmek üzere Manisa’dan yola çıktı
Türkiye Avrupa Deniz Otobanı projesini başlatarak Manisa’da yeni bir ilke imza attıklarını dile getiren Karaman, "Konteynırlar Manisa’dan Biçerova istasyonuna, oradan Aliağa Limanı’na, oradan Kuzey Doğu Akdeniz’i kat ederek İtalya’nın Trieste Limanı’na yüksek hızlı gemiyle taşınacak.
Bayraklı Belediyesi şantiyesini taşıyor
Çalışmalar portatif konteynırlar ve iş makinelerinin taşınmasıyla son bulacak. Osmangazi Mahallesi’nde geçici olarak hizmet veren şantiye ise taşınma işlemlerinin bitmesinin ardından yeşil alan olarak düzenlenecek.
Türkiye’den Somali’ye yardım için ilk temas kuruldu
Daha şimdiden konteynırlar dolusu ilaç toplandığını belirten dernek yetkilileri, çok sayıda doktor ve sağlık personelinin de bölgeye gelmek için hazır olduğunu söyledi. Bölge halkının oldukça zor günler geçirdiğini belirten Somali Sağlık Bakanı Dr.
Denizcilik sektöründe nitelikli elemana ihtiyaç var
Deniz ticareti deyince akla hep büyük gemiler, konteynırlar, yolcu gemileri, kuru yük gemilerinin geldiğini kaydeden Koşu, Deniz Ticaret Odası'nın yaklaşık bin 200 üyesi olduğu ve bunların yüzde 90’ının geçimini deniz turizminden sağladığını belirtti.
Rum yetkililer patlamaya sebebiyet veren sorunluları arıyor
talebi üzerine, Suriye’ye gitmek üzereyken el konulan “Monchegorsk” isimli Rum bandıralı Rus gemisinin taşıdığı patlayıcılar olduğunu belirtirken, metal konteynırlar içerisinde saklanan patlayıcı maddenin korunması konusunda yeterli önlemlerin alınmadığının dünkü patlamayla da ortaya çıktığını yazdı.
PKK'dan kaçan 2 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu
Bugün sınırdaki birliklere askeri kamyonlarla konteynırlar gönderildi. 6 aracın geçiş güvenliğini zırhlı araçlar sağladı. Küpeli ve Cudi dağlarındaki hava destekli operasyonlar da devam ediyor.
İlkadım Belediyesi, 2011'i hizmet yılı ilan etti
” "ÇÖP KONTEYNIRLARI YERİN ALTINA GÖMÜLECEK" İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, çöp konteynırlarını yerin altına gömecek sistemi İlkadım’a kazandıracaklarını kaydetti. Sistem hakkında muhtarları bilgilendiren Demirtaş, "Bu konteynırlar yerin 2 buçuk metre altına giriyor.
Romanlar iş, eğitim ve yerinde iyileştirme istiyor
Çadırda, konteynırlarda yaşayan insanlarımız çok. Uzun vadede ise en büyük eksikliğimiz çocuklarımızın ve bizlerin geleceği eğitim. Bu konularla ilgili Sayın Bakanımız ve hükümetimiz ile çalışma yapmak istiyoruz.
Alaplı'da eskiyen çöp konteynırları yenileri ile değiştiriliyor
Zonguldak Alaplı Belediyesi, kullanım ömrünü tamamlamış çöp konteynırlarını, pedallı ve fren sistemli çöp konteynırları ile yeniliyor. İlk etapta alınan 50 adet çöp konteynırı halkın hizmetine sunuldu.
Malatya hayvan pazarı 40 dönüm genişletildi
Kurban atıklarıyla ilgili olarak da kurban kesim alanlarına bırakılacak konteynırlar saat başı ekiplerimizce toplanacaktır." Arife günü dahil olmak üzere bayram süresince vatandaşların trafikten olumsuz etkilenmemesi için Emniyet Müdürlüğü ile ortak hareket edileceğini vurgulayan Başkan Çakır
Yozgat'ta çöp tankı ve konteynırları yenilendi
Yozgat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü şehir temizliğinde kullanılan çöp tankı ve konteynırlarını yeniledi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yozgat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Nizamettin Başkal, kentin temizliğine büyük önem verdiklerini söyledi.
Kırşehir'de çöp toplama sistemi modernleşiyor
Yeni kurulacak sistemle 3 metrelik olan ve yarısı yer altında kalacak çöp konteynırları sayesinde şehir merkezindeki kirlilik ve pis kokular tarihe karışacak. Yeni getirilecek çöp konteynırlarıyla ilgili yer tespitleri yaptıklarını kaydeden Belediye Başkan Yardımcısı Veli Şahin, her gün düzenli bir şekilde alınmasına rağmen
Mevsimlik işçiler, güneş enerjili seyyar tuvalet ve banyoya kavuştu
Konya'nın merkez Selçuklu ilçe kaymakamlığı, doğu ve güneydoğu illerinden mevsimlik tarım işçileri için güneş enerjili seyyar tuvalet ve banyo bulunan konteynırlar kurdu. Su tesisatının çekildiği karavanlar sayesinde mevsimlik işçilerin su, tuvalet, çamaşır, bulaşık ve banyo sorunu ortadan kalktı.
Baltık ülkeleri, Ortadoğu pazarına ulaşmak için Türkiye'ye giriş yolu arıyor
Gümrük anlaşması sebebiyle tek gümrük işlemiyle Odessa limanından Baltık Denizi'ne kadar taşınan özel ürün konteynırlar ve römorklar şimdi de raylı gemilerle Karadeniz'e buradan da hedef pazarlara götürülmek isteniyor.
Konak Belediyesi, konteynırları köpükle dezenfekte etti
Konak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü çöp konteynırlarını dezenfekte çalışmaları başlattı. Çevreye yayılan kötü kokulara savaş açan temizlik ekipleri, çöp konteynırlarını titizlikle yıkıyor.
İzmit Körfezi'nde iki gemi çarpıştı
Kaza sırasında bazı konteynırlar denize düştü. Star konteynır gemisinin halen Dilovası'na doğru götürüldüğünü belirten İzmit Liman Başkanı İlker Tuncer, kazanın Körfez'e giriş-çıkış sırasında sis nedeniyle meydana geldiğini söyledi.
Genç girişimciler Kuybu'yu ziyaret etti
Bu projemiz ile kentin çeşitli yerlerine konteynırlar koyarak hem kent temizliğine katkıda bulunuyoruz, hem de toplanan bu atıklarla bir çok öğrencimize burs verme imkanı oluşturuyoruz." ifadelerini kullandı.
Ahlat Belediyesi, 100 noktaya çöp konteynırı bıraktı
Çöp konteynırları tüm ilçeye periyodik olarak bırakılacak. Çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor. Kentin her noktasında çöpler kapalı cisimler içinde saklanacak, görüntü kirliliği oluşmayacak.
Belçika hükümeti kurban kesim kılavuzu yayınladı
Evde kurban kesilmeye göz yumulduğunu gösteren konteynırlar mahkemelerce kanunlara aykırı olarak nitelendirildi ve ilçeler cezalara çarptırıldı. Belçika'da kurban kesimleri, sadece özel kesim yerlerinde serbest.
Osmangazi Belediyesi'nden e-atık seferberliği
Bu kapsamda 6 okula e-atık toplamak amacıyla konteynırlar yerleştirildi. Yürütülen çalışmalar sonunda Osmangazi Belediyesi Şantiyesi'nde elektronik atıkları muhafaza etmek ve periyodik aralıklarla Exitcom Recyling Atık Taşıma ve Toplama şirketine vermek üzere ara depolama
6. Uluslararası Lojistik Fuarı Tayland'da başladı
Fuarda konteynırlar, sıvı ve gaz tankları, fabrika ve depo otomasyon sistemleri gibi ürünler sergileniyor. Lojistik fuarında; nakliye, bankacılık, danışmanlık gibi hizmetleri veren firmalarla otomatik tanımlama sistemleri, araç konum takip sistemleri, güvenlik sistemleri gibi
"Çerkizovski pazarı yıl sonuna kadar yok olacak"
Yaklaşık iki ay önce kapatılan Moskova'daki Çerkizovski pazarı, yıl sonuna kadar tamamen ortadan kaldırılacak. Antalya'da 1,4 milyar dolarlık yatırımı ile gündeme gelen Azeri asıllı işadamı Telman İsmailov'a ait pazar AST firması tarafından işletiliyordu.
Çöp konteynırları yıkanınca temiz kokmaya başladı
Bursa merkez Yıldırım Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün uzun bir zamandır sürdürdüğü çöp konteynırlarının yıkanması işlemi, vatandaşlardan olumlu tepkiler alıyor. Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, özel bir sistemle yıkadığı çöp konteynırlarına, özel kokular sıkarak güzel kokmasını sağlıyor.
İstanbul depreme karşı 'gönüllü kahraman' yetiştirecek
İstanbul'un 500 noktasında içerisinde bine yakın malzeme olan konteynırlar konuldu. Afet durumunda kullanılabilecek halde bekliyor. önümüzdeki dönemde bu konteynırları çoğaltmayı planlıyoruz. İstanbul'da bine yakın okul incelendi.
Alanya'da toplanan ambalaj atıklarıyla yüzde 50 enerji tasarruf sağlanıyor
Apartman ve konutların yanı sıra 100 otel, 28 alışveriş merkezinde de hayata geçirilen uygulamayla belirlenen merkezlere ambalaj atığının içinde toplanacağı konteynırlar yerleştiriliyor. Kağıt, karton, cam, metal, teneke kutu ve plastik gibi geri kazanılabilmesi mümkün olan atıkların toplandığı konteynırlar, belirlenen günlerde Çevre Koruma Kontrol
Mardin'de temizlik kampanyası başlatılacak
Aynı zamanda eski konteynırlar tamir edilerek boyanacak ve yıkanacaktır. Bu kampanyaya özellikle vatandaşlarımızın da katılmalarını bekliyoruz. Tarihe yakışır bir kenti gelen yerli ve yabancı turistlere hazırlamak gerekir.
Çankırı Belediyesi haşeratla mücadeleye başladı
zararlıların üreme dönemlerinde Kenbağ ve Makas Fabrikası altındaki Acı Çay kenarından çalışmalara başlayan belediye ekipleri, üreme alanları olan çöp yığınları, konteynırlar, gübre yığınları, lağım kanalları, su birikintileri, şelaleler vb.
Sıcak kül dökülünce 10 bin çöp konteynırı yandı
Konak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün bahar aylarında boyayıp tamiratını yaptığı çöp konteynırları, kış aylarında atılan sıcak küller yüzünden yanıyor. Vatandaşlardan alınan vergilerle satın alınan metal konteynırlar tekrar boyanıp tamir edilirken plastik olanlar hurdaya atılıyor.